Skoči na vsebino

Tipa, ki ti je ukradel motor dobiš v roke! Kaj bi mu naredu?


smeško

Priporočene objave

..Čez 1 teden vidiš nekoga na tvojem motorju. :angry: PO ZAKONU MU MOTORJA NE SMEŠ ODVZET!!!! Tatova posest TVOJEGA motorja je zakonsko varovana... :huh: Dejansko te ima pravico tožit... :hmm:

To je na kratko povzeto iz zakona. Kaj si vi mislite o tem...

neumnost

:lol1:

dej cel zakoni prečitaj in ne razlagaj samo nekih izvlečkov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namesto da odpikaš celotno stvar, prosim razloži kako si ti razlagaš zakon?

Ker me res zanima... Zato sem pa dala na forum.

Pa še pomagalo mi bo na izpitu B) (nikolinisemrekladasempojedlavsoznanjesveta) <_< ...

LP,

Teya

(daneboostalosamopritvojemnabijanjupostov ;) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namesto da odpikaš celotno stvar, prosim razloži kako si ti razlagaš zakon?

Ker me res zanima... Zato sem pa dala na forum.

Pa še pomagalo mi bo na izpitu  B) (nikolinisemrekladasempojedlavsoznanjesveta) <_< ...

LP,

Teya

(daneboostalosamopritvojemnabijanjupostov ;) )

torej.. to se mi pa res ne da..

mislim, veš kaj, če ti ni jasno na kak način se dokazuje lastnina in posestna pravica nad premičnino in nepremičnino, kar padi na izpitu, sej bo usak komunistični socialen delavec vedel več od tebe..

:lol1:

brezvezepress

ps - tist o nabijanju bi si lohka prihranila

pps - pa še zmeri je bolš (veliiko prednosti v postopku) če te lopov toži, kot če ti tožiš njega

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jazsemitakblontpress B)

nima veze z blond

:wacko:

nekaj je pa res - ko človek čita posamezne zakone = to eno

praksa na sodišču pa povsem nekaj drugega & te sem v svojem življenju veliiko preživel tožeč barabe

:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(2) Tudi posestnik, ki je pridobil posest s silo, na skrivaj ali z zlorabo zaupanja, ima pravico do varstva, razen nasproti tistemu, od katerega je na tak način prišel do posesti, če je ta

izvrševal dovoljeno samopomoč iz 31. člena tega zakona.

Čez 1 teden vidiš nekoga na tvojem motorju. :angry:  PO ZAKONU MU MOTORJA NE SMEŠ ODVZET!!!! Tatova posest TVOJEGA motorja je zakonsko varovana... :huh:  Dejansko te ima pravico tožit... :hmm:

ja pa ja de ...:BUA: kaj pa "razen nasproti tistemu, od katerega je na tak način prišel do posesti, če je ta izvrševal dovoljeno samopomoč" :wacko:

Kolikor se to smotano bere, jaz nadaljevanje clena, ki pri tebi ni vec v krepki pisavi, razumem tako, da tisto varstvo ne velja ce ti ti tisti, ki mu je bila rec odvzeta? Oziroma takole ... da ne sme priti kar en XY k lopovu in mu rect "poslus, ti si pa to ukradel" in ga mahnit (ceprav bi to bilo zelo pravilno dejanje, resda premilo :devil: ).

Ali kako :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to bl zgleda kot zaščita lopova proti lopovu..

če pa ys vidm svoj motor in ga otpelem domov, pa ni boga na tem svet, ki bi mi na sodišču dokazal, da sem ys lopov

:angry:

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj verjetno je res to kar teya pise, prav hudo se ne bi cudil, zivimo v cudni drzavi, lopovi so zasciteni kot cigani, le-ti pa kot bolj od kocevskih medvedov.

Cudno bi bilo pa to ... motor odvzames nazaj, in potem kaj - ce ti tudi papirjev ne ukradejo, bi bilo zanimivo videti kako bi lopov dokazoval lastnistvo nad motorjem, ce imas pa ti motor spet pri sebi, papirje zanj pa tudi. Da bi ziveli v tako cudni drzavi, da bi lopov lahko na sodiscu rekel "sem mu ga ukradel pa mi ga je vzel nazaj!" pa ... potem pa ni druge kot da se to uredi na visokem nivoju, s cimerkoli ... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Delo policajev in drugih državnih organov bi blo potrebno opisati v članku v kakšnem močnem časopisu, jih okurcat in obrcat. Pravijo, da so kraje v letu 2003 manjše, na njihovi strani pa vse pravi drugače. Celo v vseh treh letih 2000, 2001 in 2002 ni bilo toliko kraj skupaj kot samo v enem letu 2003 (ki se še ni končalo). Zadnjič sem bral, da so samo v dveh dnevih ukradli 10 avtomobilov in 1 motor samo v LJ. Potem pa pravijo, da ne vejo, kako se jih naj lotijo. Zajbejo že na prvem mestu, ko mladoletnike predajo staršem. Na goli otok bi jih blo treba dat pa pod lučjo met, pa naj delajo 20 let. Vsi bi prišli prerojeni nazaj :) Pomojem, če bo šlo tako dalje, bo treba od policije zahtevat, da državljani vzamemo zakon v svoje roke (pa ne tako, da se pobijamo in zato ostanemo nekaznovani, ampak, da če tatu zalotimo in ga poškodujemo ne ostanemo črne ovce mi). Če niso sposobni delat sami, pa naj nabavijo specialno enoto, ki se bo ukvarjala samo z ukradenimi vozili. Al pa naj dajo policaja na vsako bencinsko črpalko, kateremu bi blo potrebno pokazat dokumente od vozila. Če bi prišel s kanglico bi pač poeg mogu prometno prnest pa en osebni dokument. Hja, pa sej jo lahko od avta prinese. Ampak treba je vedet, da skuterje in motorje kradejo navadno mladoletniki. Tudi dvomim, da bi se mu skoz dalo hodit po bencin s kanglicami (potem bi verjetno to težko delo opustili in se jim sploh krast nebi dalo). Ravnotak nevem, zakaj policija v LJ sploh ne lovi tistih, ki ne nosijo čelade. Da bi to blo v MB? Huh, v enem tednu bi bli vsi na spisku. Noben se ne upa brez čelade okol vozit. V LJ pa se zdi, da lahko vsak ČAPAC dela, kar se mu zljubi. Čreva bi jim obesu na plot in iz njih naredu kašnate klobasce. Prokleta banda. Tudi poslal bi jih iz države, če nebi imeli zaposlitve in nobene šole. Pa naj v bosni gradijo bajte in živijo v šotorih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako poteka življenje pojebanega ČAPCA? Ukrade motor/skuter, ga preštriha in lifra dalje z 30.000sit. Policija ga slej ko prej dobi zraven, zapre za en dan, nakar ga spusti, da revež čaka na obravnavo. V tem času si nakrade še kar nekaj motorjev. Potem, ko pride čas obravnave, policija pride na njegov dom, ker se na pismen poziv ni odzval. Vrata odpre debela bosanka z viklerji v glavi in v halji in reče, da sina ni domov že par dni ali pa da neve kje je trenutno. Ta mladenič tudi dela nikjer in ni možnosti, da ga najdejo. Ko in če ga najdejo ponovno mora čakat na obravnavo, vmes vkrade par skuterjev in motorjev in krog je zaključen. Bravo Slovenija. Kar tako naprej - juhej :( Krivi so tudi starši drugih mladoletnikov, ki se jim skuter proda, saj navadno sploh ne vprašajo čigav je skuter, kje ga je kupu in od kje mu denar zanga. Žalostno. Tudi starši bi se morali zamislit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sodno varstvo posesti

                            33. člen

(1) Sodišče daje varstvo glede na zadnje stanje posesti in

nastalo motenje. Pri tem se ne upoštevata pravica do posesti in

dobrovernost posestnika.

(2) Tudi posestnik, ki je pridobil posest s silo, na skrivaj ali

z zlorabo zaupanja, ima pravico do varstva, razen nasproti

tistemu, od katerega je na tak način prišel do posesti, če je ta

izvrševal dovoljeno samopomoč iz 31. člena tega zakona.

(3) Posestnik nima pravnega varstva, če motenje ali odvzem

posesti temelji na zakonu.

to razumem js nekok tak da ce ti ukrades svoj moped nazaj ti noben ne bo nc reku, ce pa ukrades moped, ki je bil ukraden nekomu drugmu, mas pa sranje... :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to razumem js nekok tak da ce ti ukrades svoj moped nazaj ti noben ne bo nc reku, ce pa ukrades moped, ki je bil ukraden nekomu drugmu, mas pa sranje... :mellow:

al pa če pošlješ "svoje ljudi" da ti ga nazaj pripeljejo, je to tudi kaznivo ...

Skratka - morš ga it sam iskat ,pa je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe...

...Čez 1 teden vidiš nekoga na tvojem motorju. :angry: PO ZAKONU MU MOTORJA NE SMEŠ ODVZET!!!! Tatova posest TVOJEGA motorja je zakonsko varovana... :huh: Dejansko te ima pravico tožit... :hmm:

To je na kratko povzeto iz zakona. Kaj si vi mislite o tem...

Glede na to, kar navajaš, mislim da tudi pravilno tolmačiš. :( :( :(

Je pa res, da bi se tudi jaz v primeru, da vidim barabo na svojem mopedu, oz. da izvem kje se nahaja, premislil kako ukrepati. Verjetno bi izpeljal kakšno skrivno komandos akcijo, da bi dobil moped nazaj, nakar bi javil policiji, da mi ga je nekdo pred bajto pripeljal. Narediš se butast, akcijo pa je potrebno zelo premislit, predvsem če je v planu tudi razbitje kakšne buče. Kdor pa ima podporo dovolj korajžnih pubcev, pa najbolje da z elementom presenečenja udari direktno v center. Zna to zagotoviti trajen mir.

Ok, variant malo morje, odvisno od količin informacij in razpoložljivih instrumentov.

Je pa očitno dejstvo, da ima RS raje lopove kot svoje davkoplačevalce! Že to da je kaj takega v zakonu, je navadna štala. Me zanima, če je v drugih državah tudi tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem cisto preprican, ampak se mi zdi, da se to vlece ze iz rimskega prava (se pravi dobri dve tisocletji) Takrat so najbrz tezje dokazovali, kdo je kaj kupil, kaj pa ukradel, tako da so predvidevali, da je tisti, ki ima stvar v posesti tudi lastnik. (pa ce se prav spomnim so hoteli tudi prepreciti ukrepanje ' na svojo roko').

Danes je pa ta stvar malo preziveta, saj moras imeti za vsako stvar racun, pa kupoprodajno pogodbo (potrjeno od notarja), pa vse prijavljeno na UE (zaradi davkov), itd.

Ker so stvari lazje dokazljive, bi morala policija ukrepati na mestu, na podlagi pooblastil (torej brez vmesavnja sodstva), kaj se pa zgodi z lopovom, pa ne bi smela biti vec tvoja stvar... Zato pa imamo policijo in sodnike...

Pa se to; se je v tistih casih pravica hitreje delila :OK: , danes moras pa cakati nekaj let da tvoj primer sploh pride na vrsto :BUA:

Prosim, ne me tepst, ce sem se v cem zmotil :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osnovni namen te določbe je, kakor je pravilno ugotovil Jaka, varovanje pred samovoljnimi posegi posameznikov.

Po eni strani logično, ker bi v nasprotnem primeru imeli trume podivjanih ex lastnikov motorjev (na primer), ki bi s koli iskali pravico zase (čeprav ne vem kaj drugega si tak lopov zasluži).

Po drugi strani pa obstaja mali miljon variant, kako obiti zakon (eno je napisal Horjo). In ni ga hudiča da si ne zmisliš kaj, ko vidiš svoj ukraden motor.

Mislim da je najbolje, da osebo na motorju zaustaviš (če gre) in ga zadržiš (če gre - če spizdi brez motorja mu ga itak nisi vzel, ampak je tat opustil posest na motorju).

Stvar se da debatirat v nedogled, ampak mislim, da je zelo dobro, da vemo kako ustrezno ukrepat v tej situaciji...

AJDE PROFESIONALCI, ŠE NAM SVETUJTE!!!

Samo moje skromno mnenje,

Teya B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

npr. če bi dobil tipa, ki mi je ukradel motor :hmm: :hmm: ...uf....mislim, da ga niti klinični center nebi rešu!! :fight2: :fight2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ys še zmeri trdim, da je veliiiko in neprimerljivo bolje, da te toži lopov (za kaj takega je le 5% šans) kot da ti tožiš njega

saj mora potem on v tožbi navajati razne dokaze - kako je to težko vemo vsi - in ne ti ki si pridobil svoj motor nazaj na nezakonit način

namesto da bi on bil v prednosti pred našimi nesposobnimi sodišči, si pač to ti sam

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te razne barabe kradljive se še predobro zavedajo svojih pravic, učinkovitost sodišč oziroma, da jim roka pravice ne more do živega. Prizadeta oseba (katermu je bilo ukradeno) ne more storiti nič, saj je nazadnje kaznovan napačen! O kakšnih morebitnih dolžnostih poštenega državljana se jim sanja ne. Potem pa se še razburjajo da so "izbrisani". Imeli so čas da te zadeve uredijo pa so zaradi nacionalnega ponosa čakali do zadnjega, zdaj pa mislijo, da se bodo komu smilili!? Ravno s takimi je največ problemov.Take častim nepovratno karto na J.

Če malo gledaš statistiko ukradenih vozil in če bo šlo z takim tempom naprej se bo kmalu po cestah prevažalo več ukradenih vozil (motorjev, avtomobilov) kot pa legalno pridobljenih. Katastrofa!! :angry:

Malo sem se skašljala a glavnina še čaka da privre na dan!

ČAO, Fračka .)

Popravljeno . Popravil Fračka
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem mel najlepše sanje do zdaj v mojem življenju. Na Fužinosako je padla atomska bomba, razneslo je nuklearno toplarno v mostah in radioaktiven oblak je šou direkt čez fužine. Pri tem je iz neznanega vzroka oblak dosegel tudi Rakovo jelšo. Mutanti na pohodu. Ampak blo je pa fajn.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

namesto da bi on bil v prednosti pred našimi nesposobnimi sodišči, si pač to ti sam

Tocno tako - saj ne more dokazati s cim, da je njegov, tudi upal si po mojem nihce ne bi ... bi bilo pa uiber predrzno, da bi te lopov tozil ker si mu motor odpeljal :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tocno tako - saj ne more dokazati s cim, da je njegov, tudi upal si po mojem nihce ne bi ... bi bilo pa uiber predrzno, da bi te lopov tozil ker si mu motor odpeljal :angry:

Eeeeej, ustavte konje!

Malo verjetno je, da bi te lopov tožil, ker si mu odvzel svoj motor. Saj če zakon varuje zadnjo posest, je ta zadnja posest pač tvoja, ker imaš moped trenutno ti. Če pa je tukaj spet kakšna nora luknja, ga pa čez noč odpelješ sosedu za bajto in parkiraš ob kakšnem divjem psu in ponovno prijaviš krajo policiji. Torej lopovova posest ni več zadnja, ti pa po čudežu naslednji dan najdeš moped, oz. ga je našel sosed, ko je šel kravam kidat.

Verjetneje je, da te barabin toži zaradi načina in poškodb, ki jih bi pridobil v postopku ponovnega osvajanja ukradenega mopeda. Zato, je potrebno biti tu previden in taktičen. Če se barabinu kaj zgodi, se mu mora to zgoditi tako, da se mu tudi ne sanja od kod in kaj je treščilo. Če pa že vidi, pa na tak način, da tudi pomisli ne več, da bi te še kdaj rad srečal.

Pravijo, da se klin s klinom izbija. Jaz pa pravim, da z macolo bolj zaleže. :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kja bi naredil z njim/njo?

- najprej :nono:

- sledi :fight2:

- potem pa še malo :fight1:

- - na koncu pa O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!