Skoči na vsebino

Vlada (parlament in politika)


volk

Priporočene objave

ne vem keri učinek čakaš. Fašistoidnega ne bo (v stilu omejujemo ceno goriva in petrolu plačamo razliko iz državnega proračuna), bo pa prefinjen jebesemikogaolupim, kot so obvladale (pred)prejšnje vlade (tipa LDS). Nisem rekel nikej, dejmo jim slepo zaupat. Vlade je treba jebat in nadzirat, ter zamenjat vedno. Preden dobijo "pozicijo" 

Ampak prosim, ne mi prihajat ven s kulti osebnosti in hvaljenjem vlad vsepovprek. 

Tile se morajo še dokazat, nimajo časa za pokvarjenost. Dam jim leto al pa celo manj, pol pa udari po njih...razn če se zgodi čudež, pa bo res vse cvetelo pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Npr. RTV, en kup sprenevedanja. Pri "urejanju" plač že iščejo bližnjice (kjer spet pozabljajo na najslabše plačane in kar so obljubljali, da bodo rešili) . Zaenkrat je še vse "v luftu" samo, če ne bodo zadev vzeli bolj zares, z manj populizma in več dejstev, bo ravno tako počilo...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj počit mora, če se stvari ne uredijo. Če pa RTV omenjaš, si pa slabo seznanjen s situacijo SDS lovk, trenutno jim "sloboda" nič ne more :P

 

ps. med nama reševanje plač zdravnikov je sprenevedanje fidesa..in izkoriščanje situacije. Naj rešijo medicinske sestre in ostale podobne poklice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo "informacije" kažejo v nasprotno smer (glede zdravnikov in sester... ) .

lp

ps. pri večini, ki jo imajo v parlamentu, so "lovke" nepomembne, samo moraš vedeti kaj delaš...

Popravljeno . Popravil franc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdor bo silil bo izsilil. Očitno so ubogi "dohtarji " prvi navalili...

kdor prvi pride, prvi melje

RTV, kdo ma nadzor? SDS al Svoboda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za sranje oziroma sranje v trenutnem stanju je odgovoren "nadzor". Njega obvladuje SDS oz Urbanija in kompanija.

 Ta novi so liberalci, kvečjemu jim lahko očitaš brezbrižno držo.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, Frenk 67 pravi:

Kje jo pa ti kupuješ po taki ceni? Glede na to, da jo pridelam cca 15 MWh na leto bi kar dobro zaslužil. 😜 Sicer je tudi zgornji podatek bedarija. 

image.png.77ed0b41ecb5b89005e89489c69622a6.png

Pri ECE.  Malo sem zafrknil, manjka vejica. Je malo več kot 900€.? Kje pa ti?

Popravljeno . Popravil hajamoto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, hajamoto pravi:

Pri ECE.  Malo sem zafrknil, manjka vejica. Je malo več kot 900€.? Kje pa ti?

Kje si to našel, v njihovem ceniku ni take cene, najvišja je cca 205 € z DDV za VT.  Moja je zastonj, če pozabim investicijo v sončno elektrarno.

image.thumb.png.f79f79b9150d36f598acfc9924ab66b7.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam pogodbo do 31.12., potem bo pa kot je zgoraj. Plin pa 0,35 do februarja, če ne bo prej Petrol crknil. Letos bo še toplo, potem pa.. 

IMG-20220929-WA0000.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pod deko pa :pos: Zakaj mislite da je bilo včasih tok otrok? Zime so bile mrzle, dan kratek, ljudje pa so morali nekaj počet, da so pozabili na prazno shrambo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 26 minutami, Zivnorc pravi:

...ena križarka v Jadranu pokuri na stotine ton goriva , da se petičneži gor n'gavijo in potem duvajo , kje so potovali....  TO je treba ukinit....

Pa sej se ne duvajo. Oni samo po raznih fejstbukovih platformah šerajo in lajkajo svoje vtise s potovanj....

Podobno bi lahko oni komentirali:

... na stotisoče motoristov po Jadranki pokuri na tisoče litrov bencina, da se petičneži gor pa dol n'gavijo in potem pri Dinkotu duvajo, kako so kolena pa ramena brusili...:naughty:

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 38 minutami, izibajker pravi:

Pa sej se ne duvajo. Oni samo po raznih fejstbukovih platformah šerajo in lajkajo svoje vtise s potovanj....

Podobno bi lahko oni komentirali:

... na stotisoče motoristov po Jadranki pokuri na tisoče litrov bencina, da se petičneži gor pa dol n'gavijo in potem pri Dinkotu duvajo, kako so kolena pa ramena brusili...:naughty:

... točno 17 litrov za dol pa gor...   :P 

...ups..   :blush: ... pa 2x sem bil letos dol....

... to se pravi 34 litrov sem pokuru v šestih dneh...   :D 

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jahta kuri 200 ali več litrov na uro :P

Petičneže ukinit, nm revnim motoristom dat :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, MARJA pravi:

Drago elektriko plačujete. Moja cena je za VT 0,11595 € in MT 0,07195 € za kWh brez DDV.

lahko teb, ko jo dam nosš :P 

  • Haha 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

...Petičneže ukinit, nm revnim motoristom dat :D

Bolj ekološko bi bilo: motoriste ukinit pa biciklistom dat.

Na vsak bicikl (neelektičen) tahograf, pol pa vsakemu, ki odkolesari 1000km bon za 100litrov supra...:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, izibajker pravi:

Bolj ekološko bi bilo: motoriste ukinit pa biciklistom dat.

Na vsak bicikl (neelektičen) tahograf, pol pa vsakemu, ki odkolesari 1000km bon za 100litrov supra...:naughty:

Prjatu, picikli šele trošijo. 2l pive, 2x burger, to gre ene elektrike, pa še z avti pridejo na pozicijo in pecikle z avti domol odpelejo. :P

 

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, MARJA pravi:

Drago elektriko plačujete. Moja cena je za VT 0,11595 € in MT 0,07195 € za kWh brez DDV.

Mam cenejšo. Vt 0,9298 in MT 0,5989 € do novega leta. 😁

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 23 urami, izibajker pravi:

Bolj ekološko bi bilo: motoriste ukinit pa biciklistom dat.

Na vsak bicikl (neelektičen) tahograf, pol pa vsakemu, ki odkolesari 1000km bon za 100litrov supra...:naughty:

JAAAAAA...letos imam skorej 12000 km 

  • Hvala 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dec dobro napisal... 

Kuštrinček je pa za časa Tov. Twitta  molčal kot rit.

 

Zdravniški sindikat je napovedal stavko pod geslom Dovolj nam je!

Spoštovani Fides! Nam, pacientom, ki plačujemo mesečno zajeten znesek za obvezno in dopolnilno zavarovanje, skozi prste lahko rečemo mesečno med vsaj 80 in 100 in več Evrov, pa potem zobozdravnike, ginekologe, nujne preglede, preiskave, plačujemo v glavnem vam, zaposlenim v javnem zdravstvu za storitve v zasebnem zdravstvu, JE DOVOLJ:

1) da vas zanimajo le vaše plače, 

2) da enkrat niste stavkali ker:

- so javni zavodi, bolnice in zdravstvene ustanove vsaka po svoje urejene in jih je zato praktično nemogoče povezati v enotno mrežo in urediti;

- so zavarovalnice postale glavni razkrojevalec javnega zdravstva in bomo kmalu kot v ZDA morali za novo zdravilo, ki ga bomo potrebovali, pa ga naša zavarovalnica ne bo krila, morali plačevati dve ali tri dodatna zavarovanja;

- so vaši kolegi, medicinske sestre, strežnice, kuharice, čistilke, podcenjene, podplačane in preizčrpane;

- v sistemu denar odteka za projekte, ki se zdijo normalno razmišljajočemu človeku banalni;

- je infrastruktura iz časa socijalizma, slabo vzdrževana in istrošena;

- ker bolnice gradimo z dobrodelnimi prispevki namesto na podlagi dolgoročne strategije;

- ker za bolnike z redkimi bolezni dobrodelno zbiramo sredstva, namesto da bi obstajal sklad zanje.

3) Ne zahtevate, naj se loči delo zdravnika v javnem od dela v zasebnem sektorju, kar je ločeno v razvitih evropskih drźavah oziroma tam nikomur ne pride na misel, da bi spal v javni službi in delal pri zasebniku.

4) Ne zahtevate, naj gredo zasebniki iz javnih prostorov kot najemniki, saj javno zdravstvo potrebuje več ambulant in več prostora.

5) Ne zahtevate, naj se popolnoma izkoristi delujoča infrastruktura v javnem zdravstvu, da bodo vaši pacienti imeli dostop do vseh pregledov.

Nam, pacientom, JE DOVOLJ, da sindikat Fides ne naredi nič za urejanje razmer v zdravstvu, da je Zdravniška zbornica močnejša od Ministrstva za zdravje, da so močnejše od Ministrstva za zdravje zavarovalnice! 

Dragi Fides, kaj pa vaše za zavzemanje za več mest na študijskem programu medicina? Pa to, da bi na študij prišlo več takih, ki niso iz zdravniških družin in brez povezav?! Pa vaše zavzemanje za več specializacij za mlade zdravnike, ki, če niso iz pravih klanov, na neke specializacije sploh ne pridejo - da ne bi kvarili silne želje po zaslužkarstvu? 

Vsi zdravniki, ki trdo delajo v javnem zdravstvu namesto dvoživk in vse sestre, ki namesto utrujenih od dela v zasebnem zdravstu počnejo mnogo več kot to, za kar so plačane, vam bodo hvaležni, če boste enkrat malce bolj "Hipokratovi". Poglejte okoli sebe, v družbi smo utrujeni od covid sprenevedanja, ki je zdravstvo pripeljalo v situacijo, v kateri se obnaša, kot da ga mi ne plačujemo! Namesto da bi Fides ob zamenjavi umrlega ostro opozoril na težave v zdravstvu, zahteva višje plače. Sramotno, nedostojno, neetično. 

O Tempora, o Mores!

DELI NAPREJ !!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gospod.. a mi pridete popravit vodovod, veste sem zdravnik in se mi mudi zdravit paciente ... seveda ... naročeni ste okvirno čez pol leta

gospod... avto se mi je pokvaril, veste sem zdravnik in se mi mudi zdravit paciente .... seveda ... naročeni ste okvirno čez pol leta

gospod... varovalko mi je ven vrglo... veste sem zdravnik in se mi mudi zdravit paciente... seveda.. naročeni ste okvirno čez pol leta..

.... in tako dalje 

brez smetarjev se tudi zdravniki zadušijo v smeteh... toliko v vednost ;) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!