Skoči na vsebino

Tipa, ki ti je ukradel motor dobiš v roke! Kaj bi mu naredu?


smeško

Priporočene objave

Si zamisliš, da ga dobiš, ga slečeš, odpelješ na sredi mesta in ga vržeš iz avta ven, potem pa naj nag skače po Ljubljani :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben pa ni napisal, da mi mu motor vzel.

Torej bi vsi lomili, pa bili nasilni, moped pa bi tam pustili.....

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si zamisliš, da ga dobiš, ga slečeš, odpelješ na sredi mesta in ga vržeš iz avta ven, potem pa naj nag skače po Ljubljani :D

podnevi!hhaaha :kva2: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noben pa ni napisal, da mi mu motor vzel.

Torej bi vsi lomili, pa bili nasilni, moped pa bi tam pustili.....

:lol1: :lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Nisem nič nasilnega menil, bolj čistilno... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podnevi!hhaaha :kva2: :lol1:

Eh, sredi noči itak ni haska :D Na sredi Slovenske ceste recimo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tipa, ki ti je ukradel motor dobiš v roke! Kaj bi mu naredu?- Le kaj, le kaj :glare: z bejzbolskim kijem bi mu odbila bučo :devil: :photo:

daj ne laži... ti bi si bejzbolski kij nekam porinla, ko bi svoj motor spet vidla ... :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj ne laži... ti bi si bejzbolski kij nekam porinla, ko bi svoj motor spet vidla ... :devil:

Ne bluzi Sym :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj ne laži... ti bi si bejzbolski kij nekam porinla, ko bi svoj motor spet vidla ... :devil:

Ne, to bi ti rad videl :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

no, pa da še jaz svojo zgodbo povem...v soboto zvečer 31.7 sem se ob 23ih pripeljal z svojim sacshs-om x-road 125 k punci pred blok na ajnšpilerjevi 2 za bežigradom, motor pustim pred vhodom, na vidnem, popoldne v nedeljo 1. ko je punca pršla z dela ob 15:30 sva pa hotla it nekaj pojest okol, po stopnicah dol...ni motorja...na tleh vidim del zgornjega križa pr vilcah, ki služi kot blokada, ko imaš zaklenjeno balanco. Film se mi je odvrtel, pokličem policijo, naredijo zapisnik in mi rečejo, da lahko največ naredim sam. čustva raje ne opisujem, ker je too much! Ker sem živel na rakovi jelši 12 let (gojišče kriminala, še posebaj kraj), sem približno poznal lokacije po ljubljani , kjer se banda zbira. po 5 urah vožnje in gledanja sva z punco zaključila da jo odpeljem nazaj v blok in spat, na poti domov sem se pa spomnil še na sošolca še iz srednje šole, ki se je ukvarjal z sumljivimi ''posli''. Ga grem iskat v njegovo bivšo lokacijo( cigansko naselje pri žalah (koželjeva ulica)), srečam enega x tipčka na cesti, ga uprašam, kje je ta moj sošolec, pa pravi, da se je odselil v center, da pa zahaja v moste. Si rečem ok, ga bom šel iskat, tip mi mimogrede ponudi prenosnika, mu rečem, da imam prenosnik doma, mi pa reče, da lahk tudi kaj drugega ''zrihta'' po naročilu...ga vprašam, ča ima kdo kak motor za prodat, večji, ne skuterčke, pa pravi, da trenutno ne :) materlopovsko!

grem na lokacijo, kjer naj bi se tist sošolec zbiral...točno tam vidim dva šalabajzerja na mojem motorju! divjata po sredi ceste, brez čelad, tablice ! nespametno se zapodim z avtom za njima, opazita, da jima je vroče za hrbtom, pobegneta čez igrišče, avto tam pustim, ker nisem mogel mimo betonske ožine, laufam za njima...pobegneta. Se vrnem k avtu...policija piše nekaj, pozdravim, pa me vprašata kaj je zdaj to, bežim pred njimi avto na igrišču, prižgan odprta vrata...??? no situacijo razložim, vse oprostijo, zapišejo nekaj stvari...grem naprej na lov. pokličem 113, da sem izsledil motor, pošljejo patruljo, pridejo v 1 uri, povem štorijo, se začnejo okoli peljat in iskat, jaz pa pravtako. Srečam na cesti skupino nažganih, vprašam enega tipa, če je kaj videl kak motor, pa pravi da je tukaj veliko motorjev...vmes najdem še bivšega sošolca iz srednje šole, podebatirava, pravi mi, da bi lahko ugotovil kdo je bil, vendar trenutno ne bo mogel...grem po punco in domov spat.

Zjutraj se zbudiva s punco ob 6:30 pod neverjetno energijo, ji rečem, da grem po motor! ob 8ih pa je služba na vrsti za oba. se zapeljeva na koželjevo najprej, ob pregledu dvorišči vidiva s punco moj motor v zadek, torej samo gumo in avspuh, za neko barako. Neverjetna sreča odklopi ves razum, na sred ceste obrnem, punco pustim za bližnjim grmom, da posluša, če bo kdo prižgal motor in naj spremlja malo. pokličem policijo in jih počakam na žalah, pridejo tokrat v 20 min, skupaj gremo po motor, stanujoče v baraki policija zbudi, preveri podatke, se pogovori z moškim, ki sem ga prejšnjo noč srečal ter vprašal če je kaj videl kak motor ( tisti, ki je rekel, da je okoli veliko motorjev) in res motor dobim nazaj. Torej manj kot 24 ur sem bil brez njega! Doma po službi ugotovim, da je desni zadnji smernik bil odtrgan, ključavnica zbita z raznimi orodji, elektronika štrli na sprednjem koncu, sedež zadaj rahlo nalomljen (plastika, ki je pod peno in usnjem). Vidim, da so ga enostavno prižigali na releju, tudi jaz ga prižgem, deluje normalno, pogledam stanje km, vidim, da so naredili cca 90-100 km.

Dele sem nove naročil in prijazni zaposleni (pohvalil bi jih rad) v nesmem preveč reklame delat(uradni uvoznik in serviser v šiški na celovški) mi obljubijo dele naslednji dan, torej v torek, grem res v torek po službi iskat zgornji križ za vilce, ključavnico, nova ključa, rele za vžig/kontaktna elektronika in smernik, vse skupaj dobim za 30€!! Pričakoval sem, da bom dal 150-200€. Dele zamenjam v 1 uri, sedež popravim z trenutnim lepilom...in drži! Potem skoćim še po novo tablico in prometno, ker so debili tisto izgubili/odtrgali/uniči, še 25€ za brezveze. No še zmeraj nisem imel časa, da bi ga očistil ter se ponovno usedel nanj in se okoli zapeljal, vendar mislim, da bo danes pravi čas :) Moram pa še popraviti zaznamek na zav. polici in na zeleni karti zaradi tablice.

Torej celotna škoda: 30+25=55€, ena ura dela za popravilo, 10 m3 zgubljenih živcev, slabo prespana noč, 8 ur iskanja za oba s punco, 100 km amortizacije mojega avta in motorja, nekaj malega bencina porabljenega, delo policistov, ki ni zastonj, urejanje dokumentov (to bi najraje plačal nekomu, da se s tem zaj*****). + čiščenje motorja, ker je tako umazan, da se nebi usedel nanj. jaz ga v 1 mesecu ne umažem toliko kot so ga lopovi v 100km vožnje!

P.s. plus lačen sem bil cel dan, ker nisem imel časa jesti, kot sem imel prvotno namen.

Nauk zgodbe je, da v takih primerih, ko vam nekdo nekaj ukrade reagirajte počasi, največ boste naredili, če se sami spravite v lov in še nekaj...ne reagirajte, ko vidite nekoga na svojem motorju, ko divja okoli, pač pa se potihem in počasi za njim vozite, mu sledite, da ne boste preveč očitni, saj sem se jaz v svojem primeru sam izdal. Kupite si gps tracker, 100€ košta. Mirnejše spanje in veliko več možnosti, da boste svoje vozilo našli, samo ga dobro skrijte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hvala bogu jz nism meu nobenih takih izkusenj, sam vem pa da če bi slucajno kdo men mojo lubico ukradu.... na sred cela bi mu tetoviru : kradu sm.... pa roke bi mu polomu ker je pac z njimi kradu. pol bi ga pa nekje za drog zavezu na javnem mestu seveda pa se okol vrata obesu napis : lopov...

simpl....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj vse bi z lopovi naredili !!!! noben pa ne napiše kaj bi naredu,če bi bil ta lopov Npr;precej večji,močnejši,nevarnejši itd. Meni so ukradli avto; bil sem zadovoljen,vesel,presenečen,zadovoljen z delom policije o lopovu me ni niti zanimalo saj so ga imeli policaji,vso škodo je plačala zavarovalnica sicer pa itak mu nesmeš nič narediti samo še sebi narediš kakšne stroške! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js mu ne bi nč naredu ... za kavo bi mu dal, ostalo bi kasko pokrilo :P

Sm ti poknu plus na izvirnost odgovora. Kaj pa amortizacija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!