Skoči na vsebino

Prodaja 27 let starega Tomosa


deetra83

Priporočene objave

Zadeva je taka. Stric je pred cca. 27 leti kupil motor (Tomos). Sprva se je malo uporabljal, nato pa je vsa ta leta pokrit ležal v garaži. Leto po nakupu (mislim da 84) je motor podaril mami, kar je tudi ročno napisal in podpisal, ni se pa to overjalo (kdo je takrat kaj overjal?). Leta 85 je stric umrl, motor pa je ostal v garaži praktično do včeraj, ko smo ga prodali. Zdaj se je pojavil problem, ker ga novi lastnik ne more registrirati, čes da ročno napisan papir ne velja. Kako naj zdaj od mrtvega strica dobim potrdilo, da je motor res podaril mami? Oz. na kakšen način lahko zdaj novi kupec registrira motor? Poleg smo mu dali originali račun in vse papirje, ki pa seveda nosijo stričevo ime.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podobno se je meni skoraj zgodilo prel leti ko mi je stric dal oldtimerja pa jasno nisva delala prepisov. ko je stric umrl smo z strinjanjem družine-dedičev v zapuščinski napisali da sem jaz dedič in rešili ta problem.

mogoče bi šlo če bi se namesto tvoje mame kot prodajalec pojavil dedič po stricu (teta?) in on prodal motor kupcu. to bi verjetno šlo lažje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijatelj je kupil "tak" avto.In kot je naoisal @pervy ga lahko proda le dedič.Pa potem je bilo ptrebno še it na davčno po neko potrdilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moral bi reči, da je prvi lastnik pa bi bilo vse vredu. Tako je naredil oče, ko ga je šel prvič registrirat. Najprej je imel doma napisano pogodbo, vendar je v čakanju, da pride na vrsto slišal kako je vse, ki so imeli podobno, uslužbenka pošiljala k notarju. Zato je kar izjavil, da je prvi lastnik in je bilo vse ok. Bilo je pa to takrat, ko so se prvič mopedi registrirali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moral bi reči, da je prvi lastnik pa bi bilo vse vredu. Tako je naredil oče, ko ga je šel prvič registrirat. Najprej je imel doma napisano pogodbo, vendar je v čakanju, da pride na vrsto slišal kako je vse, ki so imeli podobno, uslužbenka pošiljala k notarju. Zato je kar izjavil, da je prvi lastnik in je bilo vse ok. Bilo je pa to takrat, ko so se prvič mopedi registrirali.

takrat je bil nek prehoden rok če se ne motim in so manj komplicirali kot danes. danes nevem če gre to tako lahko brez vsakega dokazila da si lastnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takrat je bil nek prehoden rok če se ne motim in so manj komplicirali kot danes. danes nevem če gre to tako lahko brez vsakega dokazila da si lastnik.

Ja no do neke mere se strinjam. Vendar pa vseeno je možno, da se najde kdo, ki je prvi lasnik z 25+ let starim mopedom in ne vem, če ima še kakšen račun ali kaj podobnega zanj. Torej kako registrirati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni zatrjujejo, da se da na ugotovitveni zapisnik oz. na izjavo, seveda pod pogojem, da motor ni bil še nikoli registriran oz. da ni prijavljen kot ukraden. Ker je starejši kot 25 let (starodobnik) druga dokazila niso potrebna. V najslabšem primeru potrebuje 2 priči, ki nista v sorodu. Računa na drugo ime pa naj raje ne kaže.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Franc in ostali, najlepša hvala za vašo pomoč. Sem sporočil vaša mnenja naprej in upam, da se bo zadeva rešila tako, da bo na občini oddal izjavo o lastništvu.

Do neke mere je seveda razumljivo, da ne moreš registrirati motorja kar tako, ker potem bi jih vsi še bolj kradli, kot sicer. A vseeno, z originalnim računom, podpisano izjavo o darovanju (na obrazcu DZS, kjer je razvidno, da je iz leta 82), garancijskim listom in podobnimi papirji pa se že vidi, da motor ni ukraden, sploh pa, ker ni bil še nikoli registriran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Franc in ostali, najlepša hvala za vašo pomoč. Sem sporočil vaša mnenja naprej in upam, da se bo zadeva rešila tako, da bo na občini oddal izjavo o lastništvu.

Do neke mere je seveda razumljivo, da ne moreš registrirati motorja kar tako, ker potem bi jih vsi še bolj kradli, kot sicer. A vseeno, z originalnim računom, podpisano izjavo o darovanju (na obrazcu DZS, kjer je razvidno, da je iz leta 82), garancijskim listom in podobnimi papirji pa se že vidi, da motor ni ukraden, sploh pa, ker ni bil še nikoli registriran.

če ne gre grugače, ga naj mama podari tebi,ti ga registriraš in uradno prodaš......tako je bilo pri meni pa ni bil zaveden v dediščino..... sicer pa --- če niste bili lačni ste si sami krivi,to se ne prodaja.....no jaz ga sigurno ne bom ker je bil od dedka....

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!