Skoči na vsebino

Vtisi iz dnevnih voženj 2010


Sanda7

Priporočene objave

U soboto do črnega kala in nazaj :P

U nedeljo v fajni družbi iz LJ - Trojane - Celje - Laško - Zidani most - Krško - Brežica - Kostanjevica na Krki (njami) - Dolenjske toplice - Novo mesto - Žužemberk - Ivančna Gorica - LJ ... jooooj .. kok je pasalo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vikend do Krka in Lošinja.

V soboto zjutraj sem se zbudila v megleno in turobno jutro, ceste pa so bile od rosenja iz megle v našem koncu tudi čisto mokre. Potrebno je bilo veliko volje in samoprigovarjanja, da sem spokala kufre in se napravila v motoristično obleko.

V soboto do Krka in potem na Lošinj.

V nedeljo pa že kar nazaj domov :( .

Ne vem s čem vse bi se lahko pohvalila na tej poti, vse je bilo tipi-topi. Od družbe, lepega vremena na morju, topli sočni žarki, klepet v soboto zvečer na terasi in s pivom, nedeljski zajtrk na sončku in v senci borovih krošenj, lepe ceste, ogled Grobnika ... in če pomislim, da bi vse to zamudila, ker v soboto zjutraj še nisem vedela če bi se odpravila na pot.

Na Grobniku sem bila prvič do sedaj in prisežem, da se bom še zapeljala tja. Izredno všeč pa mi je bil tudi odsek ceste od Grobnika čez Malo selo in Babno Polje, ker je cesta lepa in z nešteto ovinki, ki se sploh ne nehajo in ne nehajo :worship:. Tudi to bom še ponovila, vendar pa v poletnih mesecih, ko se bo prav prijetno peljat skozi to gozdnato pokrajino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sem mislu da se sam men tud to dogaja.V nedeljo ali bom šel ali ne bom šel na motor...Pa sem kar hitro spakiral in sem smuknil v to motoristično garderobo.Kolega se je bal dežja in ostal doma...Jaz sem štartal iz Žalca trbovlje litija lj.postojna ilirska b.opatija lupoglav koper na primorskem je bil sonček in proti lj.in proti žalcu bilo mi je super..540km Še zadnji kilometrčki ki jih je treba iskoristiti.V nedeljo če bo vreme pa še zadnjo furco nekam proti morju...LP ŽAN :010:kva1::yea1::kva2: :kva2:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons je padu en krogc, pomoje kr zadn letos, ker je ratal res mraz, pa nimam več zaupanja v asfalt. Drugo leto nabirat naprej izkušnje :)

No, šel sem pa, Škofja Loka - Železniki - Petrovo brdo - Most na soči (na eno kavico) - Dolenja trebuša - Straža - Cerkno - Gorenja vas - Škofja Loka.

Fletna fura, dan je bil res lep, edino od cerknega do loke je bilo malo mraz, samo sej se da stisnt zobe :)

post-21601-030689900 1286728931_thumb.jpg

post-21601-036495500 1286729013_thumb.jpg

post-21601-012432200 1286728990_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

včeraj sem bil na trgatvi, a tudi danes ni šlo brez obiska Dolenjske - Solzico je bilo treba odpeljat v brlog k medvedku na prezimovanje ;) zunaj se je sončnku, ki se je pokazal glih pri kosilu, nastavljalo le 9 malce tresočih se Celzijev, pa sem pod usnje navlekel windstopper, tko da ni bilo krize, in se veselo nasmejan odpeljal naprej in na desno ;)

furca je bila prav imenitna: windstopper se je odlično obnesel, gume so držale, višnjegorski klanec je bil zabaven kot vedno, tudi cesta od Muljave do Žužemberka še vedno lepo vijugasta in dokaj prazna, kar prehitro se je pojavila tabla Dolenjske Toplice... priznam da me je vmes, v Dvoru, zamikalo naredit še ovinkec do Kočevja in nazaj :naughty: srečal cel kup jezdecev, ki so enako kot jst lovili tople popoldnevne žarke :OK:

skratka, prav imenitna furca, upam da bo še kakšna taka preden pride tečna gospa Zima :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

včeraj sem bil na trgatvi, a tudi danes ni šlo brez obiska Dolenjske - Solzico je bilo treba odpeljat v brlog k medvedku na prezimovanje ;) zunaj se je sončnku, ki se je pokazal glih pri kosilu, nastavljalo le 9 malce tresočih se Celzijev, pa sem pod usnje navlekel windstopper, tko da ni bilo krize, in se veselo nasmejan odpeljal naprej in na desno ;)

furca je bila prav imenitna: windstopper se je odlično obnesel, gume so držale, višnjegorski klanec je bil zabaven kot vedno, tudi cesta od Muljave do Žužemberka še vedno lepo vijugasta in dokaj prazna, kar prehitro se je pojavila tabla Dolenjske Toplice... priznam da me je vmes, v Dvoru, zamikalo naredit še ovinkec do Kočevja in nazaj :naughty: srečal cel kup jezdecev, ki so enako kot jst lovili tople popoldnevne žarke :OK:

skratka, prav imenitna furca, upam da bo še kakšna taka preden pride tečna gospa Zima :P

Ejga stari, a se je teb mal igla na kompasu zataknila :hmm:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

@ rumenicestak & Me2You: se že po minusih vidi da je bila smer prava :P stari nč bat, bo tudi še kaka druga smer letos, sej še ni konec sezone :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes ena super furca s Cartmanom in MteByKerom čez kras do Gorice, iz Gorice do Trsta in Vikiburgerja, na Omv Kozina sta se nam pridružila še Omega in Dinamik, na koncu pa še postanek na ridah :) Skratka men je bilo super :D

post-17572-092044300 1286050460_thumb.jpg

kje je to letalo? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne!! Zdej se mu je obrnla v pravo smer... :rolleyes::whistle:

Pol pa v redu, sm se že ustrašu da mu samo še cvičk po glav hod ;)

Hola,

@ rumenicestak & Me2You: se že po minusih vidi da je bila smer prava :P stari nč bat, bo tudi še kaka druga smer letos, sej še ni konec sezone :naughty:

Kakšno furco al pa dve bo treba res še narest :D

kje je to letalo? :)

Letališče Gorica, greš čez mejni prehod Vrtojba in zapelješ v krožišče in via Trieste, 200-300m na desni strani je letališče, mal pogledaš okol sebe in zagledaš med drevesi rep od letala ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

danes sem mislil it mal prej iz službe, hitro na Lubico in narest en fletn krogec, pa je g. Murphy poskrbel da sem šel celo 1 uro kasneje kot ponavadi ;) ker je bv scat proti vetru sem mu le povedal da se ne dam kar tako in se odpravil vsaj tankat, da bova z Lubico ready za lovljenje morebitnih koščkov lepega vremena :) in sva šla do vrhniške črpalke, kjer pa sem se spomnil da majo na Molu v Logatcu zihr boljši benz, pa sva zavila tja in natankala...

...in ker je bilo še vedno svetlo, Lubica pa komaj dobro ogreta in je - ko je mislila da ne vidim - zavistno gledala naprej proti Kalcam, sem si rekel da ne bi blo slabo sprobat benz, če je OK, pa sva zavila še do Kalc... in pol še proti ridam... pa še naprej do odcepa za Rakek, kjer sva le obrnila in se, spet v rahlem drncu, napotila domov

parkirišče na ridah je bilo zapuščeno, na malem parkirišču tik pod vrhom pa rid sta bila dva policaja, ampak sta mirno (ob)sedela v avtu, kljub temu da sta naju morala slišat že iz Planine... no sej ni blo kej, sva šla čist na izi, pa tudi opremo sva mela vse po PSu ;)

prav fletna vaja za jutri je bla tole, upam da bo vreme vsaj to sobotico držalo z nami :OK:

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

danes po zajtrku (ki je trajal od devete do desete ure ;) ) najprej skok v Velenje, po čelado za Me2You, potem pa še na sladoled s KeCom, Lejči, Godyjem in Kamikazico... po lizanju sva odbrzela domov, gledat posnetek avstralskih kvalifikacij, potem pa hitro na Lubico in gasa proti ridam, kjer me je že čakal Tarumen; pred tem me je še opozoril da se je en bimbo z novim BMWjem zaletel v ograjo v ovinku pod parkiriščem in zatem s hladilno tekočino, ki mu je tekla iz prebitega hladilnika, posvinjal polovico ceste, vse do šole v Planini :rolleyes:

glih ko sva premišljevala kam bi se še dala, je Tarumen dobil klic, da njegov zet potrebuje prevoz iz Idrije in pol ni blo kaj, sva morala v Idrijo, seveda v prav prijetnem LS stilu :) pri Gabronu sva še polizakla in pojedla sladoled in kremšnito preden je uletel zet, potem pa smo se v troje pognali skozi vse tiste prijetne ovinkce do Kalc :OK:

na poti domov me je presenetila prometna nesreča v drevoredu tik pred Logatcem, kakor sem lahko videl v mraku sta se grdo oplazila in fajn potolkla dva avta (upam da je nastradala samo pločevina!) no meni se je mudilo domov, saj me je že čakala odlična kočerja :)

posebej moram povedat, da gume še vedno odlično držijo, tudi mraz se je danes držal zlo nazaj, tko da je bla furca zares uživaška - najbrž le zatišje pred jutrišnjim snegom in mrazom :(

pa še ena slikca tihožitja :P

post-163-077473600 1287257682_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žutko, to si pa tko napisal, k da si naredil furo po Sloveniji :whistle: .. Matr, tam so pa sami norci, ja. :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf tole je pa moglo bit res super. Fotke me spomnijo na čas, ko smo take vrhove osvajali z mountainbiki - tudi 60 do 80 km na celodnevnih turcah in smo parkrat srečali tudi kakšne enduraše. Bi kar hitro zamenjal. Če bo kdaj še kak višek € si bom vsekakor omislil kakšnega lažjega enduraša, vsaj za eno leto, da še z motorjem prelezem par hribov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Petek ... klasika Ljubljana - Črni Kal - Ljubljana :P

Sobota ... Ljubljana - Postojna - Ljubljana - Trojane - Celje - Ljubljana ... prau pasal je :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem užival v krasnih...samo malo bolj frišnih km.

Relacija:Dutovlje-Most na Soči-Idrija-Godovič-Črni vrh-Ajdovščina in domov

KM: 186

Vreme: sončno, malo frišno s priokusom burje

Ceste: suhe... nekje pa mokre in spolzke s pridihom zimske idile.

še slikce....

post-3455-067315700 1288288351_thumb.jpg

post-3455-014941200 1288288363_thumb.jpg

post-3455-017771600 1288288387_thumb.jpg

post-3455-030504600 1288288400_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lj. - Izola - Lj.

Zjutraj mraz, da sem imel na nosu svečko, srečal oz. dohitel pa samo enega motorista.

Pa še to sem šele čez čas opazil, da je motor na prikolici. Ko sem ga prehitel, sem ga vseeno pozdravil.

Popoldne je bila pa druga pesem. Sonček in pravljičnih 17 stopinj na morju je zvleklo na cesto kar nekaj borcev.

Sam se držim pravila, da dokler so mušice, se vozim. Ko postanejo pametnejše od mene in zaključijo sezono,

zaključim tudi jaz. Danes jih ni bilo več prav veliko :hmm: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je ponovno padla turca.

Relacija: dutovlje-Il.Bistrica-Opatija-Brestova-Lupoglav-Pazin-Motovun-Buzet-Sočerga-Kozina in domov

Km: 290

Vreme: sončno in toplo

Ceste: bp... od Moščenićke drage proti Puli je nov asvalt in se da lepo vozit....brez tresenja in izogibanja lukenj.

Gužve na cesti ni blo, srečal sem ene tri motoriste (Tdm,Xt in GoldWing).

post-3455-091917800 1288374372_thumb.jpg

post-3455-066963600 1288374380_thumb.jpg

post-3455-065080700 1288374390_thumb.jpg

post-3455-034162200 1288374400_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!