Skoči na vsebino

BMW R 1100 R


kroflak

Priporočene objave

Prosil bi prijaznega lastnika BMW r 1100 r, če bi mi hotel fotokopirati slovenska navodila za uporabo. Pred dnevi sem kupil čudovito ohranjenega BMW, letnik 1998, vendar je bivši lastnik že malo v letih in ne najde navodil. Pri BMW Slovenija, pa na žalost Slovenskih navodil ni za dobiti, z Nemškimi si pa nimam kaj pomagati. Vse stroške povezane z fotokopiranjem in pošiljanjem, povrnem, ko pa se bo odprla motoristična sezona, se osebno oglasim z darilom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

  Na mojem starem motorju so začeli rahlo rožljati prednji zavorni diski, kar se še posebej sliši pri vožnji po slabšem asfaltu. Moj mehanik je dejal, da bi bilo treba menjati diske. Ko sem pa vprašal, če bi menjala samo puše na katerih so vpeti diski, je pa kratko odgovoril, da se to tako ne dela. Nekako bi težko odštel par sto evrov za diske, ki so še, kar se debeline tiče povsem v redu (5,0 mm). Po drugi strani, se pa z zavorami ni za igračkati.

  Sedaj pa sprašujem vas, ali ima kdo kakšne izkušnje z menjavo samih puš?

 

 

post-25996-0-52972000-1373378117_thumb.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti diski so "plavajoči" in morajo imet luft, da se prilagajajo čeljustim,  posledično se lahko sliši rožljanje . Vozi miško, ne se sekirat, dol ti ne bojo padli. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam tudi ta "problem". Te pušice se imenujejo "floaterji" in koštajo za oba diska cca 80 eurov komplet s podložkami.

Sicer malce čudno ker "ružijo" se pa navadiš.

Ni panike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rešitev je preprosta BMW fahrerji - enako velja za določene Italianske motocikle, ki imajo nameščene enake zavore ;)

 

stane ca. 10 €, in uredi se v 15 minutah..

 

Spodaj vam pošiljam sliko in kodo, po kateri lahko naročite zadevo v vseh BMW servisih. BMW je sam izdelal dodatek proti rožljanju diskov ;)

 

Teflonsko Podloško samo dodate k obstoječi in je mir - ne pozabite zalepit vijakov pri ponovnem nemeščanju!

 

222.jpg

Popravljeno . Popravil gift
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si se tako potrudil, lahko še moment zategovanja napišeš in bo informacija kompletna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej, gift, eno pitanje (čudno)

Sem naročil te teflonske podložke - samo, kam jih naj dam - namesto jeklenih, pod jeklene, pod vijak........................?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabit moraš obe podloški, zložiš jih po vrstnem redu, nova teflonska podloška je za kovinsko...(glej spodaj) in konec je rožlanja ;)

 

121.jpg

Popravljeno . Popravil gift
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala lepa za res hiter odgovor.

Včeraj naročil, dobim za kak teden, nato vgradim in poročam.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, tole je rešitev za GS (če se ne motim).

Pri mojem motorju, R 1100R, je pa disk vpet z floaterji, ki nimajo vijaka ampak samo varovalke. Kaj so te teflonske podložke namenjene samo za GS ali tudi za moj motor?

 Se opravičujem, če sem nadležen. Ampak, če vprašaš, si eno minuto bedak, če pa ne, pa celo življenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabit moraš obe podloški, zložiš jih po vrstnem redu, nova teflonska podloška je za kovinsko...(glej spodaj) in konec je rožlanja ;)

 

121.jpg

 

To niso plavajoči diski!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

? (slika dika na zgornji sliki je simbolična).

 

Če imam motor takšne puše in podloško kot je na zgornji sliki, potem so diski plavajoči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 6 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Zanima me  okvirna cena sklopke za BMW R1100R letnik 2000. V ceno naj bo vračunano tudi delo menjave....

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takle čez palec... material cca 200-250. Delo pa pravtako nekje okrog teh zneskov. Pokliči malo po servisih in vprašaj. Je pa bila sklopka v mojem primeru za 70 orlov cenejša na uradnem servisu kot v trgovini pri lojzu. Ce boš sam kupoval material moraš kupit še druge drobne kose, ki so potrebni pri menjavi. Pa ce bo sklopka zamaščena bo treba zamenjat še kakšno tesnilo. fajn zrihti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanima me  okvirna cena sklopke za BMW R1100R letnik 2000. V ceno naj bo vračunano tudi delo menjave....

Hvala

Tole ti je lahko za orientacijo glede cen rezervnih delov. Če preračunaš v € ni veliko odstopanja. Cena dela pa Hm...povprašaj na servisih. Delo je točkovano, tako, da tudi tu cene med servisi ne bodo veliko odstopale. ž

Razen mogoče kakšen "alternativec" vendar je dobro, da ve kaj dela.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Meni so pri prejšnem motorju odsvetovali naknadnjo vgradnjo absa, češ da je predrago. Svetoval so mi, naj grem najprej na brezplačne delavnice varne vožnje. Če pa si zelo želim ABS pa naj si kupim drug motor, ki že ima abs :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Sem lastnik BMW R1100R letnik 2000. Zanima me ali je možno vgraditi ABS modul na motocikl ?

Glede na cene bi takšen poseg najbrž stal toliko kot je motor trenutno vreden. Samo modul stane cca 1K€ potem pa še ves ostali material in delo.

Kot ti je bilo že svetovano raje menjaj za model, ki že ima orginal ABS.

Če te še vedno zanima okvirna cena pa si na mojem prejšnjem postu oglej cene posameznih delov.

Mirč

.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so pri prejšnem motorju odsvetovali naknadnjo vgradnjo absa, češ da je predrago. Svetoval so mi, naj grem najprej na brezplačne delavnice varne vožnje. Če pa si zelo želim ABS pa naj si kupim drug motor, ki že ima abs :)

Pravilno so ti svetovali ! ! Za moj model stane samo modul 1600€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Glede svečic orginal vgradnja BOSCH FR 6 DDC ali kaka alternativa...

 

Sicer pa GOOGLE ve, tudi za "neBosch" samo vprašat ga je treba.

 

NGK se pa dobijo oziroma kupijo v Eurotonu.

 

Meni so se na R-u obnesle NGK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Obstaja tema pletenice, bovdeni ali nekaj takega... Je noter par predlogov kje ti jih naredijo po meri, če ti je original predrag. Rabljene je pa vsaj po mojem škoda kupovat. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!