Skoči na vsebino

Vračilo davka


Priporočene objave

Kaj kdo ve, kolko % od nakupa dobiš nazaj, če kupiš neko stvar v AUT ali ITA? Davek v SLO je 20% in tolko oni dobijo pri nas nazaj al kaj? V AUT sem kupo čevlje za 1700 takratnih ATS in dobil nazaj samo 221 ATS, to je 13%. Je mogoče kdo pred kratkim kaj kupo, mene namreč zanima kolko bi dobil nazaj pri hlačah, vrednih 200 EUROV.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v AUT dobis nazaj 16.67%,ce ni tax-free formular temvec U-34.na tax-free si se oni odtrgajo nekaj %,za U-34 pa dobis celoten davek nazaj v trgovini,kjer si kupil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm na formularje se ne spoznam glih najboljse :D Jaz sem v trgovini, kjer sem kupo pač reko če je tax-free, vzela je en plavi papir, gor napisala moje podatke in na meji sem dal potrdit. To je bil verjetno tax-free formular ne? Kje pa dobiš U-34 ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce ima trgovina pogodbo z "tax free" (tiste modre nalepke na vratih trgovine) je moder formular tax-free (velikost cca.A5),ki ga izstavi trgovina,davek pa poberes (minus nekaj %) nekje drugje.

U-34 dobis tudi v trgovini ob nakupu (trgovina nima pogodbe z tax-free),je roznato-bel A4 formular.za kupca je vse enako,razen kraja dviga davka (v trgovini,kjer si kupil) in visine povrnjene vsote (celoten davek brez odbitka).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Italiji dobiš nazaj 19% sam moreš kupiti robo nad 30,000sit,mogoče je zdej mal drgač ker je evro.

A gdo ve kolk dobiš nazaj v Nemčiji,za nakup 130eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Italiji je se vedno cca 30.000sit minimum ,oziroma nekaj vec ( 150 EUR ).Davek pa je 19%. Fakturo za vracilo IVE (davka) pa ti naredijo na tvojo zahtevo ob predlozitvi potnega lista,osebne alpa maloobmejne izkaznice. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V AUT je spodnja meja 75 €.

Če imaš potrjen Tax-Free formular, ga unovči v Avstriji, ker ti bodo tam izplačali toliko, kolikor gor piše, pri nas pa ti bodo odvzeli še dodatno maržo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V AUT pa še vedno samo s potnim listom ne? To je sranje ko morem nekoga poleg vlačit da mi da potrdit...morem si ga drugi mesec dat delat, itak bom rabo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V AUT je spodnja meja 75 €.

Odvisno od štacune do štacune. Dobil sem tax-free tudi za 46€ v Avstriji in za 30€ v Nemčiji! Tudi pri nas, mislim da, dobiš za 1.000 SIT že! (sicer dobiš vrnjen 1 tolar al nekaj takega, samo lahko pa :)

Če imaš potrjen Tax-Free formular, ga unovči v Avstriji, ker ti bodo tam izplačali toliko, kolikor gor piše, pri nas pa ti bodo odvzeli še dodatno maržo.

Nope, tudi ni res. No ja, odvisno kje dvigneš $$$ verjetno. Če greš na Tax-Free tukaj v Ljubljani, dobiš točno toliko kot piše gor v €, preračunano po srednjem tečaju BS v SIT.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pa moreš kupit v AUT? Včasih je blo 1000 ATS, kaj pa zdaj ko ni ATS?

so pa evri :lol: .......meja je cca. € 73.-.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najenostavnejša oblika vrnitve eurov z obrazcem Tax-free se mi zdi na avtocestnem prehodu Šentilj. Pri prehodu skozi avstrijsko carinsko kontrolo potrdiš obrazec, zapelješ še 50 m do Tax-free vračilnice (še vedno na avstrijski strani), kjer ti odštejejo eurote, potem pa skozi našo carinsko kontrolo in če te naš Marijanov kolega opali, imaš denar že s seboj :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pa moreš kupit v AUT? Včasih je blo 1000 ATS, kaj pa zdaj ko ni ATS?

so pa evri :lol: .......meja je cca. € 73.-.

Nad 70 EUR!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 let pozneje...

Kako je s temi stvarmi zdaj - še vedno variante tax-free oz. obrazec U34? Skočil bi gor po en pecikl, pa ne bi glih DDV-ja Mariji Tereziji plačeval :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je s temi stvarmi zdaj - še vedno variante tax-free oz. obrazec U34? Skočil bi gor po en pecikl, pa ne bi glih DDV-ja Mariji Tereziji plačeval :-)

[/quot

Verjetno boš moral skočit kar dol,ker gor so že vsi v EU :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno boš moral skočit kar dol,ker gor so že vsi v EU :whistle:

Saj to mi je smešno, ker mi je prodajalec tam rekel, da se "da", meni pa nič jasno, zato preverjam :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj to mi je smešno, ker mi je prodajalec tam rekel, da se "da", meni pa nič jasno, zato preverjam :-)

recimo, da pecikl kupiš na firmo, plačaš brez davka...sam problem nastane k ne moreš potem potnih stroškov pisat nanjga :P

edin če rečeš na pumpi, da ti za luft račune pišejo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

recimo, da pecikl kupiš na firmo, plačaš brez davka...sam problem nastane k ne moreš potem potnih stroškov pisat nanjga :P

saj res, službeno vozilo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj res, službeno vozilo :)

sam je isti K, al pa če davk plačaš gor, sej imaš potem vhodnega.... če ga ne ga pa tle plačaš...tko da v vsakem primeru plačaš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!