Skoči na vsebino

Smuči vs. Bord


Killroy

Priporočene objave

drgac me pa ful jezi, k v Slo. nimamo bol urejenih smucisc pa se redkokjese najde prostor, namenjen samo bordarjem (drgac nas smucarji zlo postran gledajo), LP

se strinjam, ampak samo tiste "boarderje", ki se ne znajo vozit in uničijo celo progo z drsenjem. ti se navadno najrajše pod kako prelomnico vsedejo in potem je sranje ko ga ne vidiš.

enkrat sem v MB preko enega skočil, da vidiš izraz na njegovi faci :twisted: :twisted: :twisted: :shock: :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja iz leta v leto se vidi da bordanje ni vec tisto drsanje po strmini, ampak se ze skoraj vsi ucijo dolocene tehnike, al carvinga al pa kerga drugega. Vcasih ene 5-7 let nazaj je blo to res, da smo se vsi se mal ucil in smo bl drajsal dol kot pa vijugal, dons so pa tud bordi drugacni in imajo povdarjen stranski lok tako da ti omogocajo razlicne stile voznje.

Mislm pa da je tud s carving stilom voznje velik delez smucarjev ogroza varnost na smuciscu, ker mislijo zdej pa ce se ne peljem hitro pol pa ne bom mogu carva-t in velika vecina ne zna reagirati v kriticnih situacijah, tko da so zadne 2 let tud smucarju full nevarni in nimajo prov nic drugacnega stila voznje kot pa bordarji(dolgi hitri zavoji)...

Tko da nimate kej smucarji proti boardarjem za govort. :roll: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja iz leta v leto se vidi da bordanje ni vec tisto drsanje po strmini, ampak se ze skoraj vsi ucijo dolocene tehnike, al carvinga al pa kerga drugega. Vcasih ene 5-7 let nazaj je blo to res, da smo se vsi se mal ucil in smo bl drajsal dol kot pa vijugal, dons so pa tud bordi drugacni in imajo povdarjen stranski lok tako da ti omogocajo razlicne stile voznje.  

Mislm pa da je tud s carving stilom voznje velik delez smucarjev ogroza varnost na smuciscu, ker mislijo zdej pa ce se ne peljem hitro pol pa ne bom mogu carva-t in velika vecina ne zna reagirati v kriticnih situacijah, tko da so zadne 2 let tud smucarju full nevarni in nimajo prov nic drugacnega stila voznje kot pa bordarji(dolgi hitri zavoji)...

Tko da nimate kej smucarji proti boardarjem za govort. :roll:  :lol:

Nimam nič proti bordarjem (sam sm bordal 3 leta, dokler si nism zlomu ključnice) ampak pri Alpin stajlu (ta je še edin zakon, fristajl suxa) pri zavoju ful uničiš progo. Sploh pri nas, k mamo kiritično slab sneg, pa še premal utrjene so proge..lohk nastanejo pri takem zavoju po tut 20-30cm velki snežni grebeni, kar pa je smuče ful neugodno..karvin ne 'izmeče' tok snega pri zavoju, zato mu je tut bl ušeč zdj...se da pa tut zlo dobr pelat na smučkah - z velik adrenalina...sam znat moreš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene so bolj všeč smuči .smučam že od svojega 4. leta starosti. bordat še nisem nikoli poskusila pa me tut ne mika. nimam nič proti bordarjem moti me samo to ker pri nas ni urejenih bordarskih prog.drgač je pa so pol karving in karving smuči zakon. me ne spraviš več nazaj na klasične smučke. 8) :wink:

dr.looney :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, js pa sem večinoma na Civetti (če btw kdo ve kje je to  :wink: )

18.01.03....do...25.01.03

...se tam dobimo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fristajl suxa) pri zavoju ful uničiš progo. Sploh pri nas, k mamo kiritično slab sneg, pa še premal utrjene so proge..lohk nastanejo pri takem zavoju po tut 20-30cm velki snežni grebeni, kar pa je smuče ful neugodno..karvin ne 'izmeče' tok snega pri zavoju, zato mu je tut bl ušeč zdj...se da pa tut zlo dobr pelat na smučkah - z velik adrenalina...sam znat moreš..

smučarji velik bol uničujejo progo ker jih večina sploh ne zna smučat :twisted: , po so pa taki grabni piz*a. Je pa to ful smotan k se ti bordarji postavjo glih pod kako prelomnco ti pa gasa pa ga skor zavozš, ja fu*k.

sam bordane pa še zmeri rula :D

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so v prvem razredu kupili smučke, mi nataknili pancarje in me nagnali na najbližji grič, da sm si zlomila nogo. 7 tednov gipsa. Pa mi ni dalo mira. Vsako leto znova sem hodila na smučišča in se mučila z bolj ali manj novimi smučmi. Potem pa je prišlo leto 1997 in z njim moj prvi bord in znjim moja odrešitev na snegu. Končno sem našla orodje za uživanje na snegu. Pa mi hudiš že spet ni dal miru. Sem šla še na turno smučanje (čeprav še vedno nisem znala smučat) in si še enkrat ferderbala nogo. Zdaj mam pa teh dilc dokončno poln ku***fer. Od takrat sem zvesta bordu. Sploh odkar sem si kupila race board in ta prave pancarje. Tko.

Nevarno pa se obnašajo tako bordarji kot smučarji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To maš pa prov. Eni ne znajo nč pa grejoke nekam na ta teško progo.Kekšni pa same pizdarije zganjajo tm. Takih sploh not nebi spustu :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

18.01.03....do...25.01.03

...se tam dobimo...

Jest tuuud :multi: (& Rude & Suzuki & company), v istem terminu, sam v Selvi (Val Gardena) in v njeni daljni smučljivi okolici. Tko, da lahko naredimo dolomitsko FS na Marmoladi :lol:

Kat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je iskal učitelja bordanja....

učitelj od 97 leta... letos grem delat III. (če bo klub plačal :wink: )....

vozim vse vrste dil (mam jih 5)...

drugače furajte tist kar vas veseli in ne se obremenjavat kaj boljš - poskusi pa boš videl...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne smučam več, boardal nisem nikoli - zdaj samo še CARVAM. :lol: 8)

Dve sezoni sem se zajebavals PSX-kami, lani nabavil fisherke radarC in našel pravo smer. Zame ni več poti nazaj. :wink:

Res je, da smo tako borderji kot smučarji nevarni, mene tale carv prav sili, da se hitr pelem. Kaj čmo, adrenalin je treba nekje fasat.

Pa še tole, meni se zdi, da še vedno najbolj proge uničujejo smučarji s klasično tehniko smučanja z oddrsavanjem. Sploh če je mehek sneg, ti v eni uri tako narijejo, da lahko carv postaviš samo še v kot in greš na pir. :x

Aha, pa še tole. Od 4.1 do 11.1 bom v Canazeiu. Kakšen motosvetovc tam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, da smo tako borderji kot smučarji nevarni, mene tale carv prav sili, da se hitr pelem. Kaj čmo, adrenalin je treba nekje fasat.

saj ne trdim da smučarji nis(m)o nevarni, ampak najhujši so smučarji ki plužijo v dolgih zavojih in borderji, ki imajo izrazito "ritno" tehniko (so več na riti kot na bordu)

 

Sploh če je mehek sneg, ti v eni uri tako narijejo, da lahko carv postaviš samo še v kot in greš na pir.  :x

to pa malo diši po zagrebčanih na smučanju, nove super dilce pa oprema in jamranje ob šanku kako ne morejo izkoristit opreme zaradi nemogoče proge :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

18.01.03....do...25.01.03

...se tam dobimo...

Jest tuuud :multi: (& Rude & Suzuki & company), v istem terminu, sam v Selvi (Val Gardena) in v njeni daljni smučljivi okolici. Tko, da lahko naredimo dolomitsko FS na Marmoladi :lol:

Kat

...res bi se lahko zmenil...

...drugič res pridte kakšno sredo u LJ(OLP), bomo še kakšno na to temo rekil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo rad. Js bom predvidoma februarja gor.  :( Možno pa je tudi, da me bojo v klubu rabli, tko da se nikoli ne ve.  :wink:

...SK Koper???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

borderji, ki imajo izrazito "ritno" tehniko (so več na riti kot na bordu)

Ja jebat ga, enkrat se je treba naučit, a boš zdej reku da si sam skoču na dilce pa kr znou smučat (don't think so), no če pa si pa svaka ti čast :D

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm sprobala trde vezi (alpin), pa morm rect, da so mi mehke (free) bl vsec... bl zame 8) drgac se mi pa tud zdi, da si na trdih vezeh bl omejen glede voznje; z mehkimi lahko skaces, vozis (vijugas),... s trdimi pa samo vozis (preverjeno!).

strinjam se, da z alpin slogom bordarji precej unicujejo progo :arrow: ce znajo vozit, tko kot se za ta slog "spodobi" :roll: ceprov tud smucarji niso nobene izjeme...

drgac pa mislm, da bi blo manj nesrec, ce bi za bordarje odprli posebne proge... in noben ne bi nobenga oviral...

pa prosm smucarje, da ne zijajo na vsakega bordarja, ki ga vidjo, ce sami nimajo razciscenih pojmov o obnasanju na smuciscu, ker navsezadnje, ce proge na smuciscu niso locene, imamo vsi pravico bit na njih. :roll: :wink:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker je iskal učitelja bordanja....

Jaz te sicer nisem iskala... a sploh ne bi bilo slabo za moje kosti, če se prijavim pri tebi za kakšno uro inštrukcij. Board imam sicer pet let, a že tri leta nisem stala na njemu... poleg tega se pa prvi dve sezoni tiste parkrat, kar sem bila na snegu, nisem kaj dosti naučila... tako da pojma nimam in letos začnem (upam) znova. Drugače pa sem prej smučala, a odkar sem poskusila board, ne čutim več neke blazne želje po smučanju... trenutno.... mislim pa, da si jih bom nekega lepega dne spet kupila.

:wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@aja : ni problema :D pošlji mail ali pm pa se bova dogovorila za skoraj brezplačen šnelkurs (kakšen drink pa bo)....

Drugače sem član kluba Fanatic s koroške, matično SB šolo imamo na Kopah (učimo še na Ivarčkem, Golteh, Rogli).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!