Skoči na vsebino

Kaj bi lahko bilo narobe?


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

Rešujem en 'problem na daljavo', pa me zanima kakšna forumska pomoč pri 'internet postavljanju diagnoze'.

Avto je Škoda Octavia 1.6 bencinar, letnik cirka 2000.

Avto deluje, a po zadnji krajši vožnji (cirka 20 km) je začelo spredaj levo nekje 'nekaj ven teči', pa smrdi kakor po zažganem, sklopki ali kaj podobnega ... tudi nekaj ropota, kot da bi se 'vleklo po tleh'.

Mehanik bo zadevo prečekiral popoldan, me pa firbec matra, kaj menite, kaj bi lahko bilo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjalnik - počlo ohišje? :hmm: , se nisi na kolena vrgel pa pogledal od kod kaplja? :blink:

A je olje? črno? malo bolj natančno bi moral opisat....

Popravljeno . Popravil CAPI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menjalnik - počlo ohišje? :hmm: , se nisi na kolena vrgel pa pogledal od kod kaplja? :blink:

A je olje? črno? malo bolj natančno bi moral opisat....

Ni se zgodilo meni ... jaz grem zadevo reševat popoldan. Je pa očitno že nekaj časa kapljalo in delalo lužice, to sem sedaj naknadno zvedel ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mehanik bo zadevo prečekiral popoldan, me pa firbec matra, kaj menite, kaj bi lahko bilo?

verjetno ti je šla dihtunga na glavi, voda stekla v olje, sklopka se skopala v mešanci in tekočina ven vdarila preko počenega bloka motorja. odlomil se je del ventila, na poti po avspuhu prebil katalizator in vrgel zadnji lonec z vodila na tla. zvok je mešanica avspuha ki se vleče po podu in razbite flaše vina v prtljažniku, ki jo je prevrgla mačka preden je zgrizla rezervno kolo in poginila.

za čisto točno diagnozo bi rabil več podatkov ampak pomoje bo mehanik ugotovil isto :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trance_21_laughing1.giftrance_21_laughing1.giftrance_21_laughing1.gifworship.gif

verjetno ti je šla dihtunga na glavi, voda stekla v olje, sklopka se skopala v mešanci in tekočina ven vdarila preko počenega bloka motorja. odlomil se je del ventila, na poti po avspuhu prebil katalizator in vrgel zadnji lonec z vodila na tla. zvok je mešanica avspuha ki se vleče po podu in razbite flaše vina v prtljažniku, ki jo je prevrgla mačka preden je zgrizla rezervno kolo in poginila.

za čisto točno diagnozo bi rabil več podatkov ampak pomoje bo mehanik ugotovil isto evilgrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno ti je šla dihtunga na glavi, voda stekla v olje, sklopka se skopala v mešanci in tekočina ven vdarila preko počenega bloka motorja. odlomil se je del ventila, na poti po avspuhu prebil katalizator in vrgel zadnji lonec z vodila na tla. zvok je mešanica avspuha ki se vleče po podu in razbite flaše vina v prtljažniku, ki jo je prevrgla mačka preden je zgrizla rezervno kolo in poginila.

za čisto točno diagnozo bi rabil več podatkov ampak pomoje bo mehanik ugotovil isto :evilgrin:

Pa mora da si ti neki strokovnjak ili vidovnjak??? : )

Popravljeno . Popravil Butnglavc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa mora da si ti neki strokovnjak ili vidovnjak??? : )

ma ne samo klasični feler prejšnje generacije oktavije 1.6, sem videl že 1000-krat :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ne samo klasični feler prejšnje generacije oktavije 1.6, sem videl že 1000-krat :whistle:

:lol1: smeh je res pol zdravja....sploh pa to sploh ne rabiš bit neki-saj pa samo "zamašek"od olja dol dobiš in ti je že marsikaj lahko jasno!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno ti je šla dihtunga na glavi, voda stekla v olje, sklopka se skopala v mešanci in tekočina ven vdarila preko počenega bloka motorja. odlomil se je del ventila, na poti po avspuhu prebil katalizator in vrgel zadnji lonec z vodila na tla. zvok je mešanica avspuha ki se vleče po podu in razbite flaše vina v prtljažniku, ki jo je prevrgla mačka preden je zgrizla rezervno kolo in poginila.

za čisto točno diagnozo bi rabil več podatkov ampak pomoje bo mehanik ugotovil isto :evilgrin:

Haha, okej - zgleda res menjalnik, tak ko si ti reko :-) (aja, ssaj res, menjalnika pa nisi omenil hehe). Je pa hecno, nič ne rušta in ruži notri, samo iz brzine meče takoj, ko pride do obremenitve (prej kot v 1 metru 'vožnje').

Zgleda, da bomo iskali en menjalnik ali bogve katere dele menjalnika za to zadevo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trance_21_laughing1.gif smeh je res pol zdravja....sploh pa to sploh ne rabiš bit neki-saj pa samo "zamašek"od olja dol dobiš in ti je že marsikaj lahko jasno!

Maš tako fajn "gošo" na pokrovčku...whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Haha, okej - zgleda res menjalnik, tak ko si ti reko :-) (aja, ssaj res, menjalnika pa nisi omenil hehe). Je pa hecno, nič ne rušta in ruži notri, samo iz brzine meče takoj, ko pride do obremenitve (prej kot v 1 metru 'vožnje').

Zgleda, da bomo iskali en menjalnik ali bogve katere dele menjalnika za to zadevo. :)

Menjalnik je bil omenjen :naughty:

Tako se je naredilo na sinovi Opel Vectri, slični simptomi, odlomil se je en zob prestavnega zobnika, ta se je zakajlal v spodnji pokrov menjalnika, olje je čisto narahlo curljalo ven, po zažganem je pa smrdelo zato ker je špricalo po avspuhu :rolleyes: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda, da bomo iskali en menjalnik ali bogve katere dele menjalnika za to zadevo. :)

zanimivo, vem za podobne primere kot opisan octaviin ampak za opel in menjalnik. no tam je v resnici piton sranje naredil :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak pa je piton sranje naredil? Pitona se ja ne tiši v menjalnik, to pa ja vsi vemo!

Sicer pa še poročilo - ja, res je menjalnik rekel "Ajt, fantje, dost vas mam, grem v maloro, vi pa si drugega najdite!"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!