Skoči na vsebino

UVELJAVLJANJE KUPONA PRI PROMETNI NESREČI


Damc24

Priporočene objave

V mojega starega očeta se je zaletela ena gospa iz leve bočne strani na križišču. Takoj mu je izročila kupon, policije nismo klicali, saj se v takšnih primerih brez poškodb udeležencev ne kliče.

Potem je stari oče peljal avtomobil takoj k avtoličarju in po enem tednu čakanja na cenilca je ocenil škodo na 500 eur popravila oz. totalko.

Avto je škoda felicia 1995 letnik, ki je vreden okrog 250-300 eur. Avto je sicer še vozen, poškodovan je sprednji del avta. Evropskega poročila še nismo izpolnili, ga bomo danes in vse skupaj nesli na zavarovalnico. Iz zavarovalnice smo dobili papir, da ne morejo kriti škode 100 % ampak le 50%, torej mora stari oče doplačati 250eur za popravilo.

Jutri gremo na zavarovalnico, da povejo zakaj ne izplačajo v celoti strošek popravila, ali mogoče zato, ker oni krijejo samo vrednost avta, ki so ga ocenili na 250eur in ne strošek ličarskih storitev?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ob enakem primeru (v moj parkiran avto je butnil mimovozeči), izpolnil Evro obrazec, poklical cenilca voznikove zavarovalnice, ta je popisal in dal nalog za popravilo. S tem nalogom sem šel k avtokleparju, tam dobil nadomestni avto, čez teden dni pa prevzel popravljen avto. Podpisal prevzem popravljenega avta in to je to.

Evro obrazec, ne vem no, treba ga je takoj napisati, sicer se drugi udeleženec ''hitro kaj spomni'' oziroma kaj ''pozabi''...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem ob enakem primeru (v moj parkiran avto je butnil mimovozeči), izpolnil Evro obrazec, poklical cenilca voznikove zavarovalnice, ta je popisal in dal nalog za popravilo. S tem nalogom sem šel k avtokleparju, tam dobil nadomestni avto, čez teden dni pa prevzel popravljen avto. Podpisal prevzem popravljenega avta in to je to.

Evro obrazec, ne vem no, treba ga je takoj napisati, sicer se drugi udeleženec ''hitro kaj spomni'' oziroma kaj ''pozabi''...

Ja, ampak ali je tebi cenilec ocenil avto na totalko? Nam ga je na totalko, ampak ker popravilo presega strošek popravila nočejo na zavarovalnici plačati 100%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ampak ali je tebi cenilec ocenil avto na totalko? Nam ga je na totalko, ampak ker popravilo presega strošek popravila nočejo na zavarovalnici plačati 100%

Moram popraviti, ker vrednost totalke=250eur presega strošek popravila=500 eur, nočejo izplačati vsega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Variante:

1. zavarovalnica krije škodo 100%

2. zavarovalnica plača totalko (500€) oz znesek zmanjšan za vrednost avtomobila (avto ostane tebi)...torej v tvojem primeru 250€

3. se pogodiš z zavarvolanico za nek vmesni znesek in za silo zakrpaš avto

Mal je delikatno, ker je cena avta nizka. Pritisni na zavorovalnico, češ da je to edino prevozno sredstvo, ki ga ima in zahtevajte vrnitev v prvotno stanje - popravillo (pred nesrečo).

Imeli pred dvemi leti podoben primer. Škode je bilo za cca 1500€, avto vreden tudi tako. Na koncu smo lahko izbirali med a) zneskom cca 1100€ oz B) popravilom škode. Izbrali a) in za silo pokrpali avto.

Glede evropskega ne bom pametoval, naslednjič, če pride do te situacije izpolni takoj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moram popraviti, ker vrednost totalke=250eur presega strošek popravila=500 eur, nočejo izplačati vsega.

In kaj je tu nelogično?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Najboljšem primeru dobiš 80% vrednosti avtomobila glede na to da imaš totalko. Razbit avto ti seveda ostane pa naredi z njim kar hočeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Najboljšem primeru dobiš 80% vrednosti avtomobila glede na to da imaš totalko. Razbit avto ti seveda ostane pa naredi z njim kar hočeš.

in na koncu če imaš vsaj kokrkol tok zanimiv avto prodaš po delih ali cevga in imaš povrnenga 100% al pa še mal več :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!