Skoči na vsebino

Moto žegnanja vs. moto zbori


Mohorko

Priporočene objave

Pervy, a ne Richenberg zbira igrače...? Pa No name riders so menda imeli igračo kot vstopnino na zbor...

Kar se žegnanja tiče, oziroma pričakovanja od blagoslova. Pater Niko vedno znova lepo pove, da tudi sto žegnov ne pomaga, če ni glava trezna. Torej? Da ne bo kdo mislil, da če je motor požegnan, se pa lahko nalije do daske, pa preko vsej omejitev in predpisov, pa se ne bo kaj zgodilo. Samo v pravljicah, samo tam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni motosvetovci

Sem precej nova v vaši druščini.

Ko pa prebiram tako nestrpne izjave, kot so tukaj navedene, se bom pa najbrž kar poslovila iz vašega foruma.

Lep pozdrav, Branka.

Da ne bom nesramen, lepo vračam pozdrav. Adijo!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, moto žegnanja... Tudi jaz sem bil do njih nekako skeptičen. Dokler nisem šel v Štifto. In se vsako leto znova in znova vračam.Zakaj? V prvi vrsti je to neke sorte moto zbor. Saj, če nekomu ni, mu ni treba v cerkev. Ampak pridigo patra Nika je treba slišati. Pa če si veren ali ne. Sem že zapisal, pa bom še: če bi vsi župniki pridigali, kot on.. vsako nedeljo bi bil pri maši. Pa tisti evri, ki jih pustiš tam, gredo v prave roke. Pa saj dobiš tisto broško..

patra Nika bi pa tud jz rada spoznala. :grim

očitno je mnogo drugačen od ostalih predstavnikov cerkve, ki so uspeli, da z veseljem povem da sem ateist...čeprav me vodjo v svoji evidenci kot vernika. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni motosvetovci

Sem precej nova v vaši druščini.

Ko pa prebiram tako nestrpne izjave, kot so tukaj navedene, se bom pa najbrž kar poslovila iz vašega foruma.

Lep pozdrav, Branka.

Pozdravljena, brbranka. Prvi post, pa že poslavljanje...? Le kdo od forumašev se je logiral pod tem nickom? Mi diši na provociranje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

patra Nika bi pa tud jz rada spoznala. :grim

očitno je mnogo drugačen od ostalih predstavnikov cerkve, ki so uspeli, da z veseljem povem da sem ateist...čeprav me vodjo v svoji evidenci kot vernika. :lol:

H-he, vsako leto tak čas imava podobne ''pogovore''... Le pridi, le. Mislim pa, da sem te že videl v Štifti. Ne bom pa trdil. Tam vidim ogrooomno poznanih, pa večina ni vernih. Priznam, tudi jaz ne. Pa vseeno pridem, grem v cerkev, poslušam pridigo, tudi zapojem tisto Marijo iz Nove Štifte... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni motosvetovci

Sem precej nova v vaši druščini.

Ko pa prebiram tako nestrpne izjave, kot so tukaj navedene, se bom pa najbrž kar poslovila iz vašega foruma.

Lep pozdrav, Branka.

Mislim, da imamo Slovenci dober razlog, da tuje Cerkve na naših tleh ne toleriramo in je prav da je avtor izpostavil tudi to zadevo, da se o njej kritično govori.

Enako kot je neverjetno, da Evropa molči in si zatiska oči glede Vatikana in papeža kot šefa ene najbolj nedemokratičnih in nestrpnih organizacij, ki ima sedež v središču Evrope.

Kako je sploh mogoče, da kaj takega deluje v modernem svetu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Groza, da lahko ena debata, ki se podzavestno dotakne vere, tako globoko zapleza v skrajnosti !

Skrajnost je to, da ti župnik "žegna" motor ...

Pozdravljeni motosvetovci

Sem precej nova v vaši druščini.

Ko pa prebiram tako nestrpne izjave, kot so tukaj navedene, se bom pa najbrž kar poslovila iz vašega foruma.

Lep pozdrav, Branka.

Zbogom!

Pervy - vidiš, tak Bog dá in tudi vzame ;-)

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez 14 dni pride Dalai Lama, mogoče se lahko še z njim kaj dogovorimo.biggrin.gif

a dogovorimo za brezmesni dan ?? kaj pa odojk z ocvirki pol odpade ?? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a dogovorimo za brezmesni dan ?? kaj pa odojk z ocvirki pol odpade ?? :unsure:

Ribe ribe pa kruh se bo jedl..................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ribe ribe pa kruh se bo jedl..................

...svinjska ribica je prav okusna...

Sicer pa, o moto blagoslovih je beseda. Danes je v Šmartnem ob Paki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moto blagoslovi so srečanja z dobrim namenom, za nekatere ne, zame osebno vsakega malo. Sam blagoslov po cerkveni plati je pač postopek ki ga prakticira cerkev.

Nekateri verjamejo v to, drugi ne. Ampak smo svobodni in kdo koga sili, da gre tja??? Jaz sem bil prvič na takem srečanju pri 18 letih, da sem gledal motorje in spil 2 pira zraven ter se mel fajn. Ampak me je tolk pleha močno razdražilo, v smislu želje po posesti kakšnega.

Moto zbor pa- veliko ljudi pravi da so bili to včasih boljši dogodki. Meni gre na živce ker nekateri mrtvo pijani odpeljejo z motorjem, kradejo čelade in opremo z motorjev, se drogirajo. Pa tud ponavljanje enih in istih komadov po 20X mi naseda.

Probaš, vidiš, pa ugotoviš kaj je zate.

Meni je bil fajn blagoslov MK Holcarji, čeprav sem zamudu mal, od zborov pa MK Raubritter. Tam smo se res zabavali do podna, domačini pa so bli zakon.

Najslabše pa MK panthers, težko če pridem še kdaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Meni je bil fajn blagoslov MK Holcarji, čeprav sem zamudu mal, od zborov pa MK Raubritter. Tam smo se res zabavali do podna, domačini pa so bli zakon.

...

Ob hostiji in čaju seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz grem tja, kjer imam prijatelje ... vseeno žegn al moto zbor ... običajno pa nikamor, ker se grem raj peljat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...svinjska ribica je prav okusna...

Sicer pa, o moto blagoslovih je beseda. Danes je v Šmartnem ob Paki...

v najslabšem primeru bo treba za post jesti ihanske brancine...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda sem dojel :) Vseeno pa nočem biti stigmatiziran za dete, ki živi samo od božjega kruha, upam da zdaj ti dojemaš ;)

Ena fajn stvar zborov je ta, da piješ pir in debatiraš skupaj z nekom, ki je motorist ne glede na versko, politično, nacionalno, glasbeno in nevemkakšno pripadnost.

Ko se vnemajo nekakšni mali spori v tej temi, naj se kasneje ob piru odplaknejo !!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Ko se vnemajo nekakšni mali spori v tej temi, naj se kasneje ob piru odplaknejo !!

Kasneje se ob piru na teh moto zborih in žegnanih odplakne še kaj drugega. kakšno življenje recimo.

Pa za moto zbore še razumem. Se vsaj propagirajo kot nekakšna moto sodrga na kupu. :photo:

A žegnanja pohlevnih vernih ovčk pa s pijačo in kurbarijo ne gredo vkup. Razen seveda če ne gre spet za kup hinavščine. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Razen seveda če ne gre spet za kup hinavščine. :angry:

ah kje pa ! iz današnjega časopisa:

Rimskokatoliška cerkev v Nemčiji razmišlja, da bi žrtvam spolnih zlorab v cerkvenih ustanovah izplačali odškodnino. Ali bodo odškodnine izplačali ali ne, bodo nemški škofje odločili v mesecu dni, poroča ameriška tiskovna agencija AP.

:stupid:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kasneje se ob piru na teh moto zborih in žegnanih odplakne še kaj drugega. kakšno življenje recimo.

Pa za moto zbore še razumem. Se vsaj propagirajo kot nekakšna moto sodrga na kupu. :photo:

A žegnanja pohlevnih vernih ovčk pa s pijačo in kurbarijo ne gredo vkup. Razen seveda če ne gre spet za kup hinavščine. :angry:

žegnanje ne spada drugam kot v cerkev. :blink: kdor je veren, bo že našel njihov blagoslov, je cerkev dovolj.

njihova resnična vera je samo,da prepriča čim več ljudi, da se investira v njih, da lepo in brez truda živijo nebesa na zemlji. :grim

ostalim jih ponujajo šele po smrti. :lol:

slovenceljni pa itak to vse vemo,kao ne verujemo, samo, ko se pojavi župnik drvimo v kolonah k njemu.

in vsi zadovoljni, cerkev, ker ima toliko vernikov in s tem svojo moč, slovenceljni pa žegnano vodo, ki jih bo rešila vsega hudega in župnika, ki jim bo odpustil vse grehe. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, kar se mene tice, me je obenem fasciniral in uzalostil en podatek: Brezalkoholnega piwa jim je na zegnu zmanjkalo. Pa so ga meli kr veliko. Nasa druzba je spila vsaj vsak 3 pire pred furo. Brezalkoholne. Mi je blo prav vsec, ceprav je non alko pir zanic. Uzalostilo me je pa zato, ker je kar nekaj ljudi potem "moralo" pit navadnega.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

žegnanje ne spada drugam kot v cerkev. :blink: kdor je veren, bo že našel njihov blagoslov, je cerkev dovolj.

njihova resnična vera je samo,da prepriča čim več ljudi, da se investira v njih, da lepo in brez truda živijo nebesa na zemlji. :grim

ostalim jih ponujajo šele po smrti. :lol:

slovenceljni pa itak to vse vemo,kao ne verujemo, samo, ko se pojavi župnik drvimo v kolonah k njemu.

in vsi zadovoljni, cerkev, ker ima toliko vernikov in s tem svojo moč, slovenceljni pa žegnano vodo, ki jih bo rešila vsega hudega in župnika, ki jim bo odpustil vse grehe. :lol:

post-19673-126995838459_thumb.jpg

Po kaj pa potem ti hodiš v cerkev, ga hodiš vlečt vsako nedeljo drugemu župniku? :lol:

Za denar ne za hostijo, se razume

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!