Skoči na vsebino

Orodje za skuter


ROkS

Priporočene objave

A kdo mogoce ve s cim lahko dobim dol srauf od variomata in sklopke ne Aprilii sr50?

Oz. kje dobim posebno orodje za to?

Ma to samo en šraufnciger porini noter, da se ti vseskupaj nebo skualo, potem pa z eno gedoro sukaj v drugo stran. Špartansko ampak učinkovito. Skuter ne zna jokat. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo mogoce ve s cim lahko dobim dol srauf od variomata in sklopke ne Aprilii sr50?  

Oz. kje dobim posebno orodje za to?

Ma to samo en šraufnciger porini noter, da se ti vseskupaj nebo skualo, potem pa z eno gedoro sukaj v drugo stran. Špartansko ampak učinkovito. Skuter ne zna jokat. :D

Skuter mogoče res ne zna jokat, denarnica pa ...... :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sem tudi jaz iskal kakšno orodje ampak nisem našel nič-(za Runnerja). Nato sem se odločil, da bom sam naredil orodje za odstranitev sklopke in pa variatorja. In rezultat: brez problema. Porabil sem celo popoldne da sem si naredil orodje in odstranil variator jermen in sklopko, ampak zdaj z orodjem potrebujem nekje 20 min za vse.(gor in dol).

ZANIMA ME SAMO ČE IN KJE SE DA DOBITI MOMENTNI KLJUČ PRI NAS.-rabil bi ga za montiranje kita in verjetno menjave gredi :twisted: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZANIMA ME SAMO ČE IN KJE SE DA DOBITI MOMENTNI KLJUČ PRI NAS.-rabil bi ga za montiranje kita in verjetno menjave gredi :twisted: .

Dobiš ga v vsaki bolje založeni trgovini s tehničnim blagom. 100% pa v štacunah ala Merkur Kranj, Obi, Baumax, Bauhaus...

Strošek niti ni tako velik... na voljo so od npr 7.200 sit v OBI-ju, videl pa sem jih tudi v Louis-ovem katalogu in sicer 4-24Nm po €16.95, 24-206Nm pa po €19.95.

Za takšna (občasna) dela pa se ti ga na vsak način bolj splača sposodit pri kakem domačem mojstru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pogledal v OBI-ju in imajo 3 ključe ampak nobeden ni pravi. Jaz bi potreboval momentni ključ od recimo 5Nm-60Nm+. Tam pa so bili eni prešvoh eni pa premočni. Tako, da bi v bistvu moral kupiti dva...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam tudi en problem. Danes sem menjavo variomat pa to sem itak komot dol dobo, ker ma prijatl doma kompresor. Morejo servisirat avtobus pa to... Pa tudi oni "bell" pred kuplungo sem dol dobo, pol pa bi mogo se zamenjat fedro vlko in ne vem kako naj kuplungo dol dobim. je pa srauf nekje 35 al kolko, samo je tak trdno zasraufan da pojma nimam kako to dol dobit????

zdaj pa mi z novim variotom skuter dosti manj leti, pospesi bolj. pa ne vem al je to kriva fedra, ki je nisem zamenjal. mogoce ne potisne jermena dovolj al kak?

al pa so valjcki, ki so zdaj 7,1 gr, prej pa so bli 8,5 v navadnem variotu. ker je 70ccm skuter pa bi rabo tezje valjcke, saj je vario bolj prirejen 50ccm skuterju, ki nima tolko moci pa rabi lazje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale vario je prirejen 70cc. probaj s težjimi valjčki. fedra pa po moje nima veze s končno hitrostjo. pomoje se še jermen ni prilagodil novemu variomatu al pa kaj. nareji še kakih 100 km pa bo mogoče kaj bolše. drgač pa kupi polini jermen ker je tvoj mogoče preozki in za to ne pride do vrha variomata :? :? kolko pa leti zdaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mogoce ni tota fedra dovolj mocna al pa kaj. ne vem. bom mogoce danes zamenjo ce bo cas. valjcki so pa ze na obcutek bli doooosti lazji ko prejsni:) leti pa komaj 100. pa nonstop se dere...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ocitno je fedra bistvenega pomena. Kot sem ugotovil je malo manj trda in gre jermen lazje dol odzadaj. Zdaj leti moped 110 spet:)

samo so valjcki resnicno zelo lahki in mislim, da jih bom zamenjal. ima da gre pol se malo vec. pa se vedno se mi zdijo obrati previsoki.

sem probal skuter tudi s prejsnjimi valjcki, ampak tisti so bli obcutno pretezki, obrati skutera pa zeeelo nizki:) sel paj e vseeno 105 nekje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa ne. Ker se je vidlo, da jermen na variomatu ne pride do vrha in je vec kot pol cm roba. ker so v novem variotu koti za valjcke drugacni pa manj je zgoraj ravnega dela. Pa jermen odzadaj ni priso do konca dol, da bi na variomatu priso gor. Zaj pa pride.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mare, fedra je bistvenega pomena. Če imaš daš naprimer lahke valčke, ki prehitro povlečejo jermen zadaj noter nisi naredil nič. Za to pa obstajajo trše fedre zadaj, katere to preprežijo.

Jrk0, zdaj ga še "navalčkaj" in bol bo ok. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

pravkar sm dobiu orodje ki sm ga narociu po posti, kao za valjcke manjat pa me zanima ce je pravo ni ne :BUA:

za ka je to :?

post-3370-1134830461_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!