Skoči na vsebino

Trebušnjaki


stuhec

Priporočene objave

ne verjemi... za postavo je treba garat in se marsičemu odpovedat. Ne pa 10min na dan tole furat :)

se strinjam

sam škoda da še ni noben kaj takega na svoji koži sprobal

Garat in kar je najpomebneje (posebaj za trbušnjake)..PREHRANA !!! Pri vseh teh napravah je "magičen stavek": "Zraven vam podarimo še plan prehrane" :)

Kar se pa tega za sklece tiče.....sklece na zapestjih pa bo enak učinek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam

sam škoda da še ni noben kaj takega na svoji koži sprobal

aja...? :D jst sm ... te zanima?

Popravljeno . Popravil Racemaniak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Se popolnoma strinjam: brez urejene prehrane ni rezultatov. Sama že kar nekaj let pridno treniram ( včasih fitnes, tak malo za lepšo linijo ), zdaj pa skoraj vsak dan tečem, in ko je prehrana porihtana, ko je disciplina, so rezulatati tu :D Sploh pa, ko želiš imet lepo vidne trebušne mišice!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
  • 1 mesec pozneje...

danes 800 trebušnjakov, naslednji korak pa 20 kil na prsa, pa 5 manjših serij, 2-3 mesece, pol pa samo 4 min dnevno.(za trebuh)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

danes 800 trebušnjakov, naslednji korak pa 20 kil na prsa, pa 5 manjših serij, 2-3 mesece, pol pa samo 4 min dnevno.(za trebuh)

Izgubljaš čas. Raje naredi trening za celo telo in ko bo BF nizek nizek, bodo tud trebušne. Ko delaš vaje za trebuh, moraš narest cel spekter vaj, ne samo trebušnjake in narediš tako kot je treba,...in to delaš na 3 dni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Izgubljaš čas. Raje naredi trening za celo telo in ko bo BF nizek nizek, bodo tud trebušne. Ko delaš vaje za trebuh, moraš narest cel spekter vaj, ne samo trebušnjake in narediš tako kot je treba,...in to delaš na 3 dni.

+1

Potrebno je delati vaje za celo telo, poleg tega pa še malo trimčkati ali pa gonit bicikel. To je prava pot.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izgubljaš čas. Raje naredi trening za celo telo in ko bo BF nizek nizek, bodo tud trebušne. Ko delaš vaje za trebuh, moraš narest cel spekter vaj, ne samo trebušnjake in narediš tako kot je treba,...in to delaš na 3 dni.

ja bf mora bit pod mejo 10% tako da.......

to pomeni beljakovine na ful Oh min.... na 5 dni off......

kardio vsak dan 1 uro......+ vsak dan normalni trening......

no pain no gain........ tak da veselo na delo.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Se popolnoma strinjam: brez urejene prehrane ni rezultatov. Sama že kar nekaj let pridno treniram ( včasih fitnes, tak malo za lepšo linijo ), zdaj pa skoraj vsak dan tečem, in ko je prehrana porihtana, ko je disciplina, so rezulatati tu :D Sploh pa, ko želiš imet lepo vidne trebušne mišice!

Se strinjam z tabo. Spremeniti je potrebno način življenje. In seveda vztrajati in potem so rezultati neizbežni. Sam tečem vsak drugi dan tedesko prelaufam povprečno 50 km in več majn ne. Tek je način življenje,balzam za telo in psiho.

LP Vinko 40

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa za kolena tud

Za kolena je pa bicikl zakon. :yea1:

Samo komentar na celotno temo: Trebušnjaki so le ena manj pomembnih skupin mišic, ki prispevajo k splošnemu izgledu. Ukvarjati se le s trebušnjaki je podobno, kot pri motorju loščiti feltne, vse ostalo pa pustiti umazano.

Zato je celovit pristop k telesni vadbi edina prava pot. Vsi ostali čudežni čajčki in neverjetni ptipomočki so le izumi za neumne in lene ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kolena je pa bicikl zakon. :yea1:

Samo komentar na celotno temo: Trebušnjaki so le ena manj pomembnih skupin mišic, ki prispevajo k splošnemu izgledu. Ukvarjati se le s trebušnjaki je podobno, kot pri motorju loščiti feltne, vse ostalo pa pustiti umazano.

Zato je celovit pristop k telesni vadbi edina prava pot. Vsi ostali čudežni čajčki in neverjetni ptipomočki so le izumi za neumne in lene ljudi.

Dare imaš popolnoma prav treba se ja marsičemu odreč in nekaj naredit potem je napredek viden.

Brez muje se še čevelj ne obuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Za kolena je pa bicikl zakon. :yea1:

Samo komentar na celotno temo: Trebušnjaki so le ena manj pomembnih skupin mišic, ki prispevajo k splošnemu izgledu. Ukvarjati se le s trebušnjaki je podobno, kot pri motorju loščiti feltne, vse ostalo pa pustiti umazano.

Zato je celovit pristop k telesni vadbi edina prava pot. Vsi ostali čudežni čajčki in neverjetni ptipomočki so le izumi za neumne in lene ljudi.

Dare pojma nimaš, dobro da nisi kak trener !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kolena je pa bicikl zakon. :yea1:

Samo komentar na celotno temo: Trebušnjaki so le ena manj pomembnih skupin mišic, ki prispevajo k splošnemu izgledu. Ukvarjati se le s trebušnjaki je podobno, kot pri motorju loščiti feltne, vse ostalo pa pustiti umazano.

Zato je celovit pristop k telesni vadbi edina prava pot. Vsi ostali čudežni čajčki in neverjetni ptipomočki so le izumi za neumne in lene ljudi.

zdaj je samo odvisno če govorimo o vidnih trebušnjakih (sixpack) ali močnih trebušnjakih, ki so lahko skriti "pod oblogo". trebušnjaki so super pomembni, brez njih se še iz postelje na boš vstal, seveda pa ni nujno da so super vidni in zdefinirani. probaj plezat z supermočnimi rokami in ramami pa slabimi trebušnjaki :whistle:

jasno pa da je najboljše če razvijaš vse enakomerno.

glede teka pa tako: pol nekaj letih aktivnega treninga teka (dolge proge, kros) v mladosti lahko sedaj ugotavljam da imam kolena bolj obrabljena kot moj 25 let starejši oče. če k temu še dodam da ima večina rekreativnih tekačev napačno ali slabo tehniko teka in da jih dosti laufa po asfaltu si marsikdo z tekom dela več škode kot koristi.

po lanski operaciji kolena pa itak za mene pride v poštev še samo kolo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
  • 1 leto pozneje...

LP! Jas se ukvarjam aktivno z nogometom.Trenutno zaj vec kot en mesec delam vsaki dan po 400 trebusnjakov in se mi ze nekaj pozna ampak se ni kaj dosti spremenilo.Zanima me zakaj se mi ni nic spremenilo od tega trdega dela vsaki dan! Hvala za odgovor in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP! Jas se ukvarjam aktivno z nogometom.Trenutno zaj vec kot en mesec delam vsaki dan po 400 trebusnjakov in se mi ze nekaj pozna ampak se ni kaj dosti spremenilo.Zanima me zakaj se mi ni nic spremenilo od tega trdega dela vsaki dan! Hvala za odgovor in LP

Je kar nekaj dejavnikov (prehrana, stres...), najpomemnejsa je prehrana, sicer pa vec kot 1-2kg na mesec ne smes zgubit, saj bos v tem primeru zgubljal misice. Ti kar vstrajaj, cez pol leta pa povej kaki so rezultati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznalo se ne bo dokler ne boš imel dovolj nizek procent maščobe. Veliko ponovitev ti ne bo nič pomagalo, dobil boš na vzdržljivosti, če bi rad da se vidjo moraš delat pa za moč, torej izberi take vaje pri katerih ne boš zmogel veliko ponovitev.

 

Sem pa zgolj teoretik mojih trebušnih še nikoli nisem videl :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trebušnjaki se ne bodo začeli poznati zaradi njihove aktivacije,ampak prilagoditve prehrane.Pri odraslem človeku se začnejo delat obrisi trebušnjakov nekje pri 14% zalogi maščobe na telesu,vsak procent dol,boljše so vidni. Veliko ponavljan in treningov ne prinese željenih rezultatov,to si zapomnite,trebušnjaki so mišica kot vsaka druga.Vzemimo naprimer biceps in vsak dan naredimo 300-400 zgibov,biceps se bo manjšal ne večal,ker mu ne pustite dovolj časa za regeneracijo.Trebušnjake delajte 2-4 na teden,različne vaje ker če delate eno te isto telo več ne reagira,mišico je potrebno vedno znova šokirat da jo zbudite! Kot sem že povedal z trebušnimi vajami se ne bodo poznali trebušnjaki nič bolje ,potrebna je prilagoditev prehrane in ob dobrem jedilniku in treningu bodo trebušnjaki dobili hard look videz.

 

Odgovorim še Urkomenu........pri pravilni sestavi jedilnika lahko tedensko zgubiš od 0.5-1 kg,tako dieto se ponavadi drži od 10 do 14 tednov in v tem času povprečno izgubiš 10% mišične mase.

Čisto pri vsaki dieti se izgublja mišična masa,pač ne gre drugače,saj v telo vnašaš manj hidratov kot jih porabiš,hidrati pa so gorivo za mišico,beljakovine pa gradbeni material,če karikiram!

Zato je dobro pred definicijo telesa pridobiti čim več mišične mase,da te po definiciji ostane čim več.

Na žalost pa je isto z pridobivanjem mišične mase,pri tem boste zagotovo pridobili tudi nekaj odvečne maščobe,ki bo kasneje tudi gorivo za dietične tedne!

 

Lp S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če zmerno zmanjšaš vnos kalorij izguba mišične mase ob primernem treningu ni tako huda, po drugi strani tudi 10% ni ogromno, odvisno koliko % maščobe je tu vštetih. :P Je pa res, da za trebušnjake ni potrebno zelo veliko vaditi, saj jih ima vsak ... samo dovolj nizek % maščobe je potrebno imet, da se jih vidi. :)

Popravljeno . Popravil SLVR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!