Skoči na vsebino

Ne vžge!


bruhanje

Priporočene objave

Zdravo!

Imam en problem... Moja krosla (suzuki RM 125) noče vžgat nikakor! Na kick-start sploh ne... po klancu navzdol, pa da glih komi kako življenje iz sebe... arrrr :(

Zdej pa diagnoza:

Svečka je zalita (črno-rjava) ampak ima dobro iskro. Svečko sem dal vn in parkrat v "prazno" zakurblal.

Air-filter je kokrtok čist... odstranil sem filter ter porinu motor po klancu in je vžgal! Enkrat in edinkrat! Čudež!

Čim pa zalaufa (u 2 prestavi), bog ne daj, da dodam gas.... motor bo v momentu zamoril in bo crknu!

Nekako sumim, da je pretok zraka slab, čeprov tud brez filtra, z polnim dotokom zraka (na kick-start) ne zalaufa.

A ma kdo kako idejo še? Mogoče diza zapacana?

Please help! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Imam en problem... Moja krosla (suzuki RM 125) noče vžgat nikakor! Na kick-start sploh ne... po klancu navzdol, pa da glih komi kako življenje iz sebe... arrrr :(

Zdej pa diagnoza:

Svečka je zalita (črno-rjava) ampak ima dobro iskro. Svečko sem dal vn in parkrat v "prazno" zakurblal.

Air-filter je kokrtok čist... odstranil sem filter ter porinu motor po klancu in je vžgal! Enkrat in edinkrat! Čudež!

Čim pa zalaufa (u 2 prestavi), bog ne daj, da dodam gas.... motor bo v momentu zamoril in bo crknu!

Nekako sumim, da je pretok zraka slab, čeprov tud brez filtra, z polnim dotokom zraka (na kick-start) ne zalaufa.

A ma kdo kako idejo še? Mogoče diza zapacana?

Please help! :)

Krosla ... sovražim ta izraz! Kroska! Ehm ... če je svečka zalita potem diza nebi smela bit zamašena. Ko daš gas se kaj zgodi? Motor dobi zelo globok zvok ( začne mukat ) in potem crkne. Bencina maš dovolj? Kompresija je? Svečka je prava? Najlažje je da snameš dol dize pa jih prepihaš s kompresorjem. Včasih pomaga da pihneš v rezervar ( pač narediš nadtlak v tanku in mogoče potera čez če je kaj zamašeno. Pihaš pa tako, da nič zraka nikamor ne uhaja, če me razumeš ).

Mogoče bi bilo dobro da še nastaviš zrak na vplinjaču. Mogoče ti je kdo zanalašč ga čist odpru al pa čist zapru. Je pa tut možnost, da je problem z zrakom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm, ja... morm rečt, da motor ni mel nobenih problemov z vžigom... je pa res, da vsakič, ko je motor stal cca 2 tedna v garaži sem se zmer namatru, da je rodil...

Zdej pa ne vem... a ga tok zalije še ko je pospravljen alpa kej druzga. Ker, ko sem danes probal (po klancu), je pošteno kašljal/mukal vsakič, ko sem dodal plin (brez zauga!).

Svečka se mi zdi pa kul, ker enkrat, ko je ulaufan ne teži več. Vžge normalno s kick-om.

Kompresija se mi tud zdi ok, vsaj po mojih laičnih ocenah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včasih se plovec zatakne in ga zaliva ... potem mu daš pa še gas..za razstavit in pogledat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko kurblaš motor gre kurbl z roko dol potisnit al ga moreš z nogo.

V vsakem primeri pa nepotiskaj kroske dokler neboš ziher da ti ni zagrablo bata, ker boš samo naredil več škode ko koristi. Daj sliko od kroske, ker sem sam pred dvema letoma prodal suzukija rm 125 :) da vidim če je ki moj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko kurblaš motor gre kurbl z roko dol potisnit al ga moreš z nogo.

V vsakem primeri pa nepotiskaj kroske dokler neboš ziher da ti ni zagrablo bata, ker boš samo naredil več škode ko koristi. Daj sliko od kroske, ker sem sam pred dvema letoma prodal suzukija rm 125 :) da vidim če je ki moj.

Verjetno kaj z vplinjačem. Sicer pa ... sama kompresija no ... odvisno kok je naštiman motor. Moja CR 125 se je tut brez problema u copatih užgala pa je bil lih bat menjan na temu posnetku ( B dimenzija )

http://www.shrani.si/?1M/vq/Qr9X8BQ/mov02218.mpg

Sicer pa če ni zariban je potem verjetno nekaj v zvezi z benzinom/zrakom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bi na tvojem mestu najprej vplinjač pregledal, razstavu pa dobro spucal z čistilom za vplinjače, pol pa šele vse drugo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne ne... zariban no way... sej pravm, da čist normalno "poje" ko je enkrat ufuran... ampak ne morm ga niti normalno skašlat, that's the problem.

Najbolj sumljiv mi je dotok zraka, glede na to, da je z odmontiranim filtrom clo zagnal (po klancu). Ko se je kokrtok skašlal, sem ga ugasnu in probal s kickerjem, in spet čist mrtu in zalit :( ajmeee...

Vrjetn je pa plovec... možno... hmm

@norc 16: Z roko zkurblat glih ne morm, lahk pa obrnem do konca :P Drgač so pa to stara jajca letnik 93

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo update:

Motor vžgal!!! trance_43_wavetowel2.gif

Zamenjal svečko, se poigral z zrakom.... in.... voila! Najprej je mal zakašlal, zdej pa vžge v prvo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo update:

Motor vžgal!!! trance_43_wavetowel2.gif

Zamenjal svečko, se poigral z zrakom.... in.... voila! Najprej je mal zakašlal, zdej pa vžge v prvo.

Odlično :D zdj pa sam gasa :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!