Skoči na vsebino

Vtisi iz dnevnih voženj 2010


Sanda7

Priporočene objave

Hola,

včeraj mi je uspelo zaključit z obveznostmi pred četrto, zato sem hitro osedlal Lubico in v rahlem LS drncu sva odpeketala na izlet do Mosta na Soči :) na startu je bil sonček še visoko na nebu, temperatura ugodnih 10 stopinj, cesta do Kalc dokaj polna pločevine, naprej pa skoraj prazna, juhuhu, zato je bila vožnja eno samo veselje :OK: sem in tja se je na kakem pred sončkom skritem ovinku pojavila mokrota, ki pa zaradi zmernega LS tempa ni predstavljala problema; kar prehitro je minila urica in že sem zagledal tisto posebno zeleno barvo ki jo zna naredit samo Soča, in ki me vedno tako potegne, da moram naredit nekaj slikc ;)

na poti nazaj sem opazil v veliko desnih ovinkih dokaj sveže sledi nafte: spet je en od tovornjakarjev slabo zaprl čep ali pa mu pokrovček pušča, zato sem desne ovinke krivil ekstra previdno, a vseeno sem bil čisto prekmalu spet v Idriji; ker je bila ura nekaj minut do šeste, se je sonček že umikal temi, zato sem izpustil predvideni postanek in sladoled pri Gabronu in se veselo zamotil z uživanjem v lepih ovinkov na poti do Kalc ;)

v Logatcu je toplota skupaj s svetlobo počasi izginjala (najbrž je odšla nekam na jug), zato me je v zadnjih 10 kmjih pošteno nazeblo v roke - prav mi je, kaj pa nisem nataknil zimskih rokavic!! čerpav u bistvu ni blo nič hudega, saj sem se doma zelo hitro pogrel :naughty:

vsega skupaj sva naklepala 179 lepih, zabavnih, uživaških kmjčkov, srečala pa le 4 (štiri) motouživače :blink: vreme je bilo res lepo in prijetno, teta Zima prihaja, kje ste bli, pišuka?? morda bi omenil še, da mi je na poti gor spet en imbecil v pločevinki iz nepreglednega ovinka pripeljal skoraj cel po mojem pasu in je imel kar precej težav da je odvil nazaj na svoj pas, kljub temu da sem se mu umaknil; in samo upam lahko da ni potem podrl kolesarke, ki je vozila po istem pasu malo naprej...

evo tole je bila cestna zabava z Lubico, zdele pa že pakiram stvari za jutri, ko pride na vrsto še Seven, juhuhu :yea1:

post-163-038829700 1288459469_thumb.jpg

post-163-048151700 1288459527_thumb.jpg

post-163-050739700 1288459566_thumb.jpg

post-163-064451600 1288459598_thumb.jpg

post-163-011539000 1288459647_thumb.jpg

post-163-093916100 1288459727_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da nekateri še uživate in lovite jesenske sončne žarke. Hehehe .... prav je tako. Tudi sam sem danes imel plan se malo zapeljat, čeprav sem mojo že pospravil.

Imam pa en plan za jutri, glede na to da bo lepo vreme ... upam. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes, ko sem končal s službo in prišel domov, sem izvedel, da bo kosilo malo kasneje. Zato sem gospodarico mojega srca :wub: ponižno prosil :P , če grem lahko ta čas na en kratek krogec do Trojan. Malo čudno me je pogledala :hmm: in mi dovolila izhod. Odpravil sem se proti Štajerski. Med potjo sem razmišljal kam bi obrnil prvo kolo, da ne bi bil prekmalu doma. Ker je dr. Jakob malo prej objavil na BF, da je dobil sms od Nejcags z Rogle, sem sklenil, da grem pogledat, če je Nejc res gor. Gume so dobro držale, čeprav jih nisem preveč obremenjeval, ker je bilo cestišče ponekod mokro, pa tudi kakšna izgubljena kapljica je pristala na vizirju. Ko sem se pa začel vzpenjati iz Zreč proti Rogli je začela padati temperatura, pojavljala se je megla in cesta ni več vzbujala tistega zaupanja, ki ga je nekaj kilometrov prej. Potrditev sem dobil nekaj ovinkov kasneje, ko je pri precejšnem nagibu cel motor zdrsnil, da sem ga komaj ulovil. Naprej sem nadaljeval v prav počasnem tempu, ker mi ni do tega, da bi lubico metal po tleh :grrr . Ko sem pripeljal na vrh je bila taka megla, da se ni videlo niti 100 m daleč. Nejca seveda ni bilo gor :D, najbrž ga je zeblo in je odšel . Naredil sem dva posnetka, poslal sms in odšel proti jugu. Iz Zreč sem se odpeljal proti Vitanjam, ker bi bil po poti čez Celje prekmalu doma :grim . Cesta je lepo zavita, tudi prometa ni bilo veliko, zato sem začel uporabljati celotno površino gume ter bolj odločno ožemal ročico plina. Ker so kazalci na uri kazali precej pozno popoldne, sem se na Trojanah ustavil samo toliko, da nabavim krofe strojan. Še ko sem čakal v vrsti, me je klicala :wub: , ter zagrozila, da bo kosilo zame razdelila otrokoma, če ne bom takoj prišel domov. Temu se reče perfect timing, da veš, kdaj moraš biti na določenem mestu, ko te kliče okupator .) . Krofe sem naložil v tank torbo in se odpeljal proti Ljubljani. Mimogrede sem pustil še 22€ pri OMV na Viru, da ne bodo propadli in mimo Trzina pognal domov.

Na relaciji LJ - Trojane - LJ se je danes nabralo cca 245 km :yea1::yea2: .

LP Robert

Rogla danes

post-20894-051457300 1288553511_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans biv na rogli sma s punco testirala novo opremo sam sem nabavu rev'it adrenaline jakno s pripadajočimi hlačami punca pa tekstilni komplet wintex zanimiva je bla tud primerjava textil vs usnje ker vsi pravte da je usnje mrzlo pozimi ste me ze skor prepričali v textil pa morm povedat da je punca prsla bolj premrazena domov men ni blo hladno le malo v rokavice in pa malo se je cutilo hladno usnje na nogah vendar bi pomoje z kvalitetnejsem spodnjim perilom resil problem mel sem namrec le navadne dolge gate je pa blo zvecer ze kr mrzlo ker sma bla sele ob 5.30 gor tk da sma se ze potemi vozla nazaj domov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene v usnju redkokdaj zebe, pod njega pa oblečem samo podobleko, tisto tanajcenejšo od lojzeta :)

Pod čelado dam podkapo wind stopper :)

V škornje pa termoštumfe in gasa :D

Hehe, tud pomislim ne več na mraz, noja do +7stopin ;)

Po dolgem času furca do Mosta na Soči, v naselju MnS je bilo mokro in spolzko, ostalo pa suha in super cestica, res zanimiva vožnja med in po suhem odpadlem listju :D

post-17572-0-31519700-1288983117_thumb.jpg

post-17572-0-52599700-1288983747_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo dons sva se z prijateljem v lažjem SS laganem slogu zapeljala proti morju, natančneje proti Novigradu. V Ljubljani sonček pa malo vetra, vso ostalo pot do tja pa bolj žalostno vreme. Postojna, Koper, Umag, precej oblakov in megle.

Ampak je bilo pa vsaj v Novigradu, malce bolje. Razlog za obisk Novigrad-a, šla sva pogledat prijateljevo delovno mesto (kapitan) na eni taki fajn pasari od 26 metrov :eek: , pa šla sva ji mal baterije nafilat :lol:

Če povzamem, hudo jebena stvar, bi se kar hitr navadu takega prevoznega sredstva, sam k si tole lih z svojo socialno podporo ne morem omislit.

Uglavnem fascinanto :yea2::yea2:

Pot nazaj je bila ista žalost kot dol, samo da je bilo še ene 3-4 stopinje manj.

post-2615-0-27633800-1288985451_thumb.jpg

post-2615-0-84700900-1288985457_thumb.jpg

post-2615-0-84575900-1288985474_thumb.jpg

post-2615-0-47854700-1288985487_thumb.jpg

post-2615-0-61431100-1288985519_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo dons sva se z prijateljem v lažjem SS laganem slogu zapeljala proti morju, natančneje proti Novigradu. V Ljubljani sonček pa malo vetra, vso ostalo pot do tja pa bolj žalostno vreme. Postojna, Koper, Umag, precej oblakov in megle.

Ampak je bilo pa vsaj v Novigradu, malce bolje. Razlog za obisk Novigrad-a, šla sva pogledat prijateljevo delovno mesto (kapitan) na eni taki fajn pasari od 26 metrov :eek: , pa šla sva ji mal baterije nafilat :lol:

Če povzamem, hudo jebena stvar, bi se kar hitr navadu takega prevoznega sredstva, sam k si tole lih z svojo socialno podporo ne morem omislit.

Uglavnem fascinanto :yea2::yea2:

Pot nazaj je bila ista žalost kot dol, samo da je bilo še ene 3-4 stopinje manj.

Mi smo se pa v Postojni srecali... da bos vedu za naslednjic!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dans biv na rogli

Tudi sam sem danes hotel na Roglo, ampak ko sem pogledal trenutno vreme, nisem bil najbolj navdušen, tako da sem ga nažgal po stari cesti do letališča Graz, ter se zapeljal do OBIja in Ikea centra, ter po drugi cesti nazaj do MBja naprej proti Ptuju ...

Vidim pa, da je malce snega vrglo na Rogli ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je meteo kazal oblacnost na primorskem (mi je koncno enkrat ratal pogledat preden sem sel od doma in ne ko sem ze v dezju), sem je iz Ljubljane skozi Besnico in Marija Reko ucvrl proti stajerskim koncem, do Vitanja potem pa cez Dolic in cez Trojane domov. Na cesti je bilo presenetljivo veliko motoristov. Lustno je blo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa furca danes:

Ljubljana - Trojane - Celje - Rogla in nazaj. Štajerska se je kopala v soncu :worship:

Prekrasnih 240 km in fajna družba :D ... pa velik motoristov :worship:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prvič na avstrijsko Golico in ogled praznega Stauseeja, tu pa tam še kaki kupček snega na Golici.

Relacija:

Prlekija - Maribor - Dravograd - Soboth - Leutchah - Prlekija 250km, ter sonce čez cel dan

Bilo je fenomenalno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepa furca danes:

Ljubljana - Trojane - Celje - Rogla in nazaj. Štajerska se je kopala v soncu :worship:

Prekrasnih 240 km in fajna družba :D ... pa velik motoristov :worship:

Wix je reku, da te je vidu, kar pomeni, da bi lahko prisel do mene. Ampak Ne, Zmiya pa ze ne. Ph. :headbang:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drčac pa je dons padla ena lusna popoldanska: Celje-Kotlje-Ravne na Koroskem-Trojane-Celje. Brez krofov Strojan nam ziveti ni. Druzba pa genialna!!!

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sezona škampov je se začela. Včeraj sem jih poskusil v Starigradu. Jadranska magistrala v soncu, skoraj prazna, temperatura med 17 in 20. Fura: Ljubljana, Muljava, Žuženberk, Novo mesto, Metlika, Ogulin, Senj, Karlobag, Starigrad. Nazaj po AC do Bosiljeva (bila je trda tema) in na to še od Novega mesta do Ljubljane.

Alkatraz se iz objektivnih razlogov ni pridružil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včerej tut jst eno kratko turco naredu do kočevja :) več se ni dalu kajti od doma sm šel šele ob treh (prej ni bilo časa) teme sm se pa izogibov ker imam čren vizir :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj pred večerom kratka furca do Idrije in do Postojne, se je res pasalo mal preluftat po deževnih dneh :D

post-17572-0-90335600-1289640870_thumb.jpg

post-17572-0-96049300-1289640881_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe .... vidim, da se nekateri še zapeljete tu in tam malo. :OK:

Vreme je za ta čas resnično vrhunsko. Tudi danes je bilo ugodno se zapeljat, sem slišal nekaj (morda 5 motoristov)okrog 13.00 ure.

Hja, če bo jutri pred kosilom takšno vreme (danes MB 18°C), potem ni hudič, da odkrijem mojo lubico in jo mahnem nekam v naravo. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lj. - Razdrto, kjer sem zaradi sivih oblakov pokazal, da sem gospodar časa in prostora in obrnil na Trojane, kjer me je pričakalo sonce.

Naročil sem dva akrapoviča ( akrapovič = luknja za marmelado ), pojedel pa samo enega, saj je bil velik, kot vesoljska postaja Mir.

Pohvalil še kelnarco in odsmrdel domov. Izpolnile so se mi vse želje, ki sem jih imel za mesec november!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ufff .... kako lep dan je bil ponovno danes.

Mi ni dalo miru in sem se zapeljal proti Malečniku, kjer sem v Pernici zavil po stari cesti proti Radencem.

Med potjo sem srečal sigurno enih 25 motoristov. Proti Mariboru sem se vračal nazaj do Lenarta, kjer sem se obrnil levo proti Ptuju, čez Desternik ... itd.

Pot nazaj je bila zelo neugodna, saj je hudičevo pihalo. Nevarnost je, da ti kaj prileti pod kolo, pred Ptujem je pa gradbišče (renovirajo pločnik) in je vse skupaj zavarovano z plastičnimi trakovi, kateri so bili zaradi vetra potrgani in so za motorista lahko zelo nevarni, saj so nekontrolirano plapolali po cestišču (če bi imel fotič pri roki, bi slikal). Drugače pa ... duša je bila potešena.

yamaha-tdm-900-radenci_14253432_17414431_18298808.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sobota: Ljubljana - Ribnica - Kočevje - Dvor - Boršt (zidanica) - Žužemberg - Ivančna Gorica - Polževo - Škofljica - Ljubljana :worship::worship::worship:

Nedelja: Ljubljana - Trojane - Celje - Slovenske Konjice - Areh na Pohorju in nazaj.

Vreme čudovito, čudovita družba ... narejenih cca 450 km .... še je sezona :naughty:

skratka -----> :010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes izbral smer proti jugovzhodu, ker sem upal da bom tam ulovil še kakšen sončni žarek, tuki zahodno od Lj(tudi na obali) je sama žalost zadnje čase, na vzhodu pa skos sonce.

Ljubljana-Velike Lašče-Kočevje-Dvor in nazaj. Sonce in jasnino na nebu sem gledal samo od daleč s hriba na Dvorom. Mja, pa drugo leto več sreče ane. :rolleyes:

Kočevje Dvor začuda nobenega peska, pa smo dal mal dihat ročki za gas in Dunlopkam, ki še zmer vredu držijo. Temperature prav fajne za sredino novembra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!