Skoči na vsebino

WEB, html, java, PHP, asp....


Priporočene objave

Pozdravljeni!

Zanima me če mi lahko kdo pomaga pri sledečem:

1. Kako spremeniti barvo drsnika v brskalniku?

2. Kako dodati napis v ta spodnji vrstici v brskalniku (tam , kjer običajno kaže link ali na motosvetu npr. čas in designed by tundesign...)?

3. Predlagajte mi zastonj (free) programček za izdelovanje spletnih strani, ki je zelo enostaven za uporabo brez velikega znanja html. Ukaze pribljižno zastopim, samo pisati se mi jih ne da. A obstaja programček, kjer bi kot v wordu stran izdelal in jo v html izvozil? Pomoč prosim.

Hvala in lp,

Onim

p.s. aja a lahko v windowsih php teče kot apache aplikacija(podprogram) ali samo preko cgi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanima me če mi lahko kdo pomaga pri sledečem:

1. Kako spremeniti barvo drsnika v brskalniku?

2. Kako dodati napis v ta spodnji vrstici v brskalniku (tam , kjer običajno kaže link ali na motosvetu npr. čas in designed by tundesign...)?

3. Predlagajte mi zastonj (free) programček za izdelovanje spletnih strani, ki je zelo enostaven za uporabo brez velikega znanja html. Ukaze pribljižno zastopim, samo pisati se mi jih ne da. A obstaja programček, kjer bi kot v wordu stran izdelal in jo v html izvozil? Pomoč prosim.

p.s. aja a lahko v windowsih php teče kot apache aplikacija(podprogram) ali samo preko cgi?

1. S pomočjo CSS stilov. Kateri program to omogoča ne vem, ker sam spreminjam na roke. Recimo v stilu

body {

background-color: #E5E5E5;

scrollbar-face-color: #E5E5E5;

scrollbar-highlight-color: #E5E5E5;

scrollbar-shadow-color: #E5E5E5;

scrollbar-3dlight-color: #E5E5E5;

scrollbar-arrow-color: #E5E5E5;

scrollbar-track-color: #E5E5E5;

scrollbar-darkshadow-color: #E5E5E5;

}

#E5E5E5 ---> Pač kode barv, ki jih želiš imeti.

2. S pomočjo javascript.

3. Ga ni. Vsaj ne takšnega, da bi lahko z njim kaj konkretnega naredil. Uporabi DreamWeaver. 30 dni je zastonj.

4. PHP lahko v windowsih teče tudi pod IIS ali pod Apache.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja shraniš wordov dokument kot HTML dokument pa je.

Samo bog ne daj to "HTML kodo"-wannabe potem kje objavit ... :shock: :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A obstaja programček, kjer bi kot v wordu stran izdelal in jo v html izvozil? Pomoč prosim.

Ja shraniš wordov dokument kot HTML dokument pa je.

Se umikam iz debate. Ko boste razpravljali o resnih html temah in programih, pa povejte.

Over & Out... Click...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A obstaja programček, kjer bi kot v wordu stran izdelal in jo v html izvozil? Pomoč prosim.

Ja shraniš wordov dokument kot HTML dokument pa je.

In potem uporabis navaden Notepad in zbrises ven vso nepotrebno navlako (cca 80% kode)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In potem uporabis navaden Notepad in zbrises ven vso nepotrebno navlako (cca 80% kode)

Ves, veliko vec je tega :lol: Zna biti notepad problem zaradi velikosti datoteke, ker z Wordom zelo hitro dobis megabajtne html datoteke :twisted: :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A obstaja programček, kjer bi kot v wordu stran izdelal in jo v html izvozil? Pomoč prosim.

Ja shraniš wordov dokument kot HTML dokument pa je.

Se umikam iz debate. Ko boste razpravljali o resnih html temah in programih, pa povejte.

Over & Out... Click...

Če poveš pa svoj predlog, bi bilo pa še boljše ...

html editorji: Dream Weaver, Coffe Cup, ... pojdi na Tucows.com. Tam je taksnega programja ko listja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ahhh, sem kar malo razocaran - sem mislil, da bo hotschko napisal, da je oni Wordov output cisto optimalna HTML koda :D :wink:

Editorjev je pa res precej, odvisno od namena, hardcore web developerji itak uporabljajo text editor, imas pa Dreamweaver, Homesite, Netobjects Fusion, ... ogromno. Eni (recimo Fusion) so taki, da naceloma HTML kode se vidis ne, drugi (Homesite) pa ti samo pomagajo urejati HTML kodo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če poveš pa svoj predlog, bi bilo pa še boljše ...

Poglej moj odgovor, kjer sem mu odgovoril in povedal, kako in kaj. Glej glej, omenil sem celo DreamWeaver, ki je stoletja pred ostalimi. Morda bi laho omenil tudi Adobe GoLive. Vendar tile heci niso brezplačni. Drugače povedano so za domače igranje malce predragi.

O Wordu kot HTML editorju pa ne mislim razpravljati, ker ne mislim nikogar več prepričevati, da pač Word ni primeren za to, kljub temu, da ima to vgrajeno. Morda ni res?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Zanima me če mi lahko kdo pomaga pri sledečem:

1. Kako spremeniti barvo drsnika v brskalniku?

2. Kako dodati napis v ta spodnji vrstici v brskalniku (tam , kjer običajno kaže link ali na motosvetu npr. čas in designed by tundesign...)?

3. Predlagajte mi zastonj (free) programček za izdelovanje spletnih strani, ki je zelo enostaven za uporabo brez velikega znanja html. Ukaze pribljižno zastopim, samo pisati se mi jih ne da. A obstaja programček, kjer bi kot v wordu stran izdelal in jo v html izvozil? Pomoč prosim.

Hvala in lp,  

Onim

p.s. aja a lahko v windowsih php teče kot apache aplikacija(podprogram) ali samo preko cgi?

http://www.smrkec.com/JavaScript/status_bar_efekti.php --->Status Bar

http://www.smrkec.com/JavaScript/drsniki.php ---> Drsniki

DreamWeaver, but not free :)

Upam da sem ti pomagu, vse pa je na Javi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O Wordu kot HTML editorju pa ne mislim razpravljati, ker ne mislim nikogar več prepričevati, da pač Word ni primeren za to, kljub temu, da ima to vgrajeno. Morda ni res?

Razpravljat še noben ni začel. Je pa za internetno uporabo kot HTML editor res popolnoma neprimeren.

Takole kaj za na hitro, da ni važna optimizacija je pa zelo uporaben. Naprimer, če moram objavit dokumentacijo omrežja na lokalnem intranetu, ki je ŽE spisana v Word-u, samo iz Worda kliknem "save as" pa je. Se mi zdi lažje, kot pa z nekim dodatnim programom. Ni res ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa zelo uporaben. Naprimer, če moram objavit dokumentacijo omrežja na lokalnem intranetu, ki je ŽE spisana v Word-u, samo iz Worda kliknem "save as" pa je. Se mi zdi lažje, kot pa z nekim dodatnim programom. Ni res ??

Za to je pa res čisto dovolj uporaben. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej hvala vsem, ki ste se potrudili in odgovorili. Se popolnoma strinjam glede worda, ampak meni se ne ljubi npr. tabelc (če jih je npr več) delat s pisanjem, jih npr naredim v wordu naredim in ven zbrišem 95% kode, ki sploh ne vem, zakaj jo word notri spiše. Za kaj na hitro je zadeva zadovoljiva.

Sprašujem pa zato, ker bi želel dober programček (zastonj), ki mi ga lahko vi priporočate. Vem tudi za twokows zdnet in ostale strani, kjer lahko zadevo najdem, ampak a naj 300 programov stestiram? Ziher moji bogi windowsi crknejo. Zato sem pa opredelil, kakšen na bo program in če ima kdo izkušnje znjim prosim predlagajte. Konkretno prosim.

Torej: zastonj, nekako tako, da stran sestavljaš vizuelno in se koda sama oblikuje (sem pač površen in preden uspem glavo dokončat je dopoldan mino :lol: ) in kar naj bolj trotelsiher, da ne bom porabil tri mesece, da se zadevo naučim uporabljat. Aja pa če je možnost tudi raznih funkcij PHP... ali pač zahtevam preveč.......

Hvala in lp,

Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!