Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

4 minutes ago, Kaldu said:

A misliš, da je pametno vse vizije in prihodnje korake javno objavljati? Na vsako izjavo PV prav čakajo "strokovnjaki" da jo raztrgajo.

Če je nimaš, potem je ni pametno javno objavljati. Saj strokovni diskurz je nujno potreben. Če te je pa strah nasprotovanja ali pa nimaš primernih argumentov za zagovor svojih stališč, potem je pa zagotovo boljše, da si tiho.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, Kmet2 pravi:

Brez vezv zdravstvu😂😂

Komu ti to prodajaš😂

Dej prosim te ne laži... 

Prosim ne sankcioniraj me, ker sem napisal samo resnico😏

Pa radbi potopis o Cipru objavil😇

kere droge maš danes? :P

Da srce brez vez..zame (vse napotnice so bile pod zelo hitro),,,tebe pa nisem omenil. Sicer četudi bi te, nekdo je namesto tebe opravil vse delo pa mal preklical okrog, da te je stisnil čimprej v čakalno vrsto. Torej je samo podpiral tvojo lenobo in neznanje. to še ni korupcija.

Lahko objaviš potopis, a ga boš v temi vlada?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vizijo lahko uvajaš samo na stvari na katere imaš vpliv. Mi nimamo vpliva na cene energentov, ker jih več ali manj nimamo.

pred 9 minutami, Kaldu pravi:

P.S. Spomnite se koronskega praznjenja trgovin.

...sploh skret papirja.  Aja,..... vizija je bila bol usrana.

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, ftp pravi:

Vizijo lahko uvajaš samo na stvari na katere imaš vpliv. Mi nimamo vpliva na cene energentov, ker jih več ali manj nimamo.

no, to se pa strinjam. Mamo sicer pelete in biomaso, a jo raje izvažamo. Tudi elektrike nimamo prav malo, jo pa mamo ob napačnem času in slabo infrastrukturo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar, DAMI34 pravi:

no, to se pa strinjam. Mamo sicer pelete in biomaso, a jo raje izvažamo. Tudi elektrike nimamo prav malo, jo pa mamo ob napačnem času in slabo infrastrukturo.

 

Kot vsaka stvar, prodaš tistemu ki da več. Tržno gospodarstvo... Razloži zakaj bi prodal tebi, če lahko avstrijcu in nemcu 30% dražje??? To je privatnik oz. privatizacija. Kar je državno, pa lahko država odredi prepoved izvoza.

Elektrike imamo skoraj zadosti, če je vse v pogonu, ko se vsaj eden ustavi, smo pa v riti. Pa še nismo začeli resne elektrifikacije vozil ( upam da tudi ne bomo ) .

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, ftp said:

Če bi me poznal, bi videl da je popolnoma drugače. Če ne verjameš se oglasi v Kopru, se boš prepričal na lastne oči.

Trenutno verjamem, da imaš napačno predstavo o sebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1 minute ago, ftp said:

Elektrike imamo skoraj zadosti, če je vse v pogonu, ko se vsaj eden ustavi, smo pa v riti. Pa še nismo začeli resne elektrifikacije vozil ( upam da tudi ne bomo ) .

Skratka, skoraj zadosti imamo elektrike, če kaj zaškripa smo v riti in to še pred resno elektrifikacijo vozil, vizija je pa brezveze, ker nimamo vpliva na to, da imamo zadosti elektrike, če kaj zaškripa in elektrifikacijo vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 31 minutami, ftp pravi:

Kot vsaka stvar, prodaš tistemu ki da več. Tržno gospodarstvo... Razloži zakaj bi prodal tebi, če lahko avstrijcu in nemcu 30% dražje??? To je privatnik oz. privatizacija. Kar je državno, pa lahko država odredi prepoved izvoza.

Elektrike imamo skoraj zadosti, če je vse v pogonu, ko se vsaj eden ustavi, smo pa v riti. Pa še nismo začeli resne elektrifikacije vozil ( upam da tudi ne bomo ) .

samo dejstva sem napisal, ostalo je sleplenje. 

Marsičesa imamo skoraj dovolj, javnega sicer v boga mati infrastrukturi, privatnega pa čisto dovolj. in kot si ugotovil...to je tržno gospodarstvo. Ne boš verjel, tržno gospodarstvo je bilo tudi pred 15 imi leti, ko sem peč za pelete nabavil. Medtem se je pa javno gospodarstvo, beri elektro in podoben šit mirno okorščalo z denarje brez vlaganja v infrastrukturo in razvoj. Eko ti ga na javno vs privat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 27 minutami, Vin pravi:

Skratka, skoraj zadosti imamo elektrike, če kaj zaškripa smo v riti in to še pred resno elektrifikacijo vozil, vizija je pa brezveze, ker nimamo vpliva na to, da imamo zadosti elektrike, če kaj zaškripa in elektrifikacijo vozil.

Ker imaš popolno vizijo igrajraje  loto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 17 minutami, DAMI34 pravi:

samo dejstva sem napisal, ostalo je sleplenje. 

Marsičesa imamo skoraj dovolj, javnega sicer v boga mati infrastrukturi, privatnega pa čisto dovolj. in kot si ugotovil...to je tržno gospodarstvo. Ne boš verjel, tržno gospodarstvo je bilo tudi pred 15 imi leti, ko sem peč za pelete nabavil. Medtem se je pa javno gospodarstvo, beri elektro in podoben šit mirno okorščalo z denarje brez vlaganja v infrastrukturo in razvoj. Eko ti ga na javno vs privat.

Odlično. Pa naj sedaj v krizi privatni sektor pokrijejo to težavo, ki so tako naj, naj...., čakam predlog oz. vizijo le tega. Prikaži nam.

pred 35 minutami, Vin pravi:

Trenutno verjamem, da imaš napačno predstavo o sebi.

Za vsa verovanja je povod nevednost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, ftp pravi:

Odlično. Pa naj sedaj v krizi privatni sektor pokrijejo to težavo, ki so tako naj, naj...., čakam predlog oz. vizijo le tega. Prikaži nam.

lej, poglej en post višje..zamisli se. Men se pa ne da več. Sem dal predlog. Se pač ne strinjava, lahko pa greva igrat loto :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, DAMI34 pravi:

samo dejstva sem napisal, ostalo je sleplenje. 

Marsičesa imamo skoraj dovolj, javnega sicer v boga mati infrastrukturi, privatnega pa čisto dovolj. in kot si ugotovil...to je tržno gospodarstvo. Ne boš verjel, tržno gospodarstvo je bilo tudi pred 15 imi leti, ko sem peč za pelete nabavil. Medtem se je pa javno gospodarstvo, beri elektro in podoben šit mirno okorščalo z denarje brez vlaganja v infrastrukturo in razvoj. Eko ti ga na javno vs privat.

Pa še to. Vzemi si za primer amere, ki so najboljši primer najboljšega sistema. Kaj naredijo ko zmanjkuje elektrike (in ja, jim večkrat zmanjkije)? 

Kaj naredijop ko zmanjkuje pitne vode??

Vedno podeseterijo cene - tržno gospodarstvo pač.

A jim je interes blaginja ljudi . ne, predvsem lasten žep. A potem povečajpo investicije??? Ne, zakaj, ker potem nbe bo primanjkovalo in ne bodo mogli podeseterit cene. Tako na grobo.

pred 3 minutami, DAMI34 pravi:

 Men se pa ne da več.

Odnehaj, saj te ne silim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ftp pravi:

Pa še to. Vzemi si za primer amere, ki so najboljši primer najboljšega sistema. Kaj naredijo ko zmanjkuje elektrike (in ja, jim večkrat zmanjkije)? 

Kaj naredijop ko zmanjkuje pitne vode??

Vedno podeseterijo cene - tržno gospodarstvo pač.

A jim je interes blaginja ljudi . ne, predvsem lasten žep. A potem povečajpo investicije??? Ne, zakaj, ker potem nbe bo primanjkovalo in ne bodo mogli podeseterit cene. Tako na grobo.

ma saj v komunizmu ni nič drugače, če nečesa hzmanjkuje gredo cene gor, pol je regulacija za tem redukcija, nič novega

Brez pametnega tržnega gospodarsatva ne gre. 

ti bom dal primer. Maš enega proizvajalca pelet, je to monopol, maš 3 je konkurenca in še cedno visoke cene, jih maš 120 je prava konkurenca in boj za kupca. Na državi je omogočat obrtniku/privatniku, da jih je čimveč in da so čimbolj konkurenčni.

Na tej točki nisem raspredal o primarnem viru energenta za proizvajalca, ampak sem vzel v obzir Slovenijo in dobre kapacitete.

 

Blaginja ljudi je utopija. nikogar ne zanima blaginja ljudi. Zanima jih pa posel. Marsikdo bi rad vsaj malo služil in to pomeni dobra konkurenca, razvito gospodarstvo. Velik vpliv na cene pa igra tudi kupna moč. Tako da stiskanje čimnižjih plač in čimnižjih mainimalce je predvsem pljuvanje v lastno skledo.

 

 

 

pred 12 minutami, ftp pravi:

 

Odnehaj, saj te ne silim.

hvala...bom :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 minutami, DAMI34 pravi:

ma saj v komunizmu ni nič drugače, če nečesa hzmanjkuje gredo cene gor, pol je regulacija za tem redukcija, nič novega

Brez pametnega tržnega gospodarsatva ne gre. 

ti bom dal primer. Maš enega proizvajalca pelet, je to monopol, maš 3 je konkurenca in še cedno visoke cene, jih maš 120 je prava konkurenca in boj za kupca. Na državi je omogočat obrtniku/privatniku, da jih je čimveč in da so čimbolj konkurenčni.

Na tej točki nisem raspredal o primarnem viru energenta za proizvajalca, ampak sem vzel v obzir Slovenijo in dobre kapacitete.

 

Blaginja ljudi je utopija. nikogar ne zanima blaginja ljudi. Zanima jih pa posel. Marsikdo bi rad vsaj malo služil in to pomeni dobra konkurenca, razvito gospodarstvo. Velik vpliv na cene pa igra tudi kupna moč. Tako da stiskanje čimnižjih plač in čimnižjih mainimalce je predvsem pljuvanje v lastno skledo.

 

Kako boš v zdravstvu, o tem je bilo prvenstveno govora, zagotovil 120 bolnic v mestu, da bo resna konkurenca?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, ftp pravi:

Kako boš v zdravstvu, o tem je bilo prvenstveno govora, zagotovil 120 bolnic v mestu, da bo resna konkurenca?

 pred 37 minutami, ftp pravi:

 

Odnehaj, saj te ne silim.

hvala...bom :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo že zrihtala ta vlada v dobro prebivalcev Slovenije, saj ima skoraj 60 % podporo ... pa kot koalicija dobro večino v parlamentu ... skratka ... veliko podporo Slovencev ... ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, ftp pravi:

Kako boš v zdravstvu, o tem je bilo prvenstveno govora, zagotovil 120 bolnic v mestu, da bo resna konkurenca?

ni bilo govora o 100% privatizaciji. Bolinic ne boš mogle privatizirat. Lahko pa daš koncesije za nekaj kar manjka.

1. osnovnošolska matematika. Imaš 5 MR mašin v javnem zdravstvu, delajo skoraj tri smene. Na vrsto prideš šele po 3-6 mesecih. Torej vem, da v privat prideš takoj na vrsto. cca 100€ plačaš. Torej, vlada odda koncesijo. Za 8 ur nekomu ali večim. Dobiš še 2 MR aparata več. Kar naenkrat si vrste zmanjšal. 

2. zakaj ni interesa po zmanjšanju vrst? ZZZS noče več plačat kot očitno plačajo, pa čeprav vsi plačujemo v zdr. blagajno. 

Torej, zakaj nekaj ne gre če bi lahko?

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 24 minutami, DAMI34 pravi:

ni bilo govora o 100% privatizaciji. Bolinic ne boš mogle privatizirat. Lahko pa daš koncesije za nekaj kar manjka.

1. osnovnošolska matematika. Imaš 5 MR mašin v javnem zdravstvu, delajo skoraj tri smene. Na vrsto prideš šele po 3-6 mesecih. Torej vem, da v privat prideš takoj na vrsto. cca 100€ plačaš. Torej, vlada odda koncesijo. Za 8 ur nekomu ali večim. Dobiš še 2 MR aparata več. Kar naenkrat si vrste zmanjšal. 

2. zakaj ni interesa po zmanjšanju vrst? ZZZS noče več plačat kot očitno plačajo, pa čeprav vsi plačujemo v zdr. blagajno. 

Torej, zakaj nekaj ne gre če bi lahko?

 

Zakaj? Zato ker hočejo vsi iztržit več - predvsem popoldan. Zato se ne trudijo zjutraj.

Če bi to prepovedali (sedenje na dveh stolih), bi se marsikaj rešilo.

Osnovna podkupljiva matematika.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 minutami, ftp pravi:

Zakaj? Zato ker hočejo vsi iztržit več - predvsem popoldan. Zato se ne trudijo zjutraj.

Če bi to prepovedali (sedenje na dveh stolih), bi se marsikaj rešilo.

Osnovna podkupljiva matematika.

Mogoče ne razumeš kaj pravim. Tudi privatniku ne laufa 24 ur stroj. Lahko mu 8 lahko celo 6. Dodatnih 8 je dobiček. Računaj kot hočeš.

Dokler bomo mislili, da ni nič mogoče izboljšati bo tako kot je. Sem povedal primer dobre prakse, GA ambulante v NG s 100% koncesijo. Tam ni samoplačnikov. Delajo za državo in pika. In delajo dobro. 

Kako se bo koncesije uredilo mi je čisto vseeno, mora se jih pa prav. Interes mora biti najprej v politiki in državi. Tam se začne korupcija, ne pa pri privatniku, ali dohtarju ki oddrka svoj šiht v bolnici potem pa še popoldan dela pri privatniku.

Upam, da ne bo ta vlada samo menjavala direktorjev, ker to je scanje proti vetru. Sistem bo potrebno urediti. In to zelo globoko.

Všeč mi je bila ideja o nadzoru ter izboljšavah ZZZSja, ker to je spet samo en monopolistični konglomerat, ki obrača hude denarje. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, DAMI34 pravi:

Mogoče ne razumeš kaj pravim. Tudi privatniku ne laufa 24 ur stroj. Lahko mu 8 lahko celo 6. Dodatnih 8 je dobiček. Računaj kot hočeš.

Dokler bomo mislili, da ni nič mogoče izboljšati bo tako kot je. Sem povedal primer dobre prakse, GA ambulante v NG s 100% koncesijo. Tam ni samoplačnikov. Delajo za državo in pika. In delajo dobro. 

Kako se bo koncesije uredilo mi je čisto vseeno, mora se jih pa prav. Interes mora biti najprej v politiki in državi. Tam se začne korupcija, ne pa pri privatniku, ali dohtarju ki oddrka svoj šiht v bolnici potem pa še popoldan dela pri privatniku.

Upam, da ne bo ta vlada samo menjavala direktorjev, ker to je scanje proti vetru. Sistem bo potrebno urediti. In to zelo globoko.

Všeč mi je bila ideja o nadzoru ter izboljšavah ZZZSja, ker to je spet samo en monopolistični konglomerat, ki obrača hude denarje. 

Če si privat delaj privat, če hočes iz sociale delaj v javni ustanovi. Vsaka španovija je odhod denarja.

Saj veš kako se konča javno - privatno partnerstvo. Vse je samo sistem, kako javni denar speljat ven.

Koncesije je potrebno ukinit in strogo ločit privat - javno, tudi za financiranje.

Privatniki itak delajo samo v dobičkonosnem delu.

Koneckoncev naj si privatniki sami plačajo šolo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, ftp pravi:

Če si privat delaj privat, če hočes iz sociale delaj v javni ustanovi. Vsaka španovija je odhod denarja.

Saj veš kako se konča javno - privatno partnerstvo. Vse je samo sistem, kako javni denar speljat ven.

Koncesije je potrebno ukinit in strogo ločit privat - javno, tudi za financiranje.

Privatniki itak delajo samo v dobičkonosnem delu.

Koneckoncev naj si privatniki sami plačajo šolo.

 

sej sem rekel, s takim načinom razmišljanja se bo težko kaj spremenilo.

Lej, vsi dobavitelji in vsa zdravila in vse pride v javno zdravstvo iz "privat" naslova. Čisto vse.

Torej?

Ti lahko vse privat pozapreš in misliš, da se bo kaj izboljšalo? :P

Čisto nič, še slabše bo.

 

 

Zadnji stavek, pa neb komentiral, ker je totalno zgrešen. 

Sicer pa to je to, kar sem mel povedat okrog zdravstva.

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 minutami, DAMI34 pravi:

Sicer pa to je to, kar sem mel povedat okrog zdravstva.

Tega ti pa ne verjamem ... sigurno je še kaj :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, DAMI34 pravi:

sej sem rekel, s takim načinom razmišljanja se bo težko kaj spremenilo.

to se strinjam

pred 20 minutami, DAMI34 pravi:

Lej, vsi dobavitelji in vsa zdravila in vse pride v javno zdravstvo iz "privat" naslova. Čisto vse.

Torej?

vedno preplačano. Če bi bili uvozniki državni bi bilo bolje. To je španovija, da privatniku preplačaš storitev.

 

pred 20 minutami, DAMI34 pravi:

Ti lahko vse privat pozapreš in misliš, da se bo kaj izboljšalo?

Spet tvoje razumevanje, ker tega nisem nikoli rekel. Beri še enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ste videli, kako lepo lasje plapolajo predsedniku vlade na Blejskem strateškem forumu :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, maus pravi:

A ste videli, kako lepo lasje plapolajo predsedniku vlade na Blejskem strateškem forumu :huh: 

Pa predsednica Evropske komisije je prišla....JJ je pa moral letati k njej v Bruselj....

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!