Skoči na vsebino

KAKSNA RESOLUCIJA NA NOTEBOOK-u????


Priporočene objave

Lep pozdrav,

pred kratkim sem dobil mojega notesnika :D ( sem ga caku celo vecnost :evil: ), zdej pa imam naslednje vprasanje, ekran je 15'', kaksna resolucija je najprimernenjsa, kateri fonti, itd....ker ce je 1600X1200 se vidi full lepo sam je pa vse tko majhno da ni to to, ce dam pa 1024X768 so pa fonti nekam megleni in ni to to, kaj mi priporocate, graficna je geforce 4.....na dan z odgovori... :shock:

Lp, Rok

P.S Ze vnaprej hvala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čudno, jaz uporabljam 1024x768 (priporočeno), pa je vse OK... Small fonts (96dpi)...

Se mi pa zdi, da se da nekje štimat te stvari okrog fontov, pa ne vem na pamet... pejdi mal na net pogledat v kakšne newsgroupe ali kar v google... ali pa tam v "tehnični pomoči" tega foruma vprašaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš XPje lahko pod Display properties/Appearance nastavljaš velikost črk, ter dodatno pod effects vklopiš glajenje črk in izbereš metodo (clear type ali standard).

Preveri tudi kakšno osveževanje zaslona imaš nastavljeno...

Lp,

Peterpan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav,

pred kratkim sem dobil mojega notesnika :D ( sem ga caku celo vecnost :evil: ), zdej pa imam naslednje vprasanje, ekran je 15'', kaksna resolucija je najprimernenjsa, kateri fonti, itd....ker ce je 1600X1200 se vidi full lepo sam je pa vse tko majhno da ni to to, ce dam pa 1024X768 so pa fonti nekam megleni in ni to to, kaj mi priporocate, graficna je geforce 4.....na dan z odgovori... :shock:  

Lp, Rok

P.S Ze vnaprej hvala...

Vse je odvisno od predpisane resolucije za tvoj monitor, ker je to LCD monitor, ima predpisano resolucijo. Koliko je predpisana resolucija za tvoj notebook?

LP

Gugo 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak LCD zaslon je narejen/optimiziran za eno resolucijo.

Če so črke potem premajhne, lahko v lasntnostih zaslona nastaviš velikost fontov na splošno ali pa za vsak objekt (ikona, meni, ...) posebej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak LCD zaslon je narejen/optimiziran za eno resolucijo.

Če so črke potem premajhne, lahko v lasntnostih zaslona nastaviš velikost fontov na splošno ali pa za vsak objekt (ikona, meni, ...) posebej.

Hotschko pa ti si zakon :D

Tist k jst hocem povedat, men ne rata na dolgo in na siroko, ti pa tkole u dveh staukih; prauzaprav v enemu ;)....priden :lol:

LP

Gugo 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav je razlaga taka:

za razliko od klasicnih katodnih monitorjev, ki imajo spremenljivo locljivost (frekvence, faze in podobno k temu pripomorejo...), imao zasloni LCD fiksno stevilo pik. Torej imajo samo eno locljivost. Locljivosti gredo nekako takole:

12-palcna diagonala prikaze obicjano 800x600 pik, pri Apple ibook celo 1024x768 pik

13,1, 13,3 in 14-palcna diagonala pomeni 1024x768 pik, le redno vec.

Zasloni s 15-palcno diagonalo pa imajo vecjo locljivost, obicajno 1280x960 pik, novejsi pa celo 1600x1200 pik - kar se zdi fajn ,aj e v bistvu povsem zgreseno... Ker imajo manjse pike in je tekst na njih zato tezje berljiv,a pa tudi cena izdelave je strasno visoka.

Sicer lahko na zaslonu LCD, kaksnen je vgrajen v vsak notebook, prikazes drugacno locljivost (v glavnem manjso!), vendar pr item zaslon in grficna kartica goljufata - na locljivosti 1024x768 lahko prikazes 800x600 pi, vendar bodo robovi cutno nazobcani, crke grde, ...

Osebno mislim, da so 15-colsk izalni na otesih neumnot, ker so potem prenosniki preveliki, pretezki, obenem pa je locljivost predrobna in dokaj neuporabna za udobno delo. Najbolj primerni za povprecne uporabnike (razen inzenirjev in dizajnerjev) so 14-palcni zasloni, ki ponujajo optimalno razmerje med zmogljivostmi, pokvarljivostjo in ceno.

Moras vedeti, da ima 15-palcni zaslon vsaj enkrat vec zaslonskih pik, kot 14-palcni zaslon. In ko enkrat pika na zaslonu crkne, ti je ne morejo popraviti, razec ce menjas zaslon - kar stane obicajno 1000-1500 dolarjev. Ker je pik enkrat vec, je tudi moznost pokvarljivosti enkrat vecja :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno mislim, da so 15-colsk izalni na otesih neumnot, ker so potem prenosniki preveliki, pretezki, obenem pa je locljivost predrobna in dokaj neuporabna za udobno delo...

povečaš fonte in ni problema ... :)

Moras vedeti, da ima 15-palcni zaslon vsaj enkrat vec zaslonskih pik, kot 14-palcni zaslon. In ko enkrat pika na zaslonu crkne, ti je ne morejo popraviti, razec ce menjas zaslon - kar stane obicajno 1000-1500 dolarjev. Ker je pik enkrat vec, je tudi moznost pokvarljivosti enkrat vecja :(

Ker je pik enkart več jih lahko tudi crkne enkrat več, da bo razmerje med pokvarjenimi in dobrimi ostalo enako :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno mislim, da so 15-colsk izalni na otesih neumnot, ker so potem prenosniki preveliki, pretezki, obenem pa je locljivost predrobna in dokaj neuporabna za udobno delo...

povečaš fonte in ni problema ... :)

Moras vedeti, da ima 15-palcni zaslon vsaj enkrat vec zaslonskih pik, kot 14-palcni zaslon. In ko enkrat pika na zaslonu crkne, ti je ne morejo popraviti, razec ce menjas zaslon - kar stane obicajno 1000-1500 dolarjev. Ker je pik enkrat vec, je tudi moznost pokvarljivosti enkrat vecja :(

Ker je pik enkart več jih lahko tudi crkne enkrat več, da bo razmerje med pokvarjenimi in dobrimi ostalo enako :wink:

:) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!