Skoči na vsebino

Prosim za pomoč


niloda

Priporočene objave

Imam motor Piaggio Beverly 200. Iz slike (v priponki) je razvidno, da mi je na števcu za hitrost pregorela žarnica. Zanima me kako se odpre števec, da bi sam zamenjal žarnico. Na spodnjem delu števca sem videl dva vijaka, jih odtegnil in probal razdreti števec, vendar mi ni uspelo. Verjetno je treba tudi odtegnit vijak na sprednji maski, vendar kot je razvidno iz slike, je navoj uničen (zanima me kakšen je vijak, če bi lahko sprostil navoj, če bi prevrtal z svedrom) ali kako drugače bi se dalo odpreti števec, da bi USPEŠNO zamenjal žarnico.

Najlepša hvala za odgovor.

post-17893-126652892915_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam motor Piaggio Beverly 200. Iz slike (v priponki) je razvidno, da mi je na števcu za hitrost pregorela žarnica. Zanima me kako se odpre števec, da bi sam zamenjal žarnico. Na spodnjem delu števca sem videl dva vijaka, jih odtegnil in probal razdreti števec, vendar mi ni uspelo. Verjetno je treba tudi odtegnit vijak na sprednji maski, vendar kot je razvidno iz slike, je navoj uničen (zanima me kakšen je vijak, če bi lahko sprostil navoj, če bi prevrtal z svedrom) ali kako drugače bi se dalo odpreti števec, da bi USPEŠNO zamenjal žarnico.

Najlepša hvala za odgovor.

Absolutno moraš ta vijak odviti ,če nikakor negre boš moral zvrtat glavco vijaka in potem potegniti dol ta okvir števca in po vsej verjetnosti boš prišel do žarnice.Vseno pa prej še dobro poglej mogoče prideš iz spodnje strani do žarnice ker ponavadi se pride odspodaj je gumi fasunga(kot nek zamašek) z dvemi kabli in v tej gumi fasungi je žarnica, vsaj pri moji Hondi Zoomer je tako!!!:whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo dobil sem dol, ubistvu je tako da sem mogel iz škatle malo bolj na silo potegnit celoten števec dol, zdaj je pa tukaj veliko gumifasngov :)

Tako da bo treba ugotovit, katera je žernica, kdo pozna to zadevo?

post-17893-126660226847_thumb.jpg

post-17893-126660228397_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo dobil sem dol, ubistvu je tako da sem mogel iz škatle malo bolj na silo potegnit celoten števec dol, zdaj je pa tukaj veliko gumifasngov :)

Tako da bo treba ugotovit, katera je žernica, kdo pozna to zadevo?

To pa res ni problem :hmm:eno poeno izvleci ven posveti skozi z barerijo in kaj lahko boš ugotovil zakaj je katera fasunga(žarnica)-lučka!!!

Sicer pa je ponavadi pregorena žarnica kar malo črna!!!:whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo sm se odloču, da bom kupu 10 žarnc pa use zamenjal, pa bo mir še za nadalnih 10 let, ker je sam zarad te žarce, treba razdret celo balanco...

Tko da hvala za pomoč in nasvete.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!