Skoči na vsebino

Fizika


Vrtnica

Priporočene objave

Ma, ta fiska je totalna beda. Prej sem še razumu, zdej pa se mi še poslušat ne da več. Stari gor pa tut kr neki naklaga :? :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tu mas en dober tutorial o gravitaciji (med drugim), mislim, da lahko dobro ponucas ta link tudi v seminarski - zadevo enostavno prepises pa mas: http://www.glenbrook.k12.il.us/gbssci/phys...cles/u6l3a.html

Sem pa mal v dvomih, Vrtnica, seminar o gravitaciji, ceprav ne resis osnovnosloske naloge iz fizike :twisted: ? Sej nocem podjebavat (men je sla fizika tud na ku...) ampak a ti je res treba seminarske delat? Mislim, a je to obvezno al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa mal v dvomih, Vrtnica, seminar o gravitaciji, ceprav ne resis osnovnosloske naloge iz fizike :twisted:

sej sm osnovnosolka!!! Jap rabim kot obvezno narest seminarsko o tem in to pol rpedstavit... za uno nalogo nam pa prfoks par reci ni razjasnu tko da zato je nism znala resit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ops! Sorry, Vrtnica... sem mislil, da si starejsa. Ti kar prepisi s tistega linka pa poskusi razumet stvari, ki jih prepisujes in si zmagala. Navijam zate.

Ajd

Je dobila na mail ene 7 URLjev raznih strani razlicne zahtevnosti o Newtonovem gravitacijskem zakonu ... najprej knjiga, potem vse tele spletne strani, pa bo skombinirala :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, kaj to tko resno jemljete?

Tele seminarske in podoben crap - stran vržen čas... vsaj zame. Če veš, za kaj se gre, kul - če ne veš, boš pri seminarski bolj malo zvedel, samo dan ti bo pokvarla pa inštruktorje boš klical pa BZ. Govorim za fizko...

Drugač je pa pr fizki treba sam mau mislt, pa je use narejeno.

Vrtnica, jest tud vrjamem vate, da boš enkrat še velika fizikalka. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9,81 m/s.ce to ni gravitacija na zemlji....... RAN?! ki si?? 8)

Yep Ice. Čeprav nisem naredil izpita na faksu mi je to še ostalo v glavi da se tudi ta gravitacija spreminja za približno +-2 stotinki če se ne motim in je odvisna ali si na ekvatorju ali na enem izmed pol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

9,81 m/s.ce to ni gravitacija na zemlji....... RAN?! ki si?? 8)

V bistvu so tam kvadratne sekunde :wink:

jah.....zakaj pa mislis,da se derem kje je ran?! :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud za tole dam jaz cvek :twisted:

Maso 100g zemlja privlači s silo 1N!

Jap, 1Newton je sila teze 100g, ce teznostni pospesek zaokrozis na 10m/s^2 :wink:

"dam cvek" - ucis fiziko morda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kake teške pogovore mate. Jst se kr zgubim. K sem že use pozabu :oops: 8) :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kake teške pogovore mate. Jst se kr zgubim. K sem že use pozabu  :oops: 8)  :twisted:

motosvet izpopolnjuje znanje. :P :lol: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal pozno sem klice od ICE videl.

Nisem fizik bom pa vseeno kot šlosar poskusil.

1. Mase in sile ne mešat

2. Sila je masa krat pospešek

3. Zemeljski pospešek ali gravitacija varira tako kot je že Hanzi napisal, vendar je za tehniško prakso njegova vrednost 9,81 m/s2 zadosti natančna za celotno zemljo.

4.)100 g krat zemeljski pospešek 9,81 m/s2 da silo 0,1kg*9,81m/s2 točno

0,981 N. Torej 100 g mase povzroča na zemlji težo 0,981N ker je teža enaka sili.

5.) 1N je 1kgm/s2

Ma ne vem sploh kaj naj bi odgovoril a je bilo zadosti ?

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kake teške pogovore mate. Jst se kr zgubim. K sem že use pozabu  :oops: 8)  :twisted:

motosvet izpopolnjuje znanje. :P :lol: 8)

Ja zgleda res :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj prfoks bi ti eno veliko 1 napisau!  

kr 100g ni enako 1N ampak 100g POMENI 1N

1n :arrow: 100g

mislm da bo zdej bolš :oops:

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud za tole dam jaz cvek  :twisted:  

Maso 100g zemlja privlači s silo 1N!

Pa še to ni čist natančno in se glede na lego spreminja, velja pa le za zemljino površje!

Pa za slovenščino tudi dobiš en cvek. Zemlja, ki jo omenjaš, je planet Zemlja in si zasluži veliki Z, ker pač ni prst (zemlja) iz katere raste trava :wink: :evil: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrtnica, pa se ti zdi pametno, da ti tule rešujejo naloge in nabirajo literaturo za seminarske? Kaj pa ko bi se sama malo bolj potrudila?

Boš več odnesla od šole......... :wink: :) :) :) :)

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrtnica, pa se ti zdi pametno, da ti tule rešujejo naloge in nabirajo literaturo za seminarske? Kaj pa ko bi se sama malo bolj potrudila?  

Boš več odnesla od šole......... :wink:  :)  :)  :)  :)  

Alla

za tisto nalogo sm tle pac sam prasala ... prfoks nam ni use razlozu..

literaturo mam ze neki sam sm prasala ce je kdo ze kej delu o tem in ce mi lohko posodi....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud za tole dam jaz cvek :twisted:

Maso 100g zemlja privlači s silo 1N!

Pa še to ni čist natančno in se glede na lego spreminja, velja pa le za zemljino površje!

Pa za slovenščino tudi dobiš en cvek. Zemlja, ki jo omenjaš, je planet Zemlja in si zasluži veliki Z, ker pač ni prst (zemlja) iz katere raste trava :wink: :evil: :lol:

Upsss... :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud za tole dam jaz cvek  :twisted:  

Maso 100g zemlja privlači s silo 1N!

Pa še to ni čist natančno in se glede na lego spreminja, velja pa le za zemljino površje!

Pa za slovenščino tudi dobiš en cvek. Zemlja, ki jo omenjaš, je planet Zemlja in si zasluži veliki Z, ker pač ni prst (zemlja) iz katere raste trava :wink: :evil: :lol:

Upsss... :oops:

Sam de navte na konc o nemščin pisal :? :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam de navte na konc o nemščin pisal :?  :wink:

o ali v? ....lahko oboje. :P :lol:

Sej je vseen, k nem nč razumu :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vrtnica, pa se ti zdi pametno, da ti tule rešujejo naloge in nabirajo literaturo za seminarske? Kaj pa ko bi se sama malo bolj potrudila?  

Boš več odnesla od šole......... :wink:  :)  :)  :)  :)  

Alla

:shock: :shock: :shock:

Ja, ja, ko smo bili MI mladi, nam niti na pamet ni padlo, da bi na Motosvetu naloge reševali, sploh pa ne iz fizike :roll:

Smo se trudili in trudili in pridno "odnašali od šole"... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud za tole dam jaz cvek  :twisted:  

Maso 100g zemlja privlači s silo 1N!

Pa še to ni čist natančno in se glede na lego spreminja, velja pa le za zemljino površje!

Pa za slovenščino tudi dobiš en cvek. Zemlja, ki jo omenjaš, je planet Zemlja in si zasluži veliki Z, ker pač ni prst (zemlja) iz katere raste trava :wink: :evil: :lol:

Upsss... :oops:

HIHIHIHIHI :D :twisted: :twisted:

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!