Skoči na vsebino

Dirkanje z avtomobilčki


Pameten16

Priporočene objave

Jst sem se včasih (pred motorji :) ) ukvarjal z temi zadevami. Mel sem pa hrošča1:8 3,5 ccm motorček na metanol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz sem se pred motorji 9let ukvarjal z radijsko vodenimi modeli avtomobičkov...

tekmoval sem v našem državnem prvenstvu ter se udeležil par evropskih GP-jev ter nekaj mednarodnih tekem v tujini.

največji uspeh (vsaj zame) je bilo 8. mesto na efra GP tekmi, vsi pred menoj uvrščeni pa so na tej tekmi bili tovarniški vozniki.

na tej dotični tekmi sem vozi model 1/8 serpent veteq, z nevemkaterim motorjem, mislim pa da je bil še Nova Mega .21 MS turbo.

igrača ima pospešek 0-100km/h v 1.7 sekunde, na pisti pa modelček doseže cca 130km/h.

sicer pa sem vozil skorajda vse nitro kategorije, nazadnje v 1/8 IC Mugenov MRX-4.

nikoli nisem uspel biti državni prvak, bil pa sem skupno parkrat drugo in tretjeuvrščeni.

bil sem tudi predsednik največjega kluba v sloveniji, predsednik tehničnotekmovalne komisije,... krneki...

o aktivnosti priča že 2400 objav na modelarskem forumu... bil sem provokator ena a klase... http://forum.msm-rc.net/memberlist.php?mode=viewprofile&u=73

na hobi me veže veliko lepih spominov, s sotekmovalci smo znali biti dobra družba... včasih kar pogrešam to... zelo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam samo E modele. So manj zahtevni za "rekreacijsko" uporabo. Tekmujem ne, vozim zgolj za svojo zabavo.

V "garaži" trenutno 1:18 LRP Shark, 1:10 Traxas Stampede Xl-5 ter tamiya Twin detonator, ki je pa dosti "modificirana" v primerjavi s originalom (motorji in ESC). Sicer niso toliko hitri kot ELO-tovi vseeno pa gredo tam do okoli 55km/h.

Najbolj zabaven je "mali" Shark :grrr

P18.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem se tudi ukvarjal z tem :D

od majhnih nog sm naganjal fotrovega đipa po poljskih poteh, z mamino toyoto corollo sem se prvič učil "driftati" (prednji pogon :D) po makedamu, pol ko sem se zapeljal enkrat v jarek mi je brat dal svojo kripo nissan primero 1.6 slx, katerega sem mogel najprej popraviti z kolegom pol pa sem se bočno zaletel v drevo ob driftanju pri kar visoki hitrosti :D

to so še bli cajti (:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

jaz sem se tudi ukvarjal z tem :D

od majhnih nog sm naganjal fotrovega đipa po poljskih poteh, z mamino toyoto corollo sem se prvič učil "driftati" (prednji pogon :D) po makedamu, pol ko sem se zapeljal enkrat v jarek mi je brat dal svojo kripo nissan primero 1.6 slx, katerega sem mogel najprej popraviti z kolegom pol pa sem se bočno zaletel v drevo ob driftanju pri kar visoki hitrosti :D

to so še bli cajti (:

Ti si potem s pravimi avti driftal. Jaz to raje počnem z modelčki.

Elo in skuterist vidva obvladata zadevo sodeč po pisanju. Je tole prehuda zadeva za mene: http://www.ansmann.de/cms/racingroot.html sem dobil njihov katalog tudi. Joj majo prav noro dobre stvari. Samo kaj ko me dnar baše.

Popravljeno . Popravil Pameten16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

K si car v tem te sprašujem so te baterije primerne za tak "šport"?

baterija

teh baterij žal ne poznam...

najbolje da kontaktiraš v trgovino mantua model, zahtevaj miha holca, ki ti bo povedal vse o baterijah.

l.p.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene pa zanima kok približno bi biu vredn model letala TOP Quark z 4 kanalno postajo Sanwa, motorčkom pa akumulatorji? Zadevo je sicer stara že kr par let ampak skoraj nerabljena.

Se opravičujem kr sem ugrabu temo o avtomobilčkih...amapk sej je podobna zadeva :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene pa zanima kok približno bi biu vredn model letala TOP Quark z 4 kanalno postajo Sanwa, motorčkom pa akumulatorji? Zadevo je sicer stara že kr par let ampak skoraj nerabljena.

Se opravičujem kr sem ugrabu temo o avtomobilčkih...amapk sej je podobna zadeva :)

Lahko pogledaš alternativo helikopterje rc helikopterji

Tvojega modela ne najdem.

Lahko pa kupiš tole

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pogledaš alternativo helikopterje rc helikopterji

Tvojega modela ne najdem.

Lahko pa kupiš tole

Hvala za linke..ampak jest to zadevo mislim prodat ne kupit :).

Helihopterji so me pa vedn zanimal, sam v času ko sem se jst s tem bol intenzivno ukvarjal še niso bli tok razširjeni pri nas. Enkrat v prihodnosti ko bo več eur...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hvala za linke..ampak jest to zadevo mislim prodat ne kupit :).

Helihopterji so me pa vedn zanimal, sam v času ko sem se jst s tem bol intenzivno ukvarjal še niso bli tok razširjeni pri nas. Enkrat v prihodnosti ko bo več eur...

Lahko pa tudi kakšne čolne in ladje si omisliš če si tak navdušenec in imaš v bližini več vode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ehh še za motorje mi časa pa dnarja zmanjkuje. Tko da mogoč ko bom v penziji :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kaj pa ekologija in elektro avtomobili. Te avtomobile tudi zelo pohvalijo sploh z vidika vzdrževanja in stroškov. Vendar jaz osebno imam občutek da izgubi nekaj draža ker nitro je nitro, štrom je pa le štrom. Je pa sigurno prihodnost v tej smeri.

124000009_1_slideshow.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa ekologija in elektro avtomobili. Te avtomobile tudi zelo pohvalijo sploh z vidika vzdrževanja in stroškov. Vendar jaz osebno imam občutek da izgubi nekaj draža ker nitro je nitro, štrom je pa le štrom. Je pa sigurno prihodnost v tej smeri.

124000009_1_slideshow.jpg

Je prihodnost v elektriki, LRP je dal ne dolgo nazaj res hude modelčke na el.ven, bencinskih novih pa sploh ne. Sem se z uvoznikom pogovarjal in pravi, da se bliža konec teh bencinskih, da vsak želi samo kupiti in voziti, za bencinskega pa rabiš čas, da ga vzdržuješ, za el pa praktično ne, ni dovolj zanimanja za bencinske.

El. imajo tako vzdržljive baterije že da težko verjetni, hitri so, v momentu ima končno hitrost, bencinski več časa rabi in še za vzdrževanje so el. precej cenejši.

Pri svojem buggiju LRP na bencin oz. nitro sem letos nakupil delov vsaj že za 1000€, jama brez dna so ti avtočki, če želiš malo boljše dele gre takoj veliko denarja, motorček boljši, gume se hitro obrabijo, nitro...kmalu bodo dirke in ga grem poskusit na off road tekmovanje :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!