Skoči na vsebino

Meneđerji


klimbra

  

36 članov je glasovalo

  1. 1. Kdaj bo dobesedno spet letela glava kakemu menegerju?

    • Še letos
    • Drugo leto
    • Nikoli, ker si nihče ne upa


Priporočene objave

Morda je tale tema malo čudna.......a že nekaj dni spremljam raznorazne mahinacije neoekonomistične japi managerske strukture v Sloveniji..in se sprašujem:

- sami neki ekonomistični doktorji

- edini ukrep, ki ga poznajo, je zafurati firmo do konca, odpustiti xxx delavcev

- neizmerna in naravnost abotna sla in hlastanje po denarju

.... in še bi lahko našteval!!!

Čedalje bolj sem prepričan, da naša fakulteta za ekonomijo ne deluje.....ali pa producira tisoče nespšosobnih povzpetnikov!

Morda se motim, a močno dvomim!!!!!!

Ne vem, če se kdo spomni, kako so pred leti na ....samostrelski način.....eliminirali enega takega doktorja, ki je začenjal pridobivanje premoženja na plečih delavcev......in kako pridkani so bili njemu enaki vsaj nekaj let????? Verjetno NE!!!!

Danes se to ponovnmo dogaja, le v večjih razsežnostih......in se sprašujem, koliko časa še, da nekdo ponovno eliminira kakega takega strokovnjaka.

Dodajam tudi anketo!

PS......ne pozivam na kakeršnekeoli likvidacije......zgolj razmišljam

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čedalje bolj sem prepričan, da naša fakulteta za ekonomijo ne deluje.....ali pa producira tisoče nespšosobnih povzpetnikov!

Če boš bolje pogledal, boš ugotovil, da večina "povzpetnikov" sploh ni ekonomistov... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iskreno povedano, ne vem koliko ima dejansko ekonomska fakulteta vpliva na današnjo japi mentaliteto, je pa dejstvo da je komolčenja, polen itd verjetno več kot včasih... ne bi vedla... :?

Pripisat krivdo za nesposobnost vodenja izključno fakulteti, je verjetno malo preveč. :whistle:

Jaz mislim, da se pri tistih mng, ki so že celi življenje z zlatimi žlicami skakali okrog in so jih starši uturili na neko funkcijo (da si poba ali deklina pridobi "delovne navade"), pozna na vodenju dejstvo, da nimajo česa zgubit. Bolj ali manj ne grede na to, koliko denarja zagonijo v firmi, koliko naredijo izgube in koliko ljudi gre na cesto, na nek način privat še vedno imajo varnostno mrežo in si lahko privoščijo, da se jim j*.

Pol maš pa na drugi strani tiste, ki so verjetno pridno delali faks, doma so jim dali denarja, kolikor so ga pač lahko, ostalo so zaslužili sami. V službo z več ali manj sreče prišli brez vez, tam hitro napredovali, zaradi marljivosti, delavnosti in zaupanja ter se nekega dne znašli v prevelikih čevljih, s preveč odgovornosti.

Če obema zgornjima skupinama dodamo še okus po moči, ki jo nek položaj prinaša, je na nek način "normalno", da bo to mladega človeka, brez izkušenj, pokopalo. V veliko primerih na žalost skupaj s podjetjem. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mislim, da se pri tistih mng, ki so že celi življenje z zlatimi žlicami skakali okrog in so jih starši uturili na neko funkcijo (da si poba ali deklina pridobi "delovne navade"), pozna na vodenju dejstvo, da nimajo česa zgubit. Bolj ali manj ne grede na to, koliko denarja zagonijo v firmi, koliko naredijo izgube in koliko ljudi gre na cesto, na nek način privat še vedno imajo varnostno mrežo in si lahko privoščijo, da se jim j*.

Pol maš pa na drugi strani tiste, ki so verjetno pridno delali faks, doma so jim dali denarja, kolikor so ga pač lahko, ostalo so zaslužili sami. V službo z več ali manj sreče prišli brez vez, tam hitro napredovali, zaradi marljivosti, delavnosti in zaupanja ter se nekega dne znašli v prevelikih čevljih, s preveč odgovornosti.

Če obema zgornjima skupinama dodamo še okus po moči, ki jo nek položaj prinaša, je na nek način "normalno", da bo to mladega človeka, brez izkušenj, pokopalo. V veliko primerih na žalost skupaj s podjetjem. trance_19_hmm.gif

Se ne strinjam z tvojim mišlenjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na kurac mi gre ko se pluva po managerjih kar poprek. v slo imamo 99% managerjev, ki delajo dobro in odlično ali vsaj solidno furajo firme v teh časih in 1% nekih japijev, ki se preko (večinoma) političnih zvez menjujejo v firmah kjer ima država prste zraven (kad,sod,itd.). ti so potem člani uprav ali nadzornih svetov, pametujejo in glumijo težke frajerje in rihtajo posle prijateljskim managerjem z lastnimi firmami, tako da na koncu vsi lepo privat potegnejo denar iz firm.

ko ena firma crkne pa njihovi botri poskrbijo da gredo drugam in ko tam zafurajo spet naprej....

isto velja za "managerje", ki lepo služijo na račun poslov z državo kjer brez zvez druga podjetja ne morejo priti zraven niti za tretino cene.

v firmah ki delujejo na trgu, kjer so lastniki znani in država nima vpliva, taki bluzatorji hitro odletijo pa tudi prijatelji ne morejo poslov dobit. vse kar pa vidimo po medijih so vedno ene in iste face (pa v ozadju še njihovi kolegi), ki so "managerji" postali zaradi zvez. če jih odrežeš od posla po vezah pa bodo na krutem realnem trgu hitro propadli.

jebi ga, diploma ekonomije ali ne, če dobiš po zvezah garantiran posel za odličen denar je pa res blazno težko bit "uspešen manager".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na kurac mi gre ko se pluva po managerjih kar poprek. v slo imamo 99% managerjev, ki delajo dobro in odlično ali vsaj solidno furajo firme v teh časih in 1% nekih japijev, ki se preko (večinoma) političnih zvez menjujejo v firmah kjer ima država prste zraven (kad,sod,itd.). ti so potem člani uprav ali nadzornih svetov, pametujejo in glumijo težke frajerje in rihtajo posle prijateljskim managerjem z lastnimi firmami, tako da na koncu vsi lepo privat potegnejo denar iz firm.

ko ena firma crkne pa njihovi botri poskrbijo da gredo drugam in ko tam zafurajo spet naprej....

isto velja za "managerje", ki lepo služijo na račun poslov z državo kjer brez zvez druga podjetja ne morejo priti zraven niti za tretino cene.

v firmah ki delujejo na trgu, kjer so lastniki znani in država nima vpliva, taki bluzatorji hitro odletijo pa tudi prijatelji ne morejo poslov dobit. vse kar pa vidimo po medijih so vedno ene in iste face (pa v ozadju še njihovi kolegi), ki so "managerji" postali zaradi zvez. če jih odrežeš od posla po vezah pa bodo na krutem realnem trgu hitro propadli.

jebi ga, diploma ekonomije ali ne, če dobiš po zvezah garantiran posel za odličen denar je pa res blazno težko bit "uspešen manager".

worship.gif maš moj +

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na kurac mi gre ko se pluva po managerjih kar poprek. v slo imamo 99% managerjev, ki delajo dobro in odlično ali vsaj solidno furajo firme v teh časih in 1% nekih japijev, ki se preko (večinoma) političnih zvez menjujejo v firmah kjer ima država prste zraven (kad,sod,itd.). ti so potem člani uprav ali nadzornih svetov, pametujejo in glumijo težke frajerje in rihtajo posle prijateljskim managerjem z lastnimi firmami, tako da na koncu vsi lepo privat potegnejo denar iz firm.

ko ena firma crkne pa njihovi botri poskrbijo da gredo drugam in ko tam zafurajo spet naprej....

isto velja za "managerje", ki lepo služijo na račun poslov z državo kjer brez zvez druga podjetja ne morejo priti zraven niti za tretino cene.

v firmah ki delujejo na trgu, kjer so lastniki znani in država nima vpliva, taki bluzatorji hitro odletijo pa tudi prijatelji ne morejo poslov dobit. vse kar pa vidimo po medijih so vedno ene in iste face (pa v ozadju še njihovi kolegi), ki so "managerji" postali zaradi zvez. če jih odrežeš od posla po vezah pa bodo na krutem realnem trgu hitro propadli.

jebi ga, diploma ekonomije ali ne, če dobiš po zvezah garantiran posel za odličen denar je pa res blazno težko bit "uspešen manager".

Lej Pervy....tukaj je problem.....in teh je več kot 50%

Popravljeno . Popravil klimbra
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy in Klimbra; z obema se strinjam. Oba imata prav, le, da zaenkrat še ne vemo kakšen procent je katerih. Vem pa, in narod tudi občuti, da je slabih manegerjev veliko preveč. Tako se je po nepotrebnem prijel slab sloves skoraj vseh. Primorci rećemo ob takih prilikah, da jih je, kot da bi jih psi po klancih srali!

Vsekakor negativcev je daleč preveč!

Pa lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej Pervy....tukaj je problem.....in teh je več kot 50%

na srečo ni, ker bi bili res v riti če bi 50% slo firm tako poslovalo. splošen vtis pa je že tak ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst pa mislim, da so tisti ..5% res pravi mojstri, nadpovprečno inteligentni in sposobni ljudje. poleg tega imajo "jajca", da zgrabijo na kup milijone, izčrpavajo podjetja ter si izplačajo še nagrade. vsem se smejijo v brk in to javno.

Recimo eden takih je un nadzorni v...uh...vsepovsod...Zagožen...izrekel svinjarijo, direktno žalil in se oscal na ženske delavke in ostal na svojem mestu, potem malo poflancal, zabluzil, zameglil in to je to. Bravo. 10 točk.

To so ljudje, ki so lahko za vzor.

Mone pa garajo in se borijo za preživetje na trgu...heh heh

seveda ne mislim zares tako...je pa zabavno mal stvari obrnit, ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot razumem (sem bolj trde narave - me jebe hrbtenica :whistle: , tukaj ne govorimo o nazivu manager (slo. menedžer), temveč o meneĐerjih. To razumem kot slabševalnico že prej omenjenega naziva.

:unsure: .. a sm mal zakompliciru ? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Maus.....ja mišljeno je slabšalno!!!!

@Pervy.....vidiš, pozna se ti, da si že lep čas odvisen sam od sebe.......in glede na to, da še obstajaš......si dober in sposoben.

Močno pa dvomim, da je tvoj način razmišlanja usmerjen samo k eni stvari.......zmanjšanje stroškov!!!!!

Današnja neoekonomistična elita pozna pod tem pojmom samo zmanjšanje števila zaposlenih. Žal!!!!!!!........nihče pa nima vizije razvoja podjetja, sav si mislijo enako.........moj žep mora biti čim bolj poln, ko vse potone. Pravo razmišlanje bi bilo......pridobivanje posla......delavce zaposliti 140% z dodatno pridobljenim delom, ne pa z odpuščanjem ob enaki ali manjši količini dela. In to.........žali boga......je vse, kar ti novopečeni doktorji ( dobro, morda posplošujem, a večina jih je iz te akademske sfere ) ekonomije znajo!!!!!!!!

@Simči.........cca 8 let nazaj......avtocomerce ( zastopstvo za Mercedes ).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Simči.........cca 8 let nazaj......avtocomerce ( zastopstvo za Mercedes ).

Na lastnem pragu prestreljen s samostrelom??? To??

Popravljeno . Popravil Kramp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh zvezde moje! Odkar imamo centralno svetovno banko so šole manižerstva več kot očitno ustanovljene zato da cel svet spravijo na kolena tako da narod skozi meglo ki jo dvigajo ne vidimo nič (pa smo še zmer pametni). Vse mora biti zadolženo do nezavesti pa še naprej (za to so pač delal expertizo). Pervy jest osebno sem mnenja da nimamo 5% uspešnih menadžerjev (za ljudstvo) ker to že po defoltu ne morejo bit. Gre se za prostozidarske globalizacijske posle znanih slavnih družin ki preko teh pajackov krmarijo cel planet tja kamor nebi nihče želel. Mal razmislite kateri manižer ima vest človeka?? Maybe 1%?? Sicer pa odmislimo naše kekce. Kdo ni na mrtvo zapufan? Mercedes, Tojota...kompletne države, konfederacije.....planet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no mogoče imamo različna dojemanja kaj - kdo je manager? za mene je manager vsak, ki vodi podjetje in to ni nujno da ima 100 in več zaposlenih.

ravno srednja in mala podjetja še držijo SLO po konci in tu so dobri managerji, ponavadi pa so ravno ti sami ustvarili ta podjetja. tudi v velikih podjetjih so dobri managerji ampak za res uspešna podjetja ponavadi niti ne boste slišali po medijih. recimo kot pred leti ko razen motoristov nobeden ni poznal akrapoviča.

podjatja in managerji ki pa so skoz v medijih so pa druga zgodba in zato je občutek kot da je kompletno ves managerski svet pokvarjen. je isto kot pri motoristih, mali procent divjakov ustvarja vtis kot da je vsak z motorjem tak.

no zdaj pa šparam živce ker se ravnokar odpravljam v eno podjetje ki ga taki po vezah nastavljeni uničujejo že par let in ki bo počasi šlo v 3PM. nekaj še hitro opavim tam ker vprašanje kaj bo že jutri :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tipični slo menadžer je prinesel diplomco iz usa, ni nikol nič naredu razen družbene škode. Lastnik podjetja ki je le tega nartedil iz nič pa sorrči ni noben menadžer pa čeravno dela isti posel. Seveda pa se vedno najde kaka izjema.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tipični slo menadžer je prinesel diplomco iz usa, ni nikol nič naredu razen družbene škode. Lastnik podjetja ki je le tega nartedil iz nič pa sorrči ni noben menadžer pa čeravno dela isti posel. Seveda pa se vedno najde kaka izjema.

tebi ne štimajo malo definicije, a? torej je manager nekdo, ki v usa naredi diplomo in preko vez dobi dobro službo v neki firmi ki jo potem zafura!

nekdo, ki pa nekaj ustvari in dela dobro je pa kaj??????? bo treba kakšno knjigo v roke vzet kjer piše kaj je management in kdo je manager!

eh to je že nivo gostilniške debate kjer so direktorji tisti, ki samo kavo pijejo, delavci pa so alfa in omega in izkoriščani.

brezveze!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja, u knjigah vse piše.:worship: Zato pa gre vse u p.m. ker eni misljo da se da vse prebrat in s pol kr pameten. Stari če ti klikerji ne delajo ti nobena knjiga ne bo pomagala. Pa se vam ne zdi da je tud vsako definicijo en navaden kekec z enim navadnim faksom napisal? Aja tist je pa spet knjige bral i opametnio?

Se prav če prevzameš fabrko, jo uničiš in tam pozidaš bloke in s tem zaslužiš ko svinja si pa res pravi dasa. Al pa če vodni vir prodaš Kokakoli si tud car. Dejansko to ni posel ampak legalizirana kraja. Pa kaj tolk dobrega nardijo da tolk žrejo, pa take tarife? Pride na sestank (pardon, sejo) prdne in že je zaslužil eno delavsko plačo. To je pa res posel kot se reče.

Ma sej če bi ta zalega kej pametnega skup spravla in žvela od provizije bi blo vse O.K. Vam povem de bi od lakote poškripal. Tko si pa talajo dinarčke (velik dinarčkov) dokler ne zmanjka pol grejo pa itak naprej dokler je še kam it. A ni čudno da se jih ne prime kaka slaba reklama. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja, u knjigah vse piše.:worship: Zato pa gre vse u p.m. ker eni misljo da se da vse prebrat in s pol kr pameten. Stari če ti klikerji ne delajo ti nobena knjiga ne bo pomagala. Pa se vam ne zdi da je tud vsako definicijo en navaden kekec z enim navadnim faksom napisal? Aja tist je pa spet knjige bral i opametnio?

Se prav če prevzameš fabrko, jo uničiš in tam pozidaš bloke in s tem zaslužiš ko svinja si pa res pravi dasa. Al pa če vodni vir prodaš Kokakoli si tud car. Dejansko to ni posel ampak legalizirana kraja. Pa kaj tolk dobrega nardijo da tolk žrejo, pa take tarife? Pride na sestank (pardon, sejo) prdne in že je zaslužil eno delavsko plačo. To je pa res posel kot se reče.

Ma sej če bi ta zalega kej pametnega skup spravla in žvela od provizije bi blo vse O.K. Vam povem de bi od lakote poškripal. Tko si pa talajo dinarčke (velik dinarčkov) dokler ne zmanjka pol grejo pa itak naprej dokler je še kam it. A ni čudno da se jih ne prime kaka slaba reklama. :yea1:

aha smo že v gostilni na pametni debati jutranje smene! :headbang:

obstaja tudi kakšna pametna knjiga in če bi kateri od teh naših "menedžerjev" o katerih beremo vsak dan prebral kakšno knjigo o "družbeni odgovornosti podjetja" ali "upravljanju človeških virov" ali.... bi videl da dela narobe.

in nevem kje si zasledil da jaz zagovarajam koga od teh šrotov, bavčarjev, bobincev,......, vse kar pravim je, da je na srečo v slo tudi dosti (ali večina) drugačnih menedžerjev, ki delajo drugače.

ma idi oddelat svoj šiht pa ob piru modruj dalje, jaz se v take gostilniške debate več ne spuščam! :alien1:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za svoj dnar vsak dvakrat premisli. za tujega s katerim upravlja, mu ni treba. zato je razlika...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!