Skoči na vsebino

Smuči vs. Bord


Killroy

Priporočene objave

drgac se mi pa tud zdi, da si na trdih vezeh bl omejen glede voznje; z mehkimi lahko skaces, vozis (vijugas),... s trdimi pa samo vozis (preverjeno!).

omejen nisi nikjer... Voereš dela salte na alpinu :lol: ....

Največji problem so deskarji (ali smučarji), ki si kupujejo opremo na 'pamet' + brez osnove (tečaja). Ločiti je potrebno desko glede na izbran teren. Za vse 'začetnike' in rekreativce so definitivno najbolj primerne freeride(mehke vezi)/frecurve deske(trde vezi) ker so lahko vodljive v vseh pogledih za srednjezahtevne terene....

Kar se tiče odpiranja posebnih prog v Sloveniji... bilo bi zelo lepo - samo to je utopija...

Nevarni na smučišču so tisti, ki ne znajo smučat/deskat, oz.precenjujejo svoje znanje. Tukaj ste začel metat vse v isti koš (kot nekateri to počnejo za motoriste)....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tkle bom povedu, boardam od leta 90 in sm začev na SIMS-u z roto vezmi od GOLTESA. Hm ja to so bli sami začetki (vezi so kr prevrtal čez fosn), nato smo se loml po rogli in vsa stvar je tk davč pršla de sm se začev resno okvarjat s to zadevo in vozu za SLO reprezentanco od 93-95 leta dokler se nism polomu (umetn kolen vezi hin, pokjena mišica, ipd...

vse desnanoga). Sicer še vozim ampak samo ljubiteljsko, glede na to pa de mam izpit vaditelja tudi pomagam mal začetnikim........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SIMS-u z roto vezmi od GOLTESA

:D to je bla tud moja prva dila (bolj surf)...

mogoče se celo poznava? A si fural z Medvedi?

Ja začev sm v Grižah z Bokijem, nato pa Unior Zreče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Chebi, men se zdi radar C odlična dila, pa nič premehka. Za to sezono bo še zihr dovolj trda, saj je skoraj čist nova (sm jo kupu letos bolj na koncu sezone), pol bomo pa vidl, kako naprej. Letos so v planu najprej pancarji, ker s svojimi starimi Lange pri ful carvu rijem po tleh.

@Pervy, zloba! :wink: To se mi je za zdaj zgodilo samo enkrat, 8 februarja v Nassfeldu, k je deževalo pa blo ful pretoplo. Res teh kratkih dil nisem mogel krotiti, pa če sem se še tako trudu. Za karvat itak ni blo, tako da sem si pomagal s klasiko, poskakovanjem, odrivanjem... Folka je blo za popizdit, nbenga užitka, pa tudi sončka ni bilo. Pol sem mel pa poln kufer, pa sem šel v Baren hutte na pir. To je bil itak končni cilj izleta, sam da sem se tam znajdu mal prej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa pravite na eno FS na snegu? Glede na to, da se nas veliko trudi puščat sledi na raznih smučiščih? Al bi za to morala odpret novo temo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa pravite na eno FS na snegu? Glede na to, da se nas veliko trudi puščat sledi na raznih smučiščih? Al bi za to morala odpret novo temo?

Kamot! novo temo hm,ne me sprašvat :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa pravite na eno FS na snegu? Glede na to, da se nas veliko trudi puščat sledi na raznih smučiščih? Al bi za to morala odpret novo temo?

.................ODPRI ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! .....................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa pravite na eno FS na snegu? Glede na to, da se nas veliko trudi puščat sledi na raznih smučiščih? Al bi za to morala odpret novo temo?

Dej Mačkonka odpri že to temo :twisted: Jest se že zdej prjavlam na vse kr je povezan s snegom :multi: (vključno s kepanjem, mavžanjem, dričanjem, padanjem .....) Pa ni treba da smo omejeni samo s smučišči (nigačezsmučanjepoprašičupress)

Kat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos so v planu najprej pancarji, ker s svojimi starimi Lange pri ful carvu rijem po tleh.  

Pomoje je bols da nabavs eno orenk plato, da bos ene 9cm od snega, pa ne boš nč ril...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še tole, meni se zdi, da še vedno najbolj proge uničujejo smučarji s klasično tehniko smučanja z oddrsavanjem. Sploh če je mehek sneg, ti v eni uri tako narijejo, da lahko carv postaviš samo še v kot in greš na pir.  :x

...kar se tiče razritih prog...jih najbolj uničujejo tisti ki nimajo pojma o smučanju in se potem ustrašijo strmine (po parih urah tam nastane prava bob steza)

...kar se tiče pa smučk: fural Fisher RadarC, Elan HCX...neprimerno boljše se mi zdijo HCX (so trše). Pristal pa sem na Elan SLX (tekmovalne), ki nimajo tako izrazitega stranskega loka kot Radarc in HCX, so pa dosti bolj stabilne ravno v težkih pogojih (mehek sneg, ledeno smučišče, razrita proga).

...poti nazaj ni 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

proge so razrite, ker so upravljalci smučišč zahojeni.... Nej si grejo mal v tujino pogledat kako mora zadeva izgledat....

sploh pa če kupiš karto, kupiš pravico do ritja in razritja proge :twisted:

PS nič lepšga kot v frišno zapadel sneg rezat zavoje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi borderji rabili svojo progo? A potem motoristi tudi potrebujemo svoje ceste? Ne govorte neumnosti. Treba je pazit in malce predvidevat!!! Tudi karverji (tisti ki obvladajo) so nevarni, pa še kdo. Na smučiščih sicer mene najbolj motijo razni smučarski tekmovalci na treningih, ker se med rekreativce vmešajo, vozijo kot norci in mislijo, da so vsi najmanj toliko dobri kot oni-prida vmes kakšen začetnik ali penzionist... hudo nevarno. Poskušam divjati kolikor se da, a varno :lol:

Me pa nekaj v zvezi s bordanjem zanima: Lani sem prešel na alpinski stil in opažam, da mi po dveh, treh orng vožnjah zmankuje moči (ne kondicije). Sem sicer kar dobro pripravljen, zato me zanima, kaj delam narobe, ali je pač to običajno. Vidim tudi pri ostalih, da naredijo 2-3 fure, počivajo 15 min in nadaljujejo. Je to običajno? Kako je z vami?

Lp, Onim

p.s.

ah sm pozabu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sem prešel na alpinski stil in opažam, da mi po dveh, treh orng vožnjah zmankuje moči (ne kondicije). Sem sicer kar dobro pripravljen, zato me zanima, kaj delam narobe, ali je pač to običajno. Vidim tudi pri ostalih, da naredijo 2-3 fure, počivajo 15 min in nadaljujejo. Je to običajno? Kako je z vami?

Pri deskanju so obremenjene specifične mišice (notranja stegenska mišica), ki jih obremenjuješ predvsem(ali skoraj samo) ob deskanju. Vaja

~ izmenični počepi z zravnanim hrbtom na prstih nog/celim stopalom,

~ 'lovljenje muhe'-polpočep na celem stopalu(obeh nogah) z zravnanim hrbtom, roke predročene, kroženje in stiskanje zapestij

~ Sobna trekking naprava (podobno kolesu, vendar stojiš ala orbitrek), izmenično vadba z premikanjem pogona naprej in nazaj z izrazitimi pristiski pedala...

~ na snegu bočno drsenje na strmini z intenzivnimi počepi

...zaenkrat maš vaj za pripravo :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi karverji (tisti ki obvladajo) so nevarni, pa še kdo.

Jaz pa se ne bojim tistih, ki obvladajo, pač pa tistih, ki pojma nimajo (tako kot jst :oops: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa pravite na eno FS na snegu? Glede na to, da se nas veliko trudi puščat sledi na raznih smučiščih? Al bi za to morala odpret novo temo?

Dej Mačkonka odpri že to temo :twisted: Jest se že zdej prjavlam na vse kr je povezan s snegom :multi: (vključno s kepanjem, mavžanjem, dričanjem, padanjem .....) Pa ni treba da smo omejeni samo s smučišči (nigačezsmučanjepoprašičupress)

Kat

Evo teme:

http://www.motosvet.com/phpbb/viewtopic.php?t=3286

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje je bols da nabavs eno orenk plato, da bos ene 9cm od snega, pa ne boš nč ril...

Ne boš verjel, ampak že zdaj imam občutek kot da smučam na hoduljah. Radarke majo itak plato (booste), pol mam pa še dvignjeno tyrolio. Ziher so pancarji, ker majo en blazno glup sistem zapenjanja. Stara jajca, kaj češ, nikoli niso bili ne vem kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi borderji rabili svojo progo?

mišljene so bile rampe in sb fun parki.... verjetno

ja :D

en svoj prostor, kjer s(m)o lahko bordarji brez bojazni, da bi se ksn fosil na smuckah (taprepotentnismucarjikmisljokvaso...) nad nami zdru, ker mu gremo na zivce, ker smo mal drugacni... pol pa vsak tuli, da smo divjaki, da smo krivi za vse nesrece (blablablablablablablablablablabla...)...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pristal pa sem na Elan SLX (tekmovalne), ki nimajo tako izrazitega stranskega loka kot Radarc in HCX

Letošnje SLX imajo enak radij kot HCX, s tem da so bolj toge - je za premislit, peljejo se pa carsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha... :? :P kr ti pejd kjsn dan na freeja, pa mal na skakalnco, pa mal podrajsej po tazadni, po moznosti tolk, da bos zvezde vidu pa se cel teden naus na rit usedu... :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!