Skoči na vsebino

Trebušnjaki


stuhec

Priporočene objave

...tko... zdej je pa cajt da začnem trebušnjake delat. SIX pack se mi že vidi.... čez kak mesec bo že najbrž seven pack...   :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa resno! :D

Treniram tek 3-4x/teden in naredim 30-40km/teden. Ker sta vsaj dva treninga bolj intenzivna (nogomet in intervali), se je treba dobro zalagati z hrano. Pomeni, da treba redno jesti, ker samo če pomislim, da bom zmanjšal vnos, se mi že pozna na vikend dolgem teku tako, da imam utrujene noge. Dilema je, kako izgubiti še nekaj malo maščobe v telesu, brez posledic za trening?

nehaj laufat :grim 

pa delaj raje intervalce ...

sprinte ali pa na kolesu.....

ker laufanje je veliko sranje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

ker laufanje je veliko sranje

 

Daj no daj, tale pa je :D

 

Seveda je sranje, ker ne da istih rezultatov kot razne diete, prehranski pripomočki, proteini ter razne hormonske terapije. 

 

Po drugi strani pa da kondicijo, dobro počutje, preživljanje na svežem luftu, druženje ipd. 

 

Brez dileme bom vedno izbral tek pred prej naštetimi zadevami. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nehaj laufat :grim

pa delaj raje intervalce ...

sprinte...

A intervalni trening teka in šprint niso "laufanje"?  :wacko:

Vsaj zame so sestavni del tedenskega plana.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tek je zelo koristen ob pravilni tehniki in podlagi in obutvi,v nasprotnem primeru pa lahko prihaja do poškodb kolen,ki so najbolj izpostavljena,prav tako hrbtenice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tek je zelo koristen ob pravilni tehniki in podlagi in obutvi,v nasprotnem primeru pa lahko prihaja do poškodb kolen,ki so najbolj izpostavljena,prav tako hrbtenice.

Uf, hvala! S pravočasnim nasvetom si me rešil katastrofalne odločitve. Grem še naprej lepo lanzan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A intervalni trening teka in šprint niso "laufanje"?  :wacko:

Vsaj zame so sestavni del tedenskega plana.

Bolje hoja kot tek. Na te prešaltaš ko skineš kg na nivo, da ne obremenjuješ skeleta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Vidim, da ste motoristi sami fitnes stručkoti :OK:

 

Pa še meni malo pomagajte... :grim

 

Že na začetku povem, da to ni neka novoletna obljuba :smoke:

 

Načeloma sem kar aktiven. Prekolesarim par tisoč kilometrov letno, do nedavnega sem tekel po 40 km tedensko, plezam, hribolazim...

Zadnja tri mesece sem se pa spremenil v nepremičnino :BUA:  :BUA: Veliko drugih obveznosti in stresa, pa sta kar nekam izpuhtela čas in volja za šport :blush: Produkt je pa pomanjkanje kondicije in neka čudna snov, ki se je nabrala okrog trebuha  :music4:

 

Torej stvar je taka...

 

Cilj je pridobit nazaj formo, se znebit zimske izolacije in pridelat malo mišic, da bom vsaj zgledal kot desc :grim  Trenutno sem pri 180cm in 73kg. Med drugim grem tudi tečt na 10km na kraški maraton. 

 

Takole sem si zastavil...

2krat tedensko vaje za moč za celo telo v fitnesu

2krat tedensko aerobna vadba. Za začetek 1h oziroma 10km lahkotnega teka (ja poznam pravilno tehniko teka in se tudi trudim da jo izvajam)

1krat tedensko 2h plezanja

za vikend pa mogoče kakšni hribi, če bo še kaj energije in časa ostalo :closedeyes:

 

Zdravje mi kar služi, edino kolena se nekaj pritožujejo vsake toliko časa :BUA:

Kar se hrane tiče imam kar pošlihtano. Že tako jem dovolj raznoliko, izogibam se mastni hrani, zaužijem ogromno zelenjave in sadje. Odrečt se bom pa moral gibanici in višnjevemu zavitku :) Alkohola ne pijem sploh, kadim pa tudi ne :grrr Tako da okrog jedilnika nebi ravno kompliciral. Od prehranskih dopolnil mislim uživat beljakovine in OH po treningu in kreatin pred treningom.

 

Zdaj pa...sem kaj pozabil?  :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočal bi ti še glutamin,ki je zelo dober za regeneracijo,5g zjutraj na tešče,5g 20min pred treningom(bilokaterim) in 5g pred spanjem.

Napisal si si kar dobro tedensko aktivnost,zato ti priporočam  še vitamine in minerala+omega 3 maščobe.

Za kolena pa ti svetujem glukomazin 3 kapsule zjutraj in kolagen flex zvečer!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa brez vseh prehrambenih dodatkov brez problema in to od nekoga ki je požrl približno 150€+ prehrambenih dodatkov na mesec nekaj let. Ključ je pravilna vadba za željen cilj in picajzlasta prehrana. Dodatki so super a so bolj praktičnega vidika, če se vse skupaj jemlje bolj na lahko pa se sploh ne da ugotoviti če so čemu koristili.

Zdaj pa na vprašanje kaj sploh bi rad imel?

Veliko mišične mase, sixpack + veliko tekaške kondicije večinoma ne gre skupaj, a tudi če bi bil genetsko primeren te bi verjetno trud ki bi ga potreboval za to odvrnil.

Veliki večini ponavadi ustreza malo poprimit za uteži na se nanj nalepi ene pol kg zrezkov v relativno kratkem času nato pobere stran večji del maščobe in zraven fura nekaj za kondicijo... (planine, tek, kolesarjenje itd.)

Veliko si jih želi mišice (konkretno maso) a se sploh ne zaveda da če samo zgubi lastno maščevje bo zgledal prav spodobno mišičast že kar tako. :) Veliko mišične mase je tudi v našem hobiju izredno nekoristno (razen za solo dviganje suzuki gsf1200).

 

Plan vadbe ki si si ga zamisil te bo ob povprečni zvedbi izčrpal. Po 1 mesecu tega če boš sploh zdržal boš na slabšem zelo verjetno (posledica neregeneracije mišičnih tkiv).

Poglej si vadbo na strani startingstrenght.com. Močnejši boš iz tedna v teden z normalnim prirastkom mišične mase in ko boš porihtal prehrano se bo maščoba kar sama poslavljala saj ne boš dohajal s kalorijami (vsaj moja ekipa z mano vred ni). Boš nadpovprečno in funkcionalno močan že po par mesecih (če se lotiš zadeve prav kar je kar enostavno) brez velikih prirstkov mišične mase (razen morda v noge se ti bo zdelo na trenutke kar čudno). Sploh pa je filing nepopisen ko pride mimo dvodelna omara in vpraša če lahko na isti napravi dela med tvojimi pavzami nakar te bo vprašal če ti pomaga snet dol uteži ti pa mu dovrneš... ogrevam se, še imam namen dodati.... Doživel ene 3x podoben scenarij... vsi s surlo stran (tisti johnny Bravo stil steroidnih prismuknjencev). Za pridobivanje na moči boš pridelal malo špeha saj v pomanjkanju kcal omembe vrednega prisrastka ne bo ali ne bo sploh. Pridobljeni špeh pa v relativno kratkem času popucaš z povsem enako vadbo in požiranjem ponosa saj bo z nižjim vnosom kcal tudi moč nkoliko upadla kar je neizbežno (razren če ne bos jemal steroidov ampak to je že druga norost). Po nekaj Kg manj in nekaj Kg manj tudi na drogih bo postava zelo blizu ali pa celo več od  tistega kar je nekdo pričakoval.

 

Morda se komu zdi po zgoraj napisanemu enostavno... je pa ni. Marsikoga mine ko ne uspe pravilno narediti prostega počepa s štango na hrbtu oz. ugotovi da je 40kg kar pošten zalogaj na začetku a je predhodno na mašinah delal presse od 100+ Kg in zato odneha ker mu ego ne dovoli. Še slabše je z mrtvim dvigom ki je poleg počepa najpomembnejša vaja. Mnogi obupajo in je ne delajo ali pa jih je sram oz. se poškodujejo ker ni bobenega zraven da pomaga oz. pretiravajo s težo in silijo v slabo izvedbo kar je recept za resne poškodbe.

 

Za konec pa še to mit o blejakovinah (proteini) ni mit. Potrebno je veliko beljakovin za obnovo in izgradnjo telesa podvženega konkretnemu stresu. Raje kot kupovat vreče sirotkinih zvarkov kupite meso, jajca in ribe + veliko zelenjave saj boste od njih imeli veliko več. Osnovna napaka mnogih je da vir beljakovin velikokrat skoraj povsem nadomestijo s praški. Poudaril bi še smiselnost omejevanja "navadnih" maščob in obvezno dodajanje kvalitetnih maščob.

 

In še za tiste ki ne veste, six pack se ne dela in nikoli ne bo v telovadnici/fitnessu oz nikjerdrugje kot v kuhinji. :) Veliko ljudi ki ima omembe vredne trebušnjake bo večinoma stežka priznalo, da niso naredili niti 1 vaje namensko zanje. :)

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema za odgovore.

Ja, zna bit res kar naporen teden. Ampak kolikor se poznam mislim da ne bo večjih težav. Še vedno pa lahko izpustim kakšen dan teka in si privoščim počitek. Na znanje vzeto tudi tisto o glukozaminu, glutaminu in maščobah.

Kaj je moj cilj?

Nikakor ne pridobitev velike količine mišične mase, ki ti pri vsakdanjih aktivnostih prav nič ne koristi :grrr Sploh pa nebi spet kupoval nove motoristične garderobe :smoke:

Pridobiti na moči (celotno telo), izboljšati telesno koordinacijo in pa seveda narest kakšen korak naprej pri vzdržljivostnih športih. Videz je postranskega pomena.

Torej da sem fit :grim  Lahko brez težav in uspešno plezam brez da bi me ovirala pomanjkanje moči in gibljivosti, da lahko prikolesarim iz Kranja do Sečovelj in zbežim sosedovemu psu ko se zapodi za mano  :OK:  Večino teh stvari sem že zdaj lahko počel. Rad bi se pa izboljšal in vse to nadgradil na višji nivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Horny-et, edino kar se strinjam glede prehrane, da mora ostati za osnovo redna oz. prava zdrava prehrana (torej vsi obroki), ne strinjam se pa da lahko intenzivno treniraš čisto brez vseh dodatkov. Torej vsak dan je nemogoče zraven službe, družine in ostalih reči zaužiti zadostno količino mineralov, vitaminov, proteinov, OH, itd. Niti časovno se ti ne izide. Razen če si nezaposlen, samski, kuharske mamice sin, brez drugih opravkov, kot da žreš in čakaš na dovoljenje želodca za treniranje.

Jaz treningom brez dodatkov ob samo redni prehrani nisem mogel slediti. Od utrujenosti, do krčev, zatrdlih mišic (predvsem mečnih), bolečin in še bi lahko našteval kaj je botrovalo, da treningi niso bili izpeljani v celoti oziroma površno. S pomočjo mineralov (Mg, K), vitaminov, Omega 3, sirotke v prahu po treningu in BCAA pred treningom, so moji treningi dosti bolj kvalitetni, cilji so doseženi, napredek je očitno viden.

Vsak se naj odloči sam glede dodatkov, najbolj bistveno pa je, da poslušaš svoje telo in mu nudiš dovolj vsega kar potrebuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej bi še kaj napisal sam vidm da je tu en kup profičev :kva1:MP se strinjam s tabo,sej par strani nazaj sem napisal par malp bolj podrobnih postov o trebušnjakih,dodatkih itd,pa se mi ne da pregovarjat s stručkoti :grrr

Svoje znanje rajši povem tam kjer znajo poslušati,pa še plačan sm :P

Se pa nasmejem ob branju postov profesionalcev :lol:

 

P.S. MP3500 BCAA lahko vedno dodaš tudi pred kardio vajami!

Popravljeno . Popravil Kmet2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o fuj.... sami kemiki oz. švarciji..... če nimate časa je boljš na kavču ležat k se futrat da ste fit s temi bljak kvazivitaminiinminerali... aja moje mnenje....  :)

če jaz kaj vem se da trebušnjake lepo delat brez dodatkov.... po domače tko k jih že ne vem kolk let delajo..... eni tut sam ob krompirju pa zelu... :bounce:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če jaz kaj vem....

 

:spider: , ti nič ne veš! :ras:

Popravljeno . Popravil MP3500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:spider: , ti nič ne veš! :ras:

 

jebiga, tut glupi mormo obstajat :P tko pol pametni bolj izstopajo....

 

aja pa dober tek :OK:

Popravljeno . Popravil pajkica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

 

Cilj je pridobit nazaj formo, se znebit zimske izolacije in pridelat malo mišic, da bom vsaj zgledal kot desc :grim  Trenutno sem pri 180cm in 73kg. Med drugim grem tudi tečt na 10km na kraški maraton. 

 

 

 

 

 

ja človek kam bi ti hujšal????  :lol1:

 

Jaz sem 183cm, pa 72kg, pa me nikjer ni nič, ti bi pa še hujšal  :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja človek kam bi ti hujšal????  :lol1:

 

Jaz sem 183cm, pa 72kg, pa me nikjer ni nič, ti bi pa še hujšal  :eek:

 

Nisi dobro prebral...nič nebi hujšal. Lahko je še kakšna kila gor. Le razmerje maščobe-mišice bi malo spremenil  :grim

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Horny-et, edino kar se strinjam glede prehrane, da mora ostati za osnovo redna oz. prava zdrava prehrana (torej vsi obroki), ne strinjam se pa da lahko intenzivno treniraš čisto brez vseh dodatkov. Torej vsak dan je nemogoče zraven službe, družine in ostalih reči zaužiti zadostno količino mineralov, vitaminov, proteinov, OH, itd. Niti časovno se ti ne izide. Razen če si nezaposlen, samski, kuharske mamice sin, brez drugih opravkov, kot da žreš in čakaš na dovoljenje želodca za treniranje.

Jaz treningom brez dodatkov ob samo redni prehrani nisem mogel slediti. Od utrujenosti, do krčev, zatrdlih mišic (predvsem mečnih), bolečin in še bi lahko našteval kaj je botrovalo, da treningi niso bili izpeljani v celoti oziroma površno. S pomočjo mineralov (Mg, K), vitaminov, Omega 3, sirotke v prahu po treningu in BCAA pred treningom, so moji treningi dosti bolj kvalitetni, cilji so doseženi, napredek je očitno viden.

Vsak se naj odloči sam glede dodatkov, najbolj bistveno pa je, da poslušaš svoje telo in mu nudiš dovolj vsega kar potrebuje.

Program starting strenght preverjeno deluje brez dodatkov ob normalnem življenju tako kot marsikateri drugi "programi". Ravnotako sem ugotovil še marsikaj, npr. da ni treba zdaj zapostavit vse, samo da na vsake 3 ure požrem 300g piščanca... In to od nekoga ki je pustil na myprotein.com po 500 funtov na vsake nekaj mesecev... (res pa da ni bilo vse zame). Profesionalni/napredno amaterski bodybuilding zahteva 3x več kot je povprečni rekreativec pripravljen prenesti ampak to ni bila nikoli tema o BB ipd. :)

 

Osnovni namig je bil vprašatelju ponuditi nekaj sprejemljivega za doseči svoj cilj in po možnosti brez ga navlečt na 10 pripravkov in mu stanovanje spremeniti v malo lekarno in hladilnik v shrambo za 50Kg piščančjih prsi...

.... verjetno je imel namen še furat kaj družinskega življenja (če pa hoče super duper telo za koledar bo pa moralo marsikaj trpet.. .)

Če kaj pogrešam je morda efedrin ki pa je bil vedno nedovoljen v Sloveniji... kasneje zaradi zlorab ali kot prekurzor za idelavo nelegalnih substanc pa še drugje... Ni bil idealen a proti kavi je kot kolo pa CBR900RR. :)

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Efedrin -strup za srce :BUA:govoriš o vey proteinih ki so skoncentrirana sirotka kot o strupu pogrešaš pa kemijo v pravem pomenu besede!

Brez zamere,sam do zdaj si povedal že nekaj kontradiktornih izjav,ostalih ne bom niti našteval!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!