Skoči na vsebino

hard enduro vs. endruo


dejko39

Priporočene objave

Danes je v šoli prišlo do manjšega nesporazuma in bi rad razjasnil nekatere stvari.

Kakšna je razlika med hard enduro motorji ter samo enduro oz. soft enduro.Rad bi da našteje primere teh motorjev,moč motorjev ter ostale razlike.Napišite še kam spada husqvarna WRE ter WR.

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No takole na hitro in zelo razumljivo. Hard enduro je skoraj kros, le da ga lahko registriraš (ima luči) :D:D Enduro (soft) pa je motor, s katerim sicer lahko greš po brezpotjih, vendar za kakšne ekstreme pa ni primeren (skoki ali kaj podobnega), je tudi v večini primerov pretežak za takšne špase.

Tole boš najbrž najprej razumel, zato sem napisal zelo preprosto.

WR je hard enduro ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No takole na hitro in zelo razumljivo. Hard enduro je skoraj kros, le da ga lahko registriraš (ima luči) :D:D Enduro (soft) pa je motor, s katerim sicer lahko greš po brezpotjih, vendar za kakšne ekstreme pa ni primeren (skoki ali kaj podobnega), je tudi v večini primerov pretežak za takšne špase.

Tole boš najbrž najprej razumel, zato sem napisal zelo preprosto.

WR je hard enduro ;)

Poudarjeno je narobno.

Hard enduro je motor, ki ima kros mašino, vendar prirejene prenose in vzmetenje, tank ( večji volumen ), ponavadi tudi drugačne dimenzije pnevnmatik ( včasih tudi 21/18 col, večino 19, pri krosu ZMERAJ 21/19 razen pod letnikom 93 ima mensezdi honda 18"). To so motorji vredni NAD 6500€, najboljša oprema in najbolj žlahtni materiali. Rabljeni enduro motorji so tudi veliko veliko dražji od crossa istega modela.

Hard enduro je tudi homologiran za na cesto ( nima tako odprtega izpuha kot kros in tudi mašina ima kakšnega konjiča manj ). Moć se giblje med 37 in 42.5 konjev po tovarniških navedbah. Motor ni za vsak dan in ni primeren za začetnike. ( če me zaradi drugega, pa zaradi vzdževanja ). Poraba se meri v urah.

Husqvarna WR 125

KTM EXC 125

TM Enduro 125

GasGas EC 125

Honda CRE HM 125 ( ne izdeluje se več od 2007, po navedbah tovarniške ekipe najmočnejša 125tka, edino TM mogoče močnejši s kompresijo 1:16,7 ) 2 takt

pa še kakšen bi se najdel ...

Soft enduro ... je motor za usak dan, nenastavljivo vzmetenje ( izjemoma tudi ), primeren za vsakdanjo uporabo pa tudi občasen obisk terena, vendar nič extremnega. Cene motorjev se gibljejo nekje do 4500€ ( Husqvarna najdražja za 4499€ ). Motorji imajo med 24 in 30 konjev ( Husqvarna menda 32 ( tovarniško )). Poraba se meri v litrih. Motor je popolnoma prilagojen cestni uporabi, pnevmatike so sport touring ( ma neki potovalni enduro style , brez kapic ).

Husqvarna WRE 125

KTM LC2

Kawasaki KMX 125

Honda CRE HM 125 F ( 4 takt )

Tomos 125 FE

Hyosung nevemkaj 125

Yamaha DT 125 R

Aprilia RX 125

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem že zgoraj napisal sem napisal zelo preprosto, da je hitro razumljivo, zato sem tudi napisal skoraj kros (po pravici povedano se mi ni dalo na tako dolgo razglabljati, kot si se potrudil ti :D ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poudarjeno je narobno.

Hard enduro je motor, ki ima kros mašino, vendar prirejene prenose in vzmetenje, tank ( večji volumen ), ponavadi tudi drugačne dimenzije pnevnmatik ( včasih tudi 21/18 col, večino 19, pri krosu ZMERAJ 21/19 razen pod letnikom 93 ima mensezdi honda 18"). To so motorji vredni NAD 6500€, najboljša oprema in najbolj žlahtni materiali. Rabljeni enduro motorji so tudi veliko veliko dražji od crossa istega modela.

Hard enduro je tudi homologiran za na cesto ( nima tako odprtega izpuha kot kros in tudi mašina ima kakšnega konjiča manj ). Moć se giblje med 37 in 42.5 konjev po tovarniških navedbah. Motor ni za vsak dan in ni primeren za začetnike. ( če me zaradi drugega, pa zaradi vzdževanja ). Poraba se meri v urah.

Husqvarna WR 125

KTM EXC 125

TM Enduro 125

GasGas EC 125

Honda CRE HM 125 ( ne izdeluje se več od 2007, po navedbah tovarniške ekipe najmočnejša 125tka, edino TM mogoče močnejši s kompresijo 1:16,7 ) 2 takt

pa še kakšen bi se najdel ...

Soft enduro ... je motor za usak dan, nenastavljivo vzmetenje ( izjemoma tudi ), primeren za vsakdanjo uporabo pa tudi občasen obisk terena, vendar nič extremnega. Cene motorjev se gibljejo nekje do 4500€ ( Husqvarna najdražja za 4499€ ). Motorji imajo med 24 in 30 konjev ( Husqvarna menda 32 ( tovarniško )). Poraba se meri v litrih. Motor je popolnoma prilagojen cestni uporabi, pnevmatike so sport touring ( ma neki potovalni enduro style , brez kapic ).

Husqvarna WRE 125

KTM LC2

Kawasaki KMX 125

Honda CRE HM 125 F ( 4 takt )

Tomos 125 FE

Hyosung nevemkaj 125

Yamaha DT 125 R

Aprilia RX 125

evo takšen odgovor sem želel,po pravici povedano pa sem ga pričakoval od tebe budacki.

Stvar je taka kot sem že napisal.Js dobro(še kar;)) vem stvar glede teh motorjev.Vendar potem nastane problem ko se spravijo 4 ljudje na tebe in trdijo da je WRE(ki si jo sicer sam lastim) hard enduro ter da ima ODBLOKIRANA(ne predelana) 40konjev,pol da beseda "soft enduro" ne obstaja.

OK,malo razložim stvar-približno to kar si ti napisal ampak neeeee,še bol te napadejo češ da sem prepričan v svoje in da ne sprejmem resnice itd...na koncu si tk zmešan da res neveš kaj bi verjel.

Zato sem tut odpru to temo.

če ma še kdo kaj za napisat glede teh motorjev,predvsem zakaj WRE ni hard enduro kar z besedo na plan.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj wre je tud lahko hard enduro sam je treba trpežnejše dele gor obesit :) sploh pa vzmetenje.

soft enduro= več kot polovico na cesti

hard enduro= več offroad kot onroad :)

waw zlo dobro razloženo prej ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo takšen odgovor sem želel,po pravici povedano pa sem ga pričakoval od tebe budacki.

Stvar je taka kot sem že napisal.Js dobro(še kar;)) vem stvar glede teh motorjev.Vendar potem nastane problem ko se spravijo 4 ljudje na tebe in trdijo da je WRE(ki si jo sicer sam lastim) hard enduro ter da ima ODBLOKIRANA(ne predelana) 40konjev,pol da beseda "soft enduro" ne obstaja.

OK,malo razložim stvar-približno to kar si ti napisal ampak neeeee,še bol te napadejo češ da sem prepričan v svoje in da ne sprejmem resnice itd...na koncu si tk zmešan da res neveš kaj bi verjel.

Zato sem tut odpru to temo.

če ma še kdo kaj za napisat glede teh motorjev,predvsem zakaj WRE ni hard enduro kar z besedo na plan.

lp

WR je edino od Husqvarne ( 2 takt ) hard enduro. VPrašaj čemu taka razlika v ceni med tema dvema, če pa sta enaka po njihovo:

http://www.zupin.si/motocikel_69_Husqvarna-WR%20125.html

http://www.zupin.si/motocikel_2_Husqvarna-WRE%20125.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WR je edino od Husqvarne ( 2 takt ) hard enduro. VPrašaj čemu taka razlika v ceni med tema dvema, če pa sta enaka po njihovo:

http://www.zupin.si/...a-WR%20125.html

http://www.zupin.si/...-WRE%20125.html

Aja ... pa recimo vpljinjač je še dober pokazatelj tega ali je soft ali hard ... vse kar je nad 33 je HAAAARD :D vse kar je nad 36 je HARD HARD :D

Softi imajo ponavadi tam nekje do 28 premer vplinjača.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

enduro je recimo Varadero,Trx,Adventure,tud lc4 ktm-cke bi lahk steli umes...pa se kopica drugih.Hard enduro je pa recimo Ktm exc,husqwarna te,gasgas...itd.razlika je da hard enduro je vecinoma za teren(v bistvu cross z lucmi)navadni,potovalni enduro motorji so pa motorji za potovanja za cesto pa tud makedamske poti pa tako...deefinitivno pa niso za progo,kot hard enduro motorji. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 1 leto pozneje...

DT zdrži tudi kaki skokec, ajd, ne take kot kroske po več kot 5m višine in 10, 15m daleč... ampak... da se... sprobano :D za hosto je DT kar fajn...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!