Skoči na vsebino

Slovenske gorice


Noiser69

Priporočene objave

Pozdrav, pri izbernem predmetu Geo moram za maturitetno nalogo izdelat referat/seminrasko o Slovenskih goricah.

Ker sem pred tem izdeloval obširno nalogo pri Informatiki o Photoshop-u, mi je sedaj malo zmankalo časa za to nalogo, zato bi prosil za vašo pomoč.

Kolikor sem sedaj poguglal, sem najdel nekaj literature, vendar nekak sploh nisem zasledil kaj obsegajo Slovenske gorice. Ker je več slik in na vsaki so označene drugače, bi prosil če mi lahko nekdo natančno označi/najde obseg Slo goric.

Nekaj sem našel tudi na dijaskem.net, vendar je to boloj malo podatkov, zato bi prosil vse, ki kaj veste o tem, da mi pomagate. Super bi blo če že ma kdo narejen kak referat o tem :) (seveda ne bi oddal dobesedno enakega, uporabil bi ga za pomoč). Rabil bi čimveč literature (Net, naslov kake knjige o tem? ....)

Torej: 1. Rabim obseg Slo goric, da lahko sploh začnem.

2. Opisati moram sestavo tal, podnebje, vse te naravne značilnosti ...

3. Družbene značilnosti .... večja mesta, kraji, poselitev, delo ...

4. S čim se prebivalstvo ukvarja (vinogradništvo in podobne reči)

5. Nasploh čimveč o Slo goricah

Se že vnaprej zahvaljujem, časa imam do srede . Hvaležn bi bil, če bi mi nekdo naredo vsaj 1 točko :)

Potem se lahko tema kamot zaklene.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo na Wikipediji poglej (in še kje) --> http://sl.wikipedia.org/wiki/Slovenske_gorice

Metropola Slovenskih goric je Lenart v Slovenskih goricah. Tam se je rodil tudi znameniti Mashina. :whistle:

Najboljša gostilna je Šiker v Močni, med kafiči pa je zelo znan lenarški Askari. Najljubša pijača je domače belo v špriceru, pa laško pivo. :)

Kakih medijskih zvezd iz Lenarta še ni, mogoče bi se tu pa tam znašla kaka skupina v oddaji Na zdravje!.

Domačini živijo od ribolova in dela na črno v Avstriji. :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!