Skoči na vsebino

Pony exspress let 70


brotherr6

Priporočene objave

Lep pozdrav .

Kot vsak 13 letni mulc (no zadaj jih imam malo več)sem vedno sanjal o motorjih in eden prvih mopedov je bil prav takšen ,ki sem ga pravkar obnovil,čeprav je bil prvi rdeče barve in zaslužen z obiranjem hmelja .

No pred pol leta mi je po dolgem iskanju

končno uspelo poiskati ponya ki je bil potreben kompletne obnove saj je čar obnove nekaj čisto drugega ko pa

nakup že obnovljenega.

No v glavnim je agregat komplet obnovljen novi ležaji tesnila ,sklopka vžiga nenormalno dobro itd...

Okvir stranice blatniki ročno zbrušeno in ličarsko obnovljeno doma v garži.

Vso delo razen cinkanja in kromanja feltn je moje .

O ceni obnove , nakupa ,o porabljenem času, prevoženih kilometrih je tukaj na tem forumu debatirat brez veze ker vsak ki se je lotil obnove ve kako stvari potekajo.

Za uredit je še nekaj malenkosti sedež in pipca ,da bo original.....

Slike so že po obnovi kasneje prilepim v kakšnem stanju je bil perd obnovo....post-11324-126089992668_thumb.jpgpost-11324-126089992668_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

Tudi jaz sem začel motoristično 'kariero' na pony expressu. Zaslužil pa sem ga sam s počitniškim delom po koncu 8. razreda. Nikoli ne bom pozabil tistega občutka, ko sem se z njim pripeljal iz trgovine domov. :rolleyes:

Moj je bil novejši model, sprednje vilice je imel teleskopske, zadaj pa je še vedno bil brez amortizerjev. Je bilo treba zaradi tega kar pogosto menjavati počene napere.

No, kasneje je bil deležen kar dosti sprememb - namontiral sem mu rezervar in sedež od Tomosovega trobrzinca, dodal eno veliko čopersko balanco in naslonjalo. Zadaj sem mu dal manjši zobnik, v klancih je bila kriza, je bil pa po ravnem zato toliko večji užitek, hehe.

Poleti pa smo jo s prijatelji, vsi s pony expresi in namontiranimi stranskimi torbami, mahnili na morje...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo zrihtan/obnovljen :trance_27_notworthy:

Tudi jaz sem pred dvemi + desetletji dobil od strica pony expresa ampak jermenarja. Lepi spomini.

Žal jermenarja ni več, ker ga je kolega okoli hrasta navil in je šel za star želez, jermenar ne prijatelj.

Bo treba kakšnega kupit in si ga zrihtat za nedeljski sprehod do kavice!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!