Skoči na vsebino

MORALA IN POŠTENJE


klimbra

Priporočene objave

... Nemorala (antiteza, zenovsko dualistično nasprotje) je nepravično dobivala celo pomen nesramežljive seksualnosti, katere zatiranje nas je povedlo v depresivni alkoholizem ali druge vrste surogatnih odvisnosti, kot so verske blaznosti in politično slepoumje. ...

U ježeš marička, to s' pa lepo povedu. :worship:

Končno citat, ki ga lahko našim farjem na cvinger s sprejem namalam.

A te lohk spod podpišem? Pliiiissssss!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in sem prepričan, da so zelo uspešni. trance_33_sleep.gif

maš kr prou, ti klimbra pa tut :P čeprou skos jambrajo, ampak sj tu j čist normaln... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš kr prou, ti klimbra pa tut :P čeprou skos jambrajo, ampak sj tu j čist normaln... :whistle:

Miškolinka........NI PRAV!!!!

Res pa je......in to spoštujem......dokler nekomu ni dokazano in ni pravnomočno obsojen za .....kao.....kaznivo dejanje........je nedolžen.

In zavedam se, da moje razmišlanje......predvsem pa želja.....da se temu politikantsvu in sprenevedanju.....enkrat naredi konec, ne bo obrodilo sadov......dokler......bomo Slovenci imeli tako visok prag tolerance!!!!!

Nekoč sem slišal od kolega iz druge republike......nema šta da pitaš jel on kriv il nije.....ako ima pare.....onda nije.....ako nema.......nek mu bog pomogne!!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Miškolinka........NI PRAV!!!!

Res pa je......in to spoštujem......dokler nekomu ni dokazano in ni pravnomočno obsojen za .....kao.....kaznivo dejanje........je nedolžen.

In zavedam se, da moje razmišlanje......predvsem pa želja.....da se temu politikantsvu in sprenevedanju.....enkrat naredi konec, ne bo obrodilo sadov......dokler......bomo Slovenci imeli tako visok prag tolerance!!!!!

Nekoč sem slišal od kolega iz druge republike......nema šta da pitaš jel on kriv il nije.....ako ima pare.....onda nije.....ako nema.......nek mu bog pomogne!!!!

ja to že... se strinjam, čeprou se mi zdi dokej neumn... pč ja razumliu kt ceu lajf ala boj za prežvetje dnar pa to... sam men ne pomen neč kej dost...

včasih bi raj slišala še kako pohvalo al pa toplo besedo, kot pa tistih par evrou... sej sploh ne gre za materjalne dobrine, gre za odnos... in če bi bil bl human, bi marsikdo z večjim veseljem in nasmeškom na obrazu uletu na šiht :)

sicr pa delamo na tem... :naughty: :yea1:

Popravljeno . Popravil Irencko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na splošno povedano, morala in poštenje sta odvisna od družbenega statusa, standarda ter okolja v katerem se to ocenjuje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na splošno povedano, morala in poštenje sta odvisna od družbenega statusa, standarda ter okolja v katerem se to ocenjuje.

včasih,ne pa vedno in povsod, se mi zdi da so te stvari v obratno sorazmernem odnosu. višji kot je status, manj je poštenja. nekako mi na misel pridejo cvikl rupar anderlič klime petki urani in podobni patroni, pa nevem zakaj :hmm:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včasih,ne pa vedno in povsod, se mi zdi da so te stvari v obratno sorazmernem odnosu. višji kot je status, manj je poštenja. nekako mi na misel pridejo cvikl rupar anderlič klime petki urani in podobni patroni, pa nevem zakaj :hmm:

bi celo rekel 100% da se ne motiš prav nič .....

edin ki je skozi iz meseca v mesec pošten je bankomat... ta mi pošteno ne da tudi eura več ven , ko je limit izpolnjen....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

No, tole je ena taka zabavna tema, ki jo je mogoče v nedogled premlevati. A nekaj osnovnih pojasnil vseeno ne bo odveč.

Beseda morala je latinskega izvora (lat. mores) in pomeni (dobre) običaje. Enostavno povedano, morala vsebuje sistem vrednot, ki jih neka družba (vsaj navidez) spoštuje in jim sledi. Seveda pa se morala - sistem vrednot, ki usmerjajo družbeno delovanje - razlikuje od družbe do družbe. Bolj kot sta si neki družbi/kulturi različni, bolj različna je tudi njuna morala. V eni družbi je poštenje vrlina in je biti pošten moralno, v drugi pa recimo ni vrlina, zato biti pošten ni moralno (to ne pomeni, da je nemoralno).

Velik problem kapitalistične morale, ki jo prevzema tudi slovenska družba, je povzdigovanje individualnosti na račun kolektiva. To pomeni, da je posamezniku dovoljeno zelo veliko, medtem, ko pripadnost skupnosti in žrtvovanje za skupnost nima posebne cene. Zato je danes biti pošten, resnicoljuben in požrtvovalen skorajda neumno. Posameznik, ki premore takšne "vrline", bo ostal praznih rok. Vendar pa je na dolgi rok morala, ki poudarja individualizem ("znajdi se", "kurc gleda druge", itd.) škodljiva, saj krha družbeno tkivo, vodi v dekadenco in slej ali prej tudi v propad neke civilizacije.

Pravo naj bi bilo do neke mere izraz prevladujoče družbene morale, še bolj pa izraz odnosov moči in privilegijev.

Pri spraševanju okoli morale se vedno velja vprašati, čemu služijo vrednote in moralen norme? Je vse to za okras? Je od boga dano? Osebno gledam na te zadeve z vidika koristnosti za preživetje neke skupine/družbe. Zato morale antičnih družb npr. poudarjajo zvestobo do svojih članov, prepoved ubijanja, poštenje, itd., hkrati pa v isti sapi navajajo, da je pobijanje, ropanje in uničevanje drugih plemen nekaj častnega, zaželenega, skratka moralnega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri spraševanju okoli morale se vedno velja vprašati, čemu služijo vrednote in moralen norme? Je vse to za okras? Je od boga dano? Osebno gledam na te zadeve z vidika koristnosti za preživetje neke skupine/družbe. Zato morale antičnih družb npr. poudarjajo zvestobo do svojih članov, prepoved ubijanja, poštenje, itd., hkrati pa v isti sapi navajajo, da je pobijanje, ropanje in uničevanje drugih plemen nekaj častnega, zaželenega, skratka moralnega.

Dober zapis, lahko repliciram le - "Kaj nam bo morala, če imamo pa novo gripo." :-)

LP, SYmRu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober zapis, lahko repliciram le - "Kaj nam bo morala, če imamo pa novo gripo." :-)

Mogoče sem bolj počasne pameti in zato ne štekam v čem je finta:) Bi prosim pojasnil kakšno vezo ima morala z gripo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

morala mi je dat, da bi izpadla poštena do mene :naughty:

a prav razumem, al sem preveč pijan :?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o tempora o mores.

tole je blo pa pošteno močno,ane....B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!