Skoči na vsebino

Zanimivosti po Sloveniji vredne ogleda


pegaso

Priporočene objave

V to temo, bi pisali o vseh zanimivih stvareh, ki se jih splača pogledat.

npr. jame, cerkve, kulturne znamenitosti, muzeji, vinske kleti :) , naravne znamenitosti...

Skratka tiste prijetne destinacije, ki jih imate v bližini svojega kraja, pa niso tako širom znane.

V poštev pridejo tudi razne pivnice, ki prikazujejo varjenje piva,...

Torej na delo, da se zapeljemo v novo sezono z novimi cilji naših potepanj.

Kot prvo, bi pa rabil kake namige za štajersko ter prekmurje...gremo s sodelavci na en privat izlet.

Naj naštejem nekaj takih v okolici Škofje Loke:

- Železniki; plavž, muzej

-Cerkno; Ravenska jama, Bolnica Franja, partizanska tiskarna na Vojskem

-Škofja Loka; grad, muzej

-....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Kmečki turizem Šared => nad Izolo

2. Kmetija Medljan Šared

3. Osmica Korte (nad Izolo) => pozno jeseni, zgodaj spomladi

4. Stari Trg na Doljenjskem (oštarija ob Kolpi, kjer imajo najboljše postrvi)

5. Tomaj (stara gostilna => najboljši štrudl, pršut in jota)

6. Gostilna Murko Slovenj Gradec => Probajte mežrli (staro koroško jed)

Zdaj sem naštela kjer se dobro je .... :lol: :lol: :lol:

Pa še nekaj za pogledat:

Grad Kamen => Begunje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo iz glave:

-grad podsreda (atomske toplice - podsreda - proti krskemu preko hribov in nekje nad podsredo levo - je tabla).

-osilnica ob kolpi (papica), pri meji v brodu na kolpi poisces tablo za osilnico.

-po katerikoli poti do jezerskega ob jezero papat in pit, lahko tudi prespat v šotoru

- CELA TRENTA IN DOLINA SOČE + cesta na mangart (obvezno)

- logarska dolina

.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V moji bližini pa je. Postonjska jama,Pivka jama,Planinska jama(ta je v vznožju Rid dol na levo če greš gor al pa na desno če greš dol :idea: )Predjamski grad,Planinski grad,Planinsko polje(v tem času je dost vode)Rakov škocjan(makedam)Cerkniško jezero,Grad snežnik,Slivnic(coprnica uršula)Pa še ena full dobra picerija in pivnica v Logatcu tik ob železniški postaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ptuj in okolica:

- staro mestno jedro

- grad

- dominikanski samostan (v katerem je arheološki muzej),

- mitreji (Hajdina)

- grad Borl (Borl)

- Puchova domačija (Juršinci)

- vinske kleti

- cestice po Halozah in Slovenskih goricah

Ziher sem še veliko pozabila. Ptujčani, dajte še kaj dodat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V to temo, bi pisali o vseh zanimivih stvareh, ki se jih splača pogledat.

npr. jame, cerkve, kulturne znamenitosti, muzeji, vinske kleti :) , naravne znamenitosti...

Skratka tiste prijetne destinacije, ki jih imate v bližini svojega kraja, pa niso tako širom znane.

V poštev pridejo tudi razne pivnice, ki prikazujejo varjenje piva,...

Torej na delo, da se zapeljemo v novo sezono z novimi cilji naših potepanj.

Kot prvo, bi pa rabil kake namige za štajersko ter prekmurje...gremo s sodelavci na en privat izlet.

Naj naštejem nekaj takih v okolici Škofje Loke:

- Železniki; plavž, muzej

-Cerkno; Ravenska jama, Bolnica Franja, partizanska tiskarna na Vojskem

-Škofja Loka; grad, muzej

-....

Ker je po Sloveniji toliko zanimivih stvari je najbolje, da si vzameš v roke turistični vodič in si tam mal prebereš, polj pa lahko vprašaš za mnenje tudi nas. Mislim, da je tako najboljše, ker vsak od nas ti bo naštel par stvari, polj pa ko boš šel na furo boš na tisti trasi izpustil veliko stvari. Jaz osebno, ko se odločim, da grem na določeno furo pogledam v vodič kaj lahko na tej poti zanimivega vidim in potem te kraje ali stvari tudi obiščem.

Moje mnenje pač.

pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje najljubše smeri sta vožnja na Gorenjsko in Primorsko pol pa ni važno, samo da grem. Fajn pa je če nas je več v družbi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnja iz Lj (v mojem primeru) do Bleda (postanek za kavico), potem čez Pokljuko v Bohinj. En del je makadama. Je pa pot zelo slikovita: vasi na poti... Mogoče si je fino vzet čas še za kakšen piknik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnja iz Lj (v mojem primeru) do Bleda (postanek za kavico), potem čez Pokljuko v Bohinj. En del je makadama. Je pa pot zelo slikovita: vasi na poti... Mogoče si je fino vzet čas še za kakšen piknik.

Z Bleda, čez Pokljuko v Bohinj pelje tudi ves čas asfaltirana cesta 8) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse ki vas zanimajo slovenske znamenitosti priporočam http://www.burger.si , še posebej zanimiva je rubrika, kjer so podrobno opisani vsi slovenski slapovi (skupaj s slikami in ponekod panoramsko sliko) -- preden sem videl to stran si ne bi mislil da jih imamo toliko.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnja iz Lj (v mojem primeru) do Bleda (postanek za kavico), potem čez Pokljuko v Bohinj. En del je makadama. Je pa pot zelo slikovita: vasi na poti... Mogoče si je fino vzet čas še za kakšen piknik.

Z Bleda, čez Pokljuko v Bohinj pelje tudi ves čas asfaltirana cesta 8) .

:?: A pol se da tud s cestašam normalno pelat po tej cesti ker se mi zdi zanimiva? :) :D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:?: A pol se da tud s cestašam normalno pelat po tej cesti ker se mi zdi zanimiva? :) :D :wink:

Ja, tudi s cestašem.

To pot sem prevozil kakšen teden nazaj. Zoprno je le, da so ovinki od Bleda proti Zatrniku radi mokri. Zato je treba za izlet izbrat en zelo sončen dan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vožnja iz Lj (v mojem primeru) do Bleda (postanek za kavico), potem čez Pokljuko v Bohinj. En del je makadama. Je pa pot zelo slikovita: vasi na poti... Mogoče si je fino vzet čas še za kakšen piknik.

Z Bleda, čez Pokljuko v Bohinj pelje tudi ves čas asfaltirana cesta 8) .

:?: A pol se da tud s cestašam normalno pelat po tej cesti ker se mi zdi zanimiva? :) :D :wink:

Na Pokljuki ne smeš zaviti levo na makadam proti Bohinju, ampak greš naprej po asfaltu, mimo Šport hotela in penziona Jelka, v vasi Koprivnik pa se zopet vrneš na "glavno" cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da se vrnemo na temo opisal bom koroške zadeve: ko se pripelješ po mislinjskem klancu na naš konc, se ti odpre pogled na pohorje (mala kopa, velika kopa, mislinjske skakalnice), voziš do slovenj gradca, kjer v šmartnem zaviješ desno na legen ( cerkev svetega Jurija, kjer je v tleh cerkvice grobnica), če v slovenj gradcu zaviješ proti kotuljski strani se pripelješ v kotlje in na iverčko jezero od tam na uršljo goro, če pa se iz sloven gradca nameniš po mislinjski dolini proti dravogradu je v trobljah domača pivovarna Relax čigar pivo smo pili na FS 12+1, na stičišču treh dolin bomo zavili proti ravenškem koncu, ob reki meži. v ravnah si lahko ogledate knjižnico, ki je v starem gradu in pa muzej železarstva, še vedno se peljemo ob reki meži skozi prevalje, kjer je so na nogometnem stadionu korotana odkrili stare fužinarske peči, zato izgradnja stadiona počiva. ob meži se pripeljemo do mežice, kjer je na ogled rudnik svinca in cinka, v mežici tudi na veliko obnavljajo smučišče. nato se pripeljemo v črno na koroškem, to je potem pa raj za kolesarje. iz črne se lahko peljete v solčavo.

če pa se iz stičišča treh dolin namenite proti dravogradu se vam odpre dravska dolina, kjer je možno splavarjenje in lepi ovinki vse do maribora. o tistih konci pa naj napiše še kdo drug .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!