Skoči na vsebino

SIOL: Za delnico Leka 105.000 tolarjev


Boste prodali delnice LEKa?  

  1. 1. Boste prodali delnice LEKa?

    • Nimam jih
      35
    • Ne bom
      1
    • Bom
      1


Priporočene objave

SIOL, 18.10.2002, 20:43

Za delnico Leka 105.000 tolarjev

Basel, 18. oktobra (STA) - Švicarska farmacevtska družba Novartis je pripravljena povišati ponudbo za odkup delnic ljubljanskega Leka na 105.000 tolarjev za delnico.

Glavni delničarji Leka se strinjajo, da bodo po tej ceni v odkup ponudili vse Lekove delnice v njihovi lasti, ter da bodo v polni meri podprli povezavo med Lekom in skupino Novartis Generics.

Omenjene informacije je za STA potrdil direktor Nacionalne finančne družbe (NFD) Stane Valant, medtem ko predsednik uprave Kapitalske družbe (KAD) Jože Lenič zaenkrat noče dajati komentarjev. Sicer pa sta oba za ponedeljek napovedala novinarsko konferenco, na kateri naj bi večji delničarji Leka pojasnili svoja stališča do najnovejšega Novartisovega koraka.

Vodja poslovne enote Novartis Generics, Christian Seiwald, je pojasnil, da njihova odločitev o povišanju ponudbe sledi ponovnemu ovrednotenju poslovnih priložnosti, ki jih prinaša povezava z Lekom, prav tako pa so upoštevali tudi "nepreklicno odločitev Lekovih glavnih delničarjev, da ponudijo svoje delnice in podprejo transakcijo".

Vrednost nakupa vseh izdanih Lekovih delnic bi ob ceni 105.000 tolarjev za delnico znašala 203 milijarde tolarjev oz. 1,3 milijarde švicarskih frankov.

Kot je znano, je javno ponudbo za odkup vseh delnic Leka Novartisova hčerinska družba Servipharm objavila 28. septembra, za delnico pa je Novartis ponudil 95.000 tolarjev in kot prag uspešnosti navedel 51 odstotkov vseh izdanih delnic Leka. Ponudba bi se iztekla 28. oktobra, v ponedeljek, 21. oktobra, pa bi se iztekel tudi zakonsko določen rok, do katerega bi Novartis še lahko zvišal prevzemno ceno.

Novartisovi predstavniki so sicer v preteklosti večkrat ponovili, da je 95.000 tolarjev zadnja cena, ki so jo pripravljeni plačati za delnico Leka.

KAD in Slovenska odškodninska družba (SOD), največja posamična lastnika Leka, ter nekateri pidi se niso strinjali s ponujeno ceno za Lekovo delnico, saj so menili, da je delnica vredna več kot 100.000 tolarjev, vendar pa cene, po kateri bi bili delnice pripravljeni prodati, doslej niso želeli razkriti. Da bi si okrepili pogajalski položaj, so KAD, SOD, NFD in Triglav Steber I 9. oktobra podpisali delničarski sporazum, ki so se mu kasneje pridružili tudi nekateri manjši delničarji.

Štirje največji institucionalni lastniki imajo skupaj 33 odstotkov delnic Leka, če bi se delničarskemu sporazumu pridružili še ostali pidi, pa bi se delež lastništva v rokah "koalicije", ki si je prizadevala za višjo ceno, povzpel na 46 odstotkov. V rokah malih delničarjev je dobrih 30 odstotkov Lekovega kapitala, tujci pa so lastniki približno 20 odstotkov delnic Leka.

:arrow: http://www.siol.net/novice/default.asp?pag...402101820441418

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vsaki šali pol resnice, torej 52500 SIT na leto, polovico delnice si lohka prvoščm.... :cry: :D :wink:

Ti, tam ko ti delaš.....a mate še kako delovno mesto frej? :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noise, ti kot ekonomist bi lahko vedel, da Lekova delnica take cene ne bo več dosegla! No ja, mogoče čez kakšno desetletje, ali kak mesec prej, veš pa sam, kakšna je bila normalna tržna cena delnice pred objavljeno namero o prevzetju, okoli 66.000,00 SIT. In, če kdo zdaj ne bo prodal, je to njegov problem. In to resni problem, ne samo finančno analitski! :lol: 8) :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel od Krke pa sem že prodal - sem rabil denar za motor, pa tudi tako visoka kot je bila takrat ko sem jo prodal ni bila več kar dober čas.

Škoda, da nism drug del certifikata vložil v LEK namesto v tisto ku*** Maximo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodal,ko so bile 35.000,00......ma je že dolgo časa od takrat....jojjjjj kok bi meu dons tolarčkov.....ma tko mam pa tri fine fotelje :? :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen smisel ima o tem sploh razpravljati, se sekirati, jeziti in tako naprej -- še sploh če nimaš njihovih delnic. Če jih imaš počakaš, da jih prodajo največji lastniki (saj se ti pogajajo za ceno) in takrat jih lepo prodaš, ker ko bodo zbrali dovolj velik odstotek za prevzem bo delnica samo še padla, ker ne bo nihče več potreboval nekaj procentov. (Primer: Krekova banka in poznam človeka, ki je mislil, da bodo po prevzemu delnice še višje kotirale kot prej. :lol: )

Sicer pa: Ali se s tem ukvarjaš vsak dan ali pa se sploh ne. Spremljati vrednost delnic in tratenje časa s tem za dušo pa po moje nima smisla, če ne sodeluješ v igri. Vse skupaj se mi zdi tako kot lizanje sladoleda preko stekla.

Sploh pa, če hočes kaj zaslužiti z delnicami moraš operirati z velikimi vsotami in ne z nekaj 100 tisoč tolarji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gut gremo prodajat :D

Vrtnica, ne spomnem se točno koliko si stara, če pa nisi "dovolj", upam, da imajo tvoji starši dovoljenje od socialne službe za prodajo tvojih delnic. Če ga nimajo, se lahko od prodaje kar posloviš.

Vsaj tako sem zadnjič bral ali pa celo gledal na TV (se ne spomnem kje je že bilo)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Noise, ti kot ekonomist bi lahko vedel, da Lekova delnica take cene ne bo več dosegla! No ja, mogoče čez kakšno desetletje, ali kak mesec prej, veš pa sam, kakšna je bila normalna tržna cena delnice pred objavljeno namero o prevzetju, okoli 66.000,00 SIT. In, če kdo zdaj ne bo prodal, je to njegov problem.

Lojzi, zakaj pa name naslavljaš tvoje sporočilo? Sprašujem forumaše kaj bodo storili in nikakor ne sprašujem za "nasvet" ali kaj drugega?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gut gremo prodajat :D  

Vrtnica, ne spomnem se točno koliko si stara, če pa nisi "dovolj", upam, da imajo tvoji starši dovoljenje od socialne službe za prodajo tvojih delnic. Če ga nimajo, se lahko od prodaje kar posloviš.

Vsaj tako sem zadnjič bral ali pa celo gledal na TV (se ne spomnem kje je že bilo)...

emm... ne vem kolk sem bil kej star ko so začel s tem... v glavnem, mel sem 6 delnic, prodal 3 za cca 100k, si kupu fršterker, ostale tri menjal za 7 telekomov, ki so imeli dva tedna kasneje enako (visoko) vrednost, kot lek... prodal za cca 250k... kupil guzzija (po ničkoliko zapletih), prodal guzzija za 265k (kupil za 3,5kDEM), kupil kawasakija za 250k, prodal za 250k, kupil XS pa spedenal do zdej za cca 220k, nuca še ene tolk da bi bla tipi topi brez praskice kot iz štacune... kolk bom pa kej dobu zanjo... hmnja... pa sej nou šla od bajte. :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki je pred cca. 4-imi leti za nekaj čez 30kSIt prodal je po mojem očutku, (ker nisem šel računat) enako kot da bi danes za 60-70 kSIT prodal.

upoštevana inflacija 4 x 7 %

upoštevane obrestna mera če bi ta denar 4 leta varčeval : cca 4 %

Torej sekirajte se od 65 k SIT naprej.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj kolega v službi ima 52 delnic, ki jih je kupoval okoli 30-40k SIT. Kako se njemu smeje zadnje čase :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!