Skoči na vsebino

zaganjanje motorja?


jhribar1

Priporočene objave

pozdravljeni

imam moped tomos 14m z gilardoni 75 kitom s približno 10 konji.....motor mi je eno leto deloval brezhibno, vrti se nekje do 10.000 obratov.. končna med 90-100km/h... danes pa sem opazil, da motor občasno mal "cukne" pod polnimi obrati, pod nizkimi pa večkrat

na njem imam močnejšo ojnico 12 sorno z posrebrenim spodnjim igličnim ležajem, novo sklopko ter ojačano košaro sklopke, PVL elektriko ter mikuni TM 24 uplinjač...magnet ni na kajli ampak samo nasajen na gred...gred ima pa kar en tak utorček na strani magneta kot bi bila požrta

V glavnem danes ko sem se šel peljat sem opazil, da se je motor nekaj "zaganjal" ko sem se pod nizkimi obrati peljal v hrib...obrati so naraščali ampak vmes se je malo zaganjal,cukal kot bi veriga preskakovala..kaj pa vem

a je možno, da je ojnica zluftana oziroma, da magnet obrne? A je z prednjim zobnikom kaj narobe? Ali z ležaji, kajlo menjalnika?

Veriga ter zadnji zobnik sta nova edino prednji zobnik bi moral pogledati, ker mi je serviser rekel, da bi bilo dobro da se ga zamenja ker mi je dal slabega gor

Pod polnimi obrati se tudi malo zaganja oziroma ne dela brezhibno kot je prej, zdej pa ne vem a je magnet ali ojnica ali zobnik prednji...najprej bom pogledal zobnik in kajlo

Imam pa problem tudi z tistim štiftom v uplinjaču, ki prepušča bencin v posodo uplinjača, ker se vedno zaskoči, če motor en teden stoji in potem moram vedno odpret spodnji del uplinjača, iztakniti štift in potem deluje brezhibno dokler motor ne stoji spet par dni?

Hvala za kakršnekoli nasvete, LP Jure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem že ugotovil, 3.ja prestava na piramidi gre h koncu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!