Skoči na vsebino

Ustavite Pahorja!


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

koliko je takih, ki prejemajo socialno pomoč in se vozjo v bmw?

koliko je takih, ki na račun samohranilstva prejemajo najvišje otroške doklade in štipendije?

koliko je takih, ki imajo brezplačno otroke v vrtcu in se ne vprašajo, da nekdo mora to plačat

itd....

bodimo pošteni do sebe, nato pa obsojajmo druge.

zase vem, sem sposobna pošteno zaslužit in delat, ne želim, da drugi delajo zame...je pa res, da s poštenim delom lahko le skromno živiš...meni to zadošča, imam raje ljudi, ki me cenijo zaradi osebnosti kot zaradi denarja.

pa, nisu bmw neka skupa kola... serijo 3 s prevoženimi manj kot 200.000km dobiš že za 500 eur.

imam otroka (drugega) brezplačno v vrtcu, jebiga... zakaj bi plačeval, če mi ni treba?? verjamem, da sicer državi več dam kot vzamem. dejstvo... tako kot vsi ostali...

poznam dosti ljudi, ki so nesramno obogateli zgolj in samo s svojo sposobnostjo, pridnostjo, iznajdljivostjo in politično neodvisnostjo....

Popravljeno . Popravil ELO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi kolegi-ce

Jaz se z boleznijo, ki jo opisujete borim z ravnodušnostjo. :smoke:

Letos prvič nisem šel volit župana, tudi na državozbosrke volitve ne bom šel

Nehal sem kupovati in čitati vse časopise, še televizijo manj gledam, pa še to, če že kakšen Discovery in NGC

Vsedem se na motor in se mi sladko fučka tako za leve in desne...

Toplo priporočam vsem..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko je takih, ki prejemajo socialno pomoč in se vozjo v bmw?

koliko je takih, ki na račun samohranilstva prejemajo najvišje otroške doklade in štipendije?

koliko je takih, ki imajo brezplačno otroke v vrtcu in se ne vprašajo, da nekdo mora to plačat

Koliko je takih, ki izvajajo davčne goljufije ...

ti si idealna za SD O:-)

po novem se reče ŠD - šaleški demokrati ... pardon, Šaleška dolina. :)

Vsedem se na motor in se mi sladko fučka tako za leve in desne...

Toplo priporočam vsem..

Če le imaš dovolj denarja, je to super.

Verjetno se ti ne fučka za tvoje otroke (vkolikor jih imaš)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko je takih, ki izvajajo davčne goljufije ...

Koliko davčnih goljufij država spregleda? In koliko namerno?

Znano je, da za ukradeno pomarančo dobiš arest, za ukraden miljon pa dva nova miljona kredita, ki ti ga še odpišejo na koncu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez dve leti (če ne prej) pa nazaj na Janšo :SS:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang::wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

A če ustanovim stranko v kateri bodo sami mladi študenti (in študentke B).......nas kdo podpre?

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

A če ustanovim stranko v kateri bodo sami mladi študenti (in študentke B).......nas kdo podpre?

Dvomim. Ker pri Šobli se mi že zdaj :SS

MOderatorje lepo ponižno prosim, da odstranijo sliko, ki jo je nalimal Sayo.

Peesda, mi je cel teden, ne samo dan frderbal. :SS :SS :SS

Popravljeno . Popravil Kramp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot da samo politiki nepošteni in zapravljajo davkoplačevalski denar :wacko:

koliko je takih, ki prejemajo socialno pomoč in se vozjo v bmw?

koliko je takih, ki na račun samohranilstva prejemajo najvišje otroške doklade in štipendije?

koliko je takih, ki imajo brezplačno otroke v vrtcu in se ne vprašajo, da nekdo mora to plačat

itd....

bodimo pošteni do sebe, nato pa obsojajmo druge.

zase vem, sem sposobna pošteno zaslužit in delat, ne želim, da drugi delajo zame...je pa res, da s poštenim delom lahko le skromno živiš...meni to zadošča, imam raje ljudi, ki me cenijo zaradi osebnosti kot zaradi denarja.

Politični nadsistem stoji nad vsemi podsistemi države in posredno ali neposredno vpliva na vse do ravni zasebnega pri vsakem posamezniku. Zato so politiki najbolj odgovorni za stanje v državi. In največjo odgovornost med njimi imajo tisti, ki so trenutno na oblasti. Krivi so, če so to godljo zakuhali; krivi so, če ne delajo nič, da bi probleme rešili in krivi so, če nimajo vizije in namena rešiti probleme. In če je politika podlegla kapitalu oz. se mu je prodala, potem nima legitimnosti vladati v imenu vseh.

Koliko je takšnih, ki...? Toliko koliko jim zakonodaja npr. davčna, omogoča utajo davkov, dovoljuje netransparentnost finančnih tokov ter neučinkovitost in korupcijo v nadzornih organih države. Vse bi se dalo rešiti bodisi na lokalni ali evropski ravni a je za to potrebno imeti vizijo in voljo. In preden pridemo do podjetnika, ki utajuje davek in se kljub vidnemu premoženju uradno izdaja za reveža moramo počistiti razne Tovšakove, ki preko Lihtenštajnskih podjetij črpajo denar iz podjetij ali Golobičev, ki se jim zdi normalno, da zamolčijo svoje premoženje in da slovensko podjetje vodijo iz Nizozemske ter se s tem izogibajo nadzoru države, katere predstavniki so.

Zakaj so problem Hilde in Gregorji? Zato, ker predstavljajo politike, ki so podeljeno moč, ki bi naj služila interesom družbe, zlorabili za lastne interese. Takšni imajo tudi možnost neposredno vplivati na sprejemanje zakonodaje in odločitve v vrhu države. Če je gnila zakonodaja in farsa pravne države njim v korist, potem bodo še naprej zagotavljali, da se nič bistvenega ne bo spremenilo. Slabi zgledi, seveda, vlečejo in zadeve se potem projicirajo od vrha do dna. Riba smrdi pri glavi, zato sem že dolgo nazaj pisal, da tudi 100 Strojanov ne naredi toliko škode kot en pokvarjen osebek na visokem položaju v državi ali podjetju (Angleži jim rečejo - beli ovratniki).

Tu nekje je tudi odgovor na Krampovo vprašanje, kdo je tem ljudem dal, da nam vladajo. Nacionalne države so nastale po obdobju srednjeveškega klanja za fevdalne gospodarje in verske sekte. Nastale so, da bi preprečile takšno nasilje, da bi zagotovile zunanjo varnost in notranji red preko predstavnikov celotne družbe (imenovanih, da služijo v interesu celotne družbe - glej prisego Vlade in podobnih), neodvisno od volje vplivnih posameznikov (nekdanjih fevdalcev ipd.) in neodvisno od religij. Država je močna tvorba, lahko je zelo koristna kakor tudi zelo nevarna, če se jo zlorabi. Bistvo je, da elite, ki vodijo družbo imajo legitimnost dokler vsaj približno predstavljajo interese celotne družbe. Če tega ni, potem tudi legitimnosti za vladanje več nimajo in je vse skupaj samo še predstava, ki bo končala v plamenih. Politika, ki se proda kapitalu se proda odločitvam peščice ljudi v njihovem interesu in je vrnitev na stanje, ko so ljudem vladali fevdalci in monarhi. Vrnitev v kastno družbo, kot je to lepo razložil filozof Tonči Kuzmanić v eni od zadnjih Mladin. Začetek konca republike in demokracije.

Sam se zatorej nekako strinjam z mariborBMW-jem. Skušam živeti in preživeti mimo vse te nesnage, ki s politične ravni kaplje na nas (predvsem skozi medije) in dokler ne bom videl alternative, ne grem več na volitve ipd. Naj reče kdor hoče, da s tem prepuščam odločitev drugim. Jaz menim, da vsak oddan glas daje legitimnost trenutni kleptokraciji. O kakšnih predstavnikih ljudstva bi govorili, če bi na volitve prišlo samo 20% volilnega telesa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kot da samo politiki nepošteni in zapravljajo davkoplačevalski denar :wacko:

niso, so pa tisti, ki dajejo zgled in če oni to počnejo potem postane družbeno sprejemljivo za vse

koliko je takih, ki prejemajo socialno pomoč in se vozjo v bmw?

koliko je takih, ki na račun samohranilstva prejemajo najvišje otroške doklade in štipendije?

koliko je takih, ki imajo brezplačno otroke v vrtcu in se ne vprašajo, da nekdo mora to plačat

dosti, ker sistem to dopušča in ker ni v naši naravi, da bi imeli slabo vest če nategujemo državo

itd....

bodimo pošteni do sebe, nato pa obsojajmo druge.

no potem pa bodi poštena in pošteno odgovori na vprašanje spodaj!

zase vem, sem sposobna pošteno zaslužit in delat, ne želim, da drugi delajo zame...je pa res, da s poštenim delom lahko le skromno živiš...meni to zadošča, imam raje ljudi, ki me cenijo zaradi osebnosti kot zaradi denarja.

če se prav spomnim delaš v vrtcu ali šoli. ko se pogovarjam z mojo generacijo (30-35 let) imajo vsi v vrtcih/šolah boljše plače od tistih v gospodarstvu ali pa vsaj boljše če primerjaš razmerje delovnih ur. seveda vsi v jani upravi jamrajo, v gospodarstvo pa nobeden noče, ko mu ponudiš alternativo.

Ko govoriš z vzgojiteljicami ali učiteljicami pred penzijo ti povejo, da tako dobre plače kot jih imajo sedaj, nikoli niso imeli. večina jih zdaj prvič ima večjo plačo kot zakonec, ki je v gospodarstvu.

In če se v tej službi potem imaš sigurno neto preko 1000€ kar pomeni da imaš boljšo plačo kot vsaj polovica slovencev. res ni to nek strašen dohodek ampak ne jamrat - lahko bi bilo dosti slabše, preživet pa se da.

Mam prav?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

niso, so pa tisti, ki dajejo zgled in če oni to počnejo potem postane družbeno sprejemljivo za vse

dosti, ker sistem to dopušča in ker ni v naši naravi, da bi imeli slabo vest če nategujemo državo

no potem pa bodi poštena in pošteno odgovori na vprašanje spodaj!

če se prav spomnim delaš v vrtcu ali šoli. ko se pogovarjam z mojo generacijo (30-35 let) imajo vsi v vrtcih/šolah boljše plače od tistih v gospodarstvu ali pa vsaj boljše če primerjaš razmerje delovnih ur. seveda vsi v jani upravi jamrajo, v gospodarstvo pa nobeden noče, ko mu ponudiš alternativo.

Ko govoriš z vzgojiteljicami ali učiteljicami pred penzijo ti povejo, da tako dobre plače kot jih imajo sedaj, nikoli niso imeli. večina jih zdaj prvič ima večjo plačo kot zakonec, ki je v gospodarstvu.

In če se v tej službi potem imaš sigurno neto preko 1000€ kar pomeni da imaš boljšo plačo kot vsaj polovica slovencev. res ni to nek strašen dohodek ampak ne jamrat - lahko bi bilo dosti slabše, preživet pa se da.

Mam prav?

Ja imaš prav, skromnost je lepa čednost. Samo te pa zaboli, ko si sam pri sebi skromen in dvakrat obrneš vsak €, potem pa poslušaš in gledaš neumnosti, pa ne samo to, načrtno izkoriščanje vsega kar je možno, v tej ljubi mali državici. Tako lepo bi lahko živeli in tako dovolj je vsega za nas (služb, dela, sociale), samo če ne bi bilo grabežljivcev, kot so tej naši tajkuni (pa da bi vsaj podjetja potem fajn laufala) in nesposobnih politikov, ki bi znali denar bolje obrniti. Ja, potem te zaboli in se resnično vprašaš, pa komu jaz plačujem s svojim delom, pa koga hranim, da se po domače preserava?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če se v tej službi potem imaš sigurno neto preko 1000€ kar pomeni da imaš boljšo plačo kot vsaj polovica slovencev. res ni to nek strašen dohodek ampak ne jamrat - lahko bi bilo dosti slabše, preživet pa se da.

Mam prav?

Nimaš prav.

Če Soncy nima svojih otrok in s tem davčnih olajšav, verjetno nima dosti preko 1000€, kar pa ni nekaj s čem bi lahko človek bil zadovoljen, čeprav se s tem da preživeti ali životariti. In če so v gospodarstvu manj kvalificirani delavci plačani precej manj od 1000€ neto, potem to ni nekaj, kar bi šlo jemati za primerjavo temveč je sramotno, da tako sploh je.

Če misliš, da je tak ustroj družbe čudovit in da so si vsi, ki nimajo velikih dohodkov sami krivi za to, potem očitno ne razmišljava niti približno podobno.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimaš prav.

Če Soncy nima svojih otrok in s tem davčnih olajšav, verjetno nima dosti preko 1000€, kar pa ni nekaj s čem bi lahko človek bil zadovoljen, čeprav se s tem da preživeti ali životariti. In če so v gospodarstvu manj kvalificirani delavci plačani precej manj od 1000€ neto, potem to ni nekaj, kar bi šlo jemati za primerjavo temveč je sramotno, da tako sploh je.

Če misliš, da je tak ustroj družbe čudovit in da so si vsi, ki nimajo velikih dohodkov sami krivi za to, potem očitno ne razmišljava niti približno podobno.

glej zelo realno - moji kolegi in kolegice z narejenimi faksi delajo od jutra do večera pa imajo od 800 do 1200 € plače v gospodarstvu. s tem da lahko vsak dan ostanejo brez službe. nekateri so brez službe ali delajo delo za katerega sploh ne rabiš faksa. pač ni drugega trenutno za dobit. pa noben ni len ali zabit.

moji kolegi in kolegice, ki so po večini zaposleni v osnovnih šolah kot učitelji so vsi od 1000€ dalje. delajo klasični urnik (doma ob 14.00-15.00), poleti so fraj. samo včasih se jim kaj potegne zaradi konferenc in podobno ampak vse skupaj nič hudega. neke skrbi da bodo brez služb nimajo.

in ti ki so v javnem sektorju najbolj jamrajo, če pa jim rečeš naj pustijo šiht in grejo v gospodarsvo če je v javnem sektorju tako slabo so pa tiho.

ja 1000€ ali manj je danes slabo, ampak "ko je vojna je vojna za vse" in tu je javni sektor na dosti boljšem, z plačami nad povprečjem.

meni pa ne rabiš govorit o situaciji, sem privat tako da se vsak dan prebijam, zgubljam posle zaradi "zvez", ne dobivam plačano, sem na udaru vseh možnih davkov, prispevkov itd.

ni svet lep, niti slučajno. moti pa me ko soncy in podobni jamrajo! al idi na barikade in zažgi vse ali pa se sprijazni z situacijo in jo probaj najboljše možno preživet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako odpraviti vlado !

Eno drži: ljudje so bodisi razumna ali pa nerazumna bitja. Če so nerazumna bitja, potem so vsi nerazumna bitja in potem vse med njimi poteka z nasiljem in ni vzroka, da bi eni imeli pravico do nasilja, drugi pa ne. In za nasilje vlade ni nobenega opravičila. Če pa so ljudje razumna bitja, potem morajo biti njihovi odnosi utemeljeni na razumu in ne na nasilju ljudi, ki so po naključju zasedli oblast.

Človeško suženjstvo izvira iz uzakonitev, zakone pa postavljajo vlade in je potemtakem osvoboditev ljudi iz suženjstva mogoča samo z odpravo vlad.

Vsi poskusi odprave vlad z nasiljem so do zdaj zmeraj in povsod pripeljali samo do tega, da so mesto strmoglavljenih vlad zasedle druge, včasih še bolj okrutne.

Potemtakem edini pripomoček za odpravo vlad ni nasilje, temveč razkrinkavanje goljufije, ki obstaja v tem, da majhno število ljudi z oblastjo govori večini: vas je veliko, vendar ste neumni in neizobraženi in ne morete niti sami sebe voditi, niti opravljati svojih skupnih stvari, zato prevzemamo mi to skrb nase; mi vas bomo branili pred zunanjimi sovražniki, mi vam bomo delali in ohranjali notranji red, opravljali bomo sodniško službo med vami, postavljali bomo družbene ustanove, šole, prometne poti in pazili nanje namesto vas; se tako rekoč tudi na splošno trudili za vašo blaginjo. Za vse to zahtevamo od vas samo, da se podredite zakonom, ki jih bomo izdajali za vašo varnost in korist, in ko boste dosegli predpisano starost, da stopite v vojaško službo, ter da plačujete davke in dajatve, ki jih bomo predpisali. In ljudje so prisiljeni sprejeti te pogoje, ker se že z rojstvom znajdejo v takih okoliščinah, se vzgajajo v njih, in poglavitno zato, ker vlada uporablja vse pripomočke za to, da vcepi ljudem ne samo prepričanje, da ne moremo živeti brez vlade in vojske, temveč tudi, da ljudje, ki jim vladajo in so na čelu vojske, zaslužijo kar največje spoštovanje, vdanost, celo oboževanje.

Ljudem se morajo odpreti oči, da ni nobene potrebe za obrambo narodov drugega pred drugim, saj vse zamere narodov med seboj povzročajo samo vlade same, in da so vojske potrebne samo za majhno število vladajočih, za narode pa ne samo da niso potrebne, temveč so v največjem obsegu škodljive, ker služijo kot orodje za zasužnjevanje ljudi. Ljudje morajo doumeti, da disciplina, ki jo vse vlade tako strašno cenijo, ni nič drugega kakor najhujši zločin, kakršnega sploh more napraviti človek. Disciplina je uničenje razuma in svobode v človeku in ne more imeti nobenega drugega namena, kakor samo pripraviti ga do tega, da bi bil voljan storiti taka hudodelstva, kakršnih ne more storiti živa duša, dokler je v normalnem stanju. Zato ni čudno, da vsi kralji, imperatorji in celo republikanske vlade tako zelo cenijo disciplinirane vojske. Disciplinirana armada je pripomoček, s katerim lahko s tujimi rokami opravijo največja hudodelstva, in ker so tako ta mogoča, si z njimi lahko podrejajo ljudstva.

Če hočemo ljudi rešiti stiske in suženjstva, jim moramo odpreti oči, da bodo sprevideli, da vlade niso najpotrebnejše in najbolj svete ustanove, nasproti katerim se človek ne sme obnašati drugače kakor ponižno in z oboževanjem, kakor kar naprej same zagotavljajo ljudem. Nasproti vladam kakor tudi nasproti cerkvam ni mogoč drugačen odnos kakor z globokim spoštovanjem ali s studom. Čas spoštljivega odnosa do vlad čedalje bolj mineva, in sicer ne glede na vso hipnotizacijo, ki jo uporabljajo vlade, da bi obdržale svoj položaj. In čas je že, da bi ljudje sprevideli, da so vlade ne samo nepotrebne, temveč tudi škodljive in na vso moč nenravne ustanove, pri katerih pošten človek, ki količkaj da nase, ne more in ne sme sodelovati in katerih ugodnosti ne more in ne sme uživati.

Kakor hitro bodo ljudje to jasno sprevideli, bodo samo po sebi razumljivo nehali sodelovati pri teh stvareh, se pravi, ne bodo več dajali vladam vojakov in denarja. In kakor hitro bo večina ljudi nehala to početi, bo s tem sama po sebi odpravljena goljufija, ki zasužnjuje ljudi.

Samo tako se bodo ljudje rešili suženjstva.

anarhistični portal - anti-copyright 1998 - shall not rull & not be ruled - ruleless.com :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni svet lep, niti slučajno. moti pa me ko soncy in podobni jamrajo! al idi na barikade in zažgi vse ali pa se sprijazni z situacijo in jo probaj najboljše možno preživet.

Četudi jamranje na netu nima nekega realnega efekta pa kaže, da je kljub temu, da so ljudje bolj ali manj sprijaznjeni s situacijo tudi naboj v smeri tega, da se gre na barikade in 'vse zažge'. In očitno bo nekaj takega slej ali prej potrebno, če se ne bomo med sabo raztrgali okrog tega kdo zasluži 600€ in kdo 800€ mesečno.

Bolj varne zaposlitve, pod razumnimi pogoji, bi morale biti standard kateremu bi vsi težili. V javni upravi je ogromno ljudi z dosti večjimi plačami od teh učiteljic pa tudi drugače se davkoplačevalski denar na vse možne načine razmetava in odtujuje. Če so te plače največji problem, potem ne vem zakaj sploh imamo socialo in vse ostalo, če se na ljudeh najlažje prihrani. In če je vojna za vse..potem bi tudi najpremožnejši lahko plačali davek ustrezno njihovemu dobičku, predvsem pa bi razni menedžerji in nadzorniki odgovarjali za svoje odločitve. Razumem, da v primerih, ko je kriza v neki branži tam ne cvetijo rože a dosti tega kar se je zgodilo pri nas je posledica pohlepa, požrešnosti in nestrokovnosti.

Če je vojna za vse, kar se tiče javnega sektorja, potem naj vlada naredi red na splošno v javnem sektorju in ne bo toliko težav z zmanjševanjem plač in pravic. A če je edina rešitev za vse, zmanjševanje plač in pravic, potem ne vem, ali gremo kot družba v pravi smeri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni svet lep, niti slučajno. moti pa me ko soncy in podobni jamrajo! al idi na barikade in zažgi vse ali pa se sprijazni z situacijo in jo probaj najboljše možno preživet.

le kje si prebral, da jamram. :headbang: sem jasno napisala, da sem sposobna zaslužit zase in da mi ni všeč, ker mnogi te želje nimajo...da so raje socialni podpiranci, ker se jim finančno bolj splača.

tudi v gospodarstvu ne gre vsem slabo, niso vsi delavci na robu preživetja in sigurno nisem jz kriva za slaba podetja in nesposobne direktorje in tudi nimam slabe vesti, ker delam v negospodarstvu, ker DELAM za svoj dohodek...ne dobim plačila za nedelo.

na stavki me pa ne boš videl, sem proti vsakemu izsiljevanju..ni pa za vse kriva vlada, ljudje so čedalje bolj pohlepni, tudi otroke vzgajamo bolj v duhu materializma kot človeških vrednot...žalostno kako nas je posrkal blišč in kupljive igračke kapitalizma.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako odpraviti vlado !

Eno drži: ljudje so bodisi razumna ali pa nerazumna bitja. Če so nerazumna bitja, potem so vsi nerazumna bitja in potem vse med njimi poteka z nasiljem in ni vzroka, da bi eni imeli pravico do nasilja, drugi pa ne. In za nasilje vlade ni nobenega opravičila. Če pa so ljudje razumna bitja, potem morajo biti njihovi odnosi utemeljeni na razumu in ne na nasilju ljudi, ki so po naključju zasedli oblast.

Človeško suženjstvo izvira iz uzakonitev, zakone pa postavljajo vlade in je potemtakem osvoboditev ljudi iz suženjstva mogoča samo z odpravo vlad.

Vsi poskusi odprave vlad z nasiljem so do zdaj zmeraj in povsod pripeljali samo do tega, da so mesto strmoglavljenih vlad zasedle druge, včasih še bolj okrutne.

Potemtakem edini pripomoček za odpravo vlad ni nasilje, temveč razkrinkavanje goljufije, ki obstaja v tem, da majhno število ljudi z oblastjo govori večini: vas je veliko, vendar ste neumni in neizobraženi in ne morete niti sami sebe voditi, niti opravljati svojih skupnih stvari, zato prevzemamo mi to skrb nase; mi vas bomo branili pred zunanjimi sovražniki, mi vam bomo delali in ohranjali notranji red, opravljali bomo sodniško službo med vami, postavljali bomo družbene ustanove, šole, prometne poti in pazili nanje namesto vas; se tako rekoč tudi na splošno trudili za vašo blaginjo. Za vse to zahtevamo od vas samo, da se podredite zakonom, ki jih bomo izdajali za vašo varnost in korist, in ko boste dosegli predpisano starost, da stopite v vojaško službo, ter da plačujete davke in dajatve, ki jih bomo predpisali. In ljudje so prisiljeni sprejeti te pogoje, ker se že z rojstvom znajdejo v takih okoliščinah, se vzgajajo v njih, in poglavitno zato, ker vlada uporablja vse pripomočke za to, da vcepi ljudem ne samo prepričanje, da ne moremo živeti brez vlade in vojske, temveč tudi, da ljudje, ki jim vladajo in so na čelu vojske, zaslužijo kar največje spoštovanje, vdanost, celo oboževanje.

Ljudem se morajo odpreti oči, da ni nobene potrebe za obrambo narodov drugega pred drugim, saj vse zamere narodov med seboj povzročajo samo vlade same, in da so vojske potrebne samo za majhno število vladajočih, za narode pa ne samo da niso potrebne, temveč so v največjem obsegu škodljive, ker služijo kot orodje za zasužnjevanje ljudi. Ljudje morajo doumeti, da disciplina, ki jo vse vlade tako strašno cenijo, ni nič drugega kakor najhujši zločin, kakršnega sploh more napraviti človek. Disciplina je uničenje razuma in svobode v človeku in ne more imeti nobenega drugega namena, kakor samo pripraviti ga do tega, da bi bil voljan storiti taka hudodelstva, kakršnih ne more storiti živa duša, dokler je v normalnem stanju. Zato ni čudno, da vsi kralji, imperatorji in celo republikanske vlade tako zelo cenijo disciplinirane vojske. Disciplinirana armada je pripomoček, s katerim lahko s tujimi rokami opravijo največja hudodelstva, in ker so tako ta mogoča, si z njimi lahko podrejajo ljudstva.

Če hočemo ljudi rešiti stiske in suženjstva, jim moramo odpreti oči, da bodo sprevideli, da vlade niso najpotrebnejše in najbolj svete ustanove, nasproti katerim se človek ne sme obnašati drugače kakor ponižno in z oboževanjem, kakor kar naprej same zagotavljajo ljudem. Nasproti vladam kakor tudi nasproti cerkvam ni mogoč drugačen odnos kakor z globokim spoštovanjem ali s studom. Čas spoštljivega odnosa do vlad čedalje bolj mineva, in sicer ne glede na vso hipnotizacijo, ki jo uporabljajo vlade, da bi obdržale svoj položaj. In čas je že, da bi ljudje sprevideli, da so vlade ne samo nepotrebne, temveč tudi škodljive in na vso moč nenravne ustanove, pri katerih pošten človek, ki količkaj da nase, ne more in ne sme sodelovati in katerih ugodnosti ne more in ne sme uživati.

Kakor hitro bodo ljudje to jasno sprevideli, bodo samo po sebi razumljivo nehali sodelovati pri teh stvareh, se pravi, ne bodo več dajali vladam vojakov in denarja. In kakor hitro bo večina ljudi nehala to početi, bo s tem sama po sebi odpravljena goljufija, ki zasužnjuje ljudi.

Samo tako se bodo ljudje rešili suženjstva.

anarhistični portal - anti-copyright 1998 - shall not rull & not be ruled - ruleless.com :evilgrin:

Človek je lahko pameten, ljudje so(smo) pa neumni.

(posameznik/množica)

Popravljeno . Popravil Python
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Politični nadsistem stoji nad vsemi podsistemi države in posredno ali neposredno vpliva na vse do ravni zasebnega pri vsakem posamezniku. Zato so politiki najbolj odgovorni za stanje v državi. In največjo odgovornost med njimi imajo tisti, ki so trenutno na oblasti. Krivi so, če so to godljo zakuhali; krivi so, če ne delajo nič, da bi probleme rešili in krivi so, če nimajo vizije in namena rešiti probleme. In če je politika podlegla kapitalu oz. se mu je prodala, potem nima legitimnosti vladati v imenu vseh.

in dokler ne bom videl alternative, ne grem več na volitve ipd. Naj reče kdor hoče, da s tem prepuščam odločitev drugim. Jaz menim, da vsak oddan glas daje legitimnost trenutni kleptokraciji. O kakšnih predstavnikih ljudstva bi govorili, če bi na volitve prišlo samo 20% volilnega telesa?

1+

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako ustaviti pahorja?

naj zacne delati (=opravljati posel za katerega je bil izvoljen; potem mogoce upravici svojo "mizerno" placo).

ne pa da se spreneveda kot model.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako ustaviti pahorja?

naj zacne delati (=opravljati posel za katerega je bil izvoljen; potem mogoce upravici svojo "mizerno" placo).

ne pa da se spreneveda kot model.

Saj VSI politiki pri nas delajo, garajo. Če ne bi, se ne bi zgodila Hilda, Boško....Problem je, da so VSI postali servis kapitala, ne pa ljudi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prebrat:

Vir: Dnevnik.si: http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042399811

Magajna je v pogovoru povedal, da je pred volitvami leta 2008 Pahorja videl kot nevezanega in suverenega politika. Nekoliko je bil sicer nezaupljiv glede tega, ali je neodvisen od omrežij iz ozadja, vendar pa verjame, da se Pahor ni osebno okoriščal.

Od omrežij je morda najmočnejša Zemljarič-Kučanova skupina, ki povezuje tudi nekdanje "rdeče direktorje". "Težko je reči, da gre za urejeno hierarhijo, gre za nekakšno zavezo, ki deluje že več kot dvajset let in povezuje bolj sinove in vnuke," pravi Magajna.

Poslanci SD morajo svoje može iz ozadja po besedah Magajne varovati pred aferami. Med njimi je Magajna omenil najem stavbe za Nacionalni preiskovalni urad. "Bil sem opozorjen, kaj v to bezam in naj pustim na miru, ker bo to izkoristila opozicija," je pojasnil.

Podobno se je po njegovih besedah zgodilo, ko se je zanimal za nepoplačane delavce na stadionu v Stožicah. Kolegica iz poslanske skupine mu je takrat rekla: "Andrej, ne drezaj v to, ne izpostavljaj šefa inšpektorata, on je naš". Prav tako so ga na to opozorili v zadevi Baričevič.

V poslanski skupini namreč "deluje princip lojalnosti in strahu, ki temelji na strankokraciji". Poslanci vedo, da ne bodo več izbrani za kandidatno listo na prihodnjih volitvah, če ne bodo lojalni, je povedal Magajna.

O Pahorju poslanec pravi, da ima sicer odličen piar, a da je s to igro šel predaleč. "Ko se premier spremeni v igralca, je marketing zlorabljen do absurda," je dejal.

Kot je pojasnil, trenutno piar Pahorju svetuje, da mora vsako afero spremeniti v svojo zmago. Tako iz afere Simone Dimic dela vladno politiko, da se v njegovem mandatu zadeve razkrivajo in da preiskave tečejo. Vendar pa Magajna opozarja, da so afero razkrili preiskovalni novinarji in da je to največja kritika delovanja pravne države.

Za idejo o finančni avtonomiji zavodov, kakršna je predvidena v novem zakonu o Radioteleviziji Slovenija (RTVS), se po besedah Magajne skriva "tajkunizacija javnega sektorja". "Ker ne morejo več pokrasti ničesar drugega, bi zadeve kanalizirali v javnih zavodih in javnih podjetjih," je opozoril poslanec, ki meni, da bo po novem zakonu prišlo tudi do kadrovskih menjav na RTVS.

Na vprašanje, ali se mu zdijo verjetne hipoteze, da bodo omrežja iz ozadja Pahorja zamenjala, pa je Magajna odvrnil, da je rezervni scenarij že obstajal. Tako je bilo programirano, da bi nastopila Katarina Kresal, če bi se Pahorju v krizi zalomilo. "Scenarij pa so pokvarili trije psi," je pojasnil. Sedaj je panika, v vseh štabih, tudi v Kučanovem, pa trenutno preigravajo idejo, kako bi se obnesel ljubljanski župan Zoran Janković, je v pogovoru za Reporter še dejal Andrej Magajna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kruha in iger, so imeli pregovor Rimljani. Pri nas pa nam vlada še iger ne ponudi. Govorim o organizaciji EP l. 2013. Pri vsej zadevi sploh ne gre za teh skromnih 6M, kolikor bi mogli prispevati za organizacijo prvenstva. Gre za naravnost ignorantski odnos do državljanov. Dali smo (naslednje cifre govorim na pamet) okoli 400M Grčiji, dali bomo 300M Irski, ko bo treba bomo dali še Portugalski in še kakšni državi, kjer imajo delavci višji standard kot pri nas. Dali smo 40M za nesmiselno univerzijado, kjer bo sredi Štajerske organiziran velik študentski žur. Dali bomo za 3 referendume, med drugim še enkrat za referendum o RTV. Koliko je cena enega referenduma? Zagotovo par milijonov. Sedaj bomo morali kmalu dokapitalizirati NLB z 250M, tako da bodo lahko še naprej Šroti, Bavčarji in Simonce gradili vile in brunarce. Da niti ne naštevam naprej.

In potem nimajo 6M za EP 2013. To bi bil največji dogodek ever v Sloveniji. Nogometnega prvenstva ne moremo nikoli gostiti. Košarka je najbližji nadomestek. Poleg tega so projekcije, da bi bilo prvenstvo uspeh, imeli bi še dobiček. Pa sploh ne gre za dobiček ali strošek. Gre za pozitivne eksternalije. Že če 10 mulcev spraviš iz ceste na košarkarska igrišča in jih rešiš pred narkomanijo, je vredno teh milijončkov. Gre se tudi za promocijo Slovenije med drugim. Koliko turistov bi samo zaradi te promocije dobili. Koliko biznisev bi se sklenilo v Sloveniji ...

Kolikor me je danes razočarala ta odločitev vlade, me ni še nobena. Res, da sem pristranski, ker sem dolga leta treniral košarko, ampak vendarle. Vlada je pripravljena dati sramotnih 1.16M. To je manj, kot bo znašal znesek vzdrževanja naše najnovejše zarjavele sovjetske lepotice. Samo za stroške vojne ladje, ki bo manevrirala na vzdolž 46 km slovenske obale, bomo letno namenili 2M. Prištejte zraven še Falcona, pa bo mera polna.

Koliko čas nas bodo še jebali v glavo, preden se bo komu kaj zgodilo !!

Popravljeno . Popravil dozzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!