Skoči na vsebino

Koncert Tarje Turunen


suzuki

Priporočene objave

Hola,

glihkar prišel domov s koncerta in moram priznat da je blo prav fletno, celo bolj kot sem mislil da bo :OK: kljub temu da je bil koncert napovedan za 20 uro, nas je Tarja pustila čakat do 22:25, še ene pol ure po tadrugi predskupini, preden se je pridrsala na oder vsa nasmejana in zmrznjena, cela v črnem usnju (tud plašč!) in rekla da je mal kriza k je tko hladno (halo, dečva, a nisi ti Finka?? iz une Finske, daleč na severu??) ampak da se bo potrudila da nas bo segrela... in nas je res :naughty:

bejba - njeno celo ime je Tarja Soile Susanna Turunen Cabuli - ima (IMHO, seveda) nenormalno hud glas, tudi spremljevalna ekipa za moj okus obvlada (zlasti bobnar, kaj vse je počenjal, ko da bi mel še ene roke doma in ni teh nič škoda, noro!!), manjkajo jim (spet IMHO) le dobri komadi - navdušenje obiskovalcev je blo največje ko so zarolali Fishmasterja, Poison in Nemota, od njenih komadov pa je zares navdušil le odlični I Walk Alone :worship: žal smo zaman čakali na Over the Hills and Far Away :(

vmes je bil en dolg, noro hud solo vložek odličnega bobnarja (če sem prav poklikal je to Mike Terrana, CAR!!), ki je poživil publiko in dal Tarji čas za preoblečt :P po dobri uri se je "poslovila", a smo jo seveda priklicali nazaj - stara igra, hehe; presenetila pa nas je, ko je še z nekaj člani prišla nazaj na oder - in spet dol, a ne v backstage ampak med publiko, nekam okoli 10 vrste, kjer so ji redarji naredili malo prostora in od tam zapela nekaj pesmic... tega še nisem nikoli doživel, se mi je pa zdelo zlo fajn :worship:

cel koncert je trajal uro in 40 minut, čist premalo zame, saj ma bejba res glas da ga z lučjo pri belem dnevu ne najdeš :worship: meni je blo všeč, a vem da bi še veliko bolj užival če bi jo spremljali Nightwishi; se mi zdi da so z njeno izkljućitvijo/odhodom oboji izgubili - še največ pa mi, njihovi fani :( saj ne da so NW hudo boljša spremljava, le veliko boljše komade so znali napisat kot jih zdaj piše Tarja...

evo tkole je blo, zdej grem pa še mal spat :D

PS nekaj sem tudi slikal; slikce niso glih bogvekaj, ker mam trotlbutl zihr fotič, pa tud semle jih ne morem več lepit, ker sem žal že porabil svojo dodeljeno kvoto :( bom jutri poskusil če lahko še naredim galerijo... pa mogoče bo kej (besedila in/ali slikc) dodal še Lucky ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fishmaster.... hahaha:worship:

Jest si bom koncert na žalost zapomnil po mrazu, ki mi je po štirih urah stanja že pošteno najedal.

Tarja je izjemna sopranistka, mal jo hebe prezenca na odru, ker se prepogosto prav smešno pači in neumno maha z rokami.

Komadi so, kot pravi Suzuki, zmerno do pretežno dolgočasni z nekaj svetlimi izjemami. NW štikli še vedno najbolj sedejo, Poison je pa anomalija, ki pa še kar dobro izpade na koncu.

Njen spremljevalni bend ni nič posebnega, razen seveda legendarnega Terrane, ki je pa zares impresioniral. Tako dobrega solo vložka že dolgo nisem imel priložnost slišat in videti.

Škoda, da s seboj jemlje session glasbenike, ki pač odigrajo solidno, kaj več pa v glasbo ne vnesejo. Basist je bil sploh bolj tako tako, na žalost Doug Wimbish nima več časa zanjo, ker je začel tourat z Living Colourji.

Skratka, koncert je bil dober brez presežkov. Če bi bili v kakšni manjši dvorani, bi bil pa še boljši. Z eno plato je res težko uspet, ampak se bo morala Tarja vseeno naslednjič malo bolj izkazat.

Suzuki, moj nikon se ni prav posebno izkazal. Jetra mala!

post-131-125564495871_thumb.jpg

post-131-125564503295_thumb.jpg

post-131-125564513828_thumb.jpg

post-131-125564513828_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fishmaster.... hahaha:worship:

Jest si bom koncert na žalost zapomnil po mrazu, ki mi je po štirih urah stanja že pošteno najedal.

Tarja je izjemna sopranistka, mal jo hebe prezenca na odru, ker se prepogosto prav smešno pači in neumno maha z rokami.

Komadi so, kot pravi Suzuki, zmerno do pretežno dolgočasni z nekaj svetlimi izjemami. NW štikli še vedno najbolj sedejo, Poison je pa anomalija, ki pa še kar dobro izpade na koncu.

Njen spremljevalni bend ni nič posebnega, razen seveda legendarnega Terrane, ki je pa zares impresioniral. Tako dobrega solo vložka že dolgo nisem imel priložnost slišat in videti.

Škoda, da s seboj jemlje session glasbenike, ki pač odigrajo solidno, kaj več pa v glasbo ne vnesejo. Basist je bil sploh bolj tako tako, na žalost Doug Wimbish nima več časa zanjo, ker je začel tourat z Living Colourji.

Skratka, koncert je bil dober brez presežkov. Če bi bili v kakšni manjši dvorani, bi bil pa še boljši. Z eno plato je res težko uspet, ampak se bo morala Tarja vseeno naslednjič malo bolj izkazat.

Suzuki, moj nikon se ni prav posebno izkazal. Jetra mala!

post-131-125564495871_thumb.jpg

post-131-125564503295_thumb.jpg

post-131-125564513828_thumb.jpg

post-131-125564520604_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Tudi moje skromno mnenje je, da so NW brez Tarje še kr en navaden bend (z njo so za moje pojme sekali :worship:)

Pejte fani od NW na tubo pogledat,kako nova pevka poje stare komade...bruh bruh,umreš od vsega groznega:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!