Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu motorja


softi

Priporočene objave

Aloha.

Mene sam neki zanima ... če kupim motor v avtohiši, ali je treba overit kupoprodajno pogodbo pri notarju? V tej avtohiši sicer tudi urejajo prepise za druge stranke.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, treba overit.

A 100%? Se mi zdi da ko sem pred 5-imi leti kupoval avto, da ni blo treba nič overjat .... sam sem že malo pozabil. Tako da je bolje da grem na tak dan kupovat motor, da bo pri notarju odprto oz. na upravni enoti?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem bandita kupil v avto hiši oz. moto hiši pa je morala biti overjena.

Isti princip kot če narediš komisijski nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem bandita kupil v avto hiši oz. moto hiši pa je morala biti overjena.

Isti princip kot če narediš komisijski nakup.

čudno, ker jaz nisem rabil ničesar overjat (pri komisijski kupoprodaji)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Vsakič mora bit pogodba overjena, drugače ne moreš registrirat vozila. Bolš pa je, da jo oveiš na UE, kjer stane cca. 1€ kot pri notarju, ker so njihove ure dražje.... :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prvo bi vas vse lepo pozdravil!

Sem nov na tem forumu zato mi prosim ne zamerit za kakšne neumnosti :rolleyes: . Bi pa od vas poznavalcev potreboval par nasvetov.

Za letos imam plan narediti izpit za motor A kategorije.

Prvo vprašanje je. Katera avtošola v Lj. je po vaših mnenjih najboljša za učenjev Lj.

Moram povedat še to, da nism nov na dveh kolesih, ter da imam za sabi bogato kolesarsko tekmovalno izkušnjo. Zavedam se da je to povsem nov svet radosti....

Torej vprašanje je;

- Katera avtošola v Lj.

- Kakšen motor za učenje (velik sem 192 cm) je zame najbolj primeren?

- Prihodnje leto nameravam kupiti nov ali rabljen motor, v mojem stilu Športno potovalni (ninje in podbni dirkalni modeli me ne mikajo :) ) V mislih imam bolj takle stil Yamaha Fazer.

- Kaj je bolje nov ali rabljen? Cena nekje do 8KEUR.

- Kaj je pri motorju največji strošek (ok gorivo.. .)

- Katera oprema je najbolj priporočljiva oz. na kaj morem biti pozoren.

Za vse informacije se vam najlepše zahvaljujem. Morda je to že kje napisano, toda sam nisem našel, lahko pa mi kdo prilepi link.

:worship:

Mig

Popravljeno . Popravil mig
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima če se kdo spozna na motorje ki imajo moč 50ccm-gredo pa samo 25km/h??*+ker se zanima za nakup vendar po ugodni ceni in dobri robi!! :) prosim naj mi kdo kaj svetuje!*+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo bi vas vse lepo pozdravil!

Sem nov na tem forumu zato mi prosim ne zamerit za kakšne neumnosti :rolleyes: . Bi pa od vas poznavalcev potreboval par nasvetov.

Za letos imam plan narediti izpit za motor A kategorije.

Prvo vprašanje je. Katera avtošola v Lj. je po vaših mnenjih najboljša za učenjev Lj.

Moram povedat še to, da nism nov na dveh kolesih, ter da imam za sabi bogato kolesarsko tekmovalno izkušnjo. Zavedam se da je to povsem nov svet radosti....

Torej vprašanje je;

- Katera avtošola v Lj.

- Kakšen motor za učenje (velik sem 192 cm) je zame najbolj primeren?

- Prihodnje leto nameravam kupiti nov ali rabljen motor, v mojem stilu Športno potovalni (ninje in podbni dirkalni modeli me ne mikajo :) ) V mislih imam bolj takle stil Yamaha Fazer.

- Kaj je bolje nov ali rabljen? Cena nekje do 8KEUR.

- Kaj je pri motorju največji strošek (ok gorivo.. .)

- Katera oprema je najbolj priporočljiva oz. na kaj morem biti pozoren.

Za vse informacije se vam najlepše zahvaljujem. Morda je to že kje napisano, toda sam nisem našel, lahko pa mi kdo prilepi link.

:worship:

Mig

Mislim, da si na večino teh vprašanj lahko kar sam odgovoriš (itak, da je bolje bov motor oz novejši ipd.)ali pa malo prelistaš forum in boš vse izvedel. Samo čas si vzemi. Edini nasvet, pa mislim da je ta, da če nimaš nobenih izkušenj z motorji, potem se ne kaže zaleteti v kakšno težko kubikažo, motor s 600ccm in 50KM vleče več kot bi si želel in predstavljal in ga še dolgo ne boš osvojil. Višina ni ovira, je pa res, da se boš na nekaterih motorjih počutil bolje kot na drugih. Pravilno si ugotovil, da so cestaki za tvojo višino neudobni ... pejt po trgovinah in se vsedi na motorje in boš hitro videl, kje se boljše počutiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Prvo bi vas vse lepo pozdravil!

Sem nov na tem forumu zato mi prosim ne zamerit za kakšne neumnosti :rolleyes: . Bi pa od vas poznavalcev potreboval par nasvetov.

Za letos imam plan narediti izpit za motor A kategorije.

Prvo vprašanje je. Katera avtošola v Lj. je po vaših mnenjih najboljša za učenjev Lj.

Moram povedat še to, da nism nov na dveh kolesih, ter da imam za sabi bogato kolesarsko tekmovalno izkušnjo. Zavedam se da je to povsem nov svet radosti....

Torej vprašanje je;

- Katera avtošola v Lj.

- Kakšen motor za učenje (velik sem 192 cm) je zame najbolj primeren?

- Prihodnje leto nameravam kupiti nov ali rabljen motor, v mojem stilu Športno potovalni (ninje in podbni dirkalni modeli me ne mikajo :) ) V mislih imam bolj takle stil Yamaha Fazer.

- Kaj je bolje nov ali rabljen? Cena nekje do 8KEUR.

- Kaj je pri motorju največji strošek (ok gorivo.. .)

- Katera oprema je najbolj priporočljiva oz. na kaj morem biti pozoren.

Za vse informacije se vam najlepše zahvaljujem. Morda je to že kje napisano, toda sam nisem našel, lahko pa mi kdo prilepi link.

:worship:

Mig

Najprej izpi naredi, potem pa naprej. Pri kateri avtošoli delaš in kakšen motor voziš pri njih je bolj malo pomembno.

mene pa zanima če se kdo spozna na motorje ki imajo moč 50ccm-gredo pa samo 25km/h??*+ker se zanima za nakup vendar po ugodni ceni in dobri robi!! :) prosim naj mi kdo kaj svetuje!*+

Temu se reče kolo s pomožnim motorjem. Najboljša izbira je Tomos Flexer 25. Mašina je podobna (manjša kompresija v glavi, bolj zadušen filter) kot pri ostalih avtomatikih. S enostavnimi predelavami se hitro pride na 70 km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvo bi vas vse lepo pozdravil!

Sem nov na tem forumu zato mi prosim ne zamerit za kakšne neumnosti :rolleyes: . Bi pa od vas poznavalcev potreboval par nasvetov.

Za letos imam plan narediti izpit za motor A kategorije.

Prvo vprašanje je. Katera avtošola v Lj. je po vaših mnenjih najboljša za učenjev Lj.

Moram povedat še to, da nism nov na dveh kolesih, ter da imam za sabi bogato kolesarsko tekmovalno izkušnjo. Zavedam se da je to povsem nov svet radosti....

Torej vprašanje je;

- Katera avtošola v Lj.

- Kakšen motor za učenje (velik sem 192 cm) je zame najbolj primeren?

- Prihodnje leto nameravam kupiti nov ali rabljen motor, v mojem stilu Športno potovalni (ninje in podbni dirkalni modeli me ne mikajo :) ) V mislih imam bolj takle stil Yamaha Fazer.

- Kaj je bolje nov ali rabljen? Cena nekje do 8KEUR.

- Kaj je pri motorju največji strošek (ok gorivo.. .)

- Katera oprema je najbolj priporočljiva oz. na kaj morem biti pozoren.

Za vse informacije se vam najlepše zahvaljujem. Morda je to že kje napisano, toda sam nisem našel, lahko pa mi kdo prilepi link.

:worship:

Mig

Tisti ko pravijo da je za prvi motor treba kupit z čim manj konji ne drži. Moj prijatelj je naredu lani izpit pa si je kupu Hondo CBR 1000RR pomembno je sam kok maš v glavi. Počasi pa po pameti. Gre se za to če si zdj kupiš motor da ni premočen za tebe se boš navadu na njega pa ga bo treba hiter menjat ker bo prešvoh in ko menjaš gubiš €. Tk da mislim da Yamaha Fazer nebi bla slaba izbira sam se boš moru počas privajat na hitorst (ne takoj gas do daske) ker v bistvu šele ko se sam začneš vozit se začne učenje.... papir (izpit) gor al dol. Na opremi pa ne šparat.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Kmalu bom naredil izpit kategotije H, zato bi vas poznavalce motorjev rad vprasal nekaj glede motorjev. Aprilia RS 50, Yamaha tzr 50... in temu podobni odpadejo. Doma smo prisli do kompromisa, da pridejo u postev supermotardi. V mislih sem imel Aprilio sx 50 in pa Derbi GPR 50 Nude (ni supermotard, vendar je fatru ušeč :OK: ).

-Kateri motor je boljsi? (pospeski, končna hitrost- po odstranjenih blokadah, vodljivost...)

-Kateri modeli so se vredo v tej kategoriji (da se ga da z H vozit pa da ma blokado not)

Od začetka se mislim z motorjem lepo 45 km/h vozit, kasneje pa bom naredo A, pol pa blokade vn, pa mogoce bomo se kej prerihtal.

Hvala lepa za odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mig:

Jaz sem letos vadili v šmarci (pri petru) in nimam pripomb. Njihov motor je nova fazer fz6n. Nikoli prej nisem sedel na motorju in sem brez težav dobil vozniško. Zdaj vozim Caponorda (1000 ccm) brez večjih težav. Iskal sem manjšo kubaturo, pa me je prepričal kolega ki je iz previdnosti kupil v-stroma650 Hitro je ugotovil da mu manjka navora... Tudi veliko kubikažo se da voziti zmerno z veliko užitka. Osebno mi je bilo še najtežje voziti ravno fz6n ker je nekako narobe postavljena vilca, in ga precej hitro prevaga k tlom pri nizki hitrosti. Od takrat sem sedel (naredil krog ali dva) na Vn1500, ducati monsterju 800, gsxr750, v-strom 1000 in 650. Kmalu se mi obeta še varadero 1000 in cbr 1000. Zaenkrat sem problem imel samo z fz6n. Vseeno to pripisujem neizkušenosti. Do danes imam slabih 4000 km odprtih in mestnih cest, in nimam nobenih težav s svojo izbiro. Konec koncev je motor nova izkušnja za telo in um in je skoraj vseeno na čem se učiš, dokler se zavedaš da nimaš pojma in odpiraš plin talentu primerno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Mam Suzukija, pa me zanima, če je kje kakšna avtohiša, ki menja staro za novo. motor je super ohranjen, sam ne da se mi tukaj več prerekat s kupci, ki ti solijo pamet, po telefonu seveda :)

Mislm pa zamenjat za V-stroma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo! Mam Suzukija, pa me zanima, če je kje kakšna avtohiša, ki menja staro za novo. motor je super ohranjen, sam ne da se mi tukaj več prerekat s kupci, ki ti solijo pamet, po telefonu seveda :)

Mislm pa zamenjat za V-stroma

tocno s tem se v tem trenutku ubadam tudi jaz. Vsi so nevem kak pametni (seveda kot si rekel, po telefonu), pogledat pa itak noben ne pride. Samo klicejo ce se spustim kaj ceno, pa nic drugega (a mam ze itak 500€ majn kot vsi ostali na a.net)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motohit v Krškem ima staro za staro, dosti prodajalcev novih motorjev pa tudi odkupuje rabljene (TC ipd...) Mislim, da bi pri vsaj enem pooblaščenen prodajalcu motociklov, ki ga nameravaš kupiti, odkupili tudi tvoj rabljen motocikel. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrjamem da je na začetku prisoten strah do konjev & kubikov in tako je tudi prav. Tudi divjega konja je potrebno počasi osvojit, kar pomeni po pameti...

Sam nebi rad prehitro ugotovil, da to kar bom kupil da je velik kiks... maximalna hitrost me tak al tak ne privlačita, med tem ko pospeševanja pa vsekakor :rolleyes:

Hvala vsem za pomoč in nasvete. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Danes naredu izpit :evilgrin: .

Vse skupaj od ZD pregleda pa do vozniške me je prišlo 601 Eur če bo komu v pomoč kolko je strošek izpita.

ZD pregled45CPP Tečaj v avtošoli45Vožnja ure 13 ur z izpitno468CPP Roška teoretični del28Izpitna Vožnja15,5---------------------------------------

Skupaj601,5

Zdaj pa lov na motorcek. Ali morda kdo ve kje so kaksšne akcije za motorje Honda ali Suzukije, lahka tudi na ZS, da ne bo reklame :worship:

Hvala

Lp

R.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na spodnjem linku lahko med drugim pogledaš koliko lastnikov je imel motor v slo.

https://e-uprava.gov.si/e-uprava/emrvl.euprava

...meni ne odpre te strani, pa sem pred časom to stran odpiral, tako da je delovala. Ima še kdo težave...? Uporabljam pa Mozillo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men dela kul na fajrfoxu 3.

Hm, kaj naj rečem... Dela, bil sem prehiter s kritiko.

Je pa to super stran. X-rider, shrani povezavo, vedno pride prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni!

Mene pa zanima kdaj je pravi čas za nakup povsem novega motorja. Sam sem se odločil za hondo cbf 600 sa, vendar me zanima ali jo naj kupim še v tem letu ali je bolje počakati na januar, februar in jo takrat kupiti. Imam predvsem v mislih popust, ki bi ga lahko dobil za model iz leta 2008. Torej ali je še možno pričakovati kakšen popust oz znižanje cene, glede na to da so prodajalci to že storili in znižali cene za 500 EUR.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!