Skoči na vsebino

SiOL: Linux bo poganjal programe za Windows


Priporočene objave

linux.tux_02.gifLinux bo poganjal programe za Windows linux.tux_02.gif

Nemški proizvajalec programske opreme SuSE je napovedal, da bo v začetku prihodnjega leta dokončal novo različico operacijskega sistema Linux.

Ta bo poganjala tudi nekatere programe, sicer oblikovane za okolje Windows. SuSE Linux Office Desktop naj bi med drugim uporabnikom omogočal delo s programi Microsoft Office, Intuit's Quicken in Lotus Notes.

V Linuxovo različico, ki jo pripravlja SuSE, bo vključen CrossOver Office podjetja CodeWeavers, ki ga sicer uporabljajo za pogon programov, napisanih za Windowse, v drugačnih programskih okoljih. Podobno kot SuSE, ki je eden vodilnih ponudnikov Linuxa, bo CrossOver Office v svojo različico Linuxa vključilo tudi podjetje Xandros.

:arrow: http://racunalnistvo.siol.net/novice/rac_c...102110207381135

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer fino, ampak smisla pa ni pravega ali pač :shock: :?: office pravtako stane, čeprav teče na Linux-u. :wink: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hec je v tem da potem folk ne more stokat da ne more na Linux preit ker ne more tega in tega imet :D Zraven pa pravijo, da "bi" sli ce ... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm Lotus Notes ... to bi pomenilo da v sluzbi ne bi potreboval Win32 sploh .... bom preveril kaj vse se bo dalo. Za M$ Office mi figo mar, Lotus Notes in Administrator (ki ju sicer sovrazim) in kak <crap>PCAnywhere</crap> bi bilo pa fino ... ceprav za slednje bi se dalo rdesktop uporabiti, hmmm. Bomo videli :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hec je v tem da potem folk ne more stokat da ne more na Linux preit ker ne more tega in tega imet :D Zraven pa pravijo, da "bi" sli ce ... :lol:

Sem mel z Linux fanatiki parkrat debate o tem, kolk je kao Linux oh in joj sploh boljši od WIN2000, pa me niso uspeli prepričati. Govorili smo o profesionalni uporabi v podjetju, ne o ljubiteljski. Argumenti, ki sem jih sprejel za + Linuxu so zame:

je zastojn

zna biti uporaben za kakšen firewall, kjer ga konfiguriraš in pustiš v kotu

Kje me niso uspeli prepričati:

Da je sploh totalno varen, kar nekaj lukenj se je našlo v Linuxu in kolikor sem gleda, nič ne zaistaja za Windowsi

Problem glede profesionalne podpore

Problem z goniliniki nasploh, moje lastne izkušnje

.....

No ja, jaz bom zaenkrat ostal pri WIN2000, ko pa bo Linux imel enkrat neko centralizirano podporo in ostalo, kar je potrebno pri poslovni uporabi, se bomo pa napej pogovarjali. Vendar bi to porušilo koncept proste kode.

P.S.: zakaj se z linux fanatiki ni možno skoraj nikdar normalno pogovarjat in debatirat.? Vsi skozi govorijo samo Linux je zakon, M$ sux, ko pa probaš malo vrtat, zakaj je Linux tak zakon pred WIN2000 jih pa zmanjka?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mel z Linux fanatiki parkrat debate o tem, kolk je kao Linux oh in joj sploh boljši od WIN2000, pa me niso uspeli prepričati. Govorili smo o profesionalni uporabi v podjetju, ne o ljubiteljski. Argumenti, ki sem jih sprejel za + Linuxu so zame:

Ne vem kaksne "linux fanatike" ti to poznas, verjetno mularija ki nima kaj dosti pojma. Noben "fanatik/ljubitelj" GNU/linuxa ti ne bi dajal takih argumentov kot so tule spodaj ...

je zastojn

Bolj pomembno je, da je prost. Free as free speech, not free as free beer.

zna biti uporaben za kakšen firewall, kjer ga konfiguriraš in pustiš v kotu

Bog ne daj ... to pocnejo ljudje z windows masinami, kao "server". In morda enkrat na leto kak service pack namestijo, ce je sreca mila. To ni noben nacin, ne mores serverja kar pustit in ko ga jebe, popravki so tudi na linuxu nujni. Saj so povsod ... hec je da tam so in dobijo se zelo hitro.

Kje me niso uspeli prepričati:

Da je sploh totalno varen, kar nekaj lukenj se je našlo v Linuxu in kolikor sem gleda, nič ne zaistaja za Windowsi

Ni totalno varen, je pa zelo varen ce skrbis zanj. To pri Windows enostavno ni res, ko enkrat koncno pride ven popravek in ga lahko namestis (popravki pa prihajajo ven pozno ...) si se vedno ali prisiljen uporabljati Microsoftove strezniske "resitve" ki to niso, recimo IIS, ki je zgolj bolna sala, ne pa spletni streznik, ce potrebujes FTP je oni v IIS tudi priljubljena tarca script kiddiejev, SMTP je pa sploh zalost. Lahko uporabis porte resnih servisov, ampak ni tako fino kot ce so na "native" okolju. Je Apache, je PHP, ampak kaj ko na unixo delajo veliko bolje. Za postfix ne vem, dvomim da obstaja ... morda ga lahko z veliko muke prevedes, zelo dvomim.

Problem glede profesionalne podpore

A to je stos? Najprej tako ... kako profesionalno podporo pa dobis od Microsofta? A jo?? Pa the other way ... ce ti ze ni vsec sprasevanje ostalih miljonov uporabnikov po svetu (verjamem da se ne slisi mikavno, lahgko ti pa povem, da je se kako ucinkovito), lahko podporo se vedno kupis. Pri nas to recimo pocne Agenda Systems iz Maribora.

Problem z goniliniki nasploh, moje lastne izkušnje

.....

Star kernel? Namrec tako je ... jaz sem prisiljen vec stvari downloadat z interneta, ko na sveze postavim kak Windows racunalnik, kot ce postavim Linux masino. Ce postavim linux, je edina rec, ki jo potrebujem, driver za nVidio. Ampak to je potrebno samo v primeru, da imas workstation, po serverjih tega ni. Windos? Cool .... pejmo po driver za mrezno, 3Coma nekako ne zazna pravilno ... aja pa fino je imeti prave gonilnike za maticno plosco. In oh ti gonilniki za graficno, da nimas 640x480 na 21" monitorju .... itd. To z gonilniki je traparija, edino ce si kot popoln zacetnik hotel takoj uporabljati scanner in iomego ZIP ...? S scannerji zna bit problem, ali pa tudi ne vec, ne spremljam. :D

No ja, jaz bom zaenkrat ostal pri WIN2000, ko pa bo Linux imel enkrat neko centralizirano podporo in ostalo, kar je potrebno pri poslovni uporabi, se bomo pa napej pogovarjali. Vendar bi to porušilo koncept proste kode.

Tega ne bo nikoli. Bo verjetno vec podjetij, ki bo prodajalo tehnicno podporo za Linux, ne bo pa ena sama firma za tem. Ne Microsoft, ne Sun ...

P.S.: zakaj se z linux fanatiki ni možno skoraj nikdar normalno pogovarjat in debatirat.? Vsi skozi govorijo samo Linux je zakon, M$ sux, ko pa probaš malo vrtat, zakaj je Linux tak zakon pred WIN2000 jih pa zmanjka?

Ne vem, jaz te tezave nimam :lol:

Lahko ti spet kako anekdoto iz resnicnega zivljenja povem, kako je to fino, da imas GUI, dodas enega userja, vse zgleda super, samo dela ne (predvcerajsnjim, nov Citrix user, Win2k server). Ce imas text file, je zelo transparentno vse. Ali se sparsa in dela, ali imas pa pac syntax error. Ampak ves pri cem si ... za enega userja tam Citrix se kar ne dela. Morda je tezava da je enak username v vecih domenah ki se vidijo med seboj, ampak hej! kdo ve, napake nobene ne javi, nic ... pol se pa lahko zacnes praskat pa preklinjat :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa ravno včeraj brala, da je prihodnost v serverjih; torej namesto osebnih računalnikov - Linux je pa še najbolj za uporab v teh, uporabnike Windowsov bo težko prepričat, da bi se navadili na nekaj drugega, že tako ali tako se nekateri taki debili, da glava boli ...

BTW: a ve kdo kaj o Linux festivalu v MB?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko ti spet kako anekdoto iz resnicnega zivljenja povem, kako je to fino, da imas GUI, dodas enega userja, vse zgleda super, samo dela ne (predvcerajsnjim, nov Citrix user, Win2k server). Ce imas text file, je zelo transparentno vse. Ali se sparsa in dela, ali imas pa pac syntax error. Ampak ves pri cem si ... za enega userja tam Citrix se kar ne dela. Morda je tezava da je enak username v vecih domenah ki se vidijo med seboj, ampak hej! kdo ve, napake nobene ne javi, nic ... pol se pa lahko zacnes praskat pa preklinjat :lol:

Cyc,

najprej se NAUČI uporabljat Windows kot strežnik, seznani se z infrastrukturo in logiko Active Direktorija, ki jo uporablja, preberi kakšno knjigo, za začetek pa morda Help file .... POTEM in ŠELE POTEM pa začni ŠIMFAT.

Če si si v življenju vzel veliko časa za Linux in ga spoznal v detajle stori to še z Windowsi, da bodo tvoje besede v zvezi z Windowsi dobile sploh kakšno težo in/ali veljavo. ok?

Kar pa se tiče popravkov za razne security hole, pa je treba vedeti, kje jih dobiti in so na voljo takoj. Skratka vzami si malo časa in bo še vse v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Rudolfo: joj ne spet te teme, je kot jara kača. Privrženci linux zagovarjajo linux, šimfajo MS, privrženci MS načeloma branijo MS linuxa ne šimfajo dosti, ker ga ne poznajo (ga ne rabijo) :lol:

Točno:

... and show must go on ...

lp, Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si si v življenju vzel veliko časa za Linux in ga spoznal v detajle stori to še z Windowsi, da bodo tvoje besede v zvezi z Windowsi dobile sploh kakšno težo in/ali veljavo. ok?

Saj Wintendo mi je v zivljenju pozrl vec casa kot linux, tako da ... :lol: Za linux sploh ni problem, prakticno nikoli ni necesa, da bi rekel "me zafrkava", preberes manual pa je jasno. Tu (Windows) pa potem gledas manual itd., jasno cedalje manj, namrec zakaj ne dela, ce je res tako :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!