Skoči na vsebino

Ekologija


v3sn4

Priporočene objave

Mogoče tema ni ravno na mestu med bencinskimi zasvojenci, ampak me zanima kakšni so vaši pogledi na onesnaževanje, kaj storite proti oz. za, kolk ste kej ekološko osveščeni..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi hoteli ustaviti "GLOBALNO SEGREVANJE" bi se moral polovica ljudi odpovedat avtom kar se seveda ne bo zgodil tko da je brezveze razglablat o tem ker se ne bo nič spremenilo, treba je sprejet dejstvo da gremo v ****************** ;)

PO TOČI JE ZVONIT PREPOZNO ali raje PO ORKANU!!!!! ker orkan velik več stvari uniči kot toča :D

KOLK MINUSOV DOBIM...ŠOPAJTE KOLIKOR SE LE DA ;) jebiga resnica boli ;)

Popravljeno . Popravil Sky
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi hoteli ustaviti "GLOBALNO SEGREVANJE" bi se moral polovica ljudi odpovedat avtom kar se seveda ne bo zgodil tko da je brezveze razglablat o tem ker se

eh neumnost.

na voljo je cela serija manj umazane in celo čiste energije za pogon motornih vozil.

plin, elektrika, vodik,....

Mogoče tema ni ravno na mestu med bencinskimi zasvojenci, ampak me zanima kakšni so vaši pogledi na onesnaževanje, kaj storite proti oz. za, kolk ste kej ekološko osveščeni..

hodimo peš :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi hoteli ustaviti "GLOBALNO SEGREVANJE" bi se moral polovica ljudi odpovedat avtom kar se seveda ne bo zgodil tko da je brezveze razglablat o tem ker se ne bo nič spremenilo, treba je sprejet dejstvo da gremo v ****************** trance_44_wink5.gif

PO TOČI JE ZVONIT PREPOZNO ali raje PO ORKANU!!!!! ker orkan velik več stvari uniči kot toča biggrin.gif

KOLK MINUSOV DOBIM...ŠOPAJTE KOLIKOR SE LE DA trance_44_wink5.gif jebiga resnica boli trance_44_wink5.gif

tle ti dam prov,zadeva je ze nekolk dalec in konec koncev bi lahk reku 'nej gre vse v pm..' ..

so pa se druge stvari...kolk recimo sami zase in za svoje otroke (tisti,ki jih majo) naredimo,da se izognemo določenim stvarem,ki slabo vplivajo na okolje in nas..

ne samo avto-moto industrija, tud npr. prehrana,čistila,kozmetika,smeti... vsakdanje stvari,za katere včasih raje ne vemo kaj,iz česa in odkod so.. a kej gledate na to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal mi se tut zdi neumno to da mi Slovenci v mali državi Sloveniji moramo nekaj ukrepati...zakaj bi mi morali ukrepati glej kolk smo mejhni...mestva v zda so nevem kolikokrat večja od nas pa niti malo ne mignejo s **** in mi da bomo kaj spremenili če bomo kupovali avte ki izpuščajo CO2 in ne vem kakšne bedarije....SAM DENAR JE TLE....pa še pomojem to "GLOBALNO SEGREVANJE" je en velik mit oz. klobasanje vlad samo da si čimveč napolnijo žepe ;)

naj ukrepajo večje države....itq so pa za vse več ali manj američani krivi, namesto da svojo industrijo in moč itd. usmerijo v kaj pametnejšega oni raje izdelujejo orožje in ne vem kakšne bedarije še....HALO??? in kaj bom jst spremenu če se bom pelu s kolesom v službo-šolo??? (poskrbeu bom za svoje zdravje na koncu bom pa umru zato ker sm udihavu co2 med vožnjo s kolesom-kakšna ironija)...dol mi visi za to ločevanje in porabo in izpustom CO2.

ko se bodo oni nehal preseravat bo bolje...in ja lahko bi naredili že zdavnaj avte in druga prevozna sredstva na drugačen pogon ampak neee MORE SE BENZ PA NAFTA DO ZADNE KAPLCE PORABIT pa čimveč DENARJA V ŽEPE SPRAVT...pa tut če ne gre več v žepe pa v rit in usta in drugam...to je vse sam zarad človeškega pohlepa, imajo že nevem koliko denarja pa hočejo še več in več in več in več...upam da jim bo črna zemlja polna dnarja...

da o kozmetiki ne govorim...sam uničuje kožo...pol pa pri 30ih zgledaš kot da imaš 50 let...AMPAK SAM ZATO KER JIH JE SRAM KER MAJO MOZOLČKE piZ*U mater sej smo jih vsi mamo halo!!!

hrana MEKDONALC---STRUP DA NI VEČJEGA....pol pa jokajo zakaj so debeli-so si čist vsi sami krivi k jejo ta drek od hrane!

in še bi lahko naštevu sam se mi ne da več pisat :whistle:

in najhuje je to...DA SE ZGLEDUJEMO (kot država-ne prebivalstvo) PO AMERIKI OMFG :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Popravljeno . Popravil Sky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maksimalno kolikor se da na službenem in privatnem področju

Ne vem zakaj ste vsi zapeli ravno za emisije CO2, ker jih naši gozdovi kar lepo popucajo, huje je s PM10 delci, dušikovi oksidi, PAH-i, kateri nastajajo pri prometu, pa tudi v kuriščih in industiji, da ne omenjam termoelektraren. Varstvo okolja ne zajema samo emisij v zrak, tukaj so še emisije v vodo, odpadki, hrup, sevanje ..... kjer vsak posameznik šteje :winkiss: ... razmišljanje sej je itaq vse v k**** je zame čist out .... sej veste da boste enkrat umrli, zakaj se potli že dons ne sfentate :headbang: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, zakaj najprej pogledamo druge in drugam, kdaj in kaj bodo (če bodo) storili v smislu ekološke osveščenosti. Zadevo je treba razčistit in začet pri sebi. Naprimer:

- sortiranje odpadkov

- racionalna poraba vode

- uporaba okolju prijaznih materialov pri domačih popravilih bajte, garaž...

- uporaba barv na vodni bazi..

- kuriva

- prehrana...

itd, itd. Hebat ga, tudi najdaljša pot se začne z prvim in malim korakom.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maksimalno kolikor se da na službenem in privatnem področju

Ne vem zakaj ste vsi zapeli ravno za emisije CO2, ker jih naši gozdovi kar lepo popucajo, huje je s PM10 delci, dušikovi oksidi, PAH-i

Pa ogljikovodiki .. BTW, motorji so res orenk onesnaževalci baje. Sem zadnje cajte preštudiral čist preveč dokumentacije na to temo.

Kot zanimivost še dva poljudna linka:

- http://www.wheels.ca/article/334875

- http://ecomodder.com/blog/motorcycles-scooters-great-environment-wrong/

V bistvu ... bi šel rad na kmete živet, dihat čist luft, kolkrtolk ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma sem ponosna na vse vastrance_40_thumbup.gif nisem si misla,da bo sploh kak odziv na temo... resda smo na moto forumu in je izpust CO2 najverjetnejsa eko vsebina za katero se brigamo...pa ce po pravici povem,se sama nisem dosti brigala kaj in kako,mogoce sem se raje drzala 'ce ne vem,ne boli', so mi pa pred kratkim prisle pod roke neke podrobne vsebine o stvareh,s katerimi zivimo vsak dan v svojem stanovanju in moram rect da sem se kr mal najezila, da ne govorim, da sem se znebila vsega po spisku...

mogoce izpadem paranoicna? samo,kje nej bi se pa clovek pocutu dobr in varnega,ce ne doma?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma sem ponosna na vse vastrance_40_thumbup.gif nisem si misla,da bo sploh kak odziv na temo... resda smo na moto forumu in je izpust CO2 najverjetnejsa eko vsebina za katero se brigamo...pa ce po pravici povem,se sama nisem dosti brigala kaj in kako,mogoce sem se raje drzala 'ce ne vem,ne boli', so mi pa pred kratkim prisle pod roke neke podrobne vsebine o stvareh,s katerimi zivimo vsak dan v svojem stanovanju in moram rect da sem se kr mal najezila, da ne govorim, da sem se znebila vsega po spisku...

mogoce izpadem paranoicna? samo,kje nej bi se pa clovek pocutu dobr in varnega,ce ne doma?

Kar si navedla je predvsem varovanje same sebe :),kar je sicer super zadeva, povezana bolj s kemijo, upam le da si zadev znebila okolju prijazno ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

presenetl me je,na strani zveze potrosnikov slovenije,kolk stvari na trgu je umaknjenih iz prometa in kolk vprasljivega izvora pa jih se vedno prodajajotrance_11_confused.gif hrana in pijaca,ki smo je navajeni vsak dan je umaknjena s polic zarad taksnih in drugacnih tujkov,prisotnosti in prekoracitev neprimernih snovi...

cistila in detergenti so pomanjkljivo oznaceni in sumljive ter nedorecene sestave - kemicna oz. cistilna industrija je ze tolk razvita, da ji inspektorati sploh ne sledijo kar se novih snovi tice,ki pa naj bi bile vse strupene in rakotvorneunsure.gif

sej vem,da se vsemu hudemu ne morem izognit, je pa zacetek in to domaninja.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

presenetl me je,na strani zveze potrosnikov slovenije,kolk stvari na trgu je umaknjenih iz prometa in kolk vprasljivega izvora pa jih se vedno prodajajotrance_11_confused.gif hrana in pijaca,ki smo je navajeni vsak dan je umaknjena s polic zarad taksnih in drugacnih tujkov,prisotnosti in prekoracitev neprimernih snovi...

cistila in detergenti so pomanjkljivo oznaceni in sumljive ter nedorecene sestave - kemicna oz. cistilna industrija je ze tolk razvita, da ji inspektorati sploh ne sledijo kar se novih snovi tice,ki pa naj bi bile vse strupene in rakotvorneunsure.gif

sej vem,da se vsemu hudemu ne morem izognit, je pa zacetek in to domaninja.gif

Škodljivih snovi/stvari/itd ni v našem okolju pomoje nič več oziroma pomoje clo velik manj kot jih je blo včasih. Fora je pomoje zgolj v tem da smo bolj ˝ozaveščeni˝ oziroma bolje rečeno v večji meri prestrašeni. Iz družbe kjer je kot osnovna razvojna smernica dojeman napredek, smo prešli v družbo vedno znova porajajočih, spreminjajočih se kriz. Ali še bolje kot pravi gospod Urlich Beck pa mister Giddens v družbo tveganja-aja če koga zanima delo prvega gospoda ma dans pa jutri clo predavanje pri nas....

Kaj je dobro, kaj je znanilo napredka, kaj propada, kaj pravilnega, kaj napačnega, kaj grajamo oziroma kaj hvalimo je samo stvar našega (osebnega ali pa kolektivnega) dojemanja........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko ste tolk pametni, zakaj prej niste ločevali odpadkov in ne vem kakšnih bedarij počeli preden so napovedali da bo šou svet KAO u tri krasne??? zato ker vam je dol visel in se niste obremenjeval s tem...

zdej pa vsi neki ločujejo in ne vem kaj še vse počnejo SAM ZATO KER SE BOJIJO DA SE BO GLOBALNO SEGREVANJE URESNIČILO....KER SE BOJIJO UMRET!!! TO JE TO!!!!

ja kot posameznik pa bom res veliko spremenil če bom ločeval odpadke in se peljal s kolesom ali peš ane...bom recikliral tolk in tolk odpadkov in isti dan bo v ameriki potonila ladja z nevem kolk litrov nafte in WHAALAA res sem pripomogel k vsemu dobremu... ;)

ko so že vsi tolk pametni in neki znanstveniki naj lepo naredijo mašine na drug pogon sam raj ne še zdele dokler ne bomo 99,9% v KUR*U in šele potem se bo to vse začelo proizvajati, vedno hočjo izbolšat neko stvar šele takrat ko se nekaj zgodi- KAJ ČE BI UKREPALI MALO PREJ, ne to pa ne....

to je tko al tko en velik bullshit, sam da je dnar pa je vse vredu- tut če pomre 70% ljudi na svetu...sam da si bogat - in to ne mislim nase ampak na sej veste koga ;) LP

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko ste tolk pametni, zakaj prej niste ločevali odpadkov in ne vem kakšnih bedarij počeli preden so napovedali da bo šou svet KAO u tri krasne??? zato ker vam je dol visel in se niste obremenjeval s tem...

zdej pa vsi neki ločujejo in ne vem kaj še vse počnejo SAM ZATO KER SE BOJIJO DA SE BO GLOBALNO SEGREVANJE URESNIČILO....KER SE BOJIJO UMRET!!! TO JE TO!!!!

ja kot posameznik pa bom res veliko spremenil če bom ločeval odpadke in se peljal s kolesom ali peš ane...bom recikliral tolk in tolk odpadkov in isti dan bo v ameriki potonila ladja z nevem kolk litrov nafte in WHAALAA res sem pripomogel k vsemu dobremu... trance_44_wink5.gif

ko so že vsi tolk pametni in neki znanstveniki naj lepo naredijo mašine na drug pogon sam raj ne še zdele dokler ne bomo 99,9% v KUR*U in šele potem se bo to vse začelo proizvajati, vedno hočjo izbolšat neko stvar šele takrat ko se nekaj zgodi- KAJ ČE BI UKREPALI MALO PREJ, ne to pa ne....

to je tko al tko en velik bullshit, sam da je dnar pa je vse vredu- tut če pomre 70% ljudi na svetu...sam da si bogat - in to ne mislim nase ampak na sej veste koga trance_44_wink5.gif LP

seveda,zasluzkarstvo,tko kot povsodtrance_39_thumbdown.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o globalnem segrevanju (ohlajanju?) še to: vsi pozabljamo/jo na 1. aktivnost sonca 2. morske tokove 3. občasne vulkanske izbruhe velikih razsežnosti

človeški faktor je seveda velik, ampak v primerjavi s temi tremi še vedno miceno micen...

ah, pa še ena ekološka katastrofa je zanimiva: par 100km velik kos "vesoljskih smeti" in bodo vse te debate več kot smešne.

kar se pa tiče odnosa ekologija-človek je pa vse, na žalost le v denarju. ko smetarski kamion ločene odpadke vrže v isti keson, na položnici pa ekološko navijanje cene te storitve vemo kje smo...

pa...počistit pri sebi pomeni le to, da gredo smeti k nekomu drugemu.

whistle.gif

p.s. koliko novogradenj ima sanitarno vodo ločeno od pitne?

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z odpadki v Slovenije je še en velik kaos, ma se zadeve odvijajo na bolje .... država bi morala bolj nadzirati komunalne službe in družbe za ravnanje z odpadki. Zakonodajo imamo evropsko, povzeti so nemški modeli, res ne vem od kod ste dobili amerikanose? Morda v potrošništvu res stopicljamo za njimi, ampak to je že druga zgodba?

Pa ne biti toliko pesimistični na čiščenju odpadnih vod je bilo v zadnjih 10 letih narejeno ogromno, sedaj so aktualni odpadki. Količina odpadkov je v zadnjih letih skokovito narasla, odlagališča so se začela polniti in so brez ustreznih dovoljenj, sežigalnic nimamo, regijskih odlagališč pa tudi nočemo ... zato se zadeve dražijo, drag je odvoz odpadkov v xy občino, če bi ločevali odpadke bolj dosledno bi bilo komunalnih odpadkov zelo zelo malo (praktično samo smeti in pomet), posledično bi bila odlagališča manjša in cenejša. V Nemčiji so že pred desetletji izračunali koliko komunalnih smeti lahko proizvede oseba, vse kaj je nad predvideno količino pa morajo odlagati v posebne zelo drage vreče ... drugače res ne gre, disciplina zaleže le če te udarijo po žepu.

Sanitarna voda? Kakašna voda naj bi bila to? Če misliš vodo, ki se je uporablja za pranje in pomivanje, se pri nas še ne splača recirkulirati prečiščene komunalne vvode, saj je pitna voda prepoceni.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ekologija je lahko stvar posameznika. In ja, tudi en sam lahko pripomore - če ne kaj drugega zgledi vlečejo, kmalu sta dva, potem so trije, itd.

Sam poskušam prakticirati to reč na več načinov - eden od njih vključuje tudi motor (manj žre, kot avto :naughty:), tako da se npr. vozim v službo z motorjem ali pa skuterjem. Če že imam razvade jih pač moram do konca izkoristiti. Sicer pa bi priporočil vožnjo s skuterjem tudi ostalim - včasih, ko se iz Gorenjskega konca furam v Ljubljano, kar ne morem verjeti, koliko ljudi je pripravljenih čepeti čisto samih v avtih in stati v koloni na obvoznici ... Totalna potrata časa in živcev. Glede tega bi lahko ekologiji pomagal tudi župan in sicer tako, da se uredijo ustrezna parkirišča za motorje/skuterje po mestu. Verjetno že vsi poznate tole zgodbico, o kateri poteka debata tudi tukaj.

Drugo, kar poskušam početi je to, da kupujem čimmanj v plastični embalaži. Gajba piva v steklenicah, namesto v pločevinkah, mleko na mlekomatu, itd. Pač kjer se da, tam to prakticiram.

Drugače pa se pridružujem mnenju, da pri nas nima smisla ločiti pitne in vode za pranje in pomivanje, saj imamo (zaenkrat) še dovolj vodnih virov.

Kar se pa tiče ločevanja odpadkov - tukaj bi lahko kaj več naredila tudi država s spodbujanjem podjetij, ki se ukvarjajo z recikliranjem. Pa tudi bi lahko spodbujala gospodinjstva in sicer z nekoliko nižjim komunalnim prispevkom, ali s čim podobnim. Pa da se bi odpadki res dejansko reciklirali, ne pa samo zaradi lepšega tlačili v posebne kontejnerje, potem pa hopala vse na smetišče ....

Pa če sem lahko še malo zloben - komunalna podjetja bi lahko veliiiiiiko prispevala k ločevanju odpadkov, če bi bili kontejnerji takšni, da noter res lahko stlačiš tisto, čemur so namenjeni (npr. kartonasto škatlo v kontejner za papir). .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!