Skoči na vsebino

Izbira čelade MAX / Airoh / MT


Klemen89

Priporočene objave

Zdravo. Izbiram med čeladami: MAX Sport touring, MT Zero in Airoh Mathisse. Zanima me katero se najbolj splača vzet?

Lep pozdrav

Popravljeno . Popravil Klemen89
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dečki in deklice,

ninja 636 je dejansko od brata. Ker se mislim 2x na mesec vsest na ta motor, ki je po vrhu še blokiran in se zapeljat 20 km okoli ne mislim kupovat čelad za 500€. Zanimajo me zgoraj naštete zadeve, ali še kaj podobnega. LP

Popravljeno . Popravil Klemen89
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dečki in deklice,

ninja 636 je dejansko od brata. Ker se mislim 2x na mesec vsest na ta motor, ki je po vrhu še blokiran in se zapeljat 20 km okoli ne mislim kupovat čelad za 500€. Zanimajo me zgoraj naštete zadeve, ali še kaj podobnega. LP

Po svoje imaš prav. Po drugi plati pa: glava je najbrž tvoja in si je ne misliš sposoditi 2x na mesec za en krog z motorjem?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko para toliko muzike ;)

ja pol ti bom pa povedu tako....čelada je 400€ in je na zelo kakovostnem rangu ;) ampak kokr češ...

in če je motor zablokiran misliš da se ne moreš razbit ko kanta??

tista ki ti je najbolj všeč si jo kupi ;) jst ne vem kakšen okus imaš...

LP

Popravljeno . Popravil Sky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"A veste zakaj se vaški mulci v Tuhinjski dolini okoli vozijo (seveda z neregistriranimi motorji vseh vrst) s kapami na glavah? Ker se čelada ob padcu poškoduje in je škoda, kapa pa ne."

Pa to ne leti na nikogar v tej debati, samo moral sem povedati...

Klemen, tudi, če je motor blokiran se ob padcu sesuješ k norc. Vsekakor ti svetujem, da si (v kolikor tega že nimaš) nabaviš komplet opremo (hlače, jakno, rokavice, škornje, čelado in še kaj za poleg) kot pa da se boš kasneje tolkel po glavi zakaj nisi bil primerno opremljen za na motor. Za čelado se vedno splača dati malo več, ampak še vedno v nekem pametnem sorazmerju z ostalo opremo. Biti motorist ne pomeni imeti samo čelade pa potem v sandalih na motor.

Če se boš odločil za vožnjo SS motorjev potem ti fullface čelada ne uide. Postavi si max. budget, ki ga še zmoreš za npr. čelado, potem pa poglej katera firma ti za ta denar lahko največ ponudi. Zelo zaželjeno je, da je firma priznana in z izkušnjami na tem področju.

Drugače pa si poglej Shark čelade - jih zadnje čase vse več videvam na cesti, kaj več o njih pa ti mogoče lahko pove kakšen, ki je malo bolj izkušen na področju motociklizma. Meni ne izgledajo slabe in tudi v pogovoru z lastniki sem slišal kar nekaj pozitivnih stvari.

Pa še to: vedno pomeri več različnih čelad, ker so si zelo različne. Meni recimo Arai nikakor ni pasala na bučo, Schubert pa mi je kot po meri narejena.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tele Max sm gledal, in mal za hec meril, . . . morm rečt de glede na ceno super sede na glavo! ni Arai al pa Shoei, definitivno ne, sm pa mel na glavi precej slabših brand name čelad. tud bluetooth je delal čist okej. za manj kot 200€ če se ne motm, z vgrajenim sončnim vizirjem in blutoothom, se mi zdi, za občasno upšorabo kr okej nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!