Skoči na vsebino

Mojstrski izpit


Priporočene objave

Ali je mogoče kdo na forumu izmed 19686 članov motosveta, ki je že opravljal mojstrski izpit, in ali ga mogoče še kdo opravlja oziroma dela?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojstrski izpiti se delajo iz različnih poklicev od vodovodarja do peka do frizerja.... Namenjeni se tistim, kateri to potrebujejo za opravljanje svoje obrti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam mojsterski izpit za Avtomehanika in to od 15.Nov.2001. Opravljal sem ga eden izmed prvih mehanikov v samostojni SLO in sicer praktični del v Ingoldstatu(Nemčija) ,teorijo v Mariboru pred Nemško komisijo,pedagoško andragoški del v Lj in ekonomski del tudi v Ljubljani.:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer

Jaz sem se spravil to naredit. Začel bom z teorijo pedagoško andragoškim delom. Mislim, da si tudi ti imel to.

Za zagon bom rabil kakšen nasvet in te bom pokontaktiral preko PM če lahko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam mojsterski izpit za Avtomehanika in to od 15.Nov.2001. Opravljal sem ga eden izmed prvih mehanikov v samostojni SLO in sicer praktični del v Ingoldstatu(Nemčija) ,teorijo v Mariboru pred Nemško komisijo,pedagoško andragoški del v Lj in ekonomski del tudi v Ljubljani.whistle.gif

zanimivo... kako pa to sploh zgleda, kolk casa traja, kje ponujajo take moznosti in kolk to stane? ....en kolega mi je nedavno omenil neko varijanto 1-mesecnega solanja, s katerim pridobis naziv avtomehanika, samo prej moras ze imet vsaj katerokoli 3-letno solo pa najbrz moras ze nekaj vedet, ko tja prides...a je mogoce to to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo... kako pa to sploh zgleda, kolk casa traja, kje ponujajo take moznosti in kolk to stane? ....en kolega mi je nedavno omenil neko varijanto 1-mesecnega solanja, s katerim pridobis naziv avtomehanika, samo prej moras ze imet vsaj katerokoli 3-letno solo pa najbrz moras ze nekaj vedet, ko tja prides...a je mogoce to to?

če si prijavljen na zavodu za zaposl. ti je možnost, da greš delat prekvalifikacijo (mehanik, električar, keramičar,...) preko raznih tečajev. seveda če nimaš slučajno že višje izobrazbe kot ta poklic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brumer

Jaz sem se spravil to naredit. Začel bom z teorijo pedagoško andragoškim delom. Mislim, da si tudi ti imel to.

Za zagon bom rabil kakšen nasvet in te bom pokontaktiral preko PM če lahko.

Lahko me kontaktiraš, samo je že dolgo odkar sem bil sam član izvršnega odbora avtoremontne sekcije avtomehanikov Slovenije in sem bil celo soblikovalec teh pravil.Jaz ti lahko opišem kakšni pogoji so bili ptred ca 10-timi leti danes pa se je verjetno že kaj spremenilo.Vse informacije v zadevi mojsterski izpiti so navoljo na portalu OZS.Po vsej verjetnosti je ostalo, da moraš imeti 4-to stopnjo izobrazbe za določen poklic in vsaj 3-leta delovnih izkušenj v poklicu za katerega nameravaš delati mojsterski izpit.Če imaš kako višjo izobrazbo ti lahko komisija določene stvari prizna kot npr.pedagoško andragoški del in ekonomski del, za teoretični in praktični del pa so predvideni razni tečaji-šolanja in nakoncu opraviš pred komisijo zaključni izpit dobiš Mojstersko diplomo in prizna seti 5-stopnja izobrazbe !

Ps:za člane komisije je to častno(neplačano)delo zato sem se tega že pred leti odpovedal !:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za opravljanje imam vse pogoje. Opravil bom mojstrski izpit zaradi pridobitve naziva mojster na svojem področju. To delo tudi opravljam.

Ja na Obrtni zbornici so nam omenili, da res obstajajo neki seminarji oziroma priprave pred izpitom in to me zanima. Ni problem praktični del problem je teorija, ki je vse nametano skupaj: pedagogika, andragogika.

Pogoji ni načini izobraževanja pa so ostali enaki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo... kako pa to sploh zgleda, kolk casa traja, kje ponujajo take moznosti in kolk to stane? ....en kolega mi je nedavno omenil neko varijanto 1-mesecnega solanja, s katerim pridobis naziv avtomehanika, samo prej moras ze imet vsaj katerokoli 3-letno solo pa najbrz moras ze nekaj vedet, ko tja prides...a je mogoce to to?

A ve kdo kej več o tem?? Bi šel tole za foro narest (če slučajno obstaja kej prov za motorje bi blo še bolš :) ) !!

Pa se opravičujem za :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ve kdo kej več o tem?? Bi šel tole za foro narest (če slučajno obstaja kej prov za motorje bi blo še bolš smile.gif ) !!

Pa se opravičujem za trance_28_offtopic.gif

ne vem tocno, lahk pa vprasam pa ti javim..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem tocno, lahk pa vprasam pa ti javim..

Ja dej ob priliki. Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za opravljanje imam vse pogoje. Opravil bom mojstrski izpit zaradi pridobitve naziva mojster na svojem področju. To delo tudi opravljam.

Ja na Obrtni zbornici so nam omenili, da res obstajajo neki seminarji oziroma priprave pred izpitom in to me zanima. Ni problem praktični del problem je teorija, ki je vse nametano skupaj: pedagogika, andragogika.

Pogoji ni načini izobraževanja pa so ostali enaki

Meni je bilo najtežje in najbolj sem se moral pripravljat na ekonomski del izpita, moraš se navčiti vso zakonodajo in vodenje podjetij ; d.o.o.-jev, DD-jev, S.p.-jev itd. raznih davčnih zakonodaj, predpisov, ekologije, varstva pri delu,knjigovodstva,raznih odgovornosti,rokov,in še veliko raznih (nepotrebnih)predpisov, ki ti kot podjetniku nalaga zakonodaja in greni življenje!!!!:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Da malo obudim temo:

Ali mora lastnik podjetja (s.p.) nujno opraviti mojstrski izpit, da lahko npr. zaposli enega delavca?

Hvala za odgovore!

LP

Ne ni nujno ! celo lahko odpreš S.p ali d.o.o z denarjem in nedokončano osnovno šolo,pogoj je, da zaposliš človeka z potrebno izobrazbo in če gre po parih dneh iz firme lepo posluješ naprej. Zato je danes toliko šalabajzerjev,ki spravljajo ob slab glas marsikatero stroko! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ni nujno ! celo lahko odpreš S.p ali d.o.o z denarjem in nedokončano osnovno šolo,pogoj je, da zaposliš človeka z potrebno izobrazbo in če gre po parih dneh iz firme lepo posluješ naprej. Zato je danes toliko šalabajzerjev,ki spravljajo ob slab glas marsikatero stroko! :headbang:

verjetno to velja za npr. avtomehanika ane?(zaposlitev pri s.p. kot avtomehanik) :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno to velja za npr. avtomehanika ane?(zaposlitev pri s.p. kot avtomehanik) :glare:

Coban je pravilno napisal ! ! npr.v Nm pozmam tri poznane (kvazi)mehanike eden ima pooblaščen avto servis, drugi za motorje,tretji pa splošno meh.delavnico, noben od njih treh ni obiskoval strokovne šole za avtomehanika niti ni opravil zaključnega izpita za avto mehanika,razen eden od njih treh je izučen avto ličar ! :eek:

Ps: in takim zaupate vaše drage jeklene konjičke in jih povrhu vsega še hvalite okoli ! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Coban je pravilno napisal ! ! npr.v Nm pozmam tri poznane (kvazi)mehanike eden ima pooblaščen avto servis, drugi za motorje,tretji pa splošno meh.delavnico, noben od njih treh ni obiskoval strokovne šole za avtomehanika niti ni opravil zaključnega izpita za avto mehanika,razen eden od njih treh je izučen avto ličar ! :eek:

Ps: in takim zaupate vaše drage jeklene konjičke in jih povrhu vsega še hvalite okoli ! :headbang:

sej tuki se v bistvu ne gre za to. Gre se za to, da bi mene (izučen avtomehanik :OK: ) zaposlil kolega, ki je izučen avtoštromar. S.p. ima odprt že nekaj časa, svoj posel obvlada v nulo :blush: . Ne ve pa, ali mora imet mojstrski izpit ali ne, da bi me sploh lahko zaposlil. Za to pa tukaj sprašujem. Hvala za inf.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ps: in takim zaupate vaše drage jeklene konjičke in jih povrhu vsega še hvalite okoli ! :headbang:

sicer razumem tvoje pomisleke pa ni nujno da je vedno tako. jaz imam svoj s.p. in se ukvarjam z par dejavnostmi ki niso moje področje, od proizvodnje unikatne in potrošne keramike do IT zadev pa še kaj. stvar je v dobrih sodelavcih, zaposlenih ali pogodbenih.

v boljših časih sem razmišljal o moto trgovini in servisu kjer bi jaz prevzel finance in marketing, DOBER mehanik pa servis. tako bi zadeva laufala. dobrega mehanika je škoda da se ubija z papirologijo - on naj šraufa, jaz poskrbim za ostalo in če sva oba zadovoljna tudi z delitvijo denarja res ne vidim v čem bi bil problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej tuki se v bistvu ne gre za to. Gre se za to, da bi mene (izučen avtomehanik :OK: ) zaposlil kolega, ki je izučen avtoštromar. S.p. ima odprt že nekaj časa, svoj posel obvlada v nulo :blush: . Ne ve pa, ali mora imet mojstrski izpit ali ne, da bi me sploh lahko zaposlil. Za to pa tukaj sprašujem. Hvala za inf.

Nerazumem povsem vprašanja namreč,če ima Avtoelektriko S.p lahko zaposli poleg kakršnega koli delavca tudi cukerpekarja saj on za vse odgovarja,če hoče npr. odpreti dodatno še Avtomehaniko(Avtoelektrika in avtomahanika S.p.) pa mora obvezno zaposliti vsaj enega avto mehanika z končano poklicno šolo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nerazumem povsem vprašanja namreč,če ima Avtoelektriko S.p lahko zaposli poleg kakršnega koli delavca tudi cukerpekarja saj on za vse odgovarja,če hoče npr. odpreti dodatno še Avtomehaniko(Avtoelektrika in avtomahanika S.p.) pa mora obvezno zaposliti vsaj enega avto mehanika z končano poklicno šolo.

to ja, samo ali rabi imet zaradi tega mojstrski izpit ali ne? Samo to me zanima in nič drugega!

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ja, samo ali rabi imet zaradi tega mojstrski izpit ali ne? Samo to me zanima in nič drugega!

Hvala!

NERABI imeti mojsterskega izpita ! Je pa bilo pred leti rečeno,da naj nebi izdajali novih obrtnih dovoljenj kdor nima mojsterskega izpita kdor pa ima že S.p. bi obvezno MORAL v določenen roku opraviti mojsterski izpit a na žalost je ta dobra obrtniška zahteva padla baje v parlamentu zato pa je danes tako stanje, kakršno je.Zato sem ti napisal danes rabiš samo GNAR in odpreš kar hočeš in zaposliš kogar hočeš.

Ps: nažolost vedno velja pravilo (še sploh pri nas) DENAR JE SVETA VLADAR !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NERABI imeti mojsterskega izpita ! Je pa bilo pred leti rečeno,da naj nebi izdajali novih obrtnih dovoljenj kdor nima mojsterskega izpita kdor pa ima že S.p. bi obvezno MORAL v določenen roku opraviti mojsterski izpit a na žalost je ta dobra obrtniška zahteva padla baje v parlamentu zato pa je danes tako stanje, kakršno je.Zato sem ti napisal danes rabiš samo GNAR in odpreš kar hočeš in zaposliš kogar hočeš.

Ps: nažolost vedno velja pravilo (še sploh pri nas) DENAR JE SVETA VLADAR !

hvala, that's more like it :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!