Skoči na vsebino

Enoprostorci


mkosir

Priporočene objave

Foter ima Avensisa Verso 2.0D in zadeva kar gre. Trenutno mu teče 6 ali 7-mo leto, prevoženih ima okoli 200.000km in zaenkrat z agregatom težav ni bilo. Čeprav ima "samo" 116KM pospeši do 100 v slabih 12-ih sekundah (z Mondeom 1.8 ga kar težko lovim), kar niti ni tak slabo za tako kravo, gre pa okoli 180km/h. Poraba je mala, med 5,5 do 7,3l. Udobnosti mu tudi ne manjka, razen na čisto zadnjih dveh sedežih (3-tja vrsta v pritljažniku). Sicer ima pa pritljažnik dvojno dno (v katerega tudi dobiš boga pa pol). Edina stvar, ki mu jo "zamerim" je kvaliteta plastike v notranjosti (na ravni Daewoo Matiza) in volan brez trdenja med hitrejšo vožnjo (mehkoba je pri 5km/h in 160km/h ista). To pomeni, da recimo malo cukneš v levo in desno in kar zaplava. Kar se pa tiče izrednih stroškov - zaenkrat je bilo potrebno zamenjati zadnji par kolutov, ker je mehanik neke slabše pakne dal na čeljusti pa so se hitreje zrabile in pobrusile diske. Servis je bil vključno s parom kolutov smešno nizko - cca 130€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

A ima mogoče kdo kake konkretne izkušnje z :

Citroën C4 Picasso (grand) letnik 2008 +; 1,6 dizel

ali

Renault Scénic (grand) letnik 2008 + ; 1,5 dizel oz.1,9 dizel

ej nimam...

priporocam pa ti da raje s max.....

glede da so cene rabljenih dobre, vzdrzevanje definitivno ceneje kot pri francozih... voznja dinamicna+ poraba zadovoljiva........

pac odvisno kaj ti je vsec.....

1.5 dci za tako velik avto je..... malo tako tako...

upam da ti kdo drug kaj pametnega pove...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ima mogoče kdo kake konkretne izkušnje z :

Citroën C4 Picasso (grand) letnik 2008 +; 1,6 dizel

ali

Renault Scénic (grand) letnik 2008 + ; 1,5 dizel oz.1,9 dizel

picassota xsaro imam 2.0, C4 sem probal ampak 2.0 dizl. nevem, meni se zdi 1,6 maml švoh za tak avto, vsaj za xsaro picasso 1,6 dizel lahko rečem da je premalo (saj potegne ampak poraba trpi) tako da je pri C4 verjetno še slabše ker je večji in težji. enako verjetno za scenica 1,5.

drugače pa bi jaz vzel prej C4 če pa za enak denar dobiš Smax-a pa forda ampak ponavadi so dražji. kar se pa vzdrževanja tiče je pribljižno enako za vse če imaš vredu mehanika in ne hodiš na pooblaščene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pride bencinc za tak avto (c4, scenic, s-max) sploh v poštev? Ker mi delamo z našim avtom <15.000 na leto....Tako da glede kilometrov je za mojo/našo porabo bencinc; glede na velikost avta, načina vožnje (družinske potrebe, čim več navora, nizka poraba)pa dizel itak

ugotavljam, da je rabljen s-max l. 08 ene 3-4000 dražji od komkurentov, kak poseben razlog za to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

raj ne bom nič napisal :xx:

Od tistih ,ki trdite ,da je treba dizlača ohladit preden ugasneš, bi pa želel čut tud pametn razlog.

Drgač pa jaz osebno, nikoli renault dizel. Če hočeš dizla z redkimi okvarami in poceni popravili je Volkswagen prava znamka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pride bencinc za tak avto (c4, scenic, s-max) sploh v poštev? Ker mi delamo z našim avtom <15.000 na leto....Tako da glede kilometrov je za mojo/našo porabo bencinc; glede na velikost avta, načina vožnje (družinske potrebe, čim več navora, nizka poraba)pa dizel itak

ugotavljam, da je rabljen s-max l. 08 ene 3-4000 dražji od komkurentov, kak poseben razlog za to?

S-Max je bil upravičeno car of the year.

Ja, bencinar seveda pride v poštev, če imaš malo vožnje, pa še to bolj kratke fure. Dizel-manija je nategovanje ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S-Max je bil upravičeno car of the year.

Ja, bencinar seveda pride v poštev, če imaš malo vožnje, pa še to bolj kratke fure. Dizel-manija je nategovanje ...

ti je justin odgovoril.....

s max je avto z veliko prostora ki ga lahko dinamico peljes..... ni nestabilna kibla pa se vizualno je za moj okus dalec pred senicom.... c4 mi je kr vsec zadeva :closedeyes:

drugace pa stroski vzdrzevanja ni tako zelo velike razlike...

imas dele navoljo pri anetu, stahlgruber... ki so rezervni deli poceni in kvalitetni....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem imel priliko sprobat peugeot 5008..ne zgleda klinčevo velika škatla pa je vseeno dovolj prostora not..pelje se super, ergonomija za voznika res fajn..

če ga primerjam z naprimer 508 SW bi raje vzel prvega..

pikasotov in s maxov pa nisem vozil..

če bi pa gledal na to da rabim zares prostor bi se pa kar na jumpy ali traffic spravil..al pa še raje transporter ta kratki..

Popravljeno . Popravil biker77
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če delaš manj kot 15.000 potem res ni toliko pomembno kaj imaš pod havbo, lahko tudi bencinarja. jaz ti predlagam da si vzameš čas in greš probat vse te variante potem pa vidiš (potovalni računalnik) koliko spijejo in ali je motor dovolj močen za tvoje potrebe. glede na to da kupuješ rabljenega greš pač na ogled in testno vožnjo pa boš videl.

smax je res razred boljši ampak spet glede na to kako malo km delaš je vprašanje če se splača ker ostala dva tudi nista slaba avta.

saj veš kako je, eni imajo bmw sedmico ker delajo 1000 km na dan in rabijo tako udoben avto, eni pa jo imajo za po mestu kjer bi bil boljši smart. vse je kalkulacija kaj hočeš in koliko si pripravljen plačat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. vse je kalkulacija kaj hočeš in koliko si pripravljen plačat.

mja, rabim enoprostorca, do 10.000 EUR; gledam rabljeni so najcenejši Scenici, bi dobil 2009 letnik, C4 bi dobil 2008 letnik in za isti denar s-max 2007/06 letnik...

Kar me moti pri teh rabljenih avtih je to, da imajo 2008 letniki 120.000+ km, kar mi ni jasno zakaj toliko za "družinske" avte ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mja, rabim enoprostorca, do 10.000 EUR; gledam rabljeni so najcenejši Scenici, bi dobil 2009 letnik, C4 bi dobil 2008 letnik in za isti denar s-max 2007/06 letnik...

Kar me moti pri teh rabljenih avtih je to, da imajo 2008 letniki 120.000+ km, kar mi ni jasno zakaj toliko za "družinske" avte ...

renoja ali citroena bi jaz vzel bencinarja in čim novejšega. Bencinarji bodo tudi z manj kilometri, manj okvar na mašini, pa za do 15k km letno si ravno nekje na meji med bencin/dizel.

"družinski" enoprostorci so zelo pogosto razni službeni avtomobili in pa zelo pogosti zjutraj na avtocestah, ko vsi drvijo v službo (sploh picasoti in scenici) - zato toliko km na dokaj novih avtih. Praviloma so vsi dizli, zato bi manj reskiral z bencinarjem. S-maxi so pa sloh bolj službena vozila, ker so že v osnovi večji in dražji in si jih povprečna družina niti ne more privoščiti novega. Rang scenika bi bil bolj C-max, res pa da so sceniki v različno dolgih variantah (kakor se mi zdi so neki grand sceniki in navadni sceniki)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

renoja ali citroena bi jaz vzel bencinarja in čim novejšega. Bencinarji bodo tudi z manj kilometri, manj okvar na mašini, pa za do 15k km letno si ravno nekje na meji med bencin/dizel.

"družinski" enoprostorci so zelo pogosto razni službeni avtomobili in pa zelo pogosti zjutraj na avtocestah, ko vsi drvijo v službo (sploh picasoti in scenici) - zato toliko km na dokaj novih avtih. Praviloma so vsi dizli, zato bi manj reskiral z bencinarjem. S-maxi so pa sloh bolj službena vozila, ker so že v osnovi večji in dražji in si jih povprečna družina niti ne more privoščiti novega. Rang scenika bi bil bolj C-max, res pa da so sceniki v različno dolgih variantah (kakor se mi zdi so neki grand sceniki in navadni sceniki)

Ja maš grand scenica in grand picassoa, so kr fletni, sploh mi je picasso všeč, ker je lep za oči, pa notranjost je res luštna...

grand picasso dobim za 10k EUR, sam kaj ko ma 120+k km vsak: C4 grand C4 grand

Grand scenici so pa še jurjaal pa več cenejši, Scenic iz uvoza Scenic

Fora je, ker so vsi 120k+ km, vsi so v avtohišah (verjetno iz tujine uvoz), malo je bencincev. Kupit avto 3 leta star z 120 k km mi je pa tud tako no, to je 40.000 km na leto. Kam se folk vozi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

renoja ali citroena bi jaz vzel bencinarja in čim novejšega. Bencinarji bodo tudi z manj kilometri, manj okvar na mašini, pa za do 15k km letno si ravno nekje na meji med bencin/dizel.

"družinski" enoprostorci so zelo pogosto razni službeni avtomobili in pa zelo pogosti zjutraj na avtocestah, ko vsi drvijo v službo (sploh picasoti in scenici) - zato toliko km na dokaj novih avtih. Praviloma so vsi dizli, zato bi manj reskiral z bencinarjem. S-maxi so pa sloh bolj službena vozila, ker so že v osnovi večji in dražji in si jih povprečna družina niti ne more privoščiti novega. Rang scenika bi bil bolj C-max, res pa da so sceniki v različno dolgih variantah (kakor se mi zdi so neki grand sceniki in navadni sceniki)

Ja maš grand scenica in grand picassoa, so kr fletni, sploh mi je picasso všeč, ker je lep za oči, pa notranjost je res luštna...

grand picasso dobim za 10k EUR, sam kaj ko ma 120+k km vsak: C4 grand (http://wwwPIKAavto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4758477&show=1) C4 grand (http://wwwPIKAavto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4636520&show=1)

Grand scenici so pa še jurjaal pa več cenejši, Scenic iz uvoza (http://wwwPIKAavto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4917121&show=1) Scenic (http://wwwPIKAavto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4730844&show=1)

Fora je, ker so vsi 120k+ km, vsi so v avtohišah (verjetno iz tujine uvoz), malo je bencincev. Kupit avto 3 leta star z 120 k km mi je pa tud tako no, to je 40.000 km na leto. Kam se folk vozi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja maš grand scenica in grand picassoa, so kr fletni, sploh mi je picasso všeč, ker je lep za oči, pa notranjost je res luštna...

na njem mi je blo najbolj všeč, da sem si lahko nastavil limiter hitrosti - kolikorkoli potem tišiš gas, avto ne gre čez to hitrost. Super za po mestu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je 40.000 km na leto. Kam se folk vozi?

to ni tako mimo, npr. NM - LJ vsak dan, pa si na 40k. Za Italijo ali Nemčijo pa so taki kilometri tudi mala malca.

kaj več ne znam pomagati, ker nisem nekaj zahteven okoli avtov. Če pa bom kupil, bom kupil novega, ker bolj kot to, da v prvem letu dosti izgubi na vrednosti, boli to, da te nekdo s steranim avtom in prevrtenimi km nategne na suho. Avta pa itak ne bom prodal, dokler ga ne steram sam do konca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja maš grand scenica in grand picassoa, so kr fletni, sploh mi je picasso všeč, ker je lep za oči, pa notranjost je res luštna...

grand picasso dobim za 10k EUR, sam kaj ko ma 120+k km vsak: C4 grand C4 grand

Grand scenici so pa še jurjaal pa več cenejši, Scenic iz uvoza Scenic

Fora je, ker so vsi 120k+ km, vsi so v avtohišah (verjetno iz tujine uvoz), malo je bencincev. Kupit avto 3 leta star z 120 k km mi je pa tud tako no, to je 40.000 km na leto. Kam se folk vozi?

če te motijo kilometri...je še nekaj xsar picasso za malenkost preko 10,000€ ... nove z 00000 km...1,6 bencinar ...eden najbolj preizkušenih modelov ...res pa ni stilski ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če te motijo kilometri...je še nekaj xsar picasso za malenkost preko 10,000€ ... nove z 00000 km...1,6 bencinar ...eden najbolj preizkušenih modelov ...res pa ni stilski ...

Samo tega ne, to se v ovinkih nagiba ko jadrnica! Resno odsvetujem ... Podvozje preozko in zato avto ni med najbolj stabilnimi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo tega ne, to se v ovinkih nagiba ko jadrnica! Resno odsvetujem ... Podvozje preozko in zato avto ni med najbolj stabilnimi ...

daj biber ne pihaj mimo.

vozil sem 1001 avto (pa saj to veš) pa imam sam xsaro picasso (pa foter, pa par kolegov, pa...) in smo vsi super zadovoljni. veš da nisem nek nežen voznik in na naših ovinkastih cestah lahko v obup spravim tudi kake pasate in podobne pregreteže. podvozje je celo boljše kot na C4, to ti lahko potrdi sagaj, milač in še kdo od avto novinarjev.

xsara picasso je trenutno eden od najboljših če ne najboljši avto ki ga lahko dobiš za zelo mali denar. moja ima 170.000 km pa nisem vložil v njo niti € več kot to kar taki kilometri zahtevajo, torej redne servise in potrošni material.

če ti ni premal ta avto poglej ker se prodajajo za smešno ceno ker si jih lani dobil nove za 10-11 jurjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj biber ne pihaj mimo.

vozil sem 1001 avto (pa saj to veš) pa imam sam xsaro picasso (pa foter, pa par kolegov, pa..

Tu verjetno ne boma prišla vkup. Vozil sem tri različne Picassoje in tudi en kup drugih avtov in Picasso je bil vedno čuden pri malo bolj dinamični vožnji (ne pri divjanju, do tja nismo prišli). No, je pa zelo ugoden paket in kar se tega tiče lahko rečem le - vsak naj gre sam probat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Picassoja hvali samo tist ,ki ga ima. Rajngla :worship:

Da ne bo pomote, sem mel dva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Picassoja hvali samo tist ,ki ga ima. Rajngla :worship:

Da ne bo pomote, sem mel dva.

Napiš kej več prosim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!