Skoči na vsebino

MotoGP Phillip Island, Avstralija


suzuki

Priporočene objave

Skoraj sem dol padel, ko sem spremljal današnji zadnji (drugi) trening, ki določa startne položaje za jutrišnjo dirko. Torej:

1. McWilliams, Proton KR

2. McCoy, Yamaha

3. Aoki, Proton KR

4. Van der Goorberg, Honda

5. Ukawa, Honda

6. Barros, Honda

7. Rossi, Honda

8. Biaggi, Yamaha

Šok, kajne - v prvi vrsti sami dvotaktniki :shock: :shock: :shock: :shock: !!!

Hja, na tej relativno počasni stezi se očitno zelo pozna razlika 30 kg. Šok tudi to, da "nikjer" ni Capirossija, ki je bil praktično vedno najhitrejši dvotaktnik!

Bomo videli, kako se bo odvijala dirka: jutri ob 06:15 na Eurosportu (začetek prenosa prve dirke ob 05:15) in ponovitev celotne zadeve ob 09:45.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče so dal obraten vrsten red za štart dirke... :D :wink:

Bomo vidl jutr...Navijam za McCoya!

Jaz tud pa ne zato ker vozi yamaho ampak zato ker je šlo včasih pri v njem vse počez pa čeprav vemo da to ni nujno najhitreje.

Sicer se pa tudi meni zdi vrsten red nekaj čuden predvsem zato ker imam prvi pred drugim skoraj pol sekunde prednosti ostalih deset pa je razvščenih v nadaljne pol sekunde. Capirosi ki je 10 ima točno sekundo zaostanka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, dirka je mimo in čeprav sem jo dvakrat gledal (prenos in posnetek) je Barros obakrat v zadnjem krogu zaradi prehitrega vstopa v ovinek zapeljal ven in izgubil z vračanjem toliko sekund da je šla šansa za prvo mesto u franže in je komaj ohranil drugo :wink: :lol:, tako da je zmago po širih dirkah spet odnesel Rossi.

Ubogi Abe je že na treningu kvalitetno razsul svojo novo M1 - mehaniki so povedali, da so tri ure iskali koščke - se tudi poškodoval in ni nastopil na dirki. Hja, prehod na 4T ni kar tako :roll: :wink: :lol: 8)

Včerajšnjih "zmagovalcev" s treninga ni bilo "nikjer" - McWilliams je zajeb* start in šel potem v lovu še enkrat ven, McCoy je moral sredi dirke zamenjati zadnjo gumo in je zaostal za en krog, Aoki se je boril kot lev, a ni bilo dovolj za resnejšo uvrstitev, le van der Goorberg je dosegel odlično peto mesto (za njim so bili npr Max, Jacques, KRjr, Checa...). Prav grozljivo, kako se je npr Max na ravnini odpeljal mimo ubogih zvajtaktov, ki so ga na ovinkih pustili za sabo :cry:. Torej spet triumf 4taktnikov - kar pravzaprav ni presenečenje saj je bila max hitrost dosežena na treningu, kjer so prevladovali 2taktniki 288 kph, na dirki pa skoraj 313 kph... Trideset kph razlike :cry: :cry: :cry: !!!

Poučno pa je bilo, kako se je McCoy mirno in brez kakršnihkoli težav s "staro" 2T Yamaho vozil (zal s krogom zaostanka) celo zadnjo tretjino dirke čisto za Rossijem in Barrosom :shock: :lol: 8) . Seveda mu to ni prav nič pomagalo pri uvrstitvi, a vseeno je bilo videti ZELO cool... Bravo McCoy!!!

Skratka lepa in zanimiva dirka.

V 250 ccm pa je Melandriju v zelo zanimivi dirki uspelo zmagati in je tako eno dirko pred koncem postal prvak.

No, zdaj grem pa gledat še posnetek 125 ccm dirke. To je res najnižji razred, ampak zaradi največje izenačenosti motorčkov je tudi najbolj polna "klanja". Mejte se!

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zajebava lih ne, ni šlo tok gladko...

Barros bi se še lohka boril za zmago, pač napaka...Kokr, da jih Rossi ne dela :roll: (prejšnje dirke)....Je pa tsar vseeno....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zajebava lih ne, ni šlo tok gladko...

Barros bi se še lohka boril za zmago, pač napaka...Kokr, da jih Rossi ne dela  :roll: (prejšnje dirke)....Je pa tsar vseeno....

Hehe, mal heca more bit...

Itak, da dela napake, vsi jih delajo. Sam je danes vseen pokazal, da se lohk zmaga proti komerkoli na bilokaterem motociklu. Pa čeprav je že SP.

PA še Pitt je presenetil. Ni bil zadnji :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam je danes vseen pokazal, da se lohk zmaga proti komerkoli na bilokaterem motociklu.

 :wink:

Ja, dvomim, da bi kej naredu na Protonu al pa Aprillii....Morš vedet, da je mel Rossi vedno na voljo najboljši moped, ali pa vsaj čist pr vrhu....

Kar pa ne pomeni, da ni TSAR!!! :D

Kawl pa še ni lih zrel sadež.... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene predvsem zanima, kakšna bi bla sezona, če bi imel Baros že celo sezono tak motor k Rossi? No sej - če,če,če....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barros ni konsistenten....Ene dirke šus, druge čist povprečne. Pa običajno dobro dirkal na začetku, proti koncu pa popustil :( .

Škoda....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma se je tudi Barros dobro pripravil - psihično in kondicijsko, tako da lahko odpelje celo dirko na ful... Tokrat se je IMHO zaj* z zadnjo gumo, saj je izbral mehkejšo od Rossija in to ga je na koncu tudi pokopalo - kdor je pazljivo gledal dirko je lahko videl, kako mu je proti koncu dirke vedno bolj odnašalo zadek pri zaviranju in prestavljanju :( . Hja, tko je to - tudi gume je treba znat izbrat oz imeti malo sreče pri izbiri :wink: !!!

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki- se kar strinjam s tabo. Ampak škoda za sezono, ki bi bla lahko precej bolj zanimiva.

Hvalabogu da je bila vsaj taksna, ce bi pa raje formulo gledali bi pa itak umrli od dolgcasa :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nad kvalifikacijskim trenuingom sem bil zelo presenečen, da so 2-taktniki tako razturali, na dirki pa so na žalost bili brez možnosti.

Baros se je spet izkazal, prav tako je Rossi pokazal kdo je No.1 v MotoGP. Tokrat je vozil brez napak, tko kot smo ga vajeni. :)

Razočaran sem pa bil nat Katom, ki se nekako ni mogel kosati z vodilnima.

Skratka zanimive dirke, doossttii boljše kot v F1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, 2taktniki se niso kar vdali, borili so se kot levi, a jim ni kaj dosti pomagalo :( : van der Goorberg na Hondi je bil peti, McCoy z Yamaho pa je z lahkoto vozil za Rossijem in Barrosom; žal s krogom zaostanka, a vseeno enako hitro :shock: !!!

Meni je steza na Philip Islandu ful všeč - lepo speljana, dolgi ovinki, malo gor in malo dol, pa le par metrov od morja, na sredini jezerce... Cool! Ko bi mi imeli eno tako :cry: ...

Naslednja dirka bo 3 novembra v Valenciji - torej bo prenos ob "kulturni uri" in ne sredi noči kot tele zadnje :lol: 8) . Ker se bom prav takrat vračal s potapljanja v Franciji, bom lahko gledal le posnetek :cry: ...

Potem pa pavza do 6 aprila 2003, ko bo prva dirka nove sezone na Hondini stezi v Suzuki. Do takrat pa imamo čas za gledanje starih posnetkov :wink: .

In ko smo že pri gledanju posnetkov, meni je bil najbolj hud posnetek leta 2002 z zadnjih dveh dirk v SBKju, ko sta se na žive in mrtve ganjala Edwards in Bayliss :shock: :roll: :? . Zato me tudi ZELO zanima, kam bo (končno) šel Edwards. Glede na zadnje Motosvetove Novice tudi Aprilia še ni čisto dokončna varianta, v špilu so tudi še pri Hondi in Yamahi...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, 2taktniki se niso kar vdali, borili so se kot levi, a jim ni kaj dosti pomagalo  :( : van der Goorberg na Hondi je bil peti, McCoy z Yamaho pa je z lahkoto vozil za Rossijem in Barrosom; žal s krogom zaostanka, a vseeno enako hitro :shock: !!!

McCoy je z lahkoto vozil za Rossijem in Barossom, ker je imel novo gumo. Rossi in Baross pa z že obrabljeno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut to drži. Itak pa je VnGoorbergh dokazal, da so še cvajtaktarji tut vsej malo konkurenčni. Vidlo se je da na ravnini nimajo kej za delat, se pa zlo pozna teža v zavojih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

McCoy je z lahkoto vozil za Rossijem in Barossom, ker je imel novo gumo. Rossi in Baross pa z že obrabljeno!

Hja, to je že res, ampak mislil sem poudariti to, da je za njima vozil ves čas - tudi po ravnem mu nista ušla niti za meter - pri tem pa nova guma nima veze :wink:...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hoj

A se niste slisali (mogoce celo nekateri opazili) da sta dva ki se na veliko napadata veliko pocasnejsa od nekoga ki vozi sam!!! halo :roll: :roll: !!

Ocitno je da se McCoy ni vmesaval v dvoboj in jima je zato tako lahko sledil.

Enaka finta na prejsni dirki, ko je Biaggi pobegnil in sta se Rossi in mislim da Barros borila za drugo mesto. Ko je Rossi pobegnil Barrosu pa ja Biaggija kar hitro ulovil, ceprav ga z Barrosem celo dirko nista mogla dohajati!

lp Loyo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!