Skoči na vsebino

Zračno ali vodno hlajenje?


Vene

Priporočene objave

No, mene pa zanima kaj je boljše za skuterja, zračno ali vodno hlajenje?

LP

Vedno je bolje vodno hlajenje, samo na žalost precej poveča težo motorja in ceno izdelave:črpalka,hladilnik,termostat,prisilni ventilator, cevi, hladilna tekočina,expanzijska posoda(pri določenih modelih še) rele, termo stikalo,termo tipalo(v povezavi z urico za tem. ali lučko),dražja izdelava glave,bloka itd. :whistle:

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše hlajenje je prisilno hlajenje. No še vedno je slabše od vodnega ampak boljše kot navadno zračno in dosti cenejše kot vodno + ni takega stroška + material je lahek (plastična vetrnica :P )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kakšno je prisilno hlajenje? Zakaj je zračno hlajenje slabo? katere znamke motorjev imajo prisilno hlajenje?

Zračno hlajenje ni slabo. V puščavi npr. uporabljajo zračno hlajene motorje grim.gif .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prisilno zračno je na vetrnico, kar imajo kar vsi zračno hlajeni skuterji. Navadno zračno je pa tako kot npr. pri frčotu.

Se pravi imajo vsi kinezi npr. Sym,Kymco,... prisilno hlajenje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi imajo vsi kinezi npr. Sym,Kymco,... prisilno hlajenje?

Vsi tisti, ki imajo vetrnico priterjeno npr. na magnetu ter zaprt del okoli cilindra imajo prisilno zračno hlajenje ( npr. APN6 oz. "štirka"), BT ali ATX ali avtomatik tega nimajo. Prisilno pomeni, da z vetrnico prisilno hladiš cilinder oz. blok motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj ne vem kaj kej pomen, ker nimam še nič pojma o motorjih, februarja začnem z izpitom. Se pravi vsi skuterji, ki naj bi imeli zračno hlajenje imajo pravzaprav prisilno hlajenje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem vem, samo ni mi jasno o čem je bikez govoril polno batov in tega :) drugače pa hvala za odgovore :)

Vsi ga malo serjete, lepo sem napisal, da je apsolutno boljše vodno hllajen motor in še boljšeje, če je hladilnik vodni še dodatno prisilno hlajen z veternico! In negovorim o nikakršni plastični ali alu veternici za prisilno zračno hlajenje montirana na glavni gredi "zračno" hlajenega motorja! Ima pa npr.Honda Zoomer 50 ccm vodno hlajen motor z hladilnikom s strani in veternico na glavni gredi, ki hladi hladilnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi ga malo serjete, lepo sem napisal, da je apsolutno boljše vodno hllajen motor in še boljšeje, če je hladilnik vodni še dodatno prisilno hlajen z veternico! In negovorim o nikakršni plastični ali alu veternici za prisilno zračno hlajenje montirana na glavni gredi "zračno" hlajenega motorja! Ima pa npr.Honda Zoomer 50 ccm vodno hlajen motor z hladilnikom s strani in veternico na glavni gredi, ki hladi hladilnik.

samo, ali ni tako, da moraš 1x letno vse te dele menjati, pri prisilnem pa ti tega ni treba?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo, ali ni tako, da moraš 1x letno vse te dele menjati, pri prisilnem pa ti tega ni treba?

antifriz je treba menjat, dele pa siguno ne vsako leto ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo, ali ni tako, da moraš 1x letno vse te dele menjati, pri prisilnem pa ti tega ni treba?

Vene ! nesprašuj preveč, ko boš naredil izpit si kupi Hondo Zoomer 50 ccm 4-takno vodno hlajeno.Ko jo kupiš gre samo 40Km/h podrejaš prednjo šajbo v variomatu gre 55 Km/h,če pa doplačaš 300€ pa dobiš Polini komplet in motorček gre 73 Km/ kar je za tak motor prej preveč kot premalo!Pa še tole ta motorček je za vedno in ga takorekoč sploh ni potrebno šraufat enkrat na leto zamenjaš olje v mašini in poraba benzina je minimalna! Je pa to 4-ri ventilska tehnika, računalnik, katalizator. lambda sonda,dinamo starter(vžge NESLIŠNO), nevejetno močne dvojne luči(dolge+zasenčene), itd.itd. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi tisto kar ti je všeč, ne tisto, kar ti drugi priporočajo, ker ne boš nikoli zadovoljen!

Sledi srcu in živi svoje sanje. Kupi kar ti je všeč in ne pusti nobenemu, da ti te sanje podere (no razen finančno stanje :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nasprotju z večino jaz osebno vedno rad sprejmem kak nasvet, seveda nebom trdil da ga vedno upoštevam, samo več glav več ve in je nasvet(priporočilo) še argumentirano potrjen.

Ps: po toči zvoniti je prepozno!! :headbang:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nasprotju z večino jaz osebno vedno rad sprejmem kak nasvet, seveda nebom trdil da ga vedno upoštevam, samo več glav več ve in je nasvet(priporočilo) še argumentirano potrjen.

Ps: po toči zvoniti je prepozno!! headbang.gif

Seveda, fant si naj izbere oz. naj pove kaj mu je všeč, potem pa naj sprašuje, če ima kakšne felerje. Nekoga siliti kater motor naj vozi je brez veze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nasprotju z večino jaz osebno vedno rad sprejmem kak nasvet, seveda nebom trdil da ga vedno upoštevam, samo več glav več ve in je nasvet(priporočilo) še argumentirano potrjen.

Ps: po toči zvoniti je prepozno!! :headbang:

tudi meni je fajn, da prejmem kakšen nasvet saj zaradi tega sem se pa prijavil na za forum, da mi pomagate do izbire kvalitetnega skuterja. Nekaj mi pa ni jasno, ali misliš tole hondo http://images.clickedit.co.uk/1848/car_id_162_1.jpg ali tole hondo http://katalog-motocyklov.sk/img/honda-zoomer-50-1.jpg ... Ker, če misliš drugo, pa čeprav je tako dobra sem 100%, da je nebom kupil zaradi tega, ker mi ni všeč oblikam, na njem se lahko pelje max. 1 (lahko 2 vendar se morata res stisniti.)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

100% ni mislil CBR :D saj ne obstaja 50ccm verzija (če bi... bi jo imel :P ). Sicer pa... kaj ti je všeč? Kakšna oblika motorja? Supermoto, Supersport, skuter ali kaj drugega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Všeč mi je oblika skuterja kot je Piaggio NRG letnik 2009, vendar je nov predrag za mene.

Veš ni vse LEPOTA hrvatje pravijo "lepota je prolazna" slabo pa ostane!!!v mislih sem to Hondo Zoomer 50ccm. Na sliki res bolj žalostno zgleda dobiš pa lahko zraven še veliko opreme, kar motorček precej polepša kot npr.prednji in zadnji prtlažnik,zadnji kovček,škatlo za pod sedež polini auspuh pa šekaj bi se našlo.Pa še nekaj ta motor je skoraj cel iz aluminija samo kar je pobarvano rumeno je plastika in nosilci sedeža so iz železnih cevi.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!