Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu motorja


softi

Priporočene objave

Dobro si napisal,pri motorju,pa je res ravno obratno,veliko stane na startu.Vedi pa eno,če kupiš 500 ccm bi rad 650 ccm,če imaš 650 bi rad 750 ccm,če kupiš 750 bi rad 900 itd. Neha se nekje pri 1200 ccm in pri ca 150-180 Ks.Res pa je,da za tak motor potrebuješ predvsem:željo po pravem motorju, izkušnje in nenazadnje denar,kar pa marsikateremu na tem forumu manjka in ti svetuje neki mali poceni in zate neuporaben motor. :beer2:

Namesto tega lepo kupiš 650 supermoto mašino z 65 konji in 110 kg, več užitka pri nižjih hitrostih (tko pravjo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namesto tega lepo kupiš 650 supermoto mašino z 65 konji in 110 kg, več užitka pri nižjih hitrostih (tko pravjo)

Točno tako,če si še šolobvezen,pa za na gokart pisto,za kakršno koli potovanje,pa je super duper moto NEUPORAMEN v primerjavi z normalnimi motorji !!! :hmm:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako,če si še šolobvezen,pa za na gokart pisto,za kakršno koli potovanje,pa je super duper moto NEUPORAMEN v primerjavi z normalnimi motorji !!! :hmm:

to imaš pa prav ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako,če si še šolobvezen,pa za na gokart pisto,za kakršno koli potovanje,pa je super duper moto NEUPORAMEN v primerjavi z normalnimi motorji !!! :hmm:

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iscem koga ki se spozna na SS in bi sel z mano na ogled motorja in ga pripeljal do mojega doma, gre se za suzuki 600 gsxr l. 03 v Celju. Ce je kaka varjanta da gre kdo z mano.

26.5. torej jutri v dopoldanskem casu ... ali kateri drugi dan,ampak obvezno zutraj,ker mam pop. sluzbo.

Nikakor ne najdem koga ki bi mi naredil uslugo,niti pa ne poznam folka ki ima motorje. :cry:

Popravljeno . Popravil Vucko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iscem koga ki se spozna na SS in bi sel z mano na ogled motorja in ga pripeljal do mojega doma, gre se za suzuki 600 gsxr l. 03 v Celju. Ce je kaka varjanta da gre kdo z mano.

26.5. torej jutri v dopoldanskem casu ... ali kateri drugi dan,ampak obvezno zutraj,ker mam pop. sluzbo.

Nikakor ne najdem koga ki bi mi naredil uslugo,niti pa ne poznam folka ki ima motorje. :cry:

Glej, težko verjamem, da ti bo kdo delal uslugo in se vozil s tabo na drug konc Sloveniji, saj jih je večina v službi, pa še nobenga na forumu ne poznaš. Tko, da boš mogu primaknit kakšen € za potne stroške, čas in dobro voljo.

Druga opcija, ki se jo ponavadi poslužijo ljudje, če nimajo kakšnega dobrega strokovnjaka od prijateljev, pa je ta, da pelješ motor k najbližjemu mehaniku na pregled in boš iz prve roke izvedel kako stojijo zadeve. Seveda pa se moraš pri tem s prodajalcem zmenit vse podrobnosti, kdo bo plačal pregled oz. če se bo ustrezno zmanjšala kupnina ipd. zadeve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ben zdej sam pazi, da s to plastiko ne pribiješ v koga ... brez izpita in to, k bodo hudi problemi :trance_33_sleep:

Srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez skrbi,bom pazil.Itak se pa ne mislim furat brez izpita,jutri pa tk al tk gre v garazo.

V kolesarnici je beda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Potrebujem kakšen nasvet glede nakupa motorja. Ker kupujem enduro me zanima kateri bi bil najprimernejši glede na mojo višino (167 cm).

Ogledane imam: Suzuki Freewind, Cagiva Canyon ali Aprilia Pegaso. Prav bi prišel še kakšen drug predlog.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse ki jih zanima Slovenski (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) malo drugače, je tlele italjanska različica le za nakup motorja... http://moto.it/usato/usato01.asp Stran je v italjanščini.Izbereš samo model, pokrajino... Če poznate koga ki gre z vami ste na konju saj so italjanski motorji bolje ohranjeni kot slovenski.Povem iz prve roke ker sm ga tudi sam kupu v italiji.

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebujem kakšen nasvet glede nakupa motorja. Ker kupujem enduro me zanima kateri bi bil najprimernejši glede na mojo višino (167 cm).

Ogledane imam: Suzuki Freewind, Cagiva Canyon ali Aprilia Pegaso. Prav bi prišel še kakšen drug predlog.

BMW F 650 GS ima nizek sedež, 780 mm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima če pozna kdo ta motor: http://www.avto*.net/2004/motornaKolesa/og...asp?ID=2132243# (zvezdico zbrište)?

Dobra kupčija al je že prestara jajca?

Koliko lahk verjamem da so to realni kilometri?

Ali se mi bolj splača našparat še 500€ in kupi tole: http://www.avto*.net/2004/motornaKolesa/oglas.asp?ID=2104045 ... razlika je 4 leta

LP

Popravljeno . Popravil gusti
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima če pozna kdo ta motor: http://www.avto*.net/2004/motornaKolesa/og...asp?ID=2132243# (zvezdico zbrište)?

Dobra kupčija al je že prestara jajca?

Koliko lahk verjamem da so to realni kilometri?

Ali se mi bolj splača našparat še 500€ in kupi tole: http://www.avto*.net/2004/motornaKolesa/oglas.asp?ID=2104045 ... razlika je 4 leta

LP

pri teh letnikih je skoraj vseeno kateri letnik kupiš, bolj je važno kako je motor vzdrževan in vožen. cenejši ima res krepko malo km ampak če je tip prvi lastnik in je res človek ki ni imel dosti časa za vozit potem so lahko čisto realni pa tudi ne splača se nevem koliko nazaj sukat.

drugi je preko trgovca in je možno da je uvožen ali staro za novo ima pa tudi malo km (cca 5000 na leto) za tak motor.

jaz bi šel pogledat oba, tak motor kupi človek ki ima nekaj pojma in rad potuje oz. se vozi.

pri obeh bi vprašal za kilometre kaj je razlog da jih je tako malo in PREDVSEM zgodovino servisov ker pri teh km je bilo verjetno treba že kake zobnike in ketno menjat, mogoče lamelo sklopke pa jasno filtre itd. če je servisna knjižica in lastnik sploh ve kaj je bilo narejeno toliko boljše.

pri prvem bi se izogibal nakupu če je bil vožen bolj kot ne samo na lokalna moto srečanja (3000 km na leto) ker potem pomeni da se je tip več napijal na srečanjih (in lahko tudi pokal in kuril gume) kot pa se res vozil.

pri drugem pa če je bil uvožen oz. nimajo pojma kaj je lastnik prej delal ker to lahko pomeni da so km zavrteni nazaj in servisi vprašljivi. če je iz tujine (sploh nemčija recimo) obstaja velika šansa de je motor videl dosti več km kot to kar je sedaj gor.

meni bi največ povedal vtis o lastniku oz. prodajalcu. drugače pa je vseeno kateri letnik je in kaj kaže km števec, boljše 50.000 km lepe vožnje in servisiranja kot 30.000 preganjanja od kafiča do kafiča brez pravih servisov.

za primer: pred leti sem za kolega šel gledat eno hondo shadow 750 ki je že na oko bila slabo vzdrževana (zavora in sklopka sta bile trde - zgleda zarjavela zajla), potem pa še tip cel ponosen pove kakodobro leti in v dokaz hladno da iz garaže in jo zateguje po ulici mimo naju. motor je imel prve gume (star cca 5 let), prve zavorne ploščice, par tisoč realnih km, prvo zavorno olje, nič servisev razen nekaj malega doma, zdelan pa bolj kot večina po 10-ih letih in xxxxx tisoč km. jasno da sva se zahvalila in poslovila kljub ugodni ceni in malo km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah se mi zdi da če bi imel motor prevoženih 50.000km po števcu bi bil manj v skrbeh kot tako ko jih ima samo 30.000 :hmm: stric je rekel da je 3. lastnik, bom povprašal malo po servisni knjižici in ostalem, če je kaj menjal. Malo me pomirja tudi dejstvo tudi to da ni to ravno tipičen motor za na motozborih gume žgat, in z avspuhi pokat, čeprav se najdejo vse sorte ljudje :unsure: Jaz bi imel ta motor za srednje dolge izlete 50% sam in 50% v dvoje. Se mi zdi tdm-ka kar najbolša izbira glede na moje finance (okrog 3000€). Upam da bom utegnil ga gledat it preden bo prodan (izpiti pa to :cry: :cry: :cry: ). Škoda edino da sta oba motorja daleč od mesta kjer jaz živim. Bom težko prepričal kakšnega mehanika če gre zraven.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

lep pozdrau

se oproscam kr spreminjam temo...

js kupujem nou skuter... mi lahk prosim priporocate kiro firmo bi uzeu... pa kir model bi biu najbolsi... zj men je ful usec peugeot jet-force... zj pa en je c-tech en pa TSDI 50... al se mi sploh splaca kupit ta motor al ne ? kere firme se najbol hvalijo... pa tak motor (rablen) ko se bi dau kej za predelat & styling... da bi fajn zgledu pa da bi hitr letu ;)

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrau

se oproscam kr spreminjam temo...

js kupujem nou skuter... mi lahk prosim priporocate kiro firmo bi uzeu... pa kir model bi biu najbolsi... zj men je ful usec peugeot jet-force... zj pa en je c-tech en pa TSDI 50... al se mi sploh splaca kupit ta motor al ne ? kere firme se najbol hvalijo... pa tak motor (rablen) ko se bi dau kej za predelat & styling... da bi fajn zgledu pa da bi hitr letu ;)

hvala

si ti malo odsek falil a :rolleyes: vprašaj raje pri skuter/moped sekciji :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem Yamaho FZS 600 Fazer, letnik 2002, prevoženo 40000km. Zanima me, koliko te mašine kaj zdržijo (ob rednem servisiranju)? Moram biti pri tem motorju na kaj še posebno pozoren pri nakupu, da ne bo potem še veliko dodatnih stroškov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni...

Ponovno si kupujem motor, tokrat Honda CRF 250 nkje okrog l. 07

Zdi se mi (na oko), da bi tale lahko bil kar taprav (link spodaj)... :)

http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/2004/motornaKolesa/oglas.asp?id=2131373#

Zanima me, če kdo pozna ta motor in ve kaj se je z njim dogajalo? Ogledov na strani je bilo že 250, kako to, da še ni prodan? Cena? ... Kvaliteta? Kaj drugega? :unsure:

Prosim za pomoč, ker nebi rad svojih prihranjenih evrov dal za eno brezvezno jajco :)

lp, V

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni...

Ponovno si kupujem motor, tokrat Honda CRF 250 nkje okrog l. 07

Zdi se mi (na oko), da bi tale lahko bil kar taprav (link spodaj)... :)

http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/2004/motornaKolesa/oglas.asp?id=2131373#

Zanima me, če kdo pozna ta motor in ve kaj se je z njim dogajalo? Ogledov na strani je bilo že 250, kako to, da še ni prodan? Cena? ... Kvaliteta? Kaj drugega? :unsure:

Prosim za pomoč, ker nebi rad svojih prihranjenih evrov dal za eno brezvezno jajco :)

lp, V

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni...

Ponovno si kupujem motor, tokrat Honda CRF 250 nkje okrog l. 07

Zdi se mi (na oko), da bi tale lahko bil kar taprav (link spodaj)... :)

http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/2004/motornaKolesa/oglas.asp?id=2131373#

Zanima me, če kdo pozna ta motor in ve kaj se je z njim dogajalo? Ogledov na strani je bilo že 250, kako to, da še ni prodan? Cena? ... Kvaliteta? Kaj drugega? :unsure:

Prosim za pomoč, ker nebi rad svojih prihranjenih evrov dal za eno brezvezno jajco :)

lp, V

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En post je dovolj. Linka na oglas na avto_netu avtomatsko ne pokaže zato, ker politika foruma prepoveduje brezplačno oglaševanje. Se pa da avtomatiko prelisičit, če me razumeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponesreči sem naredil 3 poste, ker mi je ravno takrat neki net trokiral...

Važno je, da se ve, da je ta oglas na avto_net ;)

Pozdravljeni...

Ponovno si kupujem motor, tokrat Honda CRF 250 nkje okrog l. 07

Zdi se mi (na oko), da bi tale lahko bil kar taprav (link spodaj)... :)

http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/2004/motornaKolesa/oglas.asp?id=2131373#://http://www.(Zbrisano! Za oglaš...asp?id=2131373#

Zanima me, če kdo pozna ta motor in ve kaj se je z njim dogajalo? Ogledov na strani je bilo že 250, kako to, da še ni prodan? Cena? ... Kvaliteta? Kaj drugega? :unsure:

Prosim za pomoč, ker nebi rad svojih prihranjenih evrov dal za eno brezvezno jajco :)

lp, V

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem cross Yamaho YZ 80-85 ccm in letnik 98 do 00.

Zanima me kako je z papirji če jih motor nima. Kako je potem z lastništvom. Ali se vse ureja z kupoprodajno pogodbo. Kako je z rezervnimi deli (ročke, stopalke, zobniki, veriga...) ?

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!