Skoči na vsebino

Servis za Piaggio


KTM

Priporočene objave

Mam Piaggio Typhoon z polinijevim kitom-75 cc-super zadeva ki neverjetno pospesuje-sem lihkar dobiu-gre 95km/h,porabi 4 litre, pospesek strasen, balanca verjetn kriva kar ne vpliva lih dobr na lego v oovinkih.

Mam pa se TGB acros.

Kdo bi men v LJ pocen pa dobr opravlju servise?

Redne pa tud kake druge.

Kje se najcenej deli dobijo-recmo obloge za zadnji bobenj pro Tayphoonu,..?

Tud nasploh bi cenil vse nasvete na to temo. Sm lihkar dobiu oba pa mi je kar mal cudno ko berem vse o variatorjih pa kok majo kaksni probleme,..

By the way, kaksen je znak da mors svecko menjat?

Kako se spuca tist sporten zracni filter-zelezna mrezica? V bencinu?

Na kolko se sploh dela redni servis in kaj se menja in kje? Se menja olje? Kje ga skuter sploh ima?đđKar se olja za mesanico tice je v BTCju v LJ v kleti trgovina z avto deli kjer majo neko Motul olje, ki je popolnoma sinteticno-za skuterje in liter sane 1600 SIT. Men se to zdi ugodno.

A je kaksna razlika med super 98 in pa evrosuper 98 bencinom? Men se zdi da nasploh men z 98 oktanskim dost boljs dela.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo slikice od moje Vespe, ki caka v garazi na klocnih, da bo postala veteran.

Tadej

Pa ti veš, da motorju bolj škodo delaš, če ti tak po garaži stoji, kot pa če bi se z njim veselo okoli vozil?

Najkasneje na pomlad bo treba malo fergazer prepihat... Ti lahko pomagamo / bomo skupaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ti veš, da motorju bolj škodo delaš, če ti tak po garaži stoji, kot pa če bi se z njim veselo okoli vozil?

Vsake toliko casa, ko je lepa cesta naredim kaksno krajso furo. Pozimi pa gor in dol po garazni hisi, ki je dolga 2 kilometra.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako se spuca tist sporten zracni filter-zelezna mrezica? V bencinu?

Snami, malo v nafto namoči, lahko si pomagaš tudi s čopičem, potem dobro prepihaj / presuši (najlažje in najbolj temeljito narediš to s kompresorjem), pred montažo nakapljaj na mrežico nekaj kapljic motornega olja (ali pa dvotaktola).

http://www.motosvet.com/phpbb/viewtopic.ph...+%E8enje+zra%2A

Na kolko se sploh dela redni servis in kaj se menja in kje?

Poglej v servisno knjižico/navodila za uporabo oz. pokliči na pooblaščeni servis...

A je kaksna razlika med super 98 in pa evrosuper 98 bencinom? Men se zdi da nasploh men z 98 oktanskim dost boljs dela.

Super98=osvinčen, Evrosuper(plus)98=neosvinčen. Prvega pri nas že nekaj časa ne moreš tankat, če pa imaš vozilo, ki je potrebovalo osvinčen bencin (če se prav spomnim ima to neko vezo z ventili in življenjsko dobo...), pa dodaš neosvinčenemu "ekološko sprejemljiv" aditiv. A brez skrbi, za tvoja dva mopeda bo blajfraj 95 čisto vredu. Sicer pa je bilo na to temo (in vsa ostala vprašanja) na forumu že toliko napisanega, da ne gre zgubljati nadaljnjih besed...

http://www.motosvet.com/phpbb/viewtopic.ph...0oktani&start=0

Zelo uporabna funkcija se imenuje "išči". Z malo volje in potrpljenja boš med že obstoječimi posti našel čuda... verjetno odgovore na 90% vprašanj, ki ti letijo po glavi.

LP

VespaMan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ti veš, da motorju bolj škodo delaš, če ti tak po garaži stoji, kot pa če bi se z njim veselo okoli vozil?

Vsake toliko casa, ko je lepa cesta naredim kaksno krajso furo. Pozimi pa gor in dol po garazni hisi, ki je dolga 2 kilometra.

Tadej

No ja, za silo ni slabo... v osnovi sem te hotel malo kibicat, če bi šel kdaj na furo tudi s 1100 ccm manj... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Mariboru je Tomo zakon ne !

Tomo je zakon NE... al pa JA, kak se mu ljubi... pa kaki dan ima... v glavnem pa je kar ok. Se da marsikaj z njim zmenit. Sicer pa razen njega in Pogačarja v MB itak ni nobenega pametnega servisa za te zadeve...

Jaz sem si iz golega obupa kupil za €13.95 servisno knjigo za Vespo in jo servisiram sam, Pogačar pa mi vsake tolko naredi "fine tuning" na fergazerju.

LP

VespaMan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No za Pogačarja nimam pripomb, ampak nikakor več ne peljem na servis Habjaniču na Ptuj. Skuter je manj letel in trokiral po servisu. Pa sem mu rekel naj to zrihta pa je šraufal pa šraufal pa ga ni zrihtal.

Pol pa je Tomo ga dobil v roke in sedaj gre tak kot treba ! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tam so cudni ja:)

samo je edino kar je blizu. niam kam pelat. zaj bom tja pelo da zrihtajo bilanco pa precekirajo ce je s stelom kaj pa to. pol pa bom enkrat neso malo k temu tomotu, ki ga vsi hvalijo. bom vido ce bo so skuter boljse:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj ja. Malo ga je težko najti ampak Tomo je vredi. Sploh pa za vgradnjo kitov. Vsak serviser bo nekaj kompliciral glede nekih dokumentov, Tomo pa to naredi brez problema pa še mogoče boljši kot kak pametnjakovič iz uradnega servisa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj ja. Malo ga je težko najti ampak Tomo je vredi.

Tomota naj bi bilo težko najti?

Zraven Baumaxa je, ko zaviješ na semaforju na desno proti Baumaxu, je takoj na levi neki manjši parking za kakih 10 avtov, od tam pa med hišami dovoz na dvorišče... Njegova delavnica je na desni strani dovoza, ne moreš falit... Sicer pa ga ne iskat ob vikendih, ker ma zaptro, ob delavnikih pa ne prej kot okoli 17.00, pa tudi po 20.00 ne.

Ker dela na pooblaščenem servisu za Aprilio, naj ne bi smel servisirat Aprilij, ampak nisem ziher, kak točno on to počne, sicer pa sem pri njemu na hofu videl svašta, od avtomatika do klasične Vespa okoli letnika 1955.

LP

VespaMan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej, ne ga srat da si to ti na sliki z eno nogo pa zadni?:)

kolko ti te gre skuter?

şem ja samo s pomočjo Fotoshopa! Drugač pa gre skuter za 50 ccm maksimalna (ZX). Okoli 75-80 kmh. Vendar po tehničnem ne bo več 50 ccm če bo vse po planu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Probaj ja. Malo ga je težko najti ampak Tomo je vredi.

Tomota naj bi bilo težko najti?

Zraven Baumaxa je, ko zaviješ na semaforju na desno proti Baumaxu, je takoj na levi neki manjši parking za kakih 10 avtov, od tam pa med hišami dovoz na dvorišče... Njegova delavnica je na desni strani dovoza, ne moreš falit... Sicer pa ga ne iskat ob vikendih, ker ma zaptro, ob delavnikih pa ne prej kot okoli 17.00, pa tudi po 20.00 ne.

Ker dela na pooblaščenem servisu za Aprilio, naj ne bi smel servisirat Aprilij, ampak nisem ziher, kak točno on to počne, sicer pa sem pri njemu na hofu videl svašta, od avtomatika do klasične Vespa okoli letnika 1955.

LP

VespaMan

To je res ja, samo če pa nisi iz maribora pa je težje ker nima nobene prave reklame in table (razen tiste na hiši) pa še vidi se nena iz glavne ceste ker je pač delavnica zadaj na dvorišču. Drugač pa ni problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je res ja, samo če pa nisi iz maribora pa je težje ker nima nobene prave reklame in table (razen tiste na hiši) pa še vidi se nena iz glavne ceste ker je pač delavnica zadaj na dvorišču. Drugač pa ni problem.

Mislim, da se Tomo niti ne rabi kaj dosti trudit okoli reklame... Po mojem bi bil včasih kar vesel, če bi imel manj dela.

Sicer pa, pobi in dekleta (by the way: smo res strogo moška družba na skuterskih temah?), zdaj je pravi čas za servis na skuterju, da se boste spomladi, ko bodo ostali čakali dneve in dneve, da dobijo skuter iz servisa, že lahko veselo vozili naokoli.

LP

VespaMan

p.s.: Sem srečal Tomota na Aprilii, pa sem ga še enkrat povprašal o delovnem času... Rekel je, da ima odprto več ali manj vsak delavnik od 17. do 19. ure.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s.: Sem srečal Tomota na Aprilii, pa sem ga še enkrat povprašal o delovnem času... Rekel je, da ima odprto več ali manj vsak delavnik od 17. do 19. ure.

ej zake te ima odprto samo od 17. - 19.??

kaj nima on to prijavleno al kaj???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

p.s.: Sem srečal Tomota na Aprilii, pa sem ga še enkrat povprašal o delovnem času... Rekel je, da ima odprto več ali manj vsak delavnik od 17. do 19. ure.

ej zake te ima odprto samo od 17. - 19.??

kaj nima on to prijavleno al kaj???

Zato, ker se temu reče "popoldanska obrt", regularno pa on dela na servisu za Aprilio na Ptujski v MB.

LP

VespaMan

p.s.: Če pa ima delavnico na črno, sivo ali pa zaradi mene fluorescentno rumeno, pa ni stvar debate... važno je, da delo dobro opravi za poštene $$$!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato, ker se temu reče "popoldanska obrt", regularno pa on dela na servisu za Aprilio na Ptujski v MB.

LP  

VespaMan

p.s.: Če pa ima delavnico na črno, sivo ali pa zaradi mene fluorescentno rumeno, pa ni stvar debate... važno je, da delo dobro opravi za poštene $$$!

OK! glavno da je cena prava! pa tak za info, za tisti ki iščete Tomoja v mb in upate da boste vidli v reklamo TOMO na njegovi hiši, tak za info, trenutno je ni razstavlene, ker men se zdi neke fasado na hiši delajo :))))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Mi lahko kdo resno in brez nepotrebnega nabijanja za mojega sodelavca priporoči dober Piaggio servis? Pa ne za šraufat kar na počez, za X9 gre!!

Hvala vnaprej in lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zares dobrega v Ljubljani še nisem našel. Peljal že na oba konca.

- Piaggio center na Celovški nasproti Tivolija (višja urna postavka, čakal na ležaj 3 mesece, nakar so le ugotovili, da so pozabili naročiti)

- Timmg na Dolenjski cesti na strelišču (je cenejši, nazadnje mi je pozabil pritrdit cev za hlajenje variomata)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest tud vozim kar v Piaggion center na Celovški. Malo zmedeni ampak kar prijazni... Če naročajo del jih je bolje pobarat če so naročili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej... moja napaka je bila, da sem jih spraševal, če je del že prišel, namesto ali so naročili :doze: Bom za drugič vedel :yes:

S serviserjem Simonom se da kaj zmenit.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!