Skoči na vsebino

Honda Civic ´98-´00


bajkr88

Priporočene objave

a ma kdo kašne izkušnje s hondo civic, letnik tm okol 98-2000, motor 1.4.. me zanima če to sploh kam gre, pa če se dost kvar oz. kašno mnenje o tem avtu nasplošno. tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko je. Model 1.4 bingo ne gre res nikamor, lahko pa mu montiras tesnilo glave od 1.4IS in pridobis nekaj konjev. Koncna hitrost od bingo je 160. Model 1.4IS je malo mocnejsi, vendar tudi ni dirkalnik. Ima pa majhno porabo. Jest bi zelo svetoval model 1.5 LSI vtec, ki ma 115 konj, resda je malo drazji ampak mas dosti vec od avta. Pol so se modeli vti katere verjetno ne isces. Kvaliteta je pri vseh masinah zelo dobra.

Ce dobis lepo tako hondo, ne bos zgresil, saj napram drugima avtom nima previsoke cene.

Veskakor se ozri se po 5. generaciji letnik 92-95, predvsem sedan dobis kar nekaj lepih.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TEST

Med drugim bos zasledil, da ima 1.5 motor najmanjso porabo med vsemi, je pa zelo poskocen, tko da ti priporocam !!!

jah.. sm 1.5 so skor vsi sedan na avtonetu.. te mi niso všeč. 1.6 vti so pa okol 4 000€, stari 14 let pa čez 200K kilometou.. mal visoka cena če mene prašaš. uni 1.4 so pa res mal švoh pol ja... zdej gledam že megane coupe 1.6, 00 letnik, dost pocen lol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce uzames 1.4is (90KM),gre cist uredu. Drgac pa ce avta res ni mel en ibr trot pred tabo,bi masine mogle delat brez kakrsnih koli problemov :) Jest mam VTI-ja z 250 000km,pa zaenkrat nimam nobenih pripomb B) -okej,razn pri registraciji :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega za punco kupil bingo - nizka registracija, nekih 7e za tesnilo za loputo ( spotoma še loputo očistiš ) , iz 75 na 90 konjev... poraba plina 8lit/100km..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce uzames 1.4is (90KM),gre cist uredu. Drgac pa ce avta res ni mel en ibr trot pred tabo,bi masine mogle delat brez kakrsnih koli problemov :) Jest mam VTI-ja z 250 000km,pa zaenkrat nimam nobenih pripomb B) -okej,razn pri registraciji :)

ja verjamem.. sj js mam cliota z 210 km pa tud laufa, sam plini na tehničnem jebejo heee. drgač pa ja.. če je avto lepo vožen, pol kilometri mogoče res niso tak problem.. sm ponavad če menjaš avto gledaš na to da ne greš iz slabega še na slabše an :D a ti pa kr VTI praviš.. :evilgrin: dobr tu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor 1.4 je že zadosti še posebaj če menjaš omejeno tesnilo.Poraba pri meni ne presega 7,5/100 km pa ga lahko španam kolikor hočem.Hitros po avtocesti je bila 190km/h v 4 brzini kakor hitro pa boš dal v 5 brezino pa bo hitrost padla ker nim zadosti moči.

Pri tej hondah samo tankaš in delaš servise ostalo se enostavno nič ne kvari razen, če ga zlamleš:rolleyes:.

Raje kupi hondo civic kot pa kakšnega Renaulta!!

Lp, Aleš

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor 1.4 je že zadosti še posebaj če menjaš omejeno tesnilo.

Raje kupi hondo civic kot pa kakšnega Renaulta!!

Imel Bingota 96 letnik - marec, 1 pošiljko ki je takrat prišla v slo... Oče je kupil novega, potem sem ga vozil jaz vse do leta 2007! Tudi blokado (tesnilo) smo dali stran, a se ne dobi celih 90 KS kot pri IS verziji ampak cca 87. IS ima še eno spremembo na elektroniki. Z avtom smo v vseh teh letih naredili 157000 km SEVEDA BREZ okvar, samo redni servisi, vedno pri seliču. Servisi so bili DOKAJ poceni: mali od 25 do 35000 SIT, VELIKI na 100000 pa okoli 70000... Avto sem prodal z original, prvim auspufom, prvimi bremzploščicami spredaj in zadaj, skratka do teh km ni bilo menjano NIČ (razen nekaj pločevine pri "bližnjih srečanjih") Poraba (cel tank) pri max tiščanju na AC, namenoma izmerjana, je bila 7,8...pri res lagodni vožnji najmanjša izmerjena pa 5,5. Za vzdrževanje res poceni in vzdržljiv avtomobil... in res doseže preko 190 km/h - v 4. prestavi!

Je pa res... najboljša varianta je vseeno 1,5 vtec.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Imel Bingota 96 letnik - marec, 1 pošiljko ki je takrat prišla v slo... Oče je kupil novega, potem sem ga vozil jaz vse do leta 2007! Tudi blokado (tesnilo) smo dali stran, a se ne dobi celih 90 KS kot pri IS verziji ampak cca 87. IS ima še eno spremembo na elektroniki. Z avtom smo v vseh teh letih naredili 157000 km SEVEDA BREZ okvar, samo redni servisi, vedno pri seliču. Servisi so bili DOKAJ poceni: mali od 25 do 35000 SIT, VELIKI na 100000 pa okoli 70000... Avto sem prodal z original, prvim auspufom, prvimi bremzploščicami spredaj in zadaj, skratka do teh km ni bilo menjano NIČ (razen nekaj pločevine pri "bližnjih srečanjih") Poraba (cel tank) pri max tiščanju na AC, namenoma izmerjana, je bila 7,8...pri res lagodni vožnji najmanjša izmerjena pa 5,5. Za vzdrževanje res poceni in vzdržljiv avtomobil... in res doseže preko 190 km/h - v 4. prestavi!

Je pa res... najboljša varianta je vseeno 1,5 vtec.

Ne govori o ful tiščanju če si z enimi ploščicami naredil 157000 km!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!