Skoči na vsebino

predelave bata


timomimo

Priporočene objave

lp. doma imam knjigo za friziranje dvotaktnih motorjev. notri piše da se bat od apn skrajša za 5 mm jaz sem ga krajsal za 4.5 da nebi bilo kaj narobe ampak glejga zlomka ko je bat na najvišji legi se skupaj z usisnim kanalom nato za cirka 0.25mm odpre še izpišni. ali je to zelo narobe in ali motor zaradi tega ne bo vžgal.se bolj pa se mi smili zaradi tega ker sem to dalal na lamo cilindru. pa še to ali ko krajšaš bat je trena zbrusit tudi tiste utorčke ki se v najnišji legi bata ujamejo z cilindrinim spodnjim delom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lp. doma imam knjigo za friziranje dvotaktnih motorjev. notri piše da se bat od apn skrajša za 5 mm jaz sem ga krajsal za 4.5 da nebi bilo kaj narobe ampak glejga zlomka ko je bat na najvišji legi se skupaj z usisnim kanalom nato za cirka 0.25mm odpre še izpišni. ali je to zelo narobe in ali motor zaradi tega ne bo vžgal.se bolj pa se mi smili zaradi tega ker sem to dalal na lamo cilindru. pa še to ali ko krajšaš bat je trena zbrusit tudi tiste utorčke ki se v najnišji legi bata ujamejo z cilindrinim spodnjim delom.

Mogoče je bil bat že enkrat prej odrezan.Izpušna odprtina, ko je bat na ZGMT (zgornja mrtva točka)mora ostati zaprta in se NESME odpreti s tem batom ta motor nebo več deloval:Kupi lepo nov bat ga daš v cilinder tako da je na ZGMT in v izpušnem kanalu označiš z flumastrom in ca 1 mm pod označbo odrežeš bat, kar bo približno ca 4-5 milimetrov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko je bat na najvišji legi se skupaj z usisnim kanalom nato za cirka 0.25mm odpre še izpišni. ali je to zelo narobe in ali motor zaradi tega ne bo vžgal.se bolj pa se mi smili zaradi tega ker sem to dalal na lamo cilindru. pa še to ali ko krajšaš bat je trena zbrusit tudi tiste utorčke ki se v najnišji legi bata ujamejo z cilindrinim spodnjim delom.

Vžgal bo.Šel pa bo malo manj.To moraš preizkušat in ne kr neki napamet-verjet kar piše.Sam sem malo po malo krajšal in preizkušal,kako gre kdaj.Ko pa sem ga še malo preveč,potem je pa res tak čudno šel,pa slaba hitrost.Vem,da sem kupil pol nov bat in ga skrajšal kot nazadnje preden je bilo preveč.Seveda sem si vsako stvar zabeležil.0,25mm po moje ni tak veliko :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!