Skoči na vsebino

Smuči vs. Bord


Killroy

Priporočene objave

Dan

Zima je pred vrati,motorji počivajo v garaži,pripravljeni na naslednjo sezono,sneg bo tud hmal začel padat...pol pa hop na smučišča.Zej me pa sam zanima,kaj imate raje-smučanje al bordanje?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma jst sploh ne smučam niti ne brdam. Že ful dolg nisem pa tut ne vem čist dobr če bi zdele znov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smučal sem od 3-16 leta, pol sem pa nehal - zadeva je absolutno predraga! 4-5k SIT za dnevno karto ne dam pa če zadenem na loteriji! Vsekakor pa smučanje - bordanje me sploh ne pritegne. Ampak se mi zdijo te nove smučke tak bedne, stare klasične so ble zakon pa rečite kaj čete.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest bordam zato ker smučat ne znam, ampak da ne bi kdo zdej mislu da pa bordanje obvladam, samo se mi bord zdi še vseeno boljša varianta...

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Znam skučat in bordat, pa nič ne obvladam. Je pa lahko smučanje bolj "upokojensko", medtem ko moraš pri bordu bolj delat. Trenutno smuč nimam, mam bord - skije si pa kdaj pa kdaj od fotra sposodim. Je pa oboje fajn, ma preferisco board...

lp, Onim

p.s. Bord saks?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem smučal, pa sm se naveličal pred 2 leti kupil bord. Bord je zakon dost boljši občutek kot pr smučanju, tak da me več na smučke ne spraviš.

Je pa res da morš z bordom dost več migat kot pa na smučkah.

Bord rula. :) 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa sploh ne zodim na sneg :oops:

Če se pa komu da in ma dnar, mi lahko nabavi opremo in kako sexy inštruktorco (seveda pomankljivo oblečeno 8) ), pa grem na sneg tudi za en mesec!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smučat znam naravnost, na bord raje ne stopim. Tudi rolat ne znam :lol:

Če bom čutil potrebo po hospitalizaciji, bom sredi ovinka šaltal dve prestavi dol ali bremzal na sprednjo :)

sankat pa znam, sam bi se na pokljuki skor v smreko zabil :D Tko da mene pozimi ne videt nikjer...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odsmučal 20 let; bordal 0; spet kupujem opremo za smučat ( jasno "karving"-čeprav nisem še poskusil"). Prvi poizkus: 12 - 15. 12 z veliko zabave Italiji! Gre kdo zraven (35.000 SIT) :?: :?: :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem lan po dolgemu dolgemu času spet upregla smuče na krvavcu,pa sem čist not padla,pa pancar mi je poču,tako da sem že lan začela nove kupvat pa sem čakala do letos no pol sem pa prejšen teden kupila kar smučke nove pa vezi,čeprav sem kupovala pancarje jih še nisem uspela kupit,čakam na kakšno pocen varjanto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smučam,10 dni na leto. Uporabljam klasične smuči, ker ti dovoljujejo upokojensko smučanje.

Bordarji - tudi smučanje je zahtevno, samo prave smuči moraš izbrati!- probajte karving smuči:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pru smucala nism kr so se mi ene parkrat smuci zapletle in sm se vozila po trebuscku dol :) vcasih grem se na kaksno potko za tek na smuceh.... sm pa bl bordala sam sm pred dvemi leti nehala zarad poskodbe... zdej bl "smucam" po riti ce kdaj padem na ledu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smučam,10 dni na leto. Uporabljam klasične smuči, ker ti dovoljujejo upokojensko smučanje.

Bordarji - tudi smučanje je zahtevno, samo prave smuči moraš izbrati!- probajte karving smuči:)

Saj ne rečem da smučanje ni zahtevno, samo z smučkami lahko ful na easy zapelješ v ovinek (z malo truda), pri bordanju pa moreš celo telo migat če hočeš v ovinke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Carving je zakon. Sm prej že 7 let na navadnih smuču,zdej tri leta na ekstrem karvu :twisted: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bordam 8 let, učim 1 let vsake tolk časa, znam pa tud smučat, predvsem carving je kr v redu.

:idea: :arrow: Če kdo rab rabljene carving smučke lahko zrihtam, z okovjem, od tamalih do tavelkih, pa tud pancerje, pa tud kakšen board se najde. :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dan

Zima je pred vrati,motorji počivajo v garaži,pripravljeni na naslednjo sezono,sneg bo tud hmal začel padat...pol pa hop na smučišča.Zej me pa sam zanima,kaj imate raje-smučanje al bordanje?

LP

Smucal sm ene deset let, pol sm pa na bord prešaltou pa 5 let bordou sam se naveličaš. Grem nazaj na smučke-ene pol karvingce pa gasa :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

smucam dobro imam polcarving elan psx in tekmovalne mizuno veleslalomske polcarving. lani zacel tudi bordat ampak se ne obvladam dobro. bom oboje kombiniral, sploh na easy smuciscih (nasih :wink: ) se mi zdi bord boljsi ker imas vec od voznje, za smuci rabis zahteven teren drugace mi je ze postalo brezveze. sicer pa ravno kupujem turne smuci in opremo ker ni vecjega zakona kot celi sneg nekje v hribih, daleč od urejenih smučišč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa je najboljši zimski šport daleč od snega, v vročih krajih, na plaži. 8) 8) (hatewinterpress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bordanje, valda! :P :)

Sm smučal, sam jst velik in nerodn ku sm z mojimi dolgimi nogami polomim mene + okolico. Pa nogo sm si tudi zlomu ko so me še mičkinga na lokalno smučišče vozili. Ko sm pa pred 3 leti prvič sprobu bord me ne da noben več dol z njega. Je pa res da malo bordam ker je ratalo ful drago. Boljš da se ne lotiš računat dneva: bencin za avto + karta + hrana = :shocked!: :morning:

Bord me po drugi strani zlo spominja na motor ko se moraš po snegu ful nagibat. Ja zdej boste rekli "sej s smučkami tudi". Ne, ni isto. :)

LP duhec

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vcasih sem smucala (tud trenirala), potem pa je prisel cas, ko so mi ble smucke premejhne in sem se enostavno odlocla sprobat bord... od takrat naprej ne grem vec dol...

drgac me pa ful jezi, k v Slo. nimamo bol urejenih smucisc pa se redkokjese najde prostor, namenjen samo bordarjem (drgac nas smucarji zlo postran gledajo), pa se karte so drage... ce bi bla nasa smucisca vredna tega denarja... :roll:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če je PERVY napisal bom tudi js. :)

Imam smuči Atomic 9.12 (meja med carving in extrem carving). Drugače sem pa učitelj 1 smučanja. Letos pa grem delat 2-ko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!