Skoči na vsebino

PRVA POMOČ


oks

Priporočene objave

Dobro je če bi vedeli kje vse v sloveniji se nahajajo avtomatski eksterni defibrilatorji, tako (AED baza slovenije) NIKOLI NE VEŠ KDAJ GA LAHKO POTREBUJEŠ DA NEKOMU REŠIŠ ŽIVLJENJE.

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če tebe stisne upaj, da bo kdo ob tebi, ki ve kaj narediti, ker reševalci so hitri a če te bodo ljudje samo gledali bo žal prepozno. Že sama masaža srca in umetno dihanje pa ti rešita življenje. Dela pa se 30-2 trideset masaž dva upiha ritem dve masaži na sekundo. Drugače pa v Sloveniji umre 6. ljudi na dan zaradi zastoja srca kar je veliko preveč in teh smrti bi bilo veliko manj, če bi vedeli kako pomagat. Če veš samo za tiste v tvoji okolici, bi že bilo dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro je če bi vedeli kje vse v sloveniji se nahajajo avtomatski eksterni defibrilatorji, tako (AED baza slovenije) NIKOLI NE VEŠ KDAJ GA LAHKO POTREBUJEŠ DA NEKOMU REŠIŠ ŽIVLJENJE.

Sory, namen je dober, samo tvojega posta ne razumem kaj si hotel povedat. Če si želel dat kak link gor, ga meni ne pokaže. Kakšni eksterni zunanji defibrilatorji? Kaj je to? Kje je to? Kdo to lahko uporablja? Kje se dobi kake informacije? Kaj je to AED baza slovenije? Če se že lotiš nečesa, naredi za prav. Napiši en članek, dej kake linke, malo opisa...To kar si napisal je zame spam, na veliko si napisal neke kratice in to je to. Če si prepričan da bi karkoli pripomoglo nečemu in bi to rad posredoval drugim je pohvalno, samo se vsaj malo potrudi, sicer je vse brezveze. Kaj naj si vsaj izmed bralcev zdej vzame cajt in gre v google gledat, kaj si sploh mislu? Vnesi malo energije, malo iniciative, pa bo kej iz tega.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa v Sloveniji umre 6. ljudi na dan zaradi zastoja srca...

če to drži bi moral razglasit pandemijo srčnih zastojev... glej kaj delajo z žwausko gripo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Ker je tema o prvi pomoči, kot del obvezne opreme zaklenjena (zakaj le) , bom tule dodal. Sem pregledoval prvo pomoč v avtu (rok ji poteče v decembru) in ugotovil, da je v skuterju sploh nimam. Cena prve pomoči za motor-skuter je praktično enek kompletu za avto. cca 10,80 - 10,90 €, razen v Tosami, tam je avtomobilistična čez 13 € .

Našel sem tudi ceno 18,72 € - (neka online lekarna ???)

Potem pa pogledam škatlo od Tosame (stara iz 2007/12) in na njej lep znak rdečega križa in napis okoli RDEČI KRIŽ SLOVENIJE in pripis - Priporoča: , v pravilniku, pa v zadnji alineji 5. člena jasno in glasno piše, da je na embalaži PREPOVEDANA uporaba znaka rdeči križ, torej sem se ves čas vozil z neveljavno prvo pomočjo !!!

Nova (avtomobilistična) na srečo odgovarja predpisom, vsaj kar se tega znaka tiče. Zdaj pa v nabavo tiste za skirco in upat, da nobene ne bo potrebno uporabit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!