Skoči na vsebino

Trebušnjaki


stuhec

Priporočene objave

Za vse, ki imate cilj izgubiti vso "salo" vam predlagam ketonsko dieto. En primer sem napopal zraven (ni moj) biggrin.gif .

a to dejansko res ljudje obstajajo k cel dan sam jajca natepavajo... men bi šlo že na bruhanje počas :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. . . tako nekak DA, pa sej niso samo jajca, sej je dovoljeno tudi oreščke glodat,

pa vlaknine, pa en kup različnih pustih beljakovin, mislim, folk sploh ne zna uživat

ob teh dobrotah slap.gif .

Ketonska dieta je tako ali tako samo za kič ("finiširanje") yes.gif .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobre trebušnjake in še marsi kaj drugega :whistle: se da delat tudi na veliki žogi (pa še poceni je cca. 15-20€). :)

Popravljeno . Popravil Angel_girl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Dobre trebušnjake in še marsi kaj drugega whistle.gif se da delat tudi na veliki žogi (pa še poceni je cca. 15-20€). smile.gif

Se strinjam, ker maš lohk lep negativn naklon, sam pazit je treba na hrbtenico.

Drgač pa je res kar je že en prej napisal, da je pravilna prehrana večji del pomena da se začnejo mišice krepit.

Večina ljudi bi rado na hitr dobil sixpack in pol se lotjo šopat tiste trebušnake in pol še nč ne oz manj jejo, da se bo kao hitrej porabla maščoba.

To je itak napaka, ker se mišice nimajo s čim hrant in regenerirat.

Pazit je treba, da ne ješ sladkarije, ter mastno in ocvrto hrano...ter da telo zaužije dovolj beljakovin ki so potrebne za rast mišic.

Kardio vadba..najbolj če je možno zjutraj na tešče, saj je takrat nivo odvečne maščobe v telesu najnižji (prazen želodec) in kuri telo direktno iz celic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole berem pa si ne morem kaj... vedno, ko se spravim na dieto in naslednji dan obupam si rečem, da to delam ženskam uslugo, saj: "Bolje da ljulja, nego žulja!". Pa še za per se mi ni treba vsakič do šanka stegovat, ampak lepo na vampek naslonim :trance_27_notworthy:

Drugače pa naj bi bila ob normalni telesni aktivnosti zelo dobra tale dieta:

Jedilnik:

· PONEDELJEK

zajtrk

1pomaranča, 2prepečenca, skodelica kave ali caja

kosilo

1pomaranča, 1 kuhano jajce, 1kislo mleko ali jogurt

večerja

2paradiznika, 2 kuhani jajci, 1/2kg solate, 2 prepecenca

· TOREK

zajtrk

1pomaranča, 2prepečenca, skodelica kave ali caja

kosilo

1pomaranca, 1 jajce, 1kislo mleko, 2prepecenca

večerja

125G mlete govedine, 1 paradiznik,1 prepecenc, 1 skodelica caja ali kave

· SREDA

zajtrk

1pomaranča, 2prepečenca, skodelica kave ali caja

kosilo

1pomarancam 1 jajce, 1 kislo mleko, 1 manjsa glava solate

večerja

125g mlete govedine, 1 pomaranca, 1 prepecenc, skodelica caja ali kave

· ČETRTEK

zajtrk

1pomaranča, 2prepečenca, skodelica kave ali caja

kosilo

125G skute z malo mlecne mascobe(lahko tudi sir mozzarela), 1 paradiznik, 1 prepecenc

večerja

125g mlete govedine,2 paradiznika, 1 jabolko, 1 prepecenec

· PETEK

zajtrk

1pomaranča, 2prepečenca, skodelica kave ali caja

kosilo

200g kuhanega mesa ali ribe, 1 paradiznik, 1 prepecenec

večerja

500g kuhane zelenjave( korencek, grah, krompir), 1 jajce, 1 paradiznik

Pred uporabo se posvetuj z osebnim zdravnikom!!

Med samo dieto si lahko privošćis suho sadje: suhe slive in pa suhe marelice, dobre so za kri in prebavo.

Če ti je slabo lahko vzameš koco čokoladke...

Donat lahko popijes 2x na dan, mlačnega.

Popravljeno . Popravil wix
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse lepo in prav, nekateri jedilniki se že bližajo k krutosti. Noben pa ne pomisli, da če se misli ukvarjat s tem mu večino dneva pobere samo trening, trening, sploh kar se tiče nas motoristev, saj te takšno početje fizično in psihično zmatra, kar sploh ni dobro za na cesto, saj ne razmišljamo zdravo.

Drugače pa vsem revežem, ki se poleg mene trudijo, da bi naredili zase, vsa čast. Težko je to življenje ko moreš za vsak ugriz razmisliti ali je vredno,da ne bo potem tehtnica pokazala preveč.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ne druzga že toliko pomaranč ni dobro pojest, ker imajo veliko kalcija pol se ti pa nalaga tam kjer ne bi bilo treba.

Z sadjem je spet drugi problem, ker vsebuje sladkor....če že gremo v skrajnost :D

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

pri trbušnjakih bi jest svetoval da delaš res do fula dokler ne moreš več, 10 sekund počivaš in potem že spet naprej dokler res ne moreš več. to ponoviš ene trikrat in to je to. jest to delam skor usak dan in morm rečt da je kr učinkkovito.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri trbušnjakih bi jest svetoval da delaš res do fula dokler ne moreš več, 10 sekund počivaš in potem že spet naprej dokler res ne moreš več. to ponoviš ene trikrat in to je to. jest to delam skor usak dan in morm rečt da je kr učinkkovito.

LP

kaj pa delaš ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Star sem 16 let vendar sem šele pred slabim letom prišel v pubarteto, pa me zanima če moram oz. je zdravo že sedaj iti na dieto, da bi izgubil tisto maščobo na trebuhu, ki prekriva mišice?

Mišice se mi že zelo dobro vidijo takoj po vadbi, drugače pa jih vidiš pred ogledalom, le če jih hočeš videt :D .

Šestkrat na teden naredim nekaj čez 100 trebušnjakov,

ter še neko drugo vajo za spodnje trebušne mišice. Drugače ne delam nekih drugih vadb, kot npr. tekanje, vožnja s kolesom in drugo ker sem to počel pred kakšnim letom pa nisem videl da bi se 'špeh' začel kaj tanjšati. Rad bi izgubil maščobo po celem trebuhu, predvsem pa je opazna na spodnjem delu. Ali naj počakam ker še rastem ali naj pričnem z dieto oz. kakšno vadbo? Prosim in se že vnaprej zahvaljujem za vse predloge, odgovore...

L.P.

KS

Popravljeno . Popravil KingSize
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot si že sam ugotovil za 6-pack potrebuješ pač čim manj maščobe, sama vadba, dok so obloge, ne pripomore.

Jaz osebno ne bi priporočal dijete. Tako in tako porabiš veliko ker še rasteš, omeji vnos sladkarij, belega kruha in krompirja. Jih nadomestiš s čim bolj koristnim, zelenjavo(fuj :D), sadjem(mjam :D). Prav tako lahko kak pirček preskočiš.

Pa če še malo več potečeš tudi ne škodi, mogoče nisi opazil, ampak se manjšajo obloge tako precej učinkovito.

Jst imam sicer 6-pack samo v hladilniku :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Star sem 16 let vendar sem šele pred slabim letom prišel v pubarteto, pa me zanima če moram oz. je zdravo že sedaj iti na dieto, da bi izgubil tisto maščobo na trebuhu, ki prekriva mišice?

Mišice se mi že zelo dobro vidijo takoj po vadbi, drugače pa jih vidiš pred ogledalom, le če jih hočeš videt :D .

Šestkrat na teden naredim nekaj čez 100 trebušnjakov,

ter še neko drugo vajo za spodnje trebušne mišice. Drugače ne delam nekih drugih vadb, kot npr. tekanje, vožnja s kolesom in drugo ker sem to počel pred kakšnim letom pa nisem videl da bi se 'špeh' začel kaj tanjšati. Rad bi izgubil maščobo po celem trebuhu, predvsem pa je opazna na spodnjem delu. Ali naj počakam ker še rastem ali naj pričnem z dieto oz. kakšno vadbo? Prosim in se že vnaprej zahvaljujem za vse predloge, odgovore...

L.P.

KS

Jst ti priporočam tkole...Če si dost aktivn in če se kolikortoliko poznaš, pojej vse kar vidš, zdej je najbl pomembn da rasteš, sam vseen mal pazi če boš opazu da se rediš malo zmanjšaš. Drgač pa si naredi en trening plana v katerm vključujejo vaje tek, trebušnjake, sklece, če imaš možnost plavanje in pa vzgibe(pullups)-> vaja vesa v zgibi samo pač da se dviguješ. To delaš v serijah ampak recimo stopnjuješ po tednih, k prideš do neke svoje meje to vzdržuješ. Dobu boš na kondiciji špeh se ti bo relativno stopiu odvisno od tvojga metabolizma.

Trebušnjake delaj pa na benču da so noge višje od trupa so malenkost težji od ostalih ampak tok bol efektivni. Maš pa malo morje takih razporedov treningov na netu sam pogoogli mal.Pr tvojih letik zaenkrat nima kej bit ker si že več al mn razvit je pa res da bi jst na tvojm mestu mau počaku s fitnesom. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej najlepša hvala za odgovore.

Zanima me če je preveč 6x na teden da delam vaje za trebušne?

Bom pa začel tekat ipd.

@ MotoGP - Trebušnjake delam tako, da imam noge na sedežni, torej imam kolena pod pravim kotom dvignjena. Na -tak- način, samo da imam jaz noge naslonjene na sedežno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha aha...jst sm mislu malenskot drugačne, da ti benč postaviš pod kot naprimer 35° noge zahaklaš za zgorni del in se dviguješ...Tko nardiš naprimer še 30% več vaje naprimer takole [KLIK]

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole berem pa si ne morem kaj... vedno, ko se spravim na dieto in naslednji dan obupam si rečem, da to delam ženskam uslugo, saj: "Bolje da ljulja, nego žulja!". Pa še za per se mi ni treba vsakič do šanka stegovat, ampak lepo na vampek naslonim :trance_27_notworthy:

Drugače pa naj bi bila ob normalni telesni aktivnosti zelo dobra tale dieta:

Jedilnik:

· PONEDELJEK

zajtrk

1pomaranča, 2prepečenca, skodelica kave ali caja

kosilo

1pomaranča, 1 kuhano jajce, 1kislo mleko ali jogurt

večerja

2paradiznika, 2 kuhani jajci, 1/2kg solate, 2 prepecenca

katastrofa!!! to ni normalno za nikogar, dajte se malo zresnit. dijeta ne pomeni nič jest, ampak zdravo oz. bolj pravilno. prisilno hujšanje z nekimi kao dijetami še nikomur ni prineslo rezultata, kvečjemu škodo. to da v kratkem času zgubiš kg na račun izgube vode iz telesa in mišične mase ni nič. to je lažno in kg se bodo spet povrnili - garantirano. izguba maščobe je nekaj drugega in se ne zgodi v mescu dni in s tako dijeto, potrebno je spremeniti način prehranjevanja v bolj zdravega ter pričeti z redno telesno aktivnostjo. po kakšnem letu dni pa bodo že neki rezultati + izboljšano zdravje.

malo sem se razp... samo ne mi iz dunajskega s pomfrijem na prepečenec skakat :wallbash:in sanjat o kukuruzu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

no jst sm tut ta teden začev trebušnjake delat pa uteži dvigat :D še tečt je treba začet .)

pa če ma kdo kašen predlok kako bi do tegale cilja pršu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jst sm tut ta teden začev trebušnjake delat pa uteži dvigat :D še tečt je treba začet .)

pa če ma kdo kašen predlok kako bi do tegale cilja pršu

ja bi mogla vedet kakšno postavo imaš, kako se prehranjuješ drugače in kakšen je tvoj metabolizem, presnova, krvna skupina...

Če si mislil pa šport:

- skleci z rokami narazen (za prsi)

- kolebnica

- vležeš se na trebuh in se dviguješ z glavo in rokami na vzgor, da delujejo hrbtne mišice

- stranske trebušnjače še ne pozabi

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jst sm tut ta teden začev trebušnjake delat pa uteži dvigat :D še tečt je treba začet .)

pa če ma kdo kašen predlok kako bi do tegale cilja pršu

A bi rad imel takšne mišice, ali bil tak burek :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja bi mogla vedet kakšno postavo imaš, kako se prehranjuješ drugače in kakšen je tvoj metabolizem, presnova, krvna skupina...

Če si mislil pa šport:

- skleci z rokami narazen (za prsi)

- kolebnica

- vležeš se na trebuh in se dviguješ z glavo in rokami na vzgor, da delujejo hrbtne mišice

- stranske trebušnjače še ne pozabi

ee hvala na pomoči :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi rad imel takšne mišice, ali bil tak burek :)

:lol1:ne bom zdej tle :topic: pisov

bom reku sm da bi mu take mišice :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jst sm tut ta teden začev trebušnjake delat pa uteži dvigat :D še tečt je treba začet .)

pa če ma kdo kašen predlok kako bi do tegale cilja pršu

Ehm.....mogoče se da doseč z vožnjo v Brnu....:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no jst sm tut ta teden začev trebušnjake delat pa uteži dvigat :D še tečt je treba začet .)

pa če ma kdo kašen predlok kako bi do tegale cilja pršu

zelo simpl

delaj trebušnjake vseh vrst, ter veliko kardia... preverjeno deluje, v enem mescu bi se moralo že poznati, če nisi preveč zalit

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!