Skoči na vsebino

4-t mašina ...ketnca za ventile


Timi123

Priporočene objave

Imam motor 4 taktni 110 ccm. Problem je v tem da je ketnca za ventile preveč ohlapna in drajsa po dno cilindra. In zaradi tega ko prižgem motor se sliši da ruži notri ker drajsa po dnu. Je kaka rašitev kako bi jo našponal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako to misliš dnu cilindra? Poglej če je šponar (zadeva, drži ketno napeto) vredu. Lahko pa da je treba ketnco zamenjat. Jst bise tega na tvojem mestu kr hitro lotil, ker če ti bo ketna preskočila ti v najbolšem primeru zvije ventil, lahko pa tudi uniči glavo, cilinder, bat,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej v tem je biu problem...ketnca je preskočila zbnik in me je pokrivil ventile. samo glavo sem že zamenjal ketnca je pa še zmer ohlapna. Use kar sem videl je sred cilindra tak železno kolo po katerem drsi ta ketnca. Za šponr pa nevem. Razderal sem samo Glavo..prav notri v mašino pa ne. A je ta šponr mogoče v mašini?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tist je verjetn šponar. Ni v mašini, se ga da ponavad vzet ven iz zunanje strani. Najbolš da pogledaš kako je pri tvoji mašini v service manualu- tuki se jih kar dost najde http://www.repairmanualclub.com/ . A je ta zadeva kakšen kitajc??

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam motor 4 taktni 110 ccm. Je kaka rašitev kako bi jo našponal?

JE k mehaniku zapelji zato so se učili, da ti take stvari popravijo.Sicer pa če maš dost gnarja se pa kar uči na svojmu motorju boš videl koliko te bo nakoncu več koštalo kot če bi takoj k mehaniku zapeljal!!!! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej v tem je biu problem...ketnca je preskočila zbnik in me je pokrivil ventile. samo glavo sem že zamenjal ketnca je pa še zmer ohlapna. Use kar sem videl je sred cilindra tak železno kolo po katerem drsi ta ketnca. Za šponr pa nevem. Razderal sem samo Glavo..prav notri v mašino pa ne. A je ta šponr mogoče v mašini?

Verjetno je ketna že toliko stegnjena da šponar ne pomaga več in ti je zato preskočilo.

Zamenjaj še verigo pa bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o kva folk dela to nemorš verjet, lej če je 110 pol je kitajc kitajca pa lahko sam poderaš, sploh pa ti ga noben mehankar nebo sprejeu kdo pa mislš da se bo ukvarju z unim materjalom, k bo neki mal bl zategnu pa bo šlo in tako dalje. Nevem kako lahko ti iščeš v kapi od cilindra šponarček za ketno, dej podri cilinter dej dol pa boš pršu do šponarčka, če je sploh še cel. Motor ti verjetno le laufa več, če ti pa maš srečo pa ne se zajebavat pa ga laufat v takem stanju. Skoraj sigurno boš moral menjati ketnico ker je že tok raztegnena da je šponarček ne more več bolj našponati in je že do konca našponana. Ni problem ti sam razred ketnco vn pa novo naroč pa sestav skup pa gasa. Če pa še kej neboš vedu pa pejd mal na kitajski forum pogledat ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAOOO!!! NI KITAJC! ....drgač pa ja podru sm ceu cilindr in sem videl da šponr že dokonca špona. Tko da se je očitno ketnca že tok raztegnla da šponr ne pomaga več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAOOO!!! NI KITAJC! ....drgač pa ja podru sm ceu cilindr in sem videl da šponr že dokonca špona. Tko da se je očitno ketnca že tok raztegnla da šponr ne pomaga več.

dej vsaj povev znamko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap sam da so cestne gume gor :yes:

torej drugic mavo uporabi iskalnik, ne da kr vsak ko se prjavi na forum odpre novo temo!

moderatorjiso pa itak crknali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!