Skoči na vsebino

Trebušnjaki


stuhec

Priporočene objave

Trebušnjaki se ne bodo začeli poznati zaradi njihove aktivacije,ampak prilagoditve prehrane.Pri odraslem človeku se začnejo delat obrisi trebušnjakov nekje pri 14% zalogi maščobe na telesu,vsak procent dol,boljše so vidni. Veliko ponavljan in treningov ne prinese željenih rezultatov,to si zapomnite,trebušnjaki so mišica kot vsaka druga.Vzemimo naprimer biceps in vsak dan naredimo 300-400 zgibov,biceps se bo manjšal ne večal,ker mu ne pustite dovolj časa za regeneracijo.Trebušnjake delajte 2-4 na teden,različne vaje ker če delate eno te isto telo več ne reagira,mišico je potrebno vedno znova šokirat da jo zbudite! Kot sem že povedal z trebušnimi vajami se ne bodo poznali trebušnjaki nič bolje ,potrebna je prilagoditev prehrane in ob dobrem jedilniku in treningu bodo trebušnjaki dobili hard look videz.

 

Odgovorim še Urkomenu........pri pravilni sestavi jedilnika lahko tedensko zgubiš od 0.5-1 kg,tako dieto se ponavadi drži od 10 do 14 tednov in v tem času povprečno izgubiš 10% mišične mase.

Čisto pri vsaki dieti se izgublja mišična masa,pač ne gre drugače,saj v telo vnašaš manj hidratov kot jih porabiš,hidrati pa so gorivo za mišico,beljakovine pa gradbeni material,če karikiram!

Zato je dobro pred definicijo telesa pridobiti čim več mišične mase,da te po definiciji ostane čim več.

Na žalost pa je isto z pridobivanjem mišične mase,pri tem boste zagotovo pridobili tudi nekaj odvečne maščobe,ki bo kasneje tudi gorivo za dietične tedne!

 

Lp S

 

 

se ne strinjam z izgubo misicne mase...

ob optimalni hrani in optimalnem treningu ne izgubis misicne mase... vrjemi preverjeno...

 

trenutno sem na hard dieti.....

skoraj 0 OH

cirka 200g mascobe....

glede beljakovin pa ne bom izdal skrivnosti koliko jih je......

 

v mesecu dni sem izgubil 4 % mascobe, kaj je maximum...... za normalnega smrtnika.... ob tem seveda da brez kemije.......

in sem pridobil cirka 1 kg ciste misicne mase....

izmerjeno po poliquin meritvi..... 12 tock meritve..... ki se seveda tedensko spremlja....

velik vpliv na izgubo mascobe ima tudi stres in s tem povecan kortizol......

ljudje smo si razlicni tako da... je zelo tesko posplosevat.....

 

jaz primer sem imel zelo veliko stopnjo % bf.... trenutno sva z mojim prijateljem, ki je pac dovolj strokovno podkovan na tem podrocju izkljucila vse faktorje, ki so zavirale mojo izgubo mascobe....

res pa da ko prides do dolocene % vrednost mascobe i se ta zadeva konkretno ustavi.....so se pa manipulacija z vodo itn.....

in veliko ljudi je intolerantnih na OH.......... tako da.......

zadeva je veliko bolj kompleksna kot si kdo misli

 

glede trebusnjakov pa......

vaje kot so mrtvi dvig pocep in dvigovanje trupa oz vzgibi dovolj da so da imas vidne trebusnjake ampak le ob dovolj nizkem % bf.....

pravi bilderi ne delajo kardia in trebusnjakov :grim

 

in se glede pridobivanje misicne mase ( kvalitetne seveda)  se je ob pravilnem jedilniku da tudi brez mascobe pridobit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hilton,nisem pisal za določeno osebo se pravi invidualno temveč splošno kot si že sam ugotovil,saj imam premalo podatkov da bi lahko napisal kaj več,no pa tudi ne bi,saj so moje izkušnje prigarane tako z učenjem kot z izkušnjami ,ki sem jih drago plačal!

Pri optimalnem treningu in optimalni hrani je napredek dosti počasnejši kot da se odločiš in delaš radikalno,kakorkoli,vsak trener ima svoje pristope!

Glede beljakovin ni nobenih skrivnosti,če delaš pravilno in brez anabolikov telo ne more predelat več kot 2-2.5g na kilogram žive teže,se pravi če si težek 100kg ne potrebuješ več beljakovin kot 200-250g na dan,ostalo boš po domače pokakal.

Na bilokateri dieti si imaš povečan kortizol,za tiste ki ne veste je to hormon stresa! Tako se telo brani pred dieto ohranja vitalne organe v dobri formi,a mišice zato izginjajo in tu se Hilton izgublja tistih 10% mišične mase,pri nekaterih več pri nekaterih manj,čisto nič,pa je čista utopija pa ti meri z bilokaterim testom želiš.

Glede pridobivanja čiste mišične mase,DA se toda napredek je zelo,zelo počasen.

Na mesec pridobit 1kg čiste mišične mase je za mene tudi utopija,mogoče nima kdo občutka koliko je to in kaj pomeni,Pojdite do mesarja in naj vam odreže kos čistega mesa,ki bo tehtal 1kg,no šele potem boste dojeli kaj se pravi ustvart takšen kos mišic v 1 mesecu.

Če bi bilo to res bi vsi bodibildrji bili spremni po 2-3 letih za naslov Mr.Olimpija,v resnici pa potrebujejo od10 do 20 let,da se približajo najboljšim!

Je pa res,da boš na začetku mišično maso pridobival hitreje,s časom pa se stvar upočasni i9n potrebni so vedno novi prijemi za napredek.

No takole od mene in posploševanju Hilton,pa brez zamere,z fitnesom se ukvarjam že skoraj 20 let,za sebe vem zadosti,za tebe vidim premalo,se opravičujem,če sem vas zmotil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hilton,nisem pisal za določeno osebo se pravi invidualno temveč splošno kot si že sam ugotovil,saj imam premalo podatkov da bi lahko napisal kaj več,no pa tudi ne bi,saj so moje izkušnje prigarane tako z učenjem kot z izkušnjami ,ki sem jih drago plačal!

Pri optimalnem treningu in optimalni hrani je napredek dosti počasnejši kot da se odločiš in delaš radikalno,kakorkoli,vsak trener ima svoje pristope!

Glede beljakovin ni nobenih skrivnosti,če delaš pravilno in brez anabolikov telo ne more predelat več kot 2-2.5g na kilogram žive teže,se pravi če si težek 100kg ne potrebuješ več beljakovin kot 200-250g na dan,ostalo boš po domače pokakal.

Na bilokateri dieti si imaš povečan kortizol,za tiste ki ne veste je to hormon stresa! Tako se telo brani pred dieto ohranja vitalne organe v dobri formi,a mišice zato izginjajo in tu se Hilton izgublja tistih 10% mišične mase,pri nekaterih več pri nekaterih manj,čisto nič,pa je čista utopija pa ti meri z bilokaterim testom želiš.

Glede pridobivanja čiste mišične mase,DA se toda napredek je zelo,zelo počasen.

Na mesec pridobit 1kg čiste mišične mase je za mene tudi utopija,mogoče nima kdo občutka koliko je to in kaj pomeni,Pojdite do mesarja in naj vam odreže kos čistega mesa,ki bo tehtal 1kg,no šele potem boste dojeli kaj se pravi ustvart takšen kos mišic v 1 mesecu.

Če bi bilo to res bi vsi bodibildrji bili spremni po 2-3 letih za naslov Mr.Olimpija,v resnici pa potrebujejo od10 do 20 let,da se približajo najboljšim!

Je pa res,da boš na začetku mišično maso pridobival hitreje,s časom pa se stvar upočasni i9n potrebni so vedno novi prijemi za napredek.

No takole od mene in posploševanju Hilton,pa brez zamere,z fitnesom se ukvarjam že skoraj 20 let,za sebe vem zadosti,za tebe vidim premalo,se opravičujem,če sem vas zmotil.

 

 

 

ni nobene zamere...

ce hoce kdo dober bit pa najmanj 4g testota   na teden  pa 8 enot na dan :grim

 

tudi tukaj ni skrivnosti vec.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni nobene zamere...

ce hoce kdo dober bit pa najmanj 4g testota   na teden  pa 8 enot na dan :grim

 

tudi tukaj ni skrivnosti vec.......

 

... ja super  ... :OK:

 

... zmer so mi bli pa všeč tisti "tadobri" .... :eek:

 

.... taki, k velik dobrga nardijo za svoje telo in svoje zdravje ....   :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ja super  ... :OK:

 

... zmer so mi bli pa všeč tisti "tadobri" .... :eek:

 

.... taki, k velik dobrga nardijo za svoje telo in svoje zdravje ....   :lol1:

saj so vsem :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hilton,dost je že 0.5gtestota na teden pa 3enote na dan .)profiči ja grejo pa na tolk k si ti napisu :D

Ajdi dost pregovarjanja mulci,trebušnjake delat :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hilton,dost je že 0.5gtestota na teden pa 3enote na dan .)profiči ja grejo pa na tolk k si ti napisu :D

Ajdi dost pregovarjanja mulci,trebušnjake delat :lol:

cuj konkretno se doze dvigujejo v zadnjih letih :grim

mas v slo tudi take ki so na 7g :ninja:

 

aja raje dl pa pocepe naj delajo...

ker jih tak ne znajo delat al pa na smitki vretenca skup nabijajo :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega to so pa take doze,da tud pamet ne dela več glih najbolje.....agresija,depresija in na koncu impotenca!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj so vsem :grim :grim

 

 

.....a si prepričan da vsem ????????  :? 

 

... všeč so predvsem takim punčkam, tam okol osemnajst, devetnajst ...   :eek:  takim, k misljo, da se itak še nikjer ni rodil tak, k bi lahko njih "prevrnu" ...  :P 

 

.... takim, ki bodo o zdravju itak šele čez ene trideset let začele tuhtat ....  :hmm:

..... jasno, če do takrat ne bodo ratale itak že čist anoreksične, al pa mogoče v drugo stran .... močno preobilno okrogle ...  :lol1:

 

... všeč pa je mogoče tud kšnim fantičkom, k bi pa takšne punčke radi "prevrnil" ... al pa bi se jim s takimi trebušnjaki radi vsaj "na daleč" malo približal, ker so sicer največkrat vase zaprti, in po možnosti tud mal asocialni ....  :cry: 

 

 

... torej poanta ?????  :?

 

.... SAMO GASAAAAAAAAA ...

 

.... čim več anabolikov v kombinaciji s čimveč trebušnjakov .... uspeh ZAGOTOVLJEN !!!! :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolega to so pa take doze,da tud pamet ne dela več glih najbolje.....agresija,depresija in na koncu impotenca!

 

A zato men čuna tok dobr stoji, ka nimam tok mišične mase :lol1:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A zato men čuna tok dobr stoji, ka nimam tok mišične mase :lol1:

 

 

.... a takrat, k delaš stojo na glavi ?????  :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar ti je ati povedu ko mu je še stal pred 60 leti,to ni več tako veš :grrr

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halllllllllllloooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!! Sem mislil, da sem na forumu Motosveta ne pa na nekem lepotnem. Dajte se pubeci raje o furah, ki ste jih naredili ali pa ki jih boste pogovarjat ne pa take bedarije ko jih tu spodaj berem!!!!!  :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Halllllllllllloooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!! Sem mislil, da sem na forumu Motosveta ne pa na nekem lepotnem. Dajte se pubeci raje o furah, ki ste jih naredili ali pa ki jih boste pogovarjat ne pa take bedarije ko jih tu spodaj berem!!!!!  :BUA:

 

fant, da se ne boš sekiral.... Imaš čisto prav veš, si na Motosvet forumu, vendar v rubriki "Zdrav duh v zdravem telesu", kjer se pač ne govori o dnevnih vtisih, potovanjih itd. 

 

Če te zanimajo fure in najava le teh, se prestavi mejčkn višje v rubriko "On Road&Off-road.

 

lp,mz

:grrr

ampak? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri fizioterapij na Soči so bili "na sporedu" tudi trebušnjaki in fizioterapevtka Taja mi je nekoč rekla, da sem bil pred nesrečo v dobri kondiciji ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pusti Roberto nekoč,živi za sedaj in naprej :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar nekaj časa že ne delam nobenih vaj več (noga) in to verjetno ni najboljše, doda "izgovarjam se", da se "šparam"za kolensko protezo ... .)

Popravljeno . Popravil RobiRoberto
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roberto delaj vaje,v boljši formi boš ko prideš iskat kolensko protezo,prej boš spet na nogah to ti resno pravim.Si v letih in telo ne odpušča več napak,brez izgovorov začni že danes! ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj sem se tudi spomnil zakaj sem nehal telovaditi. Zato, ker bi najbrž lahko delal samo še trebušnjake, ker me pri vseh ostalih vajah preveč boli koleno ... We will se,kaj bo dr. Trebše rekel v sredo v Valdoltri ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!